Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE ALIM-SATIM BÖLÜMÜ >Araç Alım & Satımı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 98-03 Model Aralığındaki Otomatik 206 Hakkında
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

98-03 Model Aralığındaki Otomatik 206 Hakkında

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı psk.selman Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Honda Accord 2.0 sport
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı psk.selman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 98-03 Model Aralığındaki Otomatik 206 Hakkında
    Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 09:09
Merhaba arkadaşlar, eşim için otomatik vites araç araştırıyorum. Maksimum limitim 18-19 bin lira. Bu fiyat aralığında göze hoş gelen neredeyse tek araç 206 var. Ancak araç hakkında pek bilgim yok. Kullanıcısı olmayan bir çok kişi peugeot hakkında pek hayırlı konuşmazlar sizlerde bilirsiniz. Ben asıl kullanıcılarından bilgi almak istedim. Merak ettiklerim;

1- Belirttiğim fiyata temiz bir otomatik bulunur mu? Boya değişen takıntım yok. Motor şanzıman ve yürüyenin düzgün olması benim için temizlik kriteridir.
2- Şanzımanı nasıldır, çok baş ağrıtır mı?
3- Yakıtı nasıldır?
4- Alt takımın çok sağlam olmadığından bahsediliyor, ancak Konya gibi düz bir şehirde pek sorun olacağını düşünmüyorum.
5- Son olarak alırken en çok dikkat etmem gereken nedir kronik problemi var mıdır?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 09:42
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. o fiyat aralığında bulabilirsiniz ama araç baya bir yıpranmış olacaktır. 

1-belirttiğiniz fiyat aralığında bulabilirmisiniz orası zor hocam
2-şazumanlarında kronik sorunlar vardır. vuruntu vites geçememe gibi bakımları ve değişmesi gerekenler zamanında değişmedi ise 4000-5000 tl masraf çıkarabilir.
3-yakıt konusunda lpg sizi üzmez
4-alt takım evet zayıf biraz ama dediğiniz konya düz ve yolları güzel olduğu için çok bir sıkıntı çekmezsiniz. 
5-direklerde şaselerde sıkıntı yoksa bel altı boyalı bir araç alınabilir. 

ek kronik sorunlar 

1-şanzumanda vites geçişlerinde vuruntu kar ve spot ışıklarının yanması 
(selonoid valflerinin ve şazuman yağının değişmesi gerekir 600-700 tl)
2-arka torsiyon problemi 
(500-600 tl revizyon edilmesi gerekiyor)
3-airbağ ışığı yanması com2000 far silecek kolu airbağ sargısının kompası 
(com2000 far silecek kolu değişmi sıfır 500-600 tl tamiri 150-200 tl çıkma 250-300 tl)
4-direksiyon pompası arızası çok sık olmasada karşılaşılan bir durum
(yan sanayi 300 tl orjinal 600-700 tl)
5-kronik olmasada kullanıların aracı antifirizsiz kullanması
(silindir kapak contası değişimi 600-700 tl - buna bağlı olarak radyatör - kalorifer radyatörü ve hortumlarının değişmesi ortalama 600-700 tl ek maliyet)
6-gösterge kadranlarının bozulması vs. tamiri mümkün 250-300 tl oto elektronikçisine insifiyatine bağlı
7-kronik olmasada lpg kaynaklı gaz kelebeği arızası - bobin arızası - buji vs. bu genelde bütün lpg araçlarda meydana gelebilir peugeotla alakalı bir durum deil.
8-kornik olmasada kullanıc hatası nedeli bilinçsiz bir şekilde motor yıkanması ve siğorta kutusu ve motor ecu problemi duruma göre 1000-2000 tl arası maliyet marka ile alakalı bir durum deil bütün araçların başına gelebilecek bir durum.
9-araca sonradan tecrübesiz ve dikkatsiz elektirk tesisatı ile oynanması (xenon-ses sistemi vs.)

Şimdilik aklıma gelenle bunlar hocam inşallah gölünüze göre bir araç bulabilirsiniz.

Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı boruc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 RG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boruc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 09:53
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. o fiyat aralığında bulabilirsiniz ama araç baya bir yıpranmış olacaktır. 

1-belirttiğiniz fiyat aralığında bulabilirmisiniz orası zor hocam
2-şazumanlarında kronik sorunlar vardır. vuruntu vites geçememe gibi bakımları ve değişmesi gerekenler zamanında değişmedi ise 4000-5000 tl masraf çıkarabilir.
3-yakıt konusunda lpg sizi üzmez
4-alt takım evet zayıf biraz ama dediğiniz konya düz ve yolları güzel olduğu için çok bir sıkıntı çekmezsiniz. 
5-direklerde şaselerde sıkıntı yoksa bel altı boyalı bir araç alınabilir. 

ek kronik sorunlar 

1-şanzumanda vites geçişlerinde vuruntu kar ve spot ışıklarının yanması 
(selonoid valflerinin ve şazuman yağının değişmesi gerekir 600-700 tl)
2-arka torsiyon problemi 
(500-600 tl revizyon edilmesi gerekiyor)
3-airbağ ışığı yanması <span style="font-size: 13.3333px;">com2000 far silecek kolu airbağ sargısının kompası </span>
(com2000 far silecek kolu değişmi sıfır 500-600 tl tamiri 150-200 tl çıkma 250-300 tl)
4-direksiyon pompası arızası çok sık olmasada karşılaşılan bir durum
(yan sanayi 300 tl orjinal 600-700 tl)
5-kronik olmasada kullanıların aracı antifirizsiz kullanması
(silindir kapak contası değişimi 600-700 tl - buna bağlı olarak radyatör - kalorifer radyatörü ve hortumlarının değişmesi ortalama 600-700 tl ek maliyet)
6-gösterge kadranlarının bozulması vs. tamiri mümkün 250-300 tl oto elektronikçisine insifiyatine bağlı
7-kronik olmasada lpg kaynaklı gaz kelebeği arızası - bobin arızası - buji vs. bu genelde bütün lpg araçlarda meydana gelebilir peugeotla alakalı bir durum deil.
8-kornik olmasada kullanıc hatası nedeli bilinçsiz bir şekilde motor yıkanması ve siğorta kutusu ve motor ecu problemi duruma göre 1000-2000 tl arası maliyet marka ile alakalı bir durum deil bütün araçların başına gelebilecek bir durum.
9-araca sonradan tecrübesiz ve dikkatsiz elektirk tesisatı ile oynanması (xenon-ses sistemi vs.)

Şimdilik aklıma gelenle bunlar hocam inşallah gölünüze göre bir araç bulabilirsiniz.

Hocam bunlari gorunce arkadaş 206 almaktan vazgecer

2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 09:57
@boruc kardeşim aslında bunların bir çoğu kullanıcı hatalarından kaynaklı oluyor. Bakarsan bağ bakmazsan dağ muhabbeti Smile biz yinede görevimizi yapalım karşısına çıkaracak sorunları bilsin istedim. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı psk.selman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 10:51
Soner Bey ilgili cevabınız için teşekkür ederim. Burak Bey evet şanzıman sıkıntısından sonraki ek kronikleri görünce gözüm çok korktu. Ve vazgeçtim diyebilirim.

Soner beyinde dediği gibi çoğu sıkıntı kullanıcı hatasından dolayı oluyor, ancak benim limitlerimde bu hataların olmaması içten değil. Çok temizini güvenebileceğim biri olmadıktan sonra 206ya bulaşmamak en doğrusu gibi gözüküyor :) Ben diğer alternatif olan opel corsaya bakayım en iyisimi :)
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 10:53
Gecmişi temizsei önceki sahipleri bakımını zamanında yaptırmışsa arabayı hor kullanmamışsa hiçbir sıkıntı yaşamassınız. Ancak gecmişi  kötüyse  ozaman aldınız başınıza belayı demek. Ancak bu sadece 206 için değil tüm arabalar içindir. 

Benim tavsiyem arac ile cevre yolu gibi bir yolda enaz 70- 80 km gidin birazda ani hızlanmalar falan yapın ozaman şanzuman zaten size istediğiniz tüm soruları cevaplayacaktır.
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 11:29

@boruc kardeşim aslında bunların bir çoğu kullanıcı hatalarından kaynaklı oluyor. Bakarsan bağ bakmazsan dağ muhabbeti Smile biz yinede görevimizi yapalım karşısına çıkaracak sorunları bilsin istedim. 

