Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >2008 A94F (2013-2019)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 2008 Ön sağ cam kaldırma sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 2008 Ön sağ cam kaldırma sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı cppmn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Peugeot 2008 Hdi
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cppmn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot 2008 Ön sağ cam kaldırma sorunu
    Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2017 Saat 10:15
Herkese selamlar. Foruma yeni üye oldum. 2014 model Peugeot 2008 HDi Allure sahibiyim. Aracımın ön sağ camı tam olarak indikten sonra bir kerede kapanmıyor. Her defasında birkaç cm yükseliyor ve duruyor. Bunu sol taraftaki düğme gurubundan da kendi düğmesinden de denedim değişen bişey olmadı. Başka forumlarda gördüğüm bir uygulamayı denedim. Önce camı tam indirip düğmeye 3sn basılı tuttum sonrada camı tam kapatıp düğmeye 3sn basılı tuttum evet işe yarıyor o anda fakat aracı stop ettiğimde bir sonraki kullanma anında aynı sorun yine devam ediyor. Her defasında indir kaldır basılı tut bıktırdı. Trabzon'daki servise götürdüm. Usta(!) geldi baktı baktı başka birisini çağırdı sonra az önceki yöntemle sorunu çözdüklerini zannettiler ama olmadı tabi ki. Kesin çözüm nedir bilen varsa dua edeceğim artık.
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN ve YÜCELTSİN
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2017 Saat 11:24
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. bu tip sorunların iki sebebi ya cam kaldırma düğmesi oksitlenmiş. ya da cam motoru sıkıştırma koruma modu aktif hale geliyordur. öncelik benim tavsiyem düğme değişimi yoksa motor ile ilgili bir sıkıntı var kendini araç kapatınca sıfırlaması normal değil modun
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı cppmn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Peugeot 2008 Hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cppmn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2017 Saat 11:46
yanıt için teşekkür ederim fakat dediğim gibi bu durum camı tam indirip düğmeye basılı tutunca yok oluyor.düğmelerde sıkıntı olsa her zaman yapması gerekmez mi yada cam motoru arızalı olsa her zaman sorun çıkarması lazım. sorun bu ayarı hafızada tutamıyor olmasında gibi geliyor bana. diğer peugeot2008 kullanıcılarında bu sorun var mı bilmiyorum. akü başlığını söküp tekrar taktım ki camlar sıfırlansın diye yine olmadı. serviste anlamadı bunu. şaştım kaldım doğrusu.
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN ve YÜCELTSİN
Çevrimdışı rbatasoy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 33
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rbatasoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ekim 2017 Saat 15:42
Bende de aynı problem var. Tüm camlarda hem de. Nasıl çözeriz? 
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ekim 2017 Saat 15:52
Orjinalini yazan: rbatasoy rbatasoy Yazdı:

Bende de aynı problem var. Tüm camlarda hem de. Nasıl çözeriz? 

öncelikle aramıza hoşgeldiniz.son zamanlarda akü felan söküldümü hocam camları kodlamanız gerekiyor. kontağı açın cam indirme tuşan elinizi çekmeden basılı tutun cam tam indikten sonra 10 sn kadar bekleyin. tüm camlar için aynısı yapın. sonra aynı işlemin tersini yapın.

Düzenleyen sonerkyl - 06 Ekim 2017 Saat 15:52
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı ekoklubjk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ekoklubjk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2017 Saat 01:00
Aynı sorun bende de var. Sağ ön cam ile sol arka cam. Kademe kademe kalkıyor cam. Yazdığınızı denedim ama olmuyor. Önce sorun gidiyor gibi görünüyor ancak kontak kapatılıp tekrardan açılınca sorun yine ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra camların hepsini açıyorum, araçtan çıkıp aracı kilitliyorum, sonrasında kumandanın kilit tuşuna basılı tutunca bu problemleri camları otomatik kapatmıyor. Diğerlerini kapatıyor, iki cam açık kalıyor. Bulunduğum yerde serviste yok sorabileceğim. Acaba arıza beyinde mi? Daha doğrusu arıza olup olmadığını da bilmiyorum. Bu sorunu çözen biri varsa lütfen yardım etsin.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2017 Saat 09:21
Orjinalini yazan: ekoklubjk ekoklubjk Yazdı:

Aynı sorun bende de var. Sağ ön cam ile sol arka cam. Kademe kademe kalkıyor cam. Yazdığınızı denedim ama olmuyor. Önce sorun gidiyor gibi görünüyor ancak kontak kapatılıp tekrardan açılınca sorun yine ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra camların hepsini açıyorum, araçtan çıkıp aracı kilitliyorum, sonrasında kumandanın kilit tuşuna basılı tutunca bu problemleri camları otomatik kapatmıyor. Diğerlerini kapatıyor, iki cam açık kalıyor. Bulunduğum yerde serviste yok sorabileceğim. Acaba arıza beyinde mi? Daha doğrusu arıza olup olmadığını da bilmiyorum. Bu sorunu çözen biri varsa lütfen yardım etsin.

öncelkle aramıza hoşgeldiniz. Cam açma sisteminde sıkıntı var hocam eğer garantiniz devam ediyorsa bir daha bakımda servise gittiğinizde bu probleminizide belirtin. Bu şikayet bir çok peugeot 2008 kullanıcısında var ama sorunun çözüme kavuştuğunu kimse söylemdi. Muhtemelen yetkili servislerde bunla iligili bülten yayınlanmıştır.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı ekoklubjk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ekoklubjk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ocak 2018 Saat 02:29
Samsundaki servise gidecem en kısa zamanda. Sorun çözüldüğü zamanda cevap yazacam.
Çevrimdışı mehmet1 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : peugeot 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mehmet1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2018 Saat 16:37
Hocam Peugeot 2008 Ön sağ cam kaldırma sorununu halleden var mı? Tesekkürler
Çevrimdışı kimiraikkonen Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 208 Active ETG5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kimiraikkonen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2018 Saat 18:23
Orjinalini yazan: cppmn cppmn Yazdı:

Herkese selamlar. Foruma yeni üye oldum. 2014 model Peugeot 2008 HDi Allure sahibiyim. Aracımın ön sağ camı tam olarak indikten sonra bir kerede kapanmıyor. Her defasında birkaç cm yükseliyor ve duruyor. Bunu sol taraftaki düğme gurubundan da kendi düğmesinden de denedim değişen bişey olmadı. Başka forumlarda gördüğüm bir uygulamayı denedim. Önce camı tam indirip düğmeye 3sn basılı tuttum sonrada camı tam kapatıp düğmeye 3sn basılı tuttum evet işe yarıyor o anda fakat aracı stop ettiğimde bir sonraki kullanma anında aynı sorun yine devam ediyor. Her defasında indir kaldır basılı tut bıktırdı. Trabzon'daki servise götürdüm. Usta(!) geldi baktı baktı başka birisini çağırdı sonra az önceki yöntemle sorunu çözdüklerini zannettiler ama olmadı tabi ki. Kesin çözüm nedir bilen varsa dua edeceğim artık.

Sağ arka camda neredeyse aynı sorun var. Fitiller yağlandı ve kodlama yapıdı ama sorun düzelmedi. Aracım 208 yalnız.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi akü değişiminden sonra farkettim ama diğer camlar da neden bu sorun yok kodlama ile ilgiliyse?

Düzenleyen kimiraikkonen - 15 Temmuz 2018 Saat 18:25
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rbatasoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2018 Saat 17:07
Arkadaşlar servis sorunun cam kaldırma beyninde olduğunu söyledi. Ama beyin cam motorunun üzerinde olduğu için motorun komple değişmesi gerektiğini söyledi. Tek cam için 600 lira civarı bir şey söylediler. Çok masraflı olduğu için ben yaptırmadım. Çözüm bulan var mı?
Çevrimdışı ofabil Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ofabil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2019 Saat 14:54
Aynı sorun bende de var arkadaşlar bir çözüm bulabilen var mı?
Çevrimdışı kimiraikkonen Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 208 Active ETG5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kimiraikkonen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2019 Saat 13:59
Orjinalini yazan: ofabil ofabil Yazdı:

Aynı sorun bende de var arkadaşlar bir çözüm bulabilen var mı?

