Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 otomatik rolanti dalagalanma ve stop etme
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 otomatik rolanti dalagalanma ve stop etme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ben_erhan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : Peugeot 307 1.6 ov
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 otomatik rolanti dalagalanma ve stop etme
    Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2017 Saat 21:35
Lpg den ollmayabilir de evet.. son zamanlarda farlarda ve aracın içindeki aydınlatmalarda titreme olduğunu görüyorum... mesela rılantide gaza basıyorum,tavan lambası canlanıyor, devir düşerken motorun titreme sesiyle ritmik olarak lamba da titriyor.. dün gece yolda giderken aracın farlarının titrediğini gördüm..yol da dörtlüler açık gider gibi hissettim... sonra durdum.arkadaşım gaza bastı çekti ve park lambaları gazla beraber ritmik titriyor..bu da yolda giderken hissedilir derecede anlaşılıyor...

Bu yüzden frene basıp dururken yada sokak aralarına dönüşlerde direksiyon döndüğü için direksiyon pompası da çalışıyor haliyle,gerekli elektriği sağlayamadığı için aracın devrinde teklemeye hatta son zamanlarda çok sık stop etmesine sebep oluyor..otomatik aracın stop etmesi olacak iş değil, ama ediyor işte..
Çevrimdışı mehmetmarmara Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 307 xs
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mehmetmarmara Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2017 Saat 19:28
Ben hala lpg ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. Aracım benzinli ve aynı problem bende de var
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2017 Saat 15:29
Orjinalini yazan: ben_erhan ben_erhan Yazdı:

Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Valla Selamünaleyküm diye girdiğim hiçbi yerde işimi çözemedim...

Henüz beni Ahmet abi gönderdi diye gidebileceğim bi yer olmadı... ustanın birine gidiyorum açıyo bilgisayarı. Ufffff böyle ayar mı olur deyip başlıyo işe... Sonra başka ustaya gidiyorum, Bu ne biçim ayar, kim yaptı hocam bunu? diyor...

Çözemedim ustaları... lpg ustalık isteyerek seçilmiş bi meslek değil galiba bunu anladım.. bir kaç ezber numara öğrenmişler kime gitsem aynı..

O yüzden benim selamımı söyle şuraya git diyeceğiniz bi yer var mı? Arkadaşlar... zaten. Bir sonraki aracım inşallah ya dizel olacak yada tüpsüz sadece benzinli...( Büyük konuşmamak kaydıyla)

Valla erkan kardeşim bu dediğimiz lavatoyu türkiye ye getiren firma ve forumlarda olsun başka yerde olsun senin gibi sorun yaşayan bir çok kullanıcının problemini çözdüklerini okudum genel merkez olduğu için bağlantılarından tut montaj duruma kadar bakıyorlar. eğer ankaraya gelmeyi düşünürse cumartesi günü felan ben sana yardımcı olurum kardeşim beraber gideriz bir çayımı içersin tanışmış oluruz. Problemini çözeceklerinide düşünüyorum.

tamam kardeşim..ilgin alakan için çok teşekkür ederim..  gelmek isterim.. gelmeden önce mutlaka ararım.çok sağol

Rica ederim hocam ne demek her zaman beklerim . cep tel : 0505 789 36 33
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2017 Saat 14:21

Henüz beni Ahmet abi gönderdi diye gidebileceğim bi yer olmadı... ustanın birine gidiyorum açıyo bilgisayarı. Ufffff böyle ayar mı olur deyip başlıyo işe... Sonra başka ustaya gidiyorum, Bu ne biçim ayar, kim yaptı hocam bunu? diyor...

Çözemedim ustaları... lpg ustalık isteyerek seçilmiş bi meslek değil galiba bunu anladım.. bir kaç ezber numara öğrenmişler kime gitsem aynı..