Bence bu yaptığın yardım değil bildiğin 206 ya taş atmak... Kronik adı altında saydıklarının neredeyse tamamı bütün kara taşıtlarında gerek kullanıcıdan gerek parçanın ömrünü tamamlamasindan kaynaklanan arızalar. Yeni araç alacak birine bunları anlatmanın olumlu bir yanını göremedim. Direk olarak araba alma yanarsın de geç Aracı almadan bilen anlayan birine göstermek ve bu kişinin aracı gerekli yerlere motorcu kaportacı vs. yerlere göstermesi yeterlidir diye düşünüyorum ben. Torsiyonu bile kronik olarak görmüyorum. Baska arabaların arka yürür düzeni bozulmuyormu sanki pejo bozunca kronik oluyor. Belki başka arabada yay rot salıncak lastik burç değişip ucuza kapatabiliyorsun ama aynı arıza sonuçta.... arka düzen
206 1.4 HDI Look 2004
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 13:55
Orjinalini yazan: madblueblacksea madblueblacksea Yazdı:

Bence bu yaptığın yardım değil bildiğin 206 ya taş atmak... Kronik adı altında saydıklarının neredeyse tamamı bütün kara taşıtlarında gerek kullanıcıdan gerek parçanın ömrünü tamamlamasindan kaynaklanan arızalar. Yeni araç alacak birine bunları anlatmanın olumlu bir yanını göremedim. Direk olarak araba alma yanarsın de geç Aracı almadan bilen anlayan birine göstermek ve bu kişinin aracı gerekli yerlere motorcu kaportacı vs. yerlere göstermesi yeterlidir diye düşünüyorum ben. Torsiyonu bile kronik olarak görmüyorum. Baska arabaların arka yürür düzeni bozulmuyormu sanki pejo bozunca kronik oluyor. Belki başka arabada yay rot salıncak lastik burç değişip ucuza kapatabiliyorsun ama aynı arıza sonuçta.... arka düzen

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Markayı karalama gibi bişey yok burada hepimiz pejo kullanıcısıyız hatta soner arkadaş gecen hafta 206 yı satıp 308 aldı. ARkadaş zaten yazmış bu hataların cogu kullanıcı kaynaklı olduğunu. Kusura bakmayın ama torsiyon kronik ben 2 yıl corsa kullandım hiç torsiyon sıkıntısı cekmedim arka amartisörlele ilgili sıkıntı yaşamadım.  Al4 şanzumanın ne berbat şanzuman olduğunu herkes bilir zaten sorunsuz kullanan kişi sayısı %belki 10dur.

2011 Clio SW Gümüş
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 13:57
Orjinalini yazan: psk.selman psk.selman Yazdı:

Soner Bey ilgili cevabınız için teşekkür ederim. Burak Bey evet şanzıman sıkıntısından sonraki ek kronikleri görünce gözüm çok korktu. Ve vazgeçtim diyebilirim.

Soner beyinde dediği gibi çoğu sıkıntı kullanıcı hatasından dolayı oluyor, ancak benim limitlerimde bu hataların olmaması içten değil. Çok temizini güvenebileceğim biri olmadıktan sonra 206ya bulaşmamak en doğrusu gibi gözüküyor :) Ben diğer alternatif olan opel corsaya bakayım en iyisimi :)

Yukarda yazılan herlşey corsa içinde gecerli hocam. corsanın da otomatiklerinde cok sorun yaşandığın duydum. ben 2 sene kadar manueli kullandım ufak tefek sorunlar cıkardı ama büyük bir sorun olmadı cok şükür 2005 modeldi benimki 60binde aldım 2 sene sonra 90 binde sattım lpg takıldıkdan sonra ceşit ceşit hata vermeye başladı su almaya başladı bir yerden bir türlü bulamadım. :)
2011 Clio SW Gümüş
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 14:32
Orjinalini yazan: KILIÇ KILIÇ Yazdı:

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Markayı karalama gibi bişey yok burada hepimiz pejo kullanıcısıyız hatta soner arkadaş gecen hafta 206 yı satıp 308 aldı. ARkadaş zaten yazmış bu hataların cogu kullanıcı kaynaklı olduğunu. Kusura bakmayın ama torsiyon kronik ben 2 yıl corsa kullandım hiç torsiyon sıkıntısı cekmedim arka amartisörlele ilgili sıkıntı yaşamadım.  Al4 şanzumanın ne berbat şanzuman olduğunu herkes bilir zaten sorunsuz kullanan kişi sayısı %belki 10dur.

Gelişi güzel eleştirilerin markaya leke olarak yapışması diyelim ozaman.! Corsa ya 2 yıl torsiyon yaptırmadında pejo ya her yıl torsiyonmu yaptırdın.? Orayı çözemedim nasıl bi anlam çıkartmam gerek buradan. Ama şu bi gerçek ki pejo kullanıcılarının çoğu genç ve tecrübesiz olduğu için neredeyse bütün sorunları kronikmis gibi araca yükleyip 3 kuruş ucuz alıcam diye haşat olmuş yada kaç yaşında araba hiç değişmemiş tamir görmemiştir demiyor. Otomatigi ni kullanmadım ama bir gün otomatik vites kutusu tamircisinde gördüğüm 3 araçtan 2 si pejo olursa tamam bu melet hatalı üretilmiş derim. Evet kronik sorunlar var ama o sorunlar burada dert yanılan sorunlar değil. Yazdıklarımı genel olarak değerlendirirsen ne demek istediğimi anlayabilirsin. Yok ben muhalefet yapıcam onu bunu savunucam dersen istediğin yere ceker istediğin anlamı yüklersin. Umrumdamı.? Değil.
206 1.4 HDI Look 2004
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 14:45

Orjinalini yazan: KILIÇ KILIÇ Yazdı:

Gelişi güzel eleştirilerin markaya leke olarak yapışması diyelim ozaman.! Corsa ya 2 yıl torsiyon yaptırmadında pejo ya her yıl torsiyonmu yaptırdın.? Orayı çözemedim nasıl bi anlam çıkartmam gerek buradan. Ama şu bi gerçek ki pejo kullanıcılarının çoğu genç ve tecrübesiz olduğu için neredeyse bütün sorunları kronikmis gibi araca yükleyip 3 kuruş ucuz alıcam diye haşat olmuş yada kaç yaşında araba hiç değişmemiş tamir görmemiştir demiyor. Otomatigi ni kullanmadım ama bir gün otomatik vites kutusu tamircisinde gördüğüm 3 araçtan 2 si pejo olursa tamam bu melet hatalı üretilmiş derim. Evet kronik sorunlar var ama o sorunlar burada dert yanılan sorunlar değil. Yazdıklarımı genel olarak değerlendirirsen ne demek istediğimi anlayabilirsin. Yok ben muhalefet yapıcam onu bunu savunucam dersen istediğin yere ceker istediğin anlamı yüklersin. Umrumdamı.? Değil.

Sakin hocam. Burada bilgi paylaşımı yapıyoruz. Herkes düşüncesini yazmakda tabiki özgür. benim yanlışım varsa sen beni düzeltirsin senin yanlışın varsa bir başka arkadaş senin yanlışını düzeltir. Sinirlenmeye birbirimi kırmaya gerek yok sen arkadaşın yazdıgını yanlış anlamışsın. 206 ya 3 sene bindim ilk ladıgım hafta torsiyon yaptırdım 1 yıl snra yine torsiyon yaptırdım. Hiçbir cukura sert girmem tümseklerden durma noktasına gelir gecerim, ve ozamanlarde cocugum bile yoktu 2 kişilik bir aileydik. Otomatik ben kullandım 307 arabayı aldıgımda yeni şanzuman tamirincen cıkmıştı faturası falan herşeyi vardı ona güvenerek aldım ilk uzun yola cıktıgımda burnumdan geldi 6 ay sonra bende şanzuman yaptırdım  sattım kurtuldum.

Senin kaçırdıgın nokta şu hem soner hemde ben zaten hataların cogunun kullanıcı kaynaklı oldugunu gecmişi temiz araba oldugu sürece sorun olmayacagını yazmışız. Sen neden takıldın kaldın ki onuda anlamadım ve umrunda olmayan bir kişiye neden cevap yazıyorsunki  diye birşeyde demiyorum. Zaten markayı sevmesek bir an önce satar kurtulurduk. Ayrıca onu bunu savunacam ne demek hocam kimse kimseyi savunmuyor burda sen yanlış anladın onu söylemeye calışıyoruz. ha yok illa ben muhalefet oalcagım marka hakkında kimse kötü birşey diyemes dersende canın sağolsun. cevap vermeyiz sana olur biter bukadar uzatmaya gerek yok. 
2011 Clio SW Gümüş
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı psk.selman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 15:34
Arkadaşlar birbinizi kırasınız diye böyle bir soru sormadım. Bilgi almak için sordum ve Soner Bey gayet tarafsız bir şekilde kendi aracı pejo olmasına rağmen eleştirisini yazdı. 

MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 15:52
Evet beyler sakin olalım yani sonuçta tecrübelerimizi paylaşıyoruz tabikide problemsiz araç piyasada yok hepsinde illaki problemler çıkıyor. Benim arakadaşa söylemek istediğim 18-19 bine alacağı 206 masraf açacak geçmişi bilinen temiz bir 206 ya 2-3 fazla vererek baştan problemsiz kullanmaktır . Ben kendim 2.5 yıl 70000 km km bindim beni bir kere hariç yolda bırakmadı oda hortum patlayıp hararet yapması dışında zaten yazdığım şeylerin bir kısmı kullanıcı hatarlarından kaynaklanıyor. Kötüleyecek olsam zaten 206 alıp binmezdim onu satıp 308 hiç almazdım hatta bu forumda moderatörlük yapmazdım. Hepimiz peugeot sever insanlarız bir birimizi kırmamın bir anlamı yok Allaha emanet olun. Hayırlı cumalar cümletten.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2017 Saat 15:55

Arkadaşlar birbinizi kırasınız diye böyle bir soru sormadım. Bilgi almak için sordum ve Soner Bey gayet tarafsız bir şekilde kendi aracı pejo olmasına rağmen eleştirisini yazdı. 

Kırma yok hocam yanlış anlaşılma oldu sadece. Bunlar normal şeyler. İnşallah gönlünüze göre bir arac bulursunuz. 
2011 Clio SW Gümüş
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2017 Saat 01:24
Öncelikle hayırlısı olsun diyorum.Yanlış anlaşılmazsa şunuda düzeltmek istiyorum 98 206 yok diye biliyorum TR için 99 ve sonrası.Modele dikkat çektim şuraya bağlamak için,yaştan dolayı araçların daha bakımsız olabileceğini düşünenler olabilir,ancak aksine bazen bu yaşlardaki araçlar emsallerine taş çıkartır derecede bakımlı olabiliyor.Bakılacak yer motor öncelik,otomatik araç bakıyorsanız zaten motordan sonra şanzıman gelir gerisi detay.Ön,arka takım hassasiyeti kullanıma göre değişir.Bir arkadaşımın 206 aracına bindim çukurda kasiste resmen insanın sırtına vuruyor torpidoyu falan çok sarsıyor dedim bu ne böyle kronik diyor,alakası yok dedim baktır ön takıma ne zaman yaptın en son 3 yıl önce  gidip askı rotları değiştirmiş araç şuan çukurlara falan kendinden daha emin giriyor komple ön takım yaptırsa ne hale gelcek kim bilir,işin özeti herkesin ortak paydası araç bakımlı olduktan sonra problem yaşama ihtimali her zaman azdır ve ona göre keyif verir.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2017 Saat 12:35

Merhaba arkadaşlar, eşim için otomatik vites araç araştırıyorum. Maksimum limitim 18-19 bin lira. Bu fiyat aralığında göze hoş gelen neredeyse tek araç 206 var. Ancak araç hakkında pek bilgim yok. Kullanıcısı olmayan bir çok kişi peugeot hakkında pek hayırlı konuşmazlar sizlerde bilirsiniz. Ben asıl kullanıcılarından bilgi almak istedim. Merak ettiklerim;

1- Belirttiğim fiyata temiz bir otomatik bulunur mu? Boya değişen takıntım yok. Motor şanzıman ve yürüyenin düzgün olması benim için temizlik kriteridir.
2- Şanzımanı nasıldır, çok baş ağrıtır mı?
3- Yakıtı nasıldır?
4- Alt takımın çok sağlam olmadığından bahsediliyor, ancak Konya gibi düz bir şehirde pek sorun olacağını düşünmüyorum.
5- Son olarak alırken en çok dikkat etmem gereken nedir kronik problemi var mıdır?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

O fiyata temiz arac imkansiz. 23 û falan anca bulunur. O fiyata alacaginiz arac 5-6 bin masraf ister. Peugeot lar problem li degil bizim insanimiz problem li. Dogru duzgun yag degistirmrz birsey olur cikma parca arar. Cikma bozulunca da araca salla r. Tractor gibi araba surer kasiste songaz gecer cukurda langir lungur gecer. Yavaslamaz. Sonra vay on takim he men dagildi diye yaygara yapar.
Çevrimdışı eng34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 50
Aracı : 2001 206 xr otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eng34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağustos 2017 Saat 10:00
bende eşim için birbuçuk sene önce 206 aldım.
2800 şanzıman
600 torsiyon
800 lira genel bakım ( gaz beyni ,oksijen sensörü map sensörü boğaz kelebeği bakımı yağ filtre vs.
Şimdide zevkle sorunsuz biniyoruz . Ben tavsiye ederim 206 yı.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1534 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1462 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5992 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25154 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 110 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1112 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 246 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10835 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 585 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4125 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English