Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Park Sensörü Montajı Yardım.?  Güncel..
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Park Sensörü Montajı Yardım.? Güncel..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı yigit_dark Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206 1.6 16V XT
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Park Sensörü Montajı Yardım.? Güncel..
    Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 20:55
Herkese merhabalar ;

Park sensörü araştırıyorum. Bence bir araçta olmazsa olmaz. Aracımın camları filmli aynalardan özellikle geceleri problem yaşıyorum. Sizce nereye montaj yapılırsa daha iyi olur. Tampon kuşağında görüyorum siyah alarak montaj yapılmış. Onun aşağısına arka tampona yapılırsa daha mı sağlıklı olur. Tampon derseniz aracım gri renk resimde belli gri alırsam renk sırıtması çok olur mu ? Birde türkçe konuşan değil de sadece metre ve dıt dıt sesli uyarı veren  park sensörü öneriniz varmı ? Teşekkürler.

Düzenleyen yigit_dark - 13 Temmuz 2017 Saat 17:07
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 21:55
Dostum kuşak gayet iyi sıkıntı olmaz. Ekstradan istersen kamera alıp taktır daha iyi olur.
Ayrıca bazı sensörler boyanabiliyor. Tampona yaktırsanda boyatabilirsin tampon rengine
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 23:41
Orjinalini yazan: uzunca961 uzunca961 Yazdı:

Dostum kuşak gayet iyi sıkıntı olmaz. Ekstradan istersen kamera alıp taktır daha iyi olur.
Ayrıca bazı sensörler boyanabiliyor. Tampona yaktırsanda boyatabilirsin tampon rengine
Siyah sensör alıp kuşağa yaptırmak mantıklı o zaman. Kameralı da mantıklı dediğiniz gibi fakat uygun yollu alıp taktırmayı düşünüyorum bir tane.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 00:06
Orjinalini yazan: yigit_dark yigit_dark Yazdı:

Siyah sensör alıp kuşağa yaptırmak mantıklı o zaman. Kameralı da mantıklı dediğiniz gibi fakat uygun yollu alıp taktırmayı düşünüyorum bir tane.

Uygun yollu derken kaç mesela. Bizim piyasada kameralı olanlar ekran dahil sadece kamera 200 civarı. Bipleyen sensör ilaveli olanlar 250 civarı. Ben aliexpress ten şu iki ürünü aldım

https://www.aliexpress.com/item/5-Inch-Car-monitor-TFT-LCD-Screen-HD-Digital-Color-Car-Rear-View-Monitor-Support-VCD/32670031446.html

https://www.aliexpress.com/item/Car-Rear-View-Reverse-Radar-Detectors-Backup-Camera-With-2-Parking-Sensors-Night-Vision-Waterproof/32707300340.html

Beklediğim gibi çıkarsa hem sensör hem kamera hem ekran 110tl ye mal olacak
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 00:22
Aracın en uç noktası olduğu için kuşak mantıklı. Bende de orda takılı. Camlarım filmli ve gece sıkıntı oluyor doğru. Sadece sensöre güvenmek risk oluyor biraz. Kamerada düşünebilirsiniz. Ama onu tampon kuşağına değil de plaka lambasının oraya takarsanız daha şık olur.
Aliexpress de bizim araçlara özel kameralar mevcut.
Plaka Aydınlatmasının kapağına monte şekilde kameralar satılıyor. Kesmek delmek yok.

Ürün linki bu
http://s.aliexpress.com/fm2yyEZf
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 01:08

Uygun yollu derken kaç mesela. Bizim piyasada kameralı olanlar ekran dahil sadece kamera 200 civarı. Bipleyen sensör ilaveli olanlar 250 civarı. Ben aliexpress ten şu iki ürünü aldım

https://www.aliexpress.com/item/5-Inch-Car-monitor-TFT-LCD-Screen-HD-Digital-Color-Car-Rear-View-Monitor-Support-VCD/32670031446.html

https://www.aliexpress.com/item/Car-Rear-View-Reverse-Radar-Detectors-Backup-Camera-With-2-Parking-Sensors-Night-Vision-Waterproof/32707300340.html

Beklediğim gibi çıkarsa hem sensör hem kamera hem ekran 110tl ye mal olacak
Teşekkürler linkler için. Şuanlık kameralı düşünmüyorum. Aliexpressten alışveriş yapıyorum fiyatlar uygun evet ama beklemek istemiyorum. Bayramdan önce 50-60 liraya alıp taktırıyım diyorum. Sadece park sensörü.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 01:10
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Aracın en uç noktası olduğu için kuşak mantıklı. Bende de orda takılı. Camlarım filmli ve gece sıkıntı oluyor doğru. Sadece sensöre güvenmek risk oluyor biraz. Kamerada düşünebilirsiniz. Ama onu tampon kuşağına değil de plaka lambasının oraya takarsanız daha şık olur.
Plaka Aydınlatmasının kapağına monte şekilde kameralar satılıyor. Kesmek delmek yok.

