Peugeot Türkiye Forumları Peugeot Yedek Parça
Anasayfa PT Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Diğer Markalar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Scudo 2.0 motordan gelen tanımlanamayan ses
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Scudo 2.0 motordan gelen tanımlanamayan ses

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı tolgakmg Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites


Yaşı : 43
Aracı : Fiat Scudo 2.0
Kayıt Tarihi: 27 Ekim 2017
Konum: Çanakkale
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 14
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgakmg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Scudo 2.0 motordan gelen tanımlanamayan ses
    Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2017 Saat 01:54
Herkese tekrar merhabalar. Yaklaşık 1.5 ay önce aldığım aracımla ilgili var olan sorunu bir türlü çözememekteyiz. Aracın motor yapısı 2.0 HDİ olanlarla aynı. bir süredir araştırıyorum ve formlarda danışıyorum ancak sorunun net olarak tanımını yapamadığım için çözüm bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşımda bulunurlarsa çok sevinirim. 

Aracım dediğim gibi scudo 2.0 panorama serisidir. 174.000km de bir araç. Aldığım gün peydah olan ve onca müdahaleye rağmen çözüm bulunamayan bir ses sorun mevcut. 

Aracı Ankara'dan aldım ve aynı gün çanakkale'ye getirdim. Alırken birkaç yerde kontrol edilip test sürüşleri gerçekleştirildi. Ancak aldığım gün ilk benzincide depoyu fullettikten sonra araçta zincir sesine benzer ses meydana geldi. 


Aracı Çanakkaleye bu ses eşiliğinde getirdim. Daha çok 1200 civarında duyulan bir ses ve 1200-2700 arası sabit gazda rahatsız edici boyutlarda olan bir sestir. Sesi şöyle tarif edeyim. Rölantide duyulmuyor. Gaza çok az basarak motor devrini artırmaya başladığınız vakit 1200 devir civarında (özellikle sabit tuttuğunuzda) ses gelmeye başlıyor. Motor sıcaklığına bağlı olarak değişmiyor. Sıcak soğuk ses periyodu değişmeksizin geliyor. Yokuş aşağı viteste kompresyonda inerseniz geliyor. Ağırlıklı olarak 1200-2700arası duyuluyor. Daha üst devirlerde ses motor gürültüsünden pek anlaşılmıyor. 

Ancak.....örneğin 5. vites 90km sabit hızla gidiyorsunuz. (hız örnektir her hızda devirde ve viteste bu ses geliyor) Devir sayacınız 2100 gibi...gaza az basarsanız çıtır çıtır (yada şıkır şıkır her nasılsa) sesi bariz duyuyorsunuz. Ama bir yokuş geldi ise önünüze gaza hızınızı korumak için biraz bastıysanız , basma oranınıza göre kısmen yada tamamen kayboluyor. Gaza biraz bastıysanız ve hızınız artıyorsa, hız sabitlenene yada siz gazdan bir miktar çekene kadar azalıyor. Hızınızı sabit korumak için eğer gaza çeyrekten fazla bastıysanız siz gaz pedalı konumunu değiştirene kadar ses gelmiyor. Onun dışında inişte ve düz gidişte gaza az bir miktar bastığınızda yada hiç basmadığınızda ses çok net duyuluyor. 

İşin ilginç tarafı.....dik bir yokuşta viteste aşağı doğru kompresyonla iniyorsunuz. Motor devriniz 2250 diyelim. Ses çok net geliyor. Ancak kontağı kapatır ve viteste inmeye devam ederseniz ses tamamen kayboluyor. 

Sesin varlığından bu yana....araçta çalışma zorluğu çekiş düşüklüğü duman vesaire yok. bu sebepten arıza tam olarak tespit edilemiyor. 

Şimdi gelelim yapılan işlemlere. Çanakka'le iyi bir usta olmadığı için bilgisine güvendiğimiz birisi tarafından araç üst kapağı söküldü. Usta motor içerisindeki zincir yada supap ayar şimlerinden süphelendi. Araç söküldükten sonra da kapakçıya gitti. Kapakçıda supap alıştırması yapıldı manifolt temizlendi triger zinciri ve kayışı değişti. ayar şimleri temizlendi. Bu parçaların hiçbirinde sorun gözükmedi ancak tedbir amacıyla değiştirildi. 

Motor toplandıktan sonra sesin hiç değişmediği görüldü. Araçta güç eksikliği yok. Hatta çok çok iyi bir performansı var diyebilirim. Duman yok. İlk çalıştırmada sorun yok. Hatta duman şaşırtıcı derecede yok. Yokuşta yok. dip gazda yok. Araçta hızlanmada takılma yok. Tamir sonrasında   seste en ufak değişiklik yoktu. Yapan usta araçta birkaç başka arıza yada sebep oldu ve bir şekilde düzeltilmeye çalışıldı. Usta ve araştırmalarım sonrasında aracın yakıt sisteminin kontrol edilmesi gerektiğini düşünüp pompacı aradık. Çanakkalede iyi pompacı olmadığı için birkaç kişiden aldığım tavsiye üzerine Bigada iyi bir usta ile görüştüm. Usta sesin yakıt sisteminden gelmediğini, sesin mekanik olduğunu savundu. bunun üzerine araç birkez daha sökülerek kontrol edildi. Sorun gözükmedi (Tabi bu arada araçta manifold kaçağı ve vakum pompasının ses yapması da başladı) 

Pompacı usta ısrarla sesin mekanik olduğunu savunuyor. Ses zincir yada supap şimlerinden gelse  gaz tepkilerinde sesin azalıp artmaması gerekir. Ayrıca kompresyonda motoru kapattığımda sesin kaybolmaması da gerekir. Ses yakıt sistemindeki bir arızadan olsa duman çekiş düşüklüğü v.s. olması gerekir. 

Biraz uzun bir anlatım oldu. Kusura bakmayın. bu araçla ilgili bu tür bir sorunu yaşayan yada bana önerisi olacak kimseler olursa çok sevinirim. 1.5 aydır uğraşıyorum ve artık aracı bilgisizce kurcalatmak istemiyorum. bursaya götürdüğümde de gören ustalar net bir çöüm söylemediler ve aracı tekrar sökmek gerektiğini savundular. Orada da ısrarla yakıt sistemi değildir diyorlar. 

Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. 
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 307 sw hdi 2006
Kayıt Tarihi: 08 Şubat 2016
Konum: Ankara
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 1221
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2017 Saat 03:11
araç tıkırdarken ve yokuş aşağı hareket halinde gazdan çekmenize rağmen ses geliyor ama kontağı kapattığınızda ses kesiliyor.. Bu durumda sorun döner hareketli mekanik parçalarda değil gibi görünüyor..

Enjektörün püskürtme mantığı piston tepeye ulaştığında bir sefer üfle bırak değildir.. Motorda anormal bir durum olması veya vuruntu olması durumunda ECU bunu tespit eder ve püskürtme zamanını değiştirebilir.. gazı bırakmanıza rağmen hala tıkırtı geliyorsa demekki enjektörler hala mazot püskürtüyor..

Yani benim mantığıma göre; gaz pedali, ECU, enjektörler, vuruntu sensörü ve bunların bağlantıları.. Bunların en azından birisi arızalı..

Abi şimdi ben tecrübeli birisi değilim benim işim elektronik ve yazılım ama arabalar üzerine değil.. Ve yukarıda yazdıklarım çalışma prensiplerine göre hep benim mantık kurmam..

Sonlandıracak olursam: araba benim olsaydı ilk işim bir pompacıya gidip enjektörlere baktırmak olurdu.. O kilometrede en çok hasar enjektörlerde olacaktır.. Enjektör basınç altında mazotu kesemiyor olabilir.. Bu durumda da düzenli olarak vuruntuya sebep olacaktır..
Çevrimdışı tolgakmg Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites


Yaşı : 43
Aracı : Fiat Scudo 2.0
Kayıt Tarihi: 27 Ekim 2017
Konum: Çanakkale
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 14
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgakmg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2017 Saat 09:17
Günaydın. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Çanakkale birçok konuda mahrumiyet bölgesi maalesef. Gittiğim bölgenin tek güvenilir pompacısı da sesin yakıt sisteminden gelmediğini söylediği için...(usta...."sesin mantiken enjektörden yada avans sesinden gelmesi gerekiyor...ama duyduğum ses mekanik bir ses...o yüzden boşa bir masraf açmamak için kontrolleri kapak üzerine yönlenmeliyiz"...şeklinde yorumluyor). Birde çanakkalede var ama o da aslında çıkamadı işin içinden. 

Sesi duyan pompacı evet kontrol edelim ses şuradan gelebilir dese...derhal söktüreceğim. ancak iki pompacıda (çanakkale merkezdeki daha tecrübesiz) sesin yakıt sistemi olmadığı görüşünde. 

Kafa karıştıran husus, sizinde belirttiğiniz gibi...sesin gaz konumuna göre değişmesi ve araç viteste iken kontak kapatılırsa sesin kesilmesi. Püskürtme grafiklerinde bir değişme olsa....yani araç viteste iken gaz kestiğimde mazot püskürtmeye devam ediyor olsa....duman ve araçta tekleme olması gerekir ki....bunlar yok. Bir tek mazot pompası üzerindeki kapa sensörü, yada avans sensöründen şüphelendiler. Söküp temizlediler ve elektriksel olarak kontrol ettiler. Sorun göremediler ama....tek şüphelenilen parça bu. O parçada burada kimsenin elinde olmadığı için deneme şansımızda olmuyor. 

