Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >106
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 106-Kalorifer Yeterli Isıtmıyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

106-Kalorifer Yeterli Isıtmıyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı KvncKR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 1999 Peugeot 106 XR 1.4
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KvncKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 106-Kalorifer Yeterli Isıtmıyor
    Gönderim Zamanı: 09 Mart 2018 Saat 13:07
aracın harareti ideal sıcaklıkta değilse ısınmadan dolayı conta yakar hararet normal ise %90 kaloriferden kaynaklı bir problem vardır. Hararet normalse devirdaimde sıkıntı yoktur. Değişmesi saçma olur
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KvncKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mart 2018 Saat 13:05
eskiden bende de sizdeki sorunun aynısını yapıyordu mecburen torpidosu sökülüp kalorifer peteği değişip antifiriz komple boşaltılıp yenisi ilave edilmeli. Bende antifirizi değiştirdikten sonra eskisine döndü petekten su damlatma olayı varsa mecburen değişmesi gerekir. Önümüz bahar mevsimi çok ihtiyaç yoksa bence şimdilik değiştirmeyin kalsın.
Çevrimdışı 34Güçlü Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 34Güçlü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2018 Saat 12:53
Kardeşim aynı problem bende de vardı. aracım 148.000 km de. 1,5 senedir kullanıyorum. Su devirdaim pompasının pervaneleri antifiriz kullanılmaması ve zaman aşımı nedeni ile erimiş. Triger kayışı ve su devirdaim pompası değişti sorun düzeldi. Yaklaşık 450-500 TL tuttu. Bende ilk başta forumdaki konulardan kalorifer peteği zannettim fakat değilmiş. Senin aracında da aynı problem varsa havaların ısınmasıyla araç hararet yapmaya başlar ve conta yakabilir. Devirdaimi kontrol ettirmen faydalı olur.Selamlar.
Çevrimdışı Salih106 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 106
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Salih106 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2018 Saat 07:33
Ustaların dediği termostatla devridaim deişecekmiş ama bilmiyorum ne yapıcağımı havalarda ısınıyor idare edicez gibi 5.6 ay
Çevrimdışı eran Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Citröen C5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mart 2018 Saat 08:17
Orjinalini yazan: Salih106 Salih106 Yazdı:

Slm bendede 106 xs otomatik var.kalorifer peteğinden sürekli su damlatıyodu,radyotörden tıkayıcı sıvı ilaç attım ve birgün sonra kalorifer ısıtmamaya başladı,lpg ye geçmemeye başladı.bugün mecburen kalorifer peteğini değiştirdim ama hala sıcak hava vermiyor ancak deviri 3binlerde tutarsan ozaman sıcak üflemeye başlıyor,araç rolantiye düştüğünde tekrar soğuk üflemeye başlıyor ne yapmam gerekir yardımcı olabilirmisiniz

Kalorifer peteği zahmetli ve masraflı bir iş. Buna rağmen sonuç alamamanız can sıkıcı. Açıkçası fikrim yok, ustalar ne diyor bu konuda?

Bu arada benim aracıma petek temizleme işlemi yapıldı. İşlem bittikten sonra boşa yapmış gibiydik, bir fark yoktu. Ama 15-20 gün sonra kaloriferin performansı eskiye yaklaştı biraz. Durumu idare etti yani. 
Çevrimdışı Salih106 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 106
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Salih106 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2018 Saat 20:01
Slm bendede 106 xs otomatik var.kalorifer peteğinden sürekli su damlatıyodu,radyotörden tıkayıcı sıvı ilaç attım ve birgün sonra kalorifer ısıtmamaya başladı,lpg ye geçmemeye başladı.bugün mecburen kalorifer peteğini değiştirdim ama hala sıcak hava vermiyor ancak deviri 3binlerde tutarsan ozaman sıcak üflemeye başlıyor,araç rolantiye düştüğünde tekrar soğuk üflemeye başlıyor ne yapmam gerekir yardımcı olabilirmisiniz
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KvncKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2018 Saat 13:11
Petek tıkanmışsa termostatın değişiminde bile sonuç alınmıyor bazen. Arkadaşın araçta 1. kademede hafif ısıtıp 2. ve 3. kademede hava üflüyormuş. Belki termostattan kaynaklı ısıtmıyor olabilir değişerek görülür. 
Çevrimdışı poyraz0534 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Peugeot 106 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı poyraz0534 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ocak 2018 Saat 17:59
benimde yeterli ısıtmıyordu hatta ısınınca soğuyordu.. termostat değiştirdim şimdi terliyom valla
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KvncKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ocak 2018 Saat 11:32
dediğiniz doğru radyatörden kaynaklı birşey olsa öncelikli olarak hararet problemi gösterir fakat bazen radyatörden kaynaklı kalorifer tesisatını ısıtmadığı oluyor. Sizin şimdiki yaşadığınız problemi ben kendi aracımda eylül ayında farkettim. Hem benzinde hem lpg de çalışırken aracın radyatörü buz gibiydi ve bundan dolayı da hiç kalorifer ısıtmıyordu. Ben radyatörü orjinaliyle değiştirdim şu anda rölantideyken fazla ısıtmıyor fakat gaza basınca aracın içerisi ısınıyor ve kaloriferi çalışıyor. Radyatörünüzü değiştirirseniz orjinaliyle en azından motorun sıcaklığını ısı olarak alırsınız çünkü 106 lar motor - mekanik konusunda yan sanayi parçayı seven araçlar değil maalesef
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2017 Saat 08:27
Orjinalini yazan: KvncKR KvncKR Yazdı:

