Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE ALIM-SATIM BÖLÜMÜ >Satılık Parça ve Aksesuar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Led Xenon Şimşek Etkili Denen Şeyler :)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Led Xenon Şimşek Etkili Denen Şeyler :)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı eyupates Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eyupates Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Led Xenon Şimşek Etkili Denen Şeyler :)
    Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 02:27
Merhabalar arkadaşlar. Aranıza aslında altı ay kadar önce katıldım. Forumu sürekli takip ediyordum fakat kayıt olmak bu güne nasipmiş :) 

2003 model Peugeot 307 sahibiyim. Kendi aracım için uzun zaman led far ampulü aradım. Saçma sapan bir fiyata ilk takımımı aldım. Gece heyecanla hemen aracın kaputunu açtım fakat daha takarken bir tanesi patladı. Paramın çöpe gitmesi bir yana hevesimde kursağımda kaldı. ikinci el bir takım daha aldım. Arkadaşlarım dalga geçtiler yapma alma takma güzel olmaz göz alır falan diye. Biraz üzerinde uğraştım ve göz almayacak hale getirdim. fakat beşinci haftanın içinde oda patladı :) sonra uzunlarıma aldım yanlış almışım falan derken bu işi baya bi öğrendim :) en son benimle dalga geçen o arkadaşların hepsi led ampul taktı :) bu arada photonun ürünerini ithal ettiği yerden katy isminde bir bayanla tanıştım sağolsun bana çok yardımcı oldu hala dahada olmakta :)Doğru uygulandığı takdirde gayet güzel oluyorlarmış :)

Şimdi artık bunları alıp satmaya başladım :) Bu arada esnaf değilim son sınıf mimarlık öğrencisiyim kalem kağıt yapıştırıcı ozalit çıktı maket masraflarıma ufaktan destek oluyor hem bu yüzden hemde bilmeyenlere yardımcı olmak için uğraşıyorum. Benden bişey almanıza gerek yok sadece bilgi almak için istediğiniz yaman yazabilir istediğinizi sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum :)

Bunlar ampullerimizin resimleri kendi çekimim :) sol baştan sırasıyla h4 h1 h11 h7 ve h3

benim aracım kısa h7 ve uzun h1. kısalarım aşağıdaki resimdeki gibi yanıyor. mercek yok ama farın çizgisi belli ve göz almıyor.

kullandığım park ampulü. bunu seçmemin nedeni açılı yerleştirilmiş 57 led yansıtıcının içinde dağılıyor ve farın estetiğini ortaya çıkarıyor.  bu sayede far daha büyük ve şık duruyor (kendi şahsi fikrim ve zevkim:)  ) bizim yansıtıcı halojen ampul için tasarlandığından en güzel görüntü bence bununla oluyor. mercekli parklar hem güzel durmuyor hemde bir ay gibi kısa bir sürede patlıyor.

resimde biraz fazla parlamış :)

uzunlar ise bu şekilde yanlız bunlar 7000 lümen şuan 8000 getiriyorum sadece

buda aynadan yansıması

buda 8000 lümen olan land rover a takmıştım görmeniz için. sis ve uzun

Ampulün özellikleri; 8000 lümen ışık akısı, 6000 kelvin renk (soğuk beyaz). komple alüminyum kasa su geçirmez nemden tozdan etkilenmez. beyni içine entegre yer kaplamaz. arıza lambası yakan araçlarda lamba yakmaz (canbus ağı hata vermez). piyasadaki niken apeksi vs dandik beş para etmez gına getiren ürünlerle uzaktan yakından alakası yoktur. direk kendi aracımda kullandığım ürünler zaten :)

fiyatlar forumumuza özel takım fiyatı 110 lira sadece h4 130 lira (h4 kısaları kesicilidir göz almaz uzunları baya belirgin patlar. özellikle h4 ile ilgili sorun yaşayanlar bana ulaşabilir )

park ampulleri yine forumumuza özel adedi 10 lira. diğer park ampullerinden isteyenler varsa ücretsiz veriyorum onlar parayla satılacak şeyler değiller zaten.

istanbul beylikdüzüdeyim montaja para almıyorum gelirseniz takarım hem tanışmış oluruz. benden almamış olsanızda yine takarım dediğim gibi esnaf değilim elimden geldiğince yardımcı olurum :)

bana 05536463192 numaralı telefondan istediğiniz zaman istediğiniz konu ile ilgili ulaşabilir merak ettiğiniz şeyleri sorabilirsiniz. hayırlı günler hayırlı ramazanlar :)

Düzenleyen eyupates - 02 Ağustos 2017 Saat 03:18
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 02:53
Hayırlı işler olsun o zaman Wink Şimdi gazı aldım.. Ama aklımda deli sorular..

Orjinal ampulün yerine takınca, farın arka kapağını kapatırsak ampul ısınıp bozulur mu?

Garantisi muhtemelen yoktur da ömrü ne kadar?

Kısalara taksam kaç ay gider? (benim araba otomatik far, tünele karartıya gölgeye yağmura zırta pırta far yakar..)

Ampul kaç watt enerji tüketiyor? 8000 lümen 50+50= 100Watt led ampulden çıkar anca Nuke..

Markası Photon fiyatı 110 lira mı?

Son sorum, mimarlık bitirdikten sonra piyasada iş durumu nasıl?
Çevrimdışı LUDACRIS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 02:55
Hayirli satislarin olsun, umarim umdugun gibi olur.
Kisa sure sonra rahatsiz ederim nasipse izmirdeyim bende
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eyupates Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 04:05
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

Hayırlı işler olsun o zaman Wink Şimdi gazı aldım.. Ama aklımda deli sorular.. 

Orjinal ampulün yerine takınca, farın arka kapağını kapatırsak ampul ısınıp bozulur mu?

Garantisi muhtemelen yoktur da ömrü ne kadar?

Kısalara taksam kaç ay gider? (benim araba otomatik far, tünele karartıya gölgeye yağmura zırta pırta far yakar..)

Ampul kaç watt enerji tüketiyor? 8000 lümen 50+50= 100Watt led ampulden çıkar anca Nuke..

Markası Photon fiyatı 110 lira mı?

Son sorum, mimarlık bitirdikten sonra piyasada iş durumu nasıl?

teşekkür ederim :)

orjinal ampulün yerine direk oturuyor ve farın kapağı normal kapanıyor. üzerinde alüminyum soğutucu ve fan var. çipler ile soğutucu arasında termal macun var zaten maksimum 100 derece civarlarına çıkıyor (halojen ampuller 300-400 derece civarında çalışıyor) yani ısı ve soğutmayla ilgili herhangi bir problem yok. kendi aracımda dört ayı geçti kapaklar kapalı ve hiçbir sıkıntı olmadı :)

garantisi yok. ömrü için 30000 saatten bahsediliyor ne kadar doğru bilemiyorum pek sanmıyorum o kadar olacağını :) ama öyle komik bir sürede bozulursa kimseyi madur etmem :)

kısalarıma dediğim gibi dört ayı geçti kapaklar kapalı ve benim araçtada otomatik far var hiçbir problem yaşamadım ilk günkü gibi kullanıyorum

bu çipler normal led çipler gibi değil bunları ilk olarak cree diye bir firma üretti daha sonra bu cree isim halini aldı (cob ve cree diye ayrıştırılıyor fakat bahsedilen çipler esasta aynı mantıkta çalışıyor) bu çiplerin özelliği lümen/watt oranının çok yüksek olması. her ampul 35 watt enerji tüketiyor.

photonun yanlış hatırlamıyorsam acorn serisi ampuller. üzerinde marka yazmıyor sadece ve garantisi yok. photon fason çalışıyor satın alıp üzerine marka basıp satıyor. direk imalatçısına ulaştım bu yüzden bu kadar uygun fiyata geliyor :)

bu photon marka olan h11

buda üzerinde photon yazmayan h11 kendi çekimim :)

gördüğünüz gibi aynısı zaten aynı ürün :) ve evet forum üyeleri için fiyatı 110 lira :)

mimarlık bitirdikten sonra sadece okuldan aldığınız diploma ile yüksek lisans doktora yapmadan otuz bin metrakareye kadar imza yetkiniz oluyor. iş alanı oldukça geniş ve çok fazla dalı var. kendinizi iyi yetiştirirseniz büyük projelere imza atabilir güzel paralar kazanabilirsiniz :) ama okul bittikten sonrada biraz emek vermeniz lazım

Düzenleyen eyupates - 19 Haziran 2017 Saat 04:11
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eyupates Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 04:10
Orjinalini yazan: LUDACRIS LUDACRIS Yazdı:

Hayirli satislarin olsun, umarim umdugun gibi olur.
Kisa sure sonra rahatsiz ederim nasipse izmirdeyim bende

çok teşekkür ederim :) istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. 

Bende yarın akşam izmire geliyorum bayram için. izmirin neresindesiniz fırsat olursa görüşür tanışırız :)

Düzenleyen eyupates - 19 Haziran 2017 Saat 04:12
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 12:08
hayırlı satışlar. aramıza hoşgeldin
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı ahmetemir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 307sw hdi 1,6 110
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 13:07
öncelikle hayırlı satışlar 1 hafta önce görmüş olsaydım burdan alırdım uzun zamandır istiyodum geçen aldım sadece uzunlara h1 taktım memnun olunca h7 kısa larıda sipariş verdim inş oda bugün gelir takıcam lakin dediğiniz gibi cuk diye oturmuyor siz arkasındaki kıskacı takmadan mı takıyorsunuz ben anlamadım ben tamponu söktüm farları çıkardım hatta farın içindeki metal kısmı söktüm ancak öyle taktım yoksa ampulün arkasında orjinal  kıskaç imkansız sökülmeden takmak için  bi yolu yöntemi varsa paylaşırsanız hatta bugün gelince takarken video da çekerim

Düzenleyen ahmetemir - 19 Haziran 2017 Saat 13:13
307sw 1.6 hdi 110bg 2005
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 13:31
ben dün çinden aldıklarımı taktım, 
arkasında fanı olduğu için arka kapakları sığmıyor, fe arka arka kısmı far motoruna denk geliyor, hafif bir tornavida eğmesiyle kolayca takdım. 
kenarlarıda boş kaldığı için bez bant ile kapattım.

Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 13:50
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

arkasında fanı olduğu için arka kapakları sığmıyor, fe arka arka kısmı far motoruna denk geliyor, hafif bir tornavida eğmesiyle kolayca takdım. 

O kadar dışa çıkıyormu bunlar 308 de belki çıkmaz (inşallah)
Çevrimdışı ziya alp Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ziya alp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 18:52
geri vites icin amulün varmı beyaz abi ? 
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 19:38
Orjinalini yazan: ziya alp ziya alp Yazdı:

Can alıcı bir soru
Standart pejo sıkıntısı
Bulursan bir çare hocam banada haber verirmisin
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 22:24
bu arada şimdi dikkat ettim de hocam. 
senin ampüller 8000 lümen değilde 8000 kelvin olmasın. 
çünki 8000 lümen olması için farın çok aşırı tonda sarı olması gerekiyor. 
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı LUDACRIS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 00:34
Orjinalini yazan: eyupates eyupates Yazdı:

<span style="font-size: 13.3333px;">

Hayirli satislarin olsun, umarim umdugun gibi olur.</span><br style="font-size: 13.3333px;"><span style="font-size: 13.3333px;">Kisa sure sonra rahatsiz ederim nasipse izmirdeyim bende
</span>

Bende yarın akşam izmire geliyorum bayram için. izmirin neresindesiniz fırsat olursa görüşür tanışırız :)

Goruselim nasipse
Can alici soruyuda sorayim bu 407lere her xenon falan takilmiyormus varmi bilgin sis ve farlara biseyler takicam aslinda aklimda philips veya osramlar var beyaz ama fiyatlari bilmiyorum hic
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eyupates Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 02:18
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

hayırlı satışlar. aramıza hoşgeldin

teşekkür ederim hoşbulduk:)

Orjinalini yazan: ahmetemir ahmetemir Yazdı:

öncelikle hayırlı satışlar 1 hafta önce görmüş olsaydım burdan alırdım uzun zamandır istiyodum geçen aldım sadece uzunlara h1 taktım memnun olunca h7 kısa larıda sipariş verdim inş oda bugün gelir takıcam lakin dediğiniz gibi cuk diye oturmuyor siz arkasındaki kıskacı takmadan mı takıyorsunuz ben anlamadım ben tamponu söktüm farları çıkardım hatta farın içindeki metal kısmı söktüm ancak öyle taktım yoksa ampulün arkasında orjinal  kıskaç imkansız sökülmeden takmak için  bi yolu yöntemi varsa paylaşırsanız hatta bugün gelince takarken video da çekerim

kısmet değilmiş :) ben direk takıyorum normal ampul değiştirir gibi. ampulün soket kısmı ayrılıyor önce o takılıyor(benim sattıklarım bu şekilde) yay yerine oturtturuluyor daha sonra ampul direk yerine yerleştiriliyor. beş dakika sürmüyor montajı :) hiç bişey sökmeye gerek yok normal ampul takar gibi takıyorsunuz sadece önce soketini sonra ampulü takıyorsunuz doğru soketi aldıysanız direk yerine oturuyor zaten :) ama malesef isim vermek istemediğim bazı yerler bunu bu şekilde yapmıyorlar. farın içini kırıyorlar bozuyorlar hatta ampulü farın içerisine yapıştırıyorlar ve bunu yapan yerler büyük yerler aldıkları ücretler zaten malum. bir arakadaşımızın başına geldi farklı ampul takmışlar yayı sökmüşler içini kırmışlar ve şaka gibi uhuyla yapıştırmışlar. ve bu üstün kaliteli hizmeti 500 lira karşılığında yapmışlar. işin kötüsüde bunu yapan yer çok bilindik bir garaj

güzel çözüm :) çoğu araca direk sığıyor. bende 307 var uzunlarda kısalarda çok rahat sığdı ve kapaklar kapandı. yeri dar olanlar için bakır soğutmalılar var isteyen olursa yardımcı olurum fakat maalesef onların fiyatları bakırın madeni değeri yüzünden biraz yüksek :)

Düzenleyen eyupates - 20 Haziran 2017 Saat 02:24
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eyupates Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 02:34

Orjinalini yazan: uzunca961 uzunca961 Yazdı:

Can alıcı bir soru
Standart pejo sıkıntısı
Bulursan bir çare hocam banada haber verirmisin

evet geri vites içinde var. yukarıdaki resimdeki park ampulünün 1556 duylu versiyonu. kendi aracımda da bu ampulü kullanıyorum. 700 lümen ışık veriyor. rengi 6000k buz beyazı. bizim yansıtıcılar halojen ampul için tasarlandığı için bunu kullanıyorum. 57 açılı led var üzerinde bu sayede ışık tıpkı orjinalinde olduğu gibi yansıtıcı içinde dağılıyor hem çok güzel aydınlatıyor hemde çok güzel gözüküyor. arıza lambasıda yakmıyor. mercekli ampul takmayın geri vitese sadece göz alır aydınlatmaz ve kötü gözükür aklınızda bulunsun :)

isteyen olursa bu ampullerin adet fiyatı yine forumumuza özel 20 lira :)

çok daha ucuz ampullerde var fakat bir ayda patlıyorlar ve iyi aydınlatmamakla beraber hiç güzel gözükmüyorlar
Çevrimdışı mistercasper Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : pejo 407 executive black
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mistercasper Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 02:42
Hocam aydınlatma durumu nasıl bende istiyorum aslında bunlardan takmak ama aydınlatma çok zayıf oluyor diyorlar sık sık uzun yol ve gece yolculuğu yapıyorum eğer aydınlatma sorunu yoksa almak isterim birde mavi gibi değilde beyaz yansın istiyorum xenon misali

Düzenleyen mistercasper - 20 Haziran 2017 Saat 02:42
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eyupates Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 02:46

bu arada şimdi dikkat ettim de hocam. 
senin ampüller 8000 lümen değilde 8000 kelvin olmasın. 
çünki 8000 lümen olması için farın çok aşırı tonda sarı olması gerekiyor. 

lümen ışık akısıdır. yani işığın gücü yada şiddetidir. ampulün lümeni ne kadar yüksek olursa o kadar iyi aydınlatır.

kelvin ise (k) ışık sıcaklığıdır. yani ampulün verdiği ışığın rengidir. öneğin halojen ampuller 3000 kelvindir gün batımı renkte yanar. benim sattığım ampuller 6000 kelvin videoda gözüküyor soğuk beyaz yanar. 8000 kelvin ise mavi yanar
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eyupates Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 02:51

Orjinalini yazan: eyupates eyupates Yazdı:

<span style="font-size: 13.3333px;">

Hayirli satislarin olsun, umarim umdugun gibi olur.</span><br style="font-size: 13.3333px;"><span style="font-size: 13.3333px;">Kisa sure sonra rahatsiz ederim nasipse izmirdeyim bende
</span>

Goruselim nasipse
Can alici soruyuda sorayim bu 407lere her xenon falan takilmiyormus varmi bilgin sis ve farlara biseyler takicam aslinda aklimda philips veya osramlar var beyaz ama fiyatlari bilmiyorum hic

407 xenonsuz farların kısaları h1 uzunları h7 sisleri h11. xenon lu modellerin kısaları d2s uzunları ve sisleri yine h7 ve h11. gelince beraber bi bakarız :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eyupates Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 03:06
Orjinalini yazan: mistercasper mistercasper Yazdı:

Hocam aydınlatma durumu nasıl bende istiyorum aslında bunlardan takmak ama aydınlatma çok zayıf oluyor diyorlar sık sık uzun yol ve gece yolculuğu yapıyorum eğer aydınlatma sorunu yoksa almak isterim birde mavi gibi değilde beyaz yansın istiyorum xenon misali

uzun yol yapıyorsanız uzunlarınıza mutlaka alın derim. ben ilk taktığım zaman babam uzun yola çıktı inanamamış çok beğendi :) zifiri karanlıkta önünüzü çok güzel açıyor. hatta geçen bi fluence geldi uzun kısa h7 istedi son bir tane kalmıştı elimde h7 kısalara takalım dedi. uzun yola çıkacaktı dedim bayramdan sonra gelicek kısalarınıza takarