Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Peugeot Ses Sistemleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ses sistemi rca bağlantısı- bilenler içeri lütfen
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ses sistemi rca bağlantısı- bilenler içeri lütfen

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı RP393 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Partner Tepee
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RP393 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ses sistemi rca bağlantısı- bilenler içeri lütfen
    Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2017 Saat 12:43
Arkadaşlar merhaba, 206 aracımda kurulu bir sistemim var ama sanırım bağlantısı yanlış çünkü verim alamıyorum.

Çift rca ile denedim , tek rca yı y kablo ile böldüm ikiside içime sinmedi.

Şimdi sorular şunlar;

Resimdeki sistemde rca kabloları nasıl bağlamalıyım. İki adet rca kablo, 2 adet y fiş var elimde.

Birde teypdeki rca çıkışlarında rear/sub ve front yazan hangi çıkışa bağlamalıyım.

Teyp menüsünde;

rear/rear veya rear/ sub seçeneği ne olmalı.

Preout/ sub veya preout/full ne olmalı.

[IMG][/IMG]

Çizim kötü kusura bakmayın, şimdiden teşekkürler.
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2017 Saat 13:04
Teybi rear/sub modunda kullanacaksan teypten 4 kablo rca ile çıkıp anfiye 4 rcayı ayrı ayrı gireceksin.. Teyp arka hoparlör anfi çıkışlarını, bass çıkışı olarak değiştirir ve teypten özel olarak bass frekansları düzenleyebilir, subwooferi açıp kapatabilirsin.. Bu şekilde teypten bass kontrolü yapabilirsin..

Teybi rear/rear kullanacaksan (piyasa işi ve az malzeme), teybin rear çıkışlarını 2 rca ile alıp anfiye girerken Y kablolar ile böleceksin.. Bir adet Y kabloyu anfi sol ön ve sol arka, diğerini de sağ ön ve sağ arka olarak gireceksin.. Bu şekilde hoparlörlerden stereo ses alabilirsin.. Anfiden subwoofer bağlayacağın kanala LPF aktif edeceksin (100 Hz veya altı), Hoparlör bağlayacağın kanallara da HPF yada Full olarak kullanacaksın.. (Tavsiyem HPF kullan 100Hz ve üzeri) HPF ve LPF kullanarak frekansları bölersin böylece subwoofera tiz göndermemiş ve hoparlörlere de bass göndermemiş olursun, Anfi daha az enerji harcar ve ses daha temiz ve verimli olur..

Ama yine de o anfi çok güçlü olmadığından fazla zorlama bence..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RP393 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2017 Saat 13:17
Anladım hocam, peki rear/su seçtikten sonra bass ın bağlı olduğu kanala giden rca yı teypte rear/sub yazana gireceğim değil mi?

Birde preout da ne seçili olmalı bu durumda
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RP393 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2017 Saat 15:21
Tekrar merhaba, bağlantıları dediğiniz gibi yaptım. Ayarları da sırasıyla rear/sub. Preout/rear yaptım. Bass 0, mid 4 , tiz 4 yaptım. Harika ses veriyor şuan. Bass ı teypten yükselttiğimde körük yerinden çıkacak sandım teşekkür ederim
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2017 Saat 15:32
Kardeşim rear/rear rear/sub seçeneği: 4 rca çıkışlı teyplerde arka hoparlör çıkışına hoparlör veya bass atamak için

Diğer preout seçeneği de ayrıca bass çıkışı olan teyplerde bass çıkışına hoparlör atayabilmek için..

Diye biliyorum yalan olmasın..

Ama sonuçta ikisi de aynı şey..

Yani senin teyple özel olarak bass sürmek istersen rear/sw yapacaksın..

Mesela benim pioneer teypte 6 rca çıkış var, 4 hop + 2 bass kontrol.. ben rear/rear kullanabiliyorum.. 4 rca kablo ile anfiye giriyorum..

Düzeltme: yardımcı olabildiysem ne mutlu Big smile
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 452 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5432 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1102 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 743 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12627 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 531 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 447 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 465 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 703 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 506 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15986 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5487 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English