aracınızda yan sanayi radyatör takmışlarsa ondan dolayı yapma ihtimali olabilir. Aracınızın önden kazası varmı ? Radyatörün üzerinde 2 tane fan olması lazım.

Radyatörün birkaç ay önce değiştiğini biliyorum ama orijinal mi yan sanayi mi bilgim yok. Kontrol edilecek bir yer varsa markasına bakayım.
Radyatörün önünde iki tane fan var.

Radyatörle ilgili sorun olsa bu durum aracın soğutma sistemine de yansımaz mı? Hararet v.s gibi.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KvncKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2017 Saat 00:11
aracınızda yan sanayi radyatör takmışlarsa ondan dolayı yapma ihtimali olabilir. Aracınızın önden kazası varmı ? Radyatörün üzerinde 2 tane fan olması lazım.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2017 Saat 08:05

dediğiniz doğru bana da değişmesi için torpidosunun ( göğüsün ) komple sökülmesi lazım denildi bende kesinlikle istemedim çünkü söküldükten sonra eskisi gibi olmaz ne kadar düzgün nizamik bir tarafını kırmadan yaparsa yapsınlar fabrikasyon gibi olmaz. Sizin aracınız seyir halinde iken kaloriferi çalışmıyor mu ? Benim aracımda sadece rolantide içerisini pek ısıtmıyor 2 bin devirden sonra sıcaklık geliyor hatta bunaldığım bile oluyor. Aracınızda LPG varmı ?

Araçta lpg yok. Araç seyir halindeyken kalorifer çalışıyor. 1-2-3 kademede de çalışıyor. Ama sadece 1. kademede eh işte dedirtecek bir sıcaklık geliyor. 2 ve 3'e alınca ılık üflüyor. 

Muhtemelen bu şekilde idare edeceğiz. Zaten günlük 10 km gidiş 10 km dönüş kullanıyor. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KvncKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2017 Saat 00:42
Torpidosunun komple sökülüp takılma taraftarı kesinlikle değilim fakat önünüzde iki tane seçenek var. Ya kışın dona dona soğukta aracı kalorifersiz kullanacaksınız ya da torpidosu sökülüp petek değişecek. Dediğiniz gibi eğer radyatörün havası alınıp kalorifer tesisatının hortumlarıda temizlendiyse sorun petekten kaynaklıdır. İnşallah torpidonuz sökülmeden bu iş hallolsun bende isterim. Sökülürken taban halısının da kapı fitillerinden ayrılmaması da cabası :(
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KvncKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2017 Saat 00:34
dediğiniz doğru bana da değişmesi için torpidosunun ( göğüsün ) komple sökülmesi lazım denildi bende kesinlikle istemedim çünkü söküldükten sonra eskisi gibi olmaz ne kadar düzgün nizamik bir tarafını kırmadan yaparsa yapsınlar fabrikasyon gibi olmaz. Sizin aracınız seyir halinde iken kaloriferi çalışmıyor mu ? Benim aracımda sadece rolantide içerisini pek ısıtmıyor 2 bin devirden sonra sıcaklık geliyor hatta bunaldığım bile oluyor. Aracınızda LPG varmı ?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2017 Saat 18:19

eran bey tekrardan merhabalar dün acelem olduğu için bana ulaşırsanız hemen yönlendirebilirim diye yazmıştım kusura bakmayın. Sorununuza gelicek olursak dediğim gibi 18 yıldır 106 ya biniyorum artık beni de bazı şeylerden usandırmaya başladı. Bende aynı şikayetten dolayı 13 senedir gittiğim ustaya belirttim başlangıçta radyatörün havasını aldı ve değişen birşey olmadı açıkçası. Benim aracım rölantide beklerken ısınmıyor fakat aracı 3500 devirden sonra kullanmaya başlayınca kaloriferinden sıcak üflüyor eskiden rölantideyken bile ısıtırdı fakat şimdi devrini alınca ısıtmaya başladı ne yazıkki. Size numarasını vereceğim usta önce radyatörün havasını alıt daha sonra kalorifer hortumlarının bağlantılarını kontrol eder. Hortumları temizletip aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız mecbur torpidosu sökülüp yerine yeni kalorifer peteği takılcak cümlesini benim ustamda dedi fakat ne yazıkki 106 larda torpidonun içine gömmüşler peteği. 206 gibi olsaydı keşke direk hava filtre kutusunun altından çıkarabilsek :(

