Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Antipollution fault ..
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Antipollution fault ..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Peugeot35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot 307 1.4 XR 90HP
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Antipollution fault ..
    Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2017 Saat 20:27
işe gitmek için sabah aracı çalıştırdım yola koyuldum 2 km sonra yağışlı havada rögarların çekemediği yapay göle 2'nci vitesler girip çıkmamla yol bilgisayarında antipollution fault hatayı verdi ve motor ışığını yaktı.  neden böyle oldu bilgisi olan var mı ? 

ne yapmam gerek çözümü nedir ve önerileriniz var mı ?
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2017 Saat 00:33
Bir çok sebebi olabilir.. Sensöre sokete su değer yapar.. Katalizöre su değer, katalizör soğur iş yapamaz hata verir. Hava girişine su değer sensör hata verir.. Havalar soğumaya başladı lpgli arabalar hata verebilir.. Ama beyine su değdiyse ileride büyük sıkıntılara yol açabilir..

Çekişte sıkıntı yoksa hata çok önemli değil demektir..

Bilgisayara bağlayıp koduna baktın mı bluetooth ile??
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2017 Saat 01:55
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

Bir çok sebebi olabilir.. Sensöre sokete su değer yapar.. Katalizöre su değer, katalizör soğur iş yapamaz hata verir. Hava girişine su değer sensör hata verir.. Havalar soğumaya başladı lpgli arabalar hata verebilir.. Ama beyine su değdiyse ileride büyük sıkıntılara yol açabilir..

Çekişte sıkıntı yoksa hata çok önemli değil demektir..

Bilgisayara bağlayıp koduna baktın mı bluetooth ile??

çekişte sorun yok saniyelik olay oldu suyun dibe deymesiyle ışık yanması bir oldu.
katalizör den şüpheleniyorum büyük ihtimal soğuttu ve zengin fakir karışımı dediğimiz olay oldu ondan verme ihtimali var gibi. henüz göstermedim yarın lpg ciye götürüp baktıracam bakalım sonuç ne olacak.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2017 Saat 02:28
Aslında katalizör bir anda değilde birkaç saniye sürmesi lazım soğuması.. Eksoz sensörüne de değmiş olabilir.. Umarım kısa devre yapmamıştır.. Öyle geçici durumlarda bir süre yarım saat falan motor normal şekilde çalışınca ışığın sönmesi lazım..  Geçmiş olsun şimdiden umarım geçmiştir kuruyunca kendi..
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2017 Saat 20:16

Aslında katalizör bir anda değilde birkaç saniye sürmesi lazım soğuması.. Eksoz sensörüne de değmiş olabilir.. Umarım kısa devre yapmamıştır.. Öyle geçici durumlarda bir süre yarım saat falan motor normal şekilde çalışınca ışığın sönmesi lazım..  Geçmiş olsun şimdiden umarım geçmiştir kuruyunca kendi..

bugün lpg yi takan yere gittim aracın beynine bağlandı arıza ışığını söndürdü sonra lpg beynine bağlanıp bi ayar yaptı bidaha ışık yanmaz dedi sonra ayrıldım ordan eve geldim 1 saat sonra arabayla bi yere gideyim dedim marşa bastım motor deli gibi çalışmaya başladı rolanti tutmuyor ve sarsıntılı çalışıyordu hareket ettim çekiş düşmüş araba gitmez oldu sonraları açıldı ama motor çıldırmış beşik gibi sallanıyordu bastım lpg ciye ayarı yapan çocuk benlik sorun yok dedi tekrar bağladı ayar normal dedi ama motor aynı sarsıntılı çalışıyor halen dedim hocam sana getirince böylemidi neyse ki lpg yi montaj yapan kişi geldi ilk yaptığı ayara geri çevirdi böyle dene dedi eve geldim sorun yoktu 3 saat bekleyip tekrar çalıştıracam aracı bakalım ne olacak sorun yaratacakmı. 

kaş yapayım derken göz çıkardı gelde çık işin içinden birde arabayı çamurlamaya başladı yok bobinden kaynaklanıyor yok bilmem ne inş. 

ışık şuan yanmıyor yanmış olsa tamam derim bobin yada oksijen sensörü arızalı ama yok.