Tavsiyeleriniz doğrultusunda aracın ecu ve sensör bağlantılarını tekrar kontrol edeceğim. Teşekkür ederim. 


Düzenleyen tolgakmg - 27 Ekim 2017 Saat 09:18
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 308 1.6 vti 120 bg
Kayıt Tarihi: 21 Nisan 2015
Konum: ANKARA
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 10856
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2017 Saat 09:26
peki hocam eksantik mili yuvarını kontrol ettilermi. benim 206 aracımdada böyle bir ses vardı. silindir kapak contası değişiminden sonra buna benzer ses geliyordu. sonra tekrar gittim ustaya üst kapak söküldü eksantirik mili rulmanı ve keçeleri değiştirildi ses kesildi. Birde aklıma gelen gevşemiş bir paçada olabilirmi diye düşünmüyor deilim. 
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı tolgakmg Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites


Yaşı : 43
Aracı : Fiat Scudo 2.0
Kayıt Tarihi: 27 Ekim 2017
Konum: Çanakkale
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 14
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgakmg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2017 Saat 10:46
Soner bey teşekkür ederim. İlk kapak sökümünde rulmanları kontrol ettik. Ancak yatak ve rulmanlar sağlıklı çıktı. söktürmeden önceki ilk şüphem de zaten rulman olabilir mi idi ama...ses pek rulman yada yatak sesine benzemiyor. 

Sesin kaynağı ile ilgili çeşitli zamanlarda çekilmiş videolar bunlar. 
Bu rolentide verilen gaz doğrultusunda duyulan ses. Ses çok az  ve hassas gaz verdiğinizde 1000 devir civarında dahi duyuluyor. 
https://youtu.be/dPagjP82thc

Bu (pek duyulmuyor olabilir. Kulaklıkla dinlenirse daha net duyuluyor) ise aracın viteste yokuş aşağı kontak kapalı iken ki durumu

Bu da yokuş yukarı gaz verdiğinizde (hıza ve vitese bağlı olmaksızın) ki durumu


Düzenleyen tolgakmg - 27 Ekim 2017 Saat 10:48
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 307 sw hdi 2006
Kayıt Tarihi: 08 Şubat 2016
Konum: Ankara
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 1221
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2017 Saat 18:02
Abi benim fikrim hala şu: Enjektörün birisi tam kesemiyor ufak bir sızıntı var. pistonun birisi yukarı çıkarken hava tam sıkışmadan ufacık bir patlama gerçekleşiyor.. Duman atmaya sebep olmaz tabi.. Bu da her seferinde olmaması gereken düzenli bir ses çıkartıyor ve ufak bir vuruntuya sebep oluyor.. Kontağı kapatınca mazot pompası duruyor ve ses kesiliyor..

Eğer enjektörleri kontrol etti ve sorun yok dedilerse bu sefer de ECU derim ben..

Yani gazı bırakıp belli hızda viteste giderken kontağı kapatınca motorda değişen tek şey mazot pompasının durması.. 1000 devirin üzerinde gazı bıraktığımız zaman ECU devir düşürmek için mazot püskürtmeyi durdurur.. yani 2000 devirde gazı bırakınca enjektörler kapanır rolantiye düşene kadar.. Ama senin arabada hala şıkır şıkır ses geliyor.. Demek ki pistonda patlama var hala..

Düzenleme: Pistona yağ sızıyor da olabilir bak..


Düzenleyen ggitaristt - 27 Ekim 2017 Saat 18:03
Çevrimdışı tolgakmg Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites


Yaşı : 43
Aracı : Fiat Scudo 2.0
Kayıt Tarihi: 27 Ekim 2017
Konum: Çanakkale
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 14
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgakmg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2017 Saat 00:51
Mehmet bey iyi geceler. Sizin de belirttiğiniz gibi yakıt sisteminin çalışma prensibi gereği gaz kesmelerde enjektöre giden ECU sinyalleri kesilmesi gerekir. Motor çalışırken ve viteste iken sesin kesilmesi sistem arızasının yakıt sisteminden olduğuna işaret ediyor. Kısmet olursa yarın Adana'da olacağım. Pazartesi günü güvendiğim ustalarla bir kontrol yapacağız. Sonuçları buradan paylaşırım. 

