Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Motor yenileme
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Motor yenileme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Kocamustafa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kocamustafa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Motor yenileme
    Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2017 Saat 01:08
Merhaba! Arkadaşlar 5 yıldır pejo 206 kullanıyorum ama aranıza yeni katıldım. Sorunum büyük 2006 model 1.4 benzinli 206 var 2 gün önce haraletten dolayı motor bitti usta motor cok kötü durumda oldugunu belirti size sorum bir tane 1.6 gtı cıkma temiz motor buldum onu aracıma oturmam mümkün mü veya ne kadar dogru
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2017 Saat 17:26
İki araba birbirine sadece tip olarak benzer bu seni yanıltmasın. Ön takım arka takım güvenlik beyin vites kutusu akslar hepsi farklı. Paran çoksa macera olsun diye yapabilirsin.
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı Kocamustafa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kocamustafa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2017 Saat 17:37
Eyv zaten yanlış bi düşünce oldugunun farkına vardım motor yenilemeye verdim ptesi belli olacak ne kadar masraf çıkacagı 1.4 benziye devam 😁
Çevrimdışı acabuco Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acabuco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2017 Saat 01:57
Orjinalini yazan: Kocamustafa Kocamustafa Yazdı:

Eyv zaten yanlış bi düşünce oldugunun farkına vardım motor yenilemeye verdim ptesi belli olacak ne kadar masraf çıkacagı 1.4 benziye devam 😁

kardesim cok rahat adam silkmeye calisiyorlar, dikkat et, ben motor yeniletirken kanli bicakli olduk yapan kisilerle, dikkatli olmani tavsiye ederim.
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2017 Saat 09:31

Keşke baştan konuşsaydın. Yenilemede değişecek parça belli yapılacak işçilik belli çıkabilecek ekstralar belli sonuçta. Hayırlısı diyelim
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı KaBaDaYi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KaBaDaYi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2017 Saat 11:31
Daha işlemlere başlamadılar ilk önce ortalama bi fiyat cıkartacaklar ondan sonra başlayacaklar inş cok abartılı bi fiyat cıkmaz cok hassas bi konu bakalım size ptesi söylediklerini yazarım bakalım yardımlarınızla nasıl bir sürecte atlatacaz bu konuyu
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acabuco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2017 Saat 16:16
Orjinalini yazan: KaBaDaYi KaBaDaYi Yazdı:

Daha işlemlere başlamadılar ilk önce ortalama bi fiyat cıkartacaklar ondan sonra başlayacaklar inş cok abartılı bi fiyat cıkmaz cok hassas bi konu bakalım size ptesi söylediklerini yazarım bakalım yardımlarınızla nasıl bir sürecte atlatacaz bu konuyu

bugune kadar araba konusunda her noktada sıkıntı yasadim ustalarla, her zaman , istisnasiz. Cogu helal haram muhabbeti yapar, en cok harami yiyen onlar oluyo genelde.

degisecek parcalar belli, parca faturasi vermeyi kabul ediyorlar mi ? fatura vermeyi kabul etseler bile, fake fatura ayarlayabilirler. seni silkmeye calisacaklar unutma bunu. Iyi niyetli, duzgun, nazik, kibar insan olmak suç bizim toplumda. Hemen gucsuz yaftasi yapistirirlar, bu yuzden her zaman nezaketi bi kenara birakiyorum boyle durumlarda. kaba davran mumkun oldugunca derim sana

bu saatten sonra motoru actiklari icin, seni cepte goruyorlar, bi rent a car ci olarak tavsiyem dikkatli olman, motoru soktuk, bizde yaptiracaksin, yoksa sokme takma parasi aliriz vs vs muhabbetleri yapiyorlar onlarda yaptirmaktan vazgecersen.

Hangi parcayi alacaklar, fatura olacak mi, parcalari almaya beraber gitmek istiyorum diyin, arabanin tum yapilis surecinde basinca durmaniz gerekli, aksi halde 2 bin tl lik islemi 5 bin tl odetip, bir tane bile yeni parca takmayacaklar, eski parcalari tamir ettirip 500 600 tl lik para harcayip, 4 bin tl kar edecekler. Bir gram iyi niyet besleme.