Düzenleyen Peugeot35 - 25 Ekim 2017 Saat 21:12
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2017 Saat 21:14
Orjinalini yazan: Peugeot35 Peugeot35 Yazdı:

bugün lpg yi takan yere gittim aracın beynine bağlandı arıza ışığını söndürdü sonra lpg beynine bağlanıp bi ayar yaptı bidaha ışık yanmaz dedi sonra ayrıldım ordan eve geldim 1 saat sonra arabayla bi yere gideyim dedim marşa bastım motor deli gibi çalışmaya başladı rolanti tutmuyor ve sarsıntılı çalışıyordu hareket ettim çekiş düşmüş araba gitmez oldu sonraları açıldı ama motor çıldırmış beşik gibi sallanıyordu bastım lpg ciye ayarı yapan çocuk benlik sorun yok dedi tekrar bağladı ayar normal dedi ama motor aynı sarsıntılı çalışıyor halen dedim hocam sana getirince böylemidi neyse ki lpg yi montaj yapan kişi geldi ilk yaptığı ayara geri çevirdi böyle dene dedi eve geldim sorun yoktu 3 saat bekleyip tekrar çalıştıracam aracı bakalım ne olacak sorun yaratacakmı. 

kaş yapayım derken göz çıkardı gelde çık işin içinden birde arabayı çamurlamaya başladı yok bobinden kaynaklanıyor yok bilmem ne inş. 

ışık şuan yanmıyor yanmış olsa tamam derim bobin yada oksijen sensörü arızalı ama yok.

denedim sorun devam ediyor.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2017 Saat 21:45
Eğer benzinde de sorun devam ediyorsaa sen hakkaten ateşleme sistemine bir bak.. Her silindirde ateşleme var mı.. Zıkımın bobini bujisi de pahalı..
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2017 Saat 22:16

Eğer benzinde de sorun devam ediyorsaa sen hakkaten ateşleme sistemine bir bak.. Her silindirde ateşleme var mı.. Zıkımın bobini bujisi de pahalı..

her ikisinde de aynı sorun var ama işin garibi deyyüz herif ayar çekmeden araç saat gibi çalışıyordu sorunum ışıktı ama şimdi gelde çöz 250 tl gibi bi fiyatı var bobinin 

yarın arkadaş gel dedi beyin deneyelim olmadı tamirci bakar yarın ola hayrola çünkü beyin aracın beyniyle orantılı çalışıyor beyini ya bozdu yada ayarlardan bişeyi kapattı ne yaptı yarın çözülecek artık. 
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2017 Saat 20:33
son gelişme şöyle,

lpg ci arkadaşım lpg beynini resetledi ve güncelledi ve ayar çekti birde böyle dene dedi bende aldım aracı her ihtimal bi servise götüreyim dedim ve vardım servise araç sanki o araç değildi eski haline gelmiş saat gibi çalışıyordu bekledik ettik yine çalıştırdım sorunsuz çalışıyordu belliki önce ayar çeken eleman ne yaptıysa arabayı çorba yapmıştı neyse servisten ayrıldım 100 metre gitmeden motor ışığı yine yandı Antipollution fault uyarısı verdi hemen döndüm servise bilgisayara bağlandı üst oksijen sensöründen dolayı uyarıyı verdiğini gördük parçacıyı aradı denemek için parça yoktu sonra gelirsin bakarız istersen değişiriz istemezsen bu sorun yaratmaz dedi ama arabam şuan iyi çekiş olsun rolanti olsun tam performans ama gelki gelelim aklıma takılı kalan şudur.

bilgisayarda üst oksijen sonda hatası ve kirlilik diye uyarı yazıyordu şimdi bu parça arızalandımı yoksa lpg yakıtının pisliğinden mi uyarıyı yaktı  ne yapmalıyım bu parça 200 tl + işçilik var 250 gideri var. sizlerden gelen yorumlarla ilerlemek istiyorum.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2017 Saat 18:04
Parçayı temizleyip geri takın??
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2017 Saat 21:19

Parçayı temizleyip geri takın??

problem çözüldü hocam ilgin için sağol.

dün dediğim gibi aracın çalışması düzelmişti son ayardan sonra aracım ilk günkü gibi oldu. ( yanlış yapılan ayar yüzünden az kalsın feci şekilde zarara girecektim )

sabah Antipollution fault  uyarı ışığıda söndü ama 5 km sonra tekrar yaktı arkadaşı aradım gel bi ayar daha yapalım dedi ve ışığı tekrar söndürüp ince bir ayar çekti bidaha ışık yanmaz dedi. inş. dediği gibi olurda yanmaz :) yoksa oksijen sensörü değiştirmek zorunda kalacam. ışığın yanma sebebi pis gaz oluşundan dedi sabit bir istasyon belirle kendine hep ordan al dedi. bakalım ışık yanarsa burdan yazarım yazmaz isem olmuştur :)

Düzenleyen Peugeot35 - 27 Ekim 2017 Saat 21:21
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2017 Saat 01:34
Geçmiş olsun sevindim.. Bu aralar benimde başımda saçma sapan olaylar geliyor ya hayırlısı.. Ben de az kalsın elektrovanayı değiştiriyordum.. Sorun hortumlarından gibi görünüyor..
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2017 Saat 03:32