O yüzden benim selamımı söyle şuraya git diyeceğiniz bi yer var mı? Arkadaşlar... zaten. Bir sonraki aracım inşallah ya dizel olacak yada tüpsüz sadece benzinli...( Büyük konuşmamak kaydıyla)

Valla erkan kardeşim bu dediğimiz lavatoyu türkiye ye getiren firma ve forumlarda olsun başka yerde olsun senin gibi sorun yaşayan bir çok kullanıcının problemini çözdüklerini okudum genel merkez olduğu için bağlantılarından tut montaj duruma kadar bakıyorlar. eğer ankaraya gelmeyi düşünürse cumartesi günü felan ben sana yardımcı olurum kardeşim beraber gideriz bir çayımı içersin tanışmış oluruz. Problemini çözeceklerinide düşünüyorum.

tamam kardeşim..ilgin alakan için çok teşekkür ederim..  gelmek isterim.. gelmeden önce mutlaka ararım.çok sağol
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2017 Saat 10:44

Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2017 Saat 00:06

Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2017 Saat 16:36

Lovato takılı

Hocam lavatonun Türkiye distribütörü ankarada onlara uğra derim şaşmazda yerleri hiç gittin mi bilmiyorum açıkcası. 

Ankara lovato damla var internete yaz çıkar. Koca yerleri var. Çok kaliteli hizmetleri var. Sanırım bölge bayisi orası.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2017 Saat 15:53

Lovato takılı

Hocam lavatonun Türkiye distribütörü ankarada onlara uğra derim şaşmazda yerleri hiç gittin mi bilmiyorum açıkcası. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2017 Saat 15:48
Lovato takılı
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2017 Saat 09:29

İyi bir lpg ustası önerebilecek olan var mı?
İstanbul Ankara Sakarya. İzmit. Gebze...Düzce

lpg ne marka  hocam aracınızdaki ? ankarada bir kaç yer bildiğim
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ekim 2017 Saat 21:29
İyi bir lpg ustası önerebilecek olan var mı?
İstanbul Ankara Sakarya. İzmit. Gebze...Düzce
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ekim 2017 Saat 09:12

erhan hocam şöyle yapın biraz benzinde kullanın aynı problemler devam ediyormu sonra yapacakların
1-gaz kelebeğini temizleyip - adaptasyon yapacaksın (307 ler için pc bağlanması gerekmiyor)
2-sonra iyi bir lpg ustası bulup güzel bir gaz ayarı yaptıracaksın.
3-elin değmişken fren müşürünüde değiştir kardeşim. :) 

seni biraz masrafa soktuk ama 

Soner kardeşim dediğin gibi fren müşürünü de değiştirdim.. sorun yine devam ediyor...

Benim iyice gözlemlediğim şu: rolantide değişim yaptıracak şeyler etkili oluyor..mesela iki araba arasına park edecekken durup manevra yaparken..geri viyese geçiş sırasında yada direksiyonu kıvırırken, 2. Vitesten 1e düşerken o sırada sokak arasında dönerken vs denk geliyor..

Rolantiyi biraz yükselttirebilsem düzelecek sanki ama boğaz kelebeği otomatik ayarlıyor sanırım öyle bişey yapabileceğimi sanmıyorum..

Lpg map sensörü ve bobine baktırcam..çünkü bobin değiştikten sonra başladı bu. Usta ısrarla bobinle ilgisi yok diyor..yan sanayi bi üründü..acil onu taktırdım.. 2-3gün içinde de bu arıza başladı..

Bence lpg sisteminde sorun kardeşim benzinde problem yoksa , gaz kelebeği otomatik ayarlıyor rolantiyi. Dediğim iyi bir lpg ustası bulmak lazım aynı benzer sorun eski aracım focustada vardı boşa aldığım zaman stop eder sürekli motor arıza ışığı yakar durduğu yerde direksiyonu çevirince araç stop edecek gibi olurdu. Sonra bir usta buldum adam işini biliyor ondan sonra ne motor arıza ışığı yaktı nede stop etti.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ekim 2017 Saat 23:14
Orjinalini yazan: mehmetmarmara mehmetmarmara Yazdı:

Benzer bi sorun bendede var. Sabah arabayı ilk çalıştırdığımda(herzaman yapmıyor) veya biyere park ettiğimde yeniden çalıştırdığımda devir baştan düşüyor. Araba stop edecekken devir birden yükseliyo kendini kurtarıyo. 3-4 defaböyle yaptıktan sonra ya stop ediyo yada kendine geliyo. Aynı şekilde geri vitese takıyorum sonra 1e taktığımda v kayışı bikere ötüyo sonra hareket ederken araba baştan boğuluyo sanki 1 değilde 3le kalkıyomuş gibi. Sonrasında hareket halinde iken hiçbir problem yaşamıyorum. Haftaya kayışları kontrol ettireceğim. Bu arada arabam benzinli. Yani seninki ile aynı problem ise lpgnle alakalı bir sorun değil diye düşünüyorum.   