Düzenleyen acabuco - 14 Ağustos 2017 Saat 00:57
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KaBaDaYi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2017 Saat 16:42
şöyle şanslı olabilecegimi düşündüğüm bi olay oldu nişanlımın kuzeni yıllardan beri üst kapak ve yenileme işlemi yapıyorlarmış kendi yerleri var motoru direk bugün onlara teslim ettim hani bu konuda bir bilgim olmadıgı için onlar ne derse o olacak gibi bana 1500 liraya senin mıtorunu çıkartacaz merak etme dedi her saffasında ben motorun yanında olucagınıda belirtti artık onların insafındayım ama olum bi durum oldugunu düşünüyorum kendi adıma inş dedikleri gibi bi rakama cıkar 1500 iadal bi rakam gibi
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acabuco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2017 Saat 00:59
Orjinalini yazan: KaBaDaYi KaBaDaYi Yazdı:

şöyle şanslı olabilecegimi düşündüğüm bi olay oldu nişanlımın kuzeni yıllardan beri üst kapak ve yenileme işlemi yapıyorlarmış kendi yerleri var motoru direk bugün onlara teslim ettim hani bu konuda bir bilgim olmadıgı için onlar ne derse o olacak gibi bana 1500 liraya senin mıtorunu çıkartacaz merak etme dedi her saffasında ben motorun yanında olucagınıda belirtti artık onların insafındayım ama olum bi durum oldugunu düşünüyorum kendi adıma inş dedikleri gibi bi rakama cıkar 1500 iadal bi rakam gibi

Bu segman atma vs vs islemlerin tamaminda iscilige para odenir. Parca alimi cok yapilmaz, maliyet olarak. 1500 ideal.
Çevrimdışı Kocak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 206 - 2004 Desire
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kocak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2017 Saat 12:43

Merhaba! Arkadaşlar 5 yıldır pejo 206 kullanıyorum ama aranıza yeni katıldım. Sorunum büyük 2006 model 1.4 benzinli 206 var 2 gün önce haraletten dolayı motor bitti usta motor cok kötü durumda oldugunu belirti size sorum bir tane 1.6 gtı cıkma temiz motor buldum onu aracıma oturmam mümkün mü veya ne kadar dogru

Selam

Benimde 2004 Model 6 Yıldır Bindiğim 206 Desire Aracımın Motorunu Yeniledim. Yeni Çıkma Motor Taktıracaksan Ankara'daysan Eğer Trafik Şube Motora Kriminal İnceleme istiyor ve yakında tüm türkiyede yapılacakış bu uygulama sıkıntılı bir süreç. eğer motor içindeki parçaların kullanılmayacak durumdaysa ki benim öyleydi Ostim Yıldız Sanayiden Çok Temiz Parçalarla Topladık Motoru Şuan çok iyi oldu memnunum saat gibi. toplamda 3500 TL gibi bi miktar harcadım tabi triger kayışlar devirdaim su haznesi vs. vs. motor yenileme falan bunların hepsi

