Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 ÖN CAM
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 ÖN CAM

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı childrenofgrave Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 307 SW 1.6 HDI PACK 2005
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı childrenofgrave Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 ÖN CAM
    Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2017 Saat 14:13
Herkese Merhaba,

Geçenlerde seyahat halindeyken yoldan sekip değen taş sonucu aracın ön camı tamir edilemeyecek düzeyde çatladı. Aracım 307 sensörlü model. Üzerindeki cam fabrikasyon.

Daha önceki mesajları incelediğimde genel itibariyle sorun yaşayan arkadaşlar olmuş. Net bir bilgiye ulaşamadığım için tekrar ben de sormak istiyorum. Kaldı ki cam konusundaki konular 2012 yıllarından kalma.

Aracı camcıya götürdüğümde usta, "Olimpia, Uğurlu ya da Doraglass marka camlardan hangisi denk gelirse onu takacağım, fiyatı da 450 olur." dedi. Sensörlerin ise çalışacağını iddia etti. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan ricam,
1. Bu markalar arasından özellikle tercih etmem gereken bir marka var mıdır?
2. Cam değişimi esnasında dikkat etmem ya da ustayı uyarmam gereken bir husus var mıdır?
3. Söke, Didim, Kuşadası, Aydın, hatta İzmir'den tavsiye edebileceğiniz camcı var mıdır?

Desteğinizi bekliyorum; zira cam değiştikten sonra yağmur ve far sensörüm çalışmazsa canım çok sıkılır.
2005/307 SW 1.6 HDI PACK 109 PS
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2017 Saat 14:28
hocam iyi bir ustaysa çalışır sıkıntı olmaz önemli olan oradaki işçilik. droglass ve olimpia camlar tarcih edin. bence izmirde dğiştirmenizi tavsiye ederim orada camcı ustalar daha tecrübeli olacaktır sensörlü camlar konusunda. Tabiki ustadan garantisini isteyin sensörlerin çalışmasına karşı çalışmazsa parasını vermem deyin.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı childrenofgrave Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2017 Saat 14:59
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

hocam iyi bir ustaysa çalışır sıkıntı olmaz önemli olan oradaki işçilik. droglass ve olimpia camlar tarcih edin. bence izmirde dğiştirmenizi tavsiye ederim orada camcı ustalar daha tecrübeli olacaktır sensörlü camlar konusunda. Tabiki ustadan garantisini isteyin sensörlerin çalışmasına karşı çalışmazsa parasını vermem deyin.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Peki bu yağmur sensörü için bir jel ya da pedden bahsediyorlar. Camcıya gittiğimde "Sensörlü camlarda sensör cama takılı, hazır halde geliyor. Zaten sensörsüz cam ile sensörlü olan farklı." dedi. Fiyat farkı da var zaten. Bununla ilgili hiçbir şey bulamadım. Acaba bu yeni bir olay mıdır? Eskiden standart camları takarken mi jel-ped olayı vardı, yoksa usta mı beni keklemeye çalıştı anlamadım. ☺
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2017 Saat 15:04
Bende  sizin gibi biliyorum sensörü yani takılan cama aktarıyorlar diye belkide şimdiki sensörlü camlarda üstünde geliyordur. gittiğiniz zaman ustanın dediği gibi ise taktırırsınız yok dediği gibi deilse usta salıyormuş derseniz camı görmden taktırmayın derim.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı childrenofgrave Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2017 Saat 15:09
İşin pisliği orada zaten. Adam, "Elimde cam yok, söyleyeceğim gönderecekler, arabayı sabah bırak akşam al." diyor. O yüzden güven vermedi bana. Artık bir şekilde montaj esnasında aracın yanında durup, emin olabileceğim bir çözüm bulmam gerekecek.

Teşekkür ederim.
Çevrimdışı okan77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2017 Saat 08:47
Merhaba benimde 307 xt aracımın ön camı çatladı. Orjinal 1300-1500 tl arasında... Araştırmalarım sonucunda cam tamir kiti olduğunu öğrendim ve uyguladım.. Sonuç olumlu ama ilk kırıldığında elimde olsaydı camda yürüme olmazdı... Konuyu takip edeceğim.. Sonuçta benim camda değişecek... 

Sensörler konusuna gelirsek benimde kafam karışık... Orjinal olmaz ise çalışmayacağını söyleyenler çoğunlukta... Ustanın el işçiliği ve garanti vermesi de çok önemli.... 

Geçmiş olsun...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı childrenofgrave Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2017 Saat 14:17
Orjinalini yazan: okan77 okan77 Yazdı:

Merhaba benimde 307 xt aracımın ön camı çatladı. Orjinal 1300-1500 tl arasında... Araştırmalarım sonucunda cam tamir kiti olduğunu öğrendim ve uyguladım.. Sonuç olumlu ama ilk kırıldığında elimde olsaydı camda yürüme olmazdı... Konuyu takip edeceğim.. Sonuçta benim camda değişecek... 

Sensörler konusuna gelirsek benimde kafam karışık... Orjinal olmaz ise çalışmayacağını söyleyenler çoğunlukta... Ustanın el işçiliği ve garanti vermesi de çok önemli.... 

Geçmiş olsun...