Sorun cam krikosunda bence. Beyin ile ilgisi yok. Beyin tek camı kontrol etmiyor sonuçta ve sadece tek cam sorunlu. Kronik bir sorun gibi duruyor. Yazıklar olsun. Cidden çöp.
Çevrimdışı muhkiraz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Peugeot 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muhkiraz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2019 Saat 11:49
SORUN ÇÖZÜLDÜ !!!

Herkese selamlar. aynı sorun bende de vardı ve bu sorunu yaşayan arkadaşlara DM den yaklaşık 1 yıl önce mesajla çözüm yollarını sormuştum. Hatta servise başvurdum ve bana cam motorunun yenilenmesi gerektiğini söylemiş ve hatırı sayılı bir ücret istemişti. Ancak geçen günlerde aracımın baskı+balata değişimi sırasında yazılım atılması gerekti. Yazılım atıldıktan (özel serviste 100 TL) sonra sorun çözüldü. Yani sorun cam motoru değilmiş. Umarım sizlerde sorunu bu şekilde çözersiniz.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2019 Saat 17:32
Orjinalini yazan: muhkiraz muhkiraz Yazdı:

SORUN ÇÖZÜLDÜ !!!

Herkese selamlar. aynı sorun bende de vardı ve bu sorunu yaşayan arkadaşlara DM den yaklaşık 1 yıl önce mesajla çözüm yollarını sormuştum. Hatta servise başvurdum ve bana cam motorunun yenilenmesi gerektiğini söylemiş ve hatırı sayılı bir ücret istemişti. Ancak geçen günlerde aracımın baskı+balata değişimi sırasında yazılım atılması gerekti. Yazılım atıldıktan (özel serviste 100 TL) sonra sorun çözüldü. Yani sorun cam motoru değilmiş. Umarım sizlerde sorunu bu şekilde çözersiniz.

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. bilgilendirme için teşekkürler
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı boksör Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boksör Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2019 Saat 11:12
aynı sorunu zaman zaman bende yaşıyorum kendi kendine çözülüyor fakat farklı bir sorunum daha var arka sağ cam gereginden fazla kalkıyor kapını üst cıtasını kopardı seyahat esnasında kapı açıkmış gibi ses yapıyor. teşekkürler
boksör
Çevrimdışı cihanozcelik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 53
Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cihanozcelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2019 Saat 11:31
banada cam motorunu değiştirmek lazım demişlerdi..
cam açılıyor fakat kapanmıyordu.. uhak bir switchle hallettim..
gerçi kolu yenisini almam lazım ama 150 tl ona veremem..
hemen öncam açma tuşunun yana bir switch taktım..onunla kapatıyorum.. :)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rbatasoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2019 Saat 10:22
Orjinalini yazan: muhkiraz muhkiraz Yazdı:

SORUN ÇÖZÜLDÜ !!!

Nerede yaptırdınız yazılımı? Tam olarak ne güncellemesi yaptı? Adama gidip ne yaptırmak istiyoruz diyeceğiz :) 

Düzenleyen rbatasoy - 06 Eylül 2019 Saat 10:23
Çevrimdışı Mutlu40 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Pegeout
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mutlu40 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2020 Saat 10:45
Selamlar yazdığınız sorunu benim aracım da var yardımcı olabilir misiniz nerde nasıl yaptır dini servis cam motorlari değiş çek diyo 4 bin TL istiyorlar

Düzenleyen Mutlu40 - 08 Ekim 2020 Saat 10:46
Çevrimdışı cagoto3535 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 26
Aracı : 208
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cagoto3535 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2021 Saat 11:55
Sorunu tam olarak çözebilen var mı ? Sol ön ve arka camımda aynı problemi yaşıyorum.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1598 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1471 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 216 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4905 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6007 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25174 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1414 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 112 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1117 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 373 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1439 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10839 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 525 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 589 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English