Geçmiş olsun sevindim.. Bu aralar benimde başımda saçma sapan olaylar geliyor ya hayırlısı.. Ben de az kalsın elektrovanayı değiştiriyordum.. Sorun hortumlarından gibi görünüyor..

iyice araştırmadan bişe yapmamak gerek yoksa şahin doğan değilki bunun parçası, aslan bu adamı bayıltır. :)
Çevrimdışı hozer33 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı hozer33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2017 Saat 13:56
bendede veriyordu benzin depo kırmızı yanıyordu hatta depo bitmek üzereydi bu hatayı verdiğinde daha sonra iyi bir yerden benzin aldım 1-2 gün sonra uyarı ışık kayboldu.
Çevrimdışı Faerlina Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : PEJOGEOT 307 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Faerlina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2017 Saat 03:01
Merhaba konu baya olmuş ama benimde bitmek bilmeyen sorunlarım var pejo aldıgıma pişmanım diyebiliirim. lpg aşırı derecede çok içiyo nerden baksanız 50 tane farklı adama gösterdim atikerin 3 tane bayisine gösterdim bişe bulamadılar. en son birine götürdüm bi ayar yaptı ama yinede düzelmedi ful depo ile 180 km yapıyorum düz 200 söyleyin oda benzinde içinde ilk çalışmada benzinle gidiyorum. arada sırada catalitik convekter ve arkasın dedigi hatayı veriyo aynı anda ekranda yazı çıkıyo 2 gün hata veriyo 1 hafta vermiyo şimdi işe gelirken yine verdi hatayı birine sordum ne işe yarıyo vs egsosla alakalı durum dedi değişim yaparsan 1500 tl yakın gider dedi kırdırısan durmadan ekranda arıza ışığı yanar dedi 500 tl gider dedi birisi temizleme var dedi oda 200 300 dedi öyle ortada kalmışım sağa dönüyorsun sola dönüyorsun boş şimdi tüp almıyorum benzinle kullanıyorum daha  avantajlı :)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2017 Saat 23:42
Orjinalini yazan: Faerlina Faerlina Yazdı:

Merhaba konu baya olmuş ama benimde bitmek bilmeyen sorunlarım var pejo aldıgıma pişmanım diyebiliirim. lpg aşırı derecede çok içiyo nerden baksanız 50 tane farklı adama gösterdim atikerin 3 tane bayisine gösterdim bişe bulamadılar. en son birine götürdüm bi ayar yaptı ama yinede düzelmedi ful depo ile 180 km yapıyorum düz 200 söyleyin oda benzinde içinde ilk çalışmada benzinle gidiyorum. arada sırada catalitik convekter ve arkasın dedigi hatayı veriyo aynı anda ekranda yazı çıkıyo 2 gün hata veriyo 1 hafta vermiyo şimdi işe gelirken yine verdi hatayı birine sordum ne işe yarıyo vs egsosla alakalı durum dedi değişim yaparsan 1500 tl yakın gider dedi kırdırısan durmadan ekranda arıza ışığı yanar dedi 500 tl gider dedi birisi temizleme var dedi oda 200 300 dedi öyle ortada kalmışım sağa dönüyorsun sola dönüyorsun boş şimdi tüp almıyorum benzinle kullanıyorum daha  avantajlı :)

hocam problem yeniden doğdu desem inanmıyacaksın halen öyle kullanıyorum tam düzeldi diyecekken yine aynı sorunları yaşıyorum ama şöyle bişe var arabam ısınınca yani hararet 80 i geçince bu problemi yaşıyorum şuan oksijen sensörü hata ışığını yakmış durumda bu ışığın anlamıda zengin yakıt karışımı demek ve hava kirliliği demektir. bu problem ile ilgili 3 konum mevcut problem nerden kaynaklı olduğu henüz tespit edilmedi sadece şüphelerim gaz kelebeği yada lpg sistemiyle ilgili işlerimin yoğunluğundan arabayı bırakamıyorum. bende 100 tl ye 270 km oda çok kısa mesafede 30 krş yakıyor anlayacağınız. yanlız şunuda unutmayın 307 çok kıyak bi araba her ne olursa olsun soğumayın her araba sorun yaratır mevzu problemse çözmek doğru olacaktır böyle donanımlı araba bu fiyata zor bulunur. 

sizin hatanız katalitikle ilgili galiba uyarı onu gösteriyor. bilgisayara bağlatmanız gerek katalitik.k bayağı pahallı parça ama iptal ettirmeyin derim vizeden geçmiyor. 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 803 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5489 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 794 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2667 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1015 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1792 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12655 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 575 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 402 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 469 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 738 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 552 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16017 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5507 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1854 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 472 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English