Aracın yağ eksiltmesi yada duman yok. 
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 307 sw hdi 2006
Kayıt Tarihi: 08 Şubat 2016
Konum: Ankara
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 1221
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2017 Saat 01:39
Geçmiş olsun bekliyorum..
Çevrimdışı tolgakmg Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites


Yaşı : 43
Aracı : Fiat Scudo 2.0
Kayıt Tarihi: 27 Ekim 2017
Konum: Çanakkale
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 14
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgakmg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2017 Saat 22:31
Arkadaşlar iyi geceler. Aracın arızası nihayet bulundu. Araç üst kapak sökülmesi sonrasında ekzantirik milinin arka kısmında pompaya bağlandığı yer (kaplin görevi gören ) kırılmış. Bu da motor çalışırken pompanın ekzantirik milinden tam hareket alamayıp bir miktar ileri geri oynaması sonucunda ortaya çıkan avans sesi imiş. Ekzantirik mili siparişi verdik. Kısmetse hafta sonuna kadar araç toplanacak. 

Çanakkale'deki ilk sökümde gözden kaçan bir detay sanırım. Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 308 1.6 vti 120 bg
Kayıt Tarihi: 21 Nisan 2015
Konum: ANKARA
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 10856
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2017 Saat 08:40
Hocam problemin bulunduguna sevindim. Bununla geçmiş olsun
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı tolgakmg Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites


Yaşı : 43
Aracı : Fiat Scudo 2.0
Kayıt Tarihi: 27 Ekim 2017
Konum: Çanakkale
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 14
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgakmg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2017 Saat 10:23
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Hocam problemin bulunduguna sevindim. Bununla geçmiş olsun
Teşekkür ederim. Henüz araç toplanmadı. Orjinali Pahalı bir parça olduğunu söylediler. yan sanayisine baktırıyorum. Araç toplandıktan sonra Umarım ses sorunu düzelir.  
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 308 1.6 vti 120 bg
Kayıt Tarihi: 21 Nisan 2015
Konum: ANKARA
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 10856
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2017 Saat 10:56
yan sanayiden çok çıkma temiz parça bakmanızı öneririm 
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 307 sw hdi 2006
Kayıt Tarihi: 08 Şubat 2016
Konum: Ankara
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 1221
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2017 Saat 19:21
Çıkma bul kardeş.. Bugün ben akşama kadar sanayideydim, yan sanayi parçaları orjinal alsam toplam harcadığım paranın 3 katına mâl olacaktı..
Çevrimdışı tolgakmg Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites


Yaşı : 43
Aracı : Fiat Scudo 2.0
Kayıt Tarihi: 27 Ekim 2017
Konum: Çanakkale
Durum: Aktif Değil
Mesajlar: 14
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgakmg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2017 Saat 08:50
Çıkma baktırıyorum. Araç şu anda Adana'da. ancak bulamazlar ise yan sanayi baktıracağım maalesef. Gelecek hafta sonuna kadar araç toplanacak. 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Jant takas son mesaja git 22 0 Halil35
konu icon Farların kendiliğinden yanıp sönmesi son mesaja git 215 4 Aysinsa
konu icon 407 1,6 hdi Gösterge ışığı son mesaja git 102 0 ocaliptus
konu icon Peugeout 301 2o17 son mesaja git 185 5 breakbeat
konu icon 206 cc müzik tesisatı önerisi ? son mesaja git 186 6 Bady
konu icon Arkadaşlar bu nedir ? son mesaja git 179 1 Selçuk55
konu icon Kontak kapalıyken teyp çalıştırma ? son mesaja git 241 1 Selçuk55
konu icon Orjinal ve güvenilir parça son mesaja git 155 2 enesergin.34
konu icon Kalorifer Peteği son mesaja git 214 3 talip206
konu icon Arabayı sanki biri tutuyor, ilginç bir sorun son mesaja git 841 16 breakbeat
konu icon 2015-3008-EAT-6-TİTREME-VURUNTULU VİTES ARIZASI son mesaja git 646 10 kngkeskin
konu icon 206 seyir halinde hava kaçırma sesi son mesaja git 270 1 Akrepizma
konu icon DiagBox son mesaja git 194 2 savasdemirci
konu icon Yol bilgisayarı siparişi (aliexpress) son mesaja git 738 8 onlycihan
konu icon 206 HDİ LVV/RVV hatasi son mesaja git 144 0 Adem Kurtuldu
konu icon 206 arkadan gacırtılı ses gelmesi son mesaja git 338 4 Hus3yin.07
konu icon Fare motoru kemirdi !! son mesaja git 167 0 tolga0606
konu icon Yeni Stickerlarımız Basılıyor!!!!! son mesaja git 1880 50 Tonybro311
konu icon Aras Kargo Aliexpres Alibaba İle Anlaştı ! son mesaja git 1060 14 teknoloji
konu icon Arıza 307 XT Premium 2005 - Benzin+Lpg son mesaja git 245 8 yazici61
Bu ayki En Aktif 10 Üye 2018 MAYıS EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
sonerkyl 160
KILIÇ 32
tigrap 30
talip206 30
Selçuk55 29
kayaca 24
GökhaN 22
x571 21
breakbeat 21
M.Ahmet059 19
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
Alicilik MODERATÖR
KILIÇ MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2018
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.