Size de geçmiş olsun.
İşin ilginç yanı bazı arkadaşlar Olimpia taktırıp sorunsuz kullandığını söylüyor. Sanırım biraz da şansa bırakmak gerekecek. Cumartesi günü yaptırmayı düşünüyorum artık. Sonucu paylaşırım mutlaka.
Çevrimdışı eneserhat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : PEUGEOT 307 SW 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneserhat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eylül 2017 Saat 14:01
307sw 2006 aracımın ön camındaki çatlak için doraglasa (istanbul'da bağcılar-güngören sanayi sitesinde) gittim. Aracın camını orjinal dışında değiştirilince "yağmur ve far sensörü çalışmaz, sürekli arıza ışığı yanar" dedi. Kasko yerli camı ücretsiz değiştiriyor. Ama yetkili servis, 1400-1450 tl gibi bir fiyat söyledi. Kasko muafiyetiniz varsa 400-450 tl tutar, dedi. Bu kadar pahalı olması normal mi? 

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı childrenofgrave Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eylül 2017 Saat 23:26
Orjinalini yazan: eneserhat eneserhat Yazdı:

307sw 2006 aracımın ön camındaki çatlak için doraglasa (istanbul'da bağcılar-güngören sanayi sitesinde) gittim. Aracın camını orjinal dışında değiştirilince "yağmur ve far sensörü çalışmaz, sürekli arıza ışığı yanar" dedi. Kasko yerli camı ücretsiz değiştiriyor. Ama yetkili servis<span style="font-size: 10pt;">, 1400-1450 tl gibi bir fiyat söyledi. Kasko muafiyetiniz varsa 400-450 tl tutar, dedi. Bu kadar pahalı olması normal mi? </span>

Orijinal cam için ben de 1400 tl fiyat aldım. Yan sanayi için ise bir yer 450 başka bir yer ise 500 fiyat verdi. Aydın'daki usta yerli cam ile sensörlerin kesinlikle çalışmaz dedi. Bunun nedeni olarak da Peugeot'un atermik camını öne sürdü. Söke'deki usta ise sensörlerin sorunsuz çalışacağını iddia etti. Fakat onlar da güven vermedi.

Şahin Peugeot'ta orijinal sensörlü ön cam 900 tl. Ben getirtip taktırmak istedim; fakat camcılar kabul etmiyor.

Fiyatlar ne yazık ki eskiye nazaran katlanmış durumda. Yoksa üçe beşe bakmaz orijinal taktırırım. 1.000 TL fark ne yazık ki büyük bir fark.
Çevrimdışı eneserhat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : PEUGEOT 307 SW 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneserhat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2017 Saat 10:20
Orjinalini yazan: childrenofgrave childrenofgrave Yazdı:

Orjinalini yazan: eneserhat eneserhat Yazdı:

307sw 2006 aracımın ön camındaki çatlak için doraglasa (istanbul'da bağcılar-güngören sanayi sitesinde) gittim. Aracın camını orjinal dışında değiştirilince "yağmur ve far sensörü çalışmaz, sürekli arıza ışığı yanar" dedi. Kasko yerli camı ücretsiz değiştiriyor. Ama yetkili servis<span style="font-size: 10pt;">, 1400-1450 tl gibi bir fiyat söyledi. Kasko muafiyetiniz varsa 400-450 tl tutar, dedi. Bu kadar pahalı olması normal mi? </span>

Orijinal cam için ben de 1400 tl fiyat aldım. Yan sanayi için ise bir yer 450 başka bir yer ise 500 fiyat verdi. Aydın'daki usta yerli cam ile sensörlerin kesinlikle çalışmaz dedi. Bunun nedeni olarak da Peugeot'un atermik camını öne sürdü. Söke'deki usta ise sensörlerin sorunsuz çalışacağını iddia etti. Fakat onlar da güven vermedi.

Şahin Peugeot'ta orijinal sensörlü ön cam 900 tl. Ben getirtip taktırmak istedim; fakat camcılar kabul etmiyor.

Fiyatlar ne yazık ki eskiye nazaran katlanmış durumda. Yoksa üçe beşe bakmaz orijinal taktırırım. 1.000 TL fark ne yazık ki büyük bir fark.

Kaskonun hasarsızlık indirimini u cam için kullanabilirsin, ama sonra kasko yaptırdığında indirimden faydalanamazsın dedi. Ayrıca şöyle bir şey söyledi. Kasko firması bunu "cam değişimi" olarak işlerse sonraki senelerde diğer kasko firmaları bu indirimi yine yapabiliyor dedi. Bu konuda tecrübesi olan var mı?
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 16:30
Son aylarda hatta haftalarda yada günlerde diyelim sensörlü cam taktıran oldu mu arkadaşlar? Dün haberlerde artık muayeneden çatlak cam ile kusurlu geçiş yasal olarak kaldırılmış. Direkt ağır kusur olarak işleniyormuş. Bilgisi olan var mı? Yada son zamanlarda sorunsuzca montajını yaptırabilen... Teşekkürler
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2019 Saat 17:51
güncel
Çevrimdışı lilokan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lilokan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2019 Saat 19:10
Orjinalini yazan: okan77 okan77 Yazdı:

Son aylarda hatta haftalarda yada günlerde diyelim sensörlü cam taktıran oldu mu arkadaşlar? Dün haberlerde artık muayeneden çatlak cam ile kusurlu geçiş yasal olarak kaldırılmış. Direkt ağır kusur olarak işleniyormuş. Bilgisi olan var mı? Yada son zamanlarda sorunsuzca montajını yaptırabilen... Teşekkürler

Ben gecen hahafta taktirdim olimpia. Sensor olayi yok aracimda fakat sensorlu cam fiyatininda ayni ooldugunu duyunca sensorlu modelini taktirdim. Uzerinde sensor selmiyor malesef camin
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1555 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1463 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5993 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25154 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1431 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10837 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 586 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4126 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3286 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English