Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Peugeot Ses Sistemleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 anfi ses sistemi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 anfi ses sistemi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı bjkamil Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 206 1.4 benzin+lpg feline
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bjkamil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 anfi ses sistemi
    Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 11:42
arkadaşlar 206 aracıma anfi ve ses sistemi bağlattırmak istiyorum ancak araçta lpg olduğu için buffer düşünmüyorum. sadece anfi ile orjinal kapı kolonlarıyla güzel ses alabilir miyim. orjinal teyp var üstünde.
206 1.4 feline 2006 model
Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 12:27
orjinal kolonlar tırt kalır bence önlere kompenent arka kapıları da iptal edip pandizota 2 tane 85 lik kaliteli bir seri alırsanız amfi ile birlikte güzel bir tını yakalarsınız.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bjkamil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 13:23
Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

orjinal kolonlar tırt kalır bence önlere kompenent arka kapıları da iptal edip pandizota 2 tane 85 lik kaliteli bir seri alırsanız amfi ile birlikte güzel bir tını yakalarsınız.

hocam Pandizota takınca aşağı düşme yada sarkma olur diye korkuyorum :)
Çevrimdışı onurrr41 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 24
Aracı : 1.4 206 X-DESIGN - 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onurrr41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 13:34
Aşağı düşme durumu sözkonusu değil fakat alttaki kablo kirliliği beni düşündürüyor. O yüzden;

bu ürünü taktırmayı düşünüyorum. Kendinden amfili ve çok az yer kaplıyor. Derin basslardaki performansıda bence gayet tatminkar görünüyor. Düşünmenizi tavsiye ederim. 

Performansı bu şekilde;

1.4 Peugeot 206 8V - Benzin - X-Design - 2006 Model - Otomatik Şanzıman - H7 LED Uzun Far Ampulü - Pioneer Kapı Hoparlörleri
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bjkamil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 14:08
hocam ürün süper hem ufak hemde fazla yer kaplamaz ama benim bagajın sol tarafında tüp var. sağ tarafa da bunu koyarsam bagaj iptal olur :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onurrr41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 14:38
Ozaman sizi çaresizce bu çalışmaya yönlendirip kolaylıklar diliyorum :) ;

1.4 Peugeot 206 8V - Benzin - X-Design - 2006 Model - Otomatik Şanzıman - H7 LED Uzun Far Ampulü - Pioneer Kapı Hoparlörleri
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 16:28
bahsi geçen alpine markayı ben kulanıyorum 20 cm araç içine yeter de artar
madem yer sıkıntınız var 
şu ürün güzel ama bayağı pahalı bütçeniz el verirse çok güzel
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bjkamil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 18:18
Orjinalini yazan: onurrr41 onurrr41 Yazdı:

Ozaman sizi çaresizce bu çalışmaya yönlendirip kolaylıklar diliyorum :) ;

yok hocam kim uğraşacak bununla, ben orjinallerle devam edeyim bi süre :)
Çevrimdışı ziya alp Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ziya alp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 00:19
pioner teyp var bende onler sony arkalar jameson kapı ıcı arkada 2 tane pıoner oval var pandızotu maket bıcagı ıle kestık ve kestıgım yerı ayırdım aynı orjınl sekılde takılabılır sekilde arka pandizota 2 oval attır anfı at devam et bence sen abı bende anfı yok ama pıoner teyp oldugundan tatmın edıyor 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı onurrr41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 08:45
Pandizotun fiyatı 300-600 TL arasında değişiyor nasıl kıyabildiniz :) Bende daha bir hafta önce tüm kapı hoparlörlerimi Pioneer ile değiştirdim. Gayet tok ve net bir ses aldım. Önerim önce kapı hoparlörlerini değiştirin, ardından tatmin etmezse bagaj tarafına yönelin :) Sağlıcakla.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bjkamil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 10:29

Pandizotun fiyatı 300-600 TL arasında değişiyor nasıl kıyabildiniz :) Bende daha bir hafta önce tüm kapı hoparlörlerimi Pioneer ile değiştirdim. Gayet tok ve net bir ses aldım. Önerim önce kapı hoparlörlerini değiştirin, ardından tatmin etmezse bagaj tarafına yönelin :) Sağlıcakla.

hocam senin teyp orjinal mi? bir de kapı kolonlarının modelini hatırlıyormusun:)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onurrr41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 11:30
Orjinalini yazan: bjkamil bjkamil Yazdı:

hocam senin teyp orjinal mi? bir de kapı kolonlarının modelini hatırlıyormusun:)

Orjinal Cd çalarlı teyp evet :) Ön kapılar 16, arka kapılar 13 cm olarak revize oldu fakat modelini hatırlamıyorum. Orjinal arka sol ve ön sağ hoparlörüm patladığı için değiştirdim ben aslında. Bir oto elektrik mağazasına girip pioneer ile revize edin dedim. 300 tl karşılığında orjinal hoparlörleri çıkarıp yerine yenisini taktılar. Ses ciddi anlamda derinleşti ve temizleşti. Bass performansının eskisinden pek bir farkı yok ama. Büyük ihtimalle bende bir subwoofer koyacağım.