Problem aynı... fakat ben benzinde 1 hafta kullandım arabayı hiç sorun olmadı..lpg de yapıyor.. benim sorunlar aynı birebir fakat kayış sesi yok bende.. tam park ederken genelde direksiyonla manevra yapıyorsam yada ileri giderken durup hızlıca geri takarsam veya tam tersi... araba bir hırr yapıyor devir saatine bakıyor neredeyse stop edecekken ilk çalıştırmadaki gibi 1000 devre yükselip geri yerine geliyo
Çevrimdışı mehmetmarmara Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 307 xs
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mehmetmarmara Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ekim 2017 Saat 11:30
Benzer bi sorun bendede var. Sabah arabayı ilk çalıştırdığımda(herzaman yapmıyor) veya biyere park ettiğimde yeniden çalıştırdığımda devir baştan düşüyor. Araba stop edecekken devir birden yükseliyo kendini kurtarıyo. 3-4 defaböyle yaptıktan sonra ya stop ediyo yada kendine geliyo. Aynı şekilde geri vitese takıyorum sonra 1e taktığımda v kayışı bikere ötüyo sonra hareket ederken araba baştan boğuluyo sanki 1 değilde 3le kalkıyomuş gibi. Sonrasında hareket halinde iken hiçbir problem yaşamıyorum. Haftaya kayışları kontrol ettireceğim. Bu arada arabam benzinli. Yani seninki ile aynı problem ise lpgnle alakalı bir sorun değil diye düşünüyorum.   
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2017 Saat 16:32

erhan hocam şöyle yapın biraz benzinde kullanın aynı problemler devam ediyormu sonra yapacakların
1-gaz kelebeğini temizleyip - adaptasyon yapacaksın (307 ler için pc bağlanması gerekmiyor)

Soner kardeşim dediğin gibi fren müşürünü de değiştirdim.. sorun yine devam ediyor...

Benim iyice gözlemlediğim şu: rolantide değişim yaptıracak şeyler etkili oluyor..mesela iki araba arasına park edecekken durup manevra yaparken..geri viyese geçiş sırasında yada direksiyonu kıvırırken, 2. Vitesten 1e düşerken o sırada sokak arasında dönerken vs denk geliyor..

Rolantiyi biraz yükselttirebilsem düzelecek sanki ama boğaz kelebeği otomatik ayarlıyor sanırım öyle bişey yapabileceğimi sanmıyorum..

Lpg map sensörü ve bobine baktırcam..çünkü bobin değiştikten sonra başladı bu. Usta ısrarla bobinle ilgisi yok diyor..yan sanayi bi üründü..acil onu taktırdım.. 2-3gün içinde de bu arıza başladı..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2017 Saat 18:17

fren müşürü hariç hepsini yaptım..adaptasyon yapmadım sadece ..sorun olmadı zaten.temizlenmeden önce nasıldıysa temizlendikten sonrada aynı oldu..sadece 3 gün gibi hiç sorun olmadı ardından aynı devam... lpg ustasına da gittim 2 kez ayar yapıldı düzelmedi..

araba benzindeki igib değil, lpg de kör gibi.. gaza anında tepki vermiyor, ilk basışta boğulur gibi olup sonra toparlıyor..
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2017 Saat 09:08

Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2017 Saat 23:50

lpg map map sensörü yazmışım hocam :)

Olsun,yapacak bişey yok:) 2 map sensörüm olur. ..

Araba zaman zaman frene basıp durduğumda stop etmeye de başladı..yada ileri giderkin durup sağda park etmek için geri vitese takınca stop ediyor..
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2017 Saat 16:22
lpg map map sensörü yazmışım hocam :)
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2017 Saat 15:51
Sizin mesajda ilk dediğiniz hangisiydi..o yüzden aldım ben :)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1560 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1465 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5994 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25156 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1434 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 586 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3286 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English