Ürün linki bu
Gerçekten çok kullanışlı ürünmüş. Kameralı düşünmedim ama ucuza sadece park sensörü takıyım diyorum. İleride bu gönderdiğiniz ürünü düşünebilirim. Plaka lambasına çok güzel dizayn etmişler.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 10:04

Ürün linki bu
Gerçekten çok kullanışlı ürünmüş. Kameralı düşünmedim ama ucuza sadece park sensörü takıyım diyorum. İleride bu gönderdiğiniz ürünü düşünebilirim. Plaka lambasına çok güzel dizayn etmişler.

30tl ye n11 de var. ordan al gitsin ozaman hiç uğraşma başka şeylerle
Çevrimdışı Karacocuk24 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Karacocuk24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 10:49
Bence kusagin altina takman daha iyi olur kusak en uc kisim oldugundan ufak dokunuslarda vs sensorler zarar gorebilir
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 11:58
Orjinalini yazan: Karacocuk24 Karacocuk24 Yazdı:

Bence kusagin altina takman daha iyi olur kusak en uc kisim oldugundan ufak dokunuslarda vs sensorler zarar gorebilir
Bende öyle düşünüyorum aslında. Biraz yukarda mı kalır kuşağa takıldı mı. Elektrikçiyle görüştüm kuşağa takılır aşağısı olmaz vs dedi. Kolaylarına mı geliyor bilmiyorum kuşağa takmak :)
Çevrimdışı Karacocuk24 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Karacocuk24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 14:32
İsine geldigi gibi soylemis elektrikci arkadas
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2017 Saat 00:24
Orjinalini yazan: Karacocuk24 Karacocuk24 Yazdı:

İsine geldigi gibi soylemis elektrikci arkadas
Aynen öyle bende yüksekte kalmazmı falan deyince olur mu öyle şey başladı. :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2017 Saat 06:20
Sadece takıldığı yerden karşıya paralel olarak görmez engeli sensörler, az da olsa aşağı yukarı açıları görebilir. Kullanacağınız sensörün kalitesine bağlı olmakla birlikte değişir bu. Kuşak kolay olduğu için değil. Olması gereken yer orası olduğu için orayı demiştir elektrikçi. Orijinalden tampon üzerinde olan araçlara bir bakın, en çıkıntılı noktası orası olduğu için oradadır. Mantıken de böyle olması gerekir diye düşünüyorum. Kolay gelsin
Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2017 Saat 09:48
benim aracın resmini örnek olsun diye koymak istedim.Bu şekilde takılı ve gayet memnunum yalnız sizin arka tampon biraz farklı kuşağın altında bu kadar mesafe yok gibi sizin araç için kuşağa siyah sensör uygundur.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2017 Saat 14:12

Sadece takıldığı yerden karşıya paralel olarak görmez engeli sensörler, az da olsa aşağı yukarı açıları görebilir. Kullanacağınız sensörün kalitesine bağlı olmakla birlikte değişir bu. Kuşak kolay olduğu için değil. Olması gereken yer orası olduğu için orayı demiştir elektrikçi. Orijinalden tampon üzerinde olan araçlara bir bakın, en çıkıntılı noktası orası olduğu için oradadır. Mantıken de böyle olması gerekir diye düşünüyorum. Kolay gelsin
Teşekkürler cevabınız için. Siyah sensör alıp kuşağa taktırıyım o zaman.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2017 Saat 14:13
Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

benim aracın resmini örnek olsun diye koymak istedim.Bu şekilde takılı ve gayet memnunum yalnız sizin arka tampon biraz farklı kuşağın altında bu kadar mesafe yok gibi sizin araç için kuşağa siyah sensör uygundur.
Model farkı olduğu için araçta muhtemelen fark oradan oluşuyodur. Siyah sensör alıp kuşağa taktırıyım o zaman. Görüntü açısından da aslında kuşakta belli olmaz daha güzel durur sensörler.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2017 Saat 14:34

Teşekkürler cevabınız için. Siyah sensör alıp kuşağa taktırıyım o zaman.

Rica ederim. Yanlış yönlendirmek istemem. Bilgim bu yönde. İyi düşünüp kararı siz verin. İnceleyin, kafanıza yatanı tercih edin.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2017 Saat 17:06
Park sensörünü kendim montaj yaptım.Ve aceleden biraz becerisizlikten 4 sensöre 5 delik deldim. Confused Ortayı mecburen boş bıraktım. Sensörler 2 sağda 2 solda kaldı ortası açık hiç iyi olmadı. Şimdi o deliği de nasıl kapatıyım diye düşünüyorum. 1 sensör bulup kapatıyım dedim. Elektrikçilere sordum. Bulamadım. 1 tane bozuk çalışır farketmez zaten bir işe yaramayacak elinde olan varsa sevinirim. SİYAH olucak sensör gözü. Yardımlarınızı bekliyorum.

Olan durum şudur.

Düzenleyen yigit_dark - 13 Temmuz 2017 Saat 17:10
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2017 Saat 17:23
oluyor böyle şeyler bence hiç sensörle uğraşma yiğit güzel bir sticker bul yapıştır. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı outlaw Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 106 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2017 Saat 17:39
Bende vardı o sensörler den atmadıysam
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant
185/50/14 toyo proxes t1r

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1471 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1432 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 187 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1108 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 573 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English