Hocam dediklerinizin hepsi yapıldı en son göğüs sökülecek petek değişecek denildi. Korkum o ki, petek değişince bile belki de sorun tam olarak çözülecek. Diğer korkum da göğsü söküp takarlarken bi yerleri kırıp oynatıp ses gelmesinden korkuyorum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KvncKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2017 Saat 02:14
eran bey tekrardan merhabalar dün acelem olduğu için bana ulaşırsanız hemen yönlendirebilirim diye yazmıştım kusura bakmayın. Sorununuza gelicek olursak dediğim gibi 18 yıldır 106 ya biniyorum artık beni de bazı şeylerden usandırmaya başladı. Bende aynı şikayetten dolayı 13 senedir gittiğim ustaya belirttim başlangıçta radyatörün havasını aldı ve değişen birşey olmadı açıkçası. Benim aracım rölantide beklerken ısınmıyor fakat aracı 3500 devirden sonra kullanmaya başlayınca kaloriferinden sıcak üflüyor eskiden rölantideyken bile ısıtırdı fakat şimdi devrini alınca ısıtmaya başladı ne yazıkki. Size numarasını vereceğim usta önce radyatörün havasını alıt daha sonra kalorifer hortumlarının bağlantılarını kontrol eder. Hortumları temizletip aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız mecbur torpidosu sökülüp yerine yeni kalorifer peteği takılcak cümlesini benim ustamda dedi fakat ne yazıkki 106 larda torpidonun içine gömmüşler peteği. 206 gibi olsaydı keşke direk hava filtre kutusunun altından çıkarabilsek :(
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2017 Saat 15:09
Bugün sanayide önce ustama gittim. Porçöz, su ve hava tabancasıyla birşeyler yaptı. Kalorifer hortumlarını söktü su ve porçöz koyup hava bastı. Hiçbir işe yaramadı. Sonra bir oto elektrikçiye yönlendirdi. Oradaki cihazla 35 dakika boyunca petek temizleme işlemi yapıldı. Yine değişen hiçbir şey olmadı. Son olarak göğsün sökülüp petek değişimi yapılması gerektiği söylendi. Bunun için de sadece işçilik olarak 250 TL isteniyor. Parça da en az 150 olsa orijinal olarak 400 liralık bir maliyet çıkıyor. Şimdilik vazgeçtim böyle idare edeceğim. Maliyeti karşılamasına karşılarız da göğsün sökülmesine kafam yatmıyor.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KvncKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2017 Saat 00:33
kardeşim bende seninle aynı sorunu yaşıyorum sana tavsiye edebileceğim şeyler var bende de 99 pug 106 otomatik var benimki de 106 binde şu an bana özelden ulaş
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2017 Saat 14:43
ankarada alsancak oto yu tavsiye eden peugeot kullanıcısı çok kardeşim. şaşmaz internetten yazarsan çıkar karşına zaten ben hiç gitmedim açıkcası ama tavsiye eden çok 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2017 Saat 14:16
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Orjinalini yazan: eran eran Yazdı:

Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

tıkalıdır büyük ihtimal kardeşim yada sıcak - soğuk geçisini sağlayan parça tam işlevini göstermiyordur.

Tıkalı ise ne yapmalıyız sizce? Bazı kimyasallar atılıyormuş içine. O da sistemde patlak ve kaçaklara sebep oluyormuş. Değişim mi gerekiyor? Sleepy

o patlak çatlaklara sebep olmasının nedeni aracı antifirizsiz kullanmaktan kardeşim eğer antirifiz ile kullanıyorsan sıkıntı olmaz. radyatörcülerde temizlik yaparlar. ama eğer antifriz yerin suyla çok kullanıldıysa radyatör - silidir kapak contası - kalorifer peteği - devir saim gibi parçalarda arzıya sebep olur. 

Ankara'da önerebileceğiniz, 106 görünce burun kıvırmayan ve bu araçlardan anlayan iyi bir usta var mı peki hocam?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1483 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1440 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 196 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 241 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 575 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3280 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English