Düzenleyen onurrr41 - 12 Eylül 2017 Saat 11:31
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı bjkamil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 11:54

Orjinalini yazan: bjkamil bjkamil Yazdı:

Orjinal Cd çalarlı teyp evet :) Ön kapılar 16, arka kapılar 13 cm olarak revize oldu fakat modelini hatırlamıyorum. Orjinal arka sol ve ön sağ hoparlörüm patladığı için değiştirdim ben aslında. Bir oto elektrik mağazasına girip pioneer ile revize edin dedim. 300 tl karşılığında orjinal hoparlörleri çıkarıp yerine yenisini taktılar. Ses ciddi anlamda derinleşti ve temizleşti. Bass performansının eskisinden pek bir farkı yok ama. Büyük ihtimalle bende bir subwoofer koyacağım.

haftasonu bi el atayım o zaman. sağolasın :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bjkamil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 13:31
Hocam birde orjinal teyp için aux çıkışı yapmak istiyorum ama aliexpress te bu ürünü buldum. bunu alıp teybin arkasındaki cd changer çıkışına taksam müzik dinliyebilir miyim? cd yazmaktan bıktım çünkü :)

Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 16:44
benim aracımda ses sistemini a dan z ye herşeyi kendim döşedim, 
orjinal pandizota delik açıp takarsın ama medefe pandizot gibi ses vermez. 
ben kendi pandizotunu söktüm medefeden kabinli pandizot yaptırdım. kapak açılınca açılmıyor ama, herhangi bir sorun yaşamadım.. 
subwoofer kişisel zevkinize kalmış. ben woofersız olmaz diyerekten 30cm lik woofer koydum. 

orjinal teyp için kullanacaksan da amfi için deck dönüştürücü alman lazım ilk, teyp çıkışlarını amfi çıkışlarına dönüştürecek. 

bende ilk başta kendi teybimi kullanacaktım ama cd ile uğraşmamak istemediğim için ve teyibin başka bir multimedia sı olmadığı için teybi de değiştirdim.

4 kanallı bir amfi alıp, 2 önlere 2 de pandizota hoparlör takıp güzel ses alabilirsin, 
kablo kalabalığı da birtek amfinin olduğu yerde göze bile batmayan bir kalabalık olacaktır. 
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı ziya alp Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ziya alp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2017 Saat 01:54
onurrr41  kestik artık maket bıcagıyla kestık ondan yerıne oturuyor dırek temız ıscılık yaptık :) 
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2017 Saat 16:39
ben yinede medefeden yapılan pandizotu öneririm, 100 tl den 200 250 tl civarına kadar fiyatlara çıkıyorlar, ben 170 e yaptırdım. 
ama kesilerek yapılan ile gerçekten çok ciddi ses farkı oluyor. 
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı ilhanozgur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 1.4 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ilhanozgur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2017 Saat 11:50
Merhabalar arabada yüksek değil ama temiz bir ses almak istiyorum önlerde 1 takım mid var arka kapılarda orijinal 206 nın hoparlörleri var arkadada 2 adet oval sony x-plood var amfi yok ama sesi biraz açtğımda ses bozuluyor tavsiyeniz varmı temiz net bir ses için? Teşekkürler
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2017 Saat 14:53
şimdi öncelikle amfi yoksa mid bas takımı hiç verim vermez koaksiyonel hoparlör kullanmanız gerekiyor.ya da ufaktan bir amfi koyacaksınız. orjinal teyplerde 4 hoparlör çıkışı var siz pandizotada kolon koyduysanız muhtemel diğer hoparlörlerden paralel hat çekilmiştir.bu şuna benziyor 1 litre suyu ha 2 tane 500 ml e bölmüşsünüz ha 4 tane 250 ye.şu durumda biraz daha iyi ses almak isterseniz arka hoparlörler kalsın (pandizottakiler) arka kapılardakini iptal edip tamamen arkaya sesi verin mümkünse amfi olmuyorsa önlere koaksiyonel bir hoparlmr takımı alın.Sony olursa da arkalarla takım olur daha güzel olur
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2017 Saat 15:00
Orjinalini yazan: ilhanozgur ilhanozgur Yazdı:

Merhabalar arabada yüksek değil ama temiz bir ses almak istiyorum önlerde 1 takım mid var arka kapılarda orijinal 206 nın hoparlörleri var arkadada 2 adet oval sony x-plood var amfi yok ama sesi biraz açtğımda ses bozuluyor tavsiyeniz varmı temiz net bir ses için? Teşekkürler

orjinal teyp ile 20w 30w rms üstü hiç bir hoplörden verim alınmaz. 
kullandığın hoparlörlerin marka model ve w bilgilerini paylaşabilirmisin? 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1598 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1471 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 216 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4905 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6007 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25174 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1414 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 112 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1117 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 373 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1437 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10839 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 525 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 589 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English