Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Pejo araçları hakkında  genel bilgi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Pejo araçları hakkında genel bilgi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı MUCİT Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MUCİT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Pejo araçları hakkında genel bilgi
    Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2017 Saat 23:56
Cümleten  s.a  arkadaşlar aranıza  yeni katıldım. pejo  araçlarına özel bir ilgim olduğu içi foruma  üye oldum. ilerde kısmet olursa da almayı düşünüyorum.
Şimdi kafama  takılan şey şu  pejo araçları hakkında  genelde  çok iyi şeyler  söylemiyorlar pejo alırmı gibi  lafları  çok duyuyorum özellikle pejo 208 ve 301 favori  aracım bu araçların 2. eli  nasıl satmak istesek satılır mı  ? yedek parça v.s  durumu nasıl bu araçlar hakkında  genel bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız  sevinirim...
Çevrimdışı Orçun.Dmr Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eylül 2017 Saat 04:55
O almayın diyenler Peugeot'nun yolcu koltuğuna bile oturmamış ve bugüne kadar kalitesiz japon arabalarından başka araca sahip olmamış insanlardır. Beni 1 kere bile yolda bırakmayan bir markadır. Kesinlikle tavsiye ediyorum. 
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...
Çevrimdışı cimariva Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 13' Focus trend x
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı cimariva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eylül 2017 Saat 09:13
3.5 sene 307 kullandım 2007 model dizel beni hiç yolda bırakmadı üzmedi. Neye dayanarak pejoya laf söylerler anlamış değilim. Alınabilir bence
Çevrimdışı dejawu1978 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı dejawu1978 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eylül 2017 Saat 18:21
peugeot degil hangi araç alırsanız alın gaz fren yapan şöför oldugu sürece bütün araçlar kötüdür arabadan anlayanlar en ufak sesde nerde geldigini bulanlar için bütün araclar uzun yıllar kullanılır.. aslan için ise alınmaz diyenler binmemiştir almamıstır satmamıstır laf olsun torba dolsun diye söylerler..peugeot araçlar geneli spor tarzı tasarım oldugu için gayet hızlı atik ve görsel olarakda cok hoştur parca sıkıntısı yoktur en eski modellerinde bile sıfırı olmasa mutlaka cıkmasını bulursunuz  bu arada 207 ve 208 in kupası cok fena suan kullandıgım 207 ama seneye inşallah bi 208 almak ....sürüş keyfi olarakda gayet tatmin edici bir konforu var .
peugeot 207 1.4 trendy 2007
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MUCİT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eylül 2017 Saat 23:41
pejo 208 ler 3 silindirli daha önce  bizde  3 silindirli  araba vardı satana kadar canımız çıktı  bu arabaların piyasası  yok dedi durdu  herkes  acaba 208 için de durum aynı mı ???
Çevrimdışı Orçun.Dmr Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 00:56
[QUOTE=MUCİT] pejo 208 ler 3 silindirli daha önce  bizde  3 silindirli  araba vardı satana kadar canımız çıktı  bu arabaların piyasası  yok dedi durdu  herkes  acaba 208 için de durum aynı mı ???[/QUOTE

Markadan markaya değişebilir hocam piyasa durumu.
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 09:16
a.s. hoşgeldin

301 piyasası 208 e göre daha hareketlidir ama kalite ve işçilik olarak bakarsa 208 301 in en az 2-3 gömlek üstüdür. Yedek parçaları son 2 yıla göre pahalandı baya ama çok uçuk rakamlar değil.

Bana kalırsada 1.2 vti 3 silindirli araç almayın tavsiye etmiyorum
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı Mustafa 070777 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mustafa 070777 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 13:44
a.s arkadaşım ben 6 yildir pejo 206/207/307/308 kullanıyorum hicbir sikinti yasamadim.bu laflari söyleyenler pejo ya binmemis insanlar yada dökük ve hor kullanılmış pejoya binenlerdir.pejolarda tek eski olan konu sert direksiyon ve süspansiyon sistemidir.bunlarda cok cok rahatsiz edici şeyler degil sonuçta 70 /80/90 bin tl ye satilan ayni segment golf opel bmw den bahsetmiyoruz ki onlarda bile şikayet ler oluyor.sahsen ben pejonun en yeni araclarina binmedim ama (en pahali bindigim 2009 model 308) galiba onlarda baya memnuniyet var.benim gibi 35 bin kadar paran varsa sana 110 hp bir 308 tavsiye ederim . saygılar
Çevrimdışı lazianke Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 45
Aracı : 301
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lazianke Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 23:05
Orjinalini yazan: Orçun.Dmr Orçun.Dmr Yazdı:

[QUOTE=MUCİT] pejo 208 ler 3 silindirli daha önce  bizde  3 silindirli  araba vardı satana kadar canımız çıktı  bu arabaların piyasası  yok dedi durdu  herkes  acaba 208 için de durum aynı mı ???[/QUOTE

Markadan markaya değişebilir hocam piyasa durumu.
2004 model fabia 1.4 tdi aracım vardı. 3 silindir. ilana koyduğumda hemen satılmıştı.
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 02:57
Ne yazık ki bu algı böyle geldi böyle gidiyor.
Sağlık personeli bir arkadasım var bir süredir Araç arıyoruz kendisine.
Passat diye bir aracın varlığını geçtiğimiz ay öğrenen adama 308 önerdiğimde Peugeot arabası almam gibi bir laf etti siz hesap edin
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MUCİT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 20:25
eyvallah  bilgi veren arkadaşlara  teşekkür ederim.....
benim bahsettiğim araç hundai Accent admire kasaydı  3 silindirli  ve satana kadar çok uğraştık.
pejo 208 in tipş duruşu  çok hoşuma  gidiyor. hatta oturduğum semtte turuncu renkli bir tane 208 var 1 tane  bile çizik yok  arabada yemin  ediyorum öyle tatlı bir şey ki gidip arabaya sarılasım geliyor ... :D 

Düzenleyen MUCİT - 12 Eylül 2017 Saat 20:27
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MUCİT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 20:30
Orjinalini yazan: Mustafa 070777 Mustafa 070777 Yazdı:

a.s arkadaşım ben 6 yildir pejo 206/207/307/308 kullanıyorum hicbir sikinti yasamadim.bu laflari söyleyenler pejo ya binmemis insanlar yada dökük ve hor kullanılmış pejoya binenlerdir.pejolarda tek eski olan konu sert direksiyon ve süspansiyon sistemidir.bunlarda cok cok rahatsiz edici şeyler degil sonuçta 70 /80/90 bin tl ye satilan ayni segment golf opel bmw den bahsetmiyoruz ki onlarda bile şikayet ler oluyor.sahsen ben pejonun en yeni araclarina binmedim ama (en pahali bindigim 2009 model 308) galiba onlarda baya memnuniyet var.benim gibi 35 bin kadar paran varsa sana 110 hp bir 308 tavsiye ederim . saygılar

oooo usta  sende ama  fanatik pejocuymussun .. :D 
zaten benim favorim olan 2 tane araç var reno sembol pejo 301 - 208  geçen gün pejo plazaya  gittim adamın birisi  pejo kaliteyi artırdı  artık eskisi  gibi değil dedi....
Çevrimdışı Mustafa 070777 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mustafa 070777 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2017 Saat 23:22
pejo kaliteyi arttirdi diye bisey yok aslinda ,🙋pejo kalitesiz bir araba degil sadece kullanmayi bileceksiniz,gerci hangi marka farketmez dokuk ve hor kullanilmis bir araba zaten baş agritir illaki 🙅ama neden bu pejoya mal edilmis anlamadim.👼yakin bir arkadasimin 98 model passata bi dogan slx parasi harcadigini gordum ama sorsan millete pejo kötü alma derler 🛀🛀🗣🗣
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MUCİT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2017 Saat 19:44
Orjinalini yazan: Mustafa 070777 Mustafa 070777 Yazdı:

pejo kaliteyi arttirdi diye bisey yok aslinda ,🙋pejo kalitesiz bir araba degil sadece kullanmayi bileceksiniz,gerci hangi marka farketmez dokuk ve hor kullanilmis bir araba zaten baş agritir illaki 🙅ama neden bu pejoya mal edilmis anlamadim.👼yakin bir arkadasimin 98 model passata bi dogan slx parasi harcadigini gordum ama sorsan millete pejo kötü alma derler 🛀🛀🗣🗣

kesinlikle  katılıyorum....
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1501 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1451 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 204 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5987 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 108 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 367 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 242 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1428 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10832 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 523 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 577 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English