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KaBaDaYi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2017 Saat 12:58
Farklı bir motor macerasına girmedim. Arkadaşların yardımıyla motor yenilendi gömlekler alınıp yerleşti sıfır oldu bütün parçalarıyla aynısı üst kapak içinde gecerli bu işlem için gereken parcalara 900 lira verdim 500 lirada işçilik olarak motor yenileme ve üst kapakcıya verdim. Bana gömlek işin içine giridiğinde sadece motor yenileme 500-600 işçilik alıyormuş ben üst kapak dahil 500 lira verdim bence çok ii fiyattı motoru indiren ve tekrar bindirecek ustamda 900 lira tutan bi parca listesi verdi içerisinde hersey vardı ama baskı balata devir daim babin yag pompası tiriger vs onlarıda alıp ustaya teslim ettim bugün motor çalışacak diye haber bekliyorum şuan bir tek ustama işçilik parası vermedim ve ne kadar isteyecegini konuşmadık bakalım 900+900+500=2300 vermiş oldum bide emme maniforl eksik
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kocak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2017 Saat 13:19
Bence güzel fiyat kardeşim bencede ben katalizor falanda değiştirmiştim. usta 1500 lira istemişti 1000 lira verdik geçti oda toplam 3500 ü bulmuştu
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KaBaDaYi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2017 Saat 13:26
Benimde aracta daha önce kardeşim katalizör iptal etmiş şuan yok buda aracın cok yakmasına sebep oluyor ve motor titremeli çalışıyor hiç hoşuma gitmiyor şimdi motorda yeni lenmişlen bende katalizör ayarlamak istiyorum en uygun fiyata nasıl bulurum
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kocak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2017 Saat 13:50
katalizörüde ben ostim yıldız sanayide çıkma olarak temiz içi boş elvan peugeotdan almıştım 170 tl ye. yıldız sanayide böle parçalar çok var kargo falanda yapıyorlar araştırırsan temiz bulabilirsin.
Çevrimdışı karaca61 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : 3071.6hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı karaca61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2017 Saat 12:22
3500 malzeme 800tl iscilik 700tl turbo bakımı 200komur 500tl motor rektefıye verdıgım ucretler 5700tl toplamda alınan parcalar orjınal lıstesı var uzun uzadıya yazmadım 307 1.6 hdi 247.km aracımın  ılk sahıbıyım bende mı sıkıntı cokmu  verdım ustanın azızlıgı mı dedık yaptırdık

Düzenleyen karaca61 - 23 Ağustos 2017 Saat 13:07
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kocak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2017 Saat 12:34
Kardeşim Parça Listesini Ekleyebilir misin Yada Mail Atabilir misin ?
Çevrimdışı ALLEX Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : OPEL ASTRA SEDAN CDTİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALLEX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2017 Saat 19:35
Orjinalini yazan: karaca61 karaca61 Yazdı:

3500 malzeme 800tl iscilik 700tl turbo bakımı 200komur 500tl motor rektefıye verdıgım ucretler 5700tl toplamda alınan parcalar orjınal lıstesı var uzun uzadıya yazmadım 307 1.6 hdi 247.km aracımın  ılk sahıbıyım bende mı sıkıntı cokmu  verdım ustanın azızlıgı mı dedık yaptırdık

geçen yıl peugeot 1,4 hdi sandık motor sıfırı,turbo enjektörler ,volan dahil tam dolu olarak 6750 tl idi.
eski motoru sökmek+yeni motoru takmak+yasal yükümlülükler ne  kadar  tutar bilmem ama motoru komple sıfırlamak daha makul gibi geldi bir an için.

5700 tl çok iyi bir rakam.piyasanın 3 bin tl altına arabayı verip üstüne 2000 koyup takaslamayı düşünürdüm ben olsamWink
MORALİ AĞRIYOR....
Çevrimdışı ALLEX Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : OPEL ASTRA SEDAN CDTİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALLEX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2017 Saat 19:40
şimdi motor fiyatlarına tekrar baktım.
abi 11000 tl den  bahsediliyor.Confused
yukarıda yazdıklarımı unutun sandık motorla ilgili.Cry
MORALİ AĞRIYOR....
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2017 Saat 09:32
Orjinalini yazan: acabuco acabuco Yazdı:

kardesim cok rahat adam silkmeye calisiyorlar, dikkat et, ben motor yeniletirken kanli bicakli olduk yapan kisilerle, dikkatli olmani tavsiye ederim.

neden kanlı bıçaklı oldunuz
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kocak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2017 Saat 09:36
Orjinalini yazan: ALLEX ALLEX Yazdı:

şimdi motor fiyatlarına tekrar baktım.
abi 11000 tl den  bahsediliyor.Confused
yukarıda yazdıklarımı unutun sandık motorla ilgili.Cry

Uçmuş Motor Fiyatlarıda
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1393 1 arifbsrn
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1428 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 152 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4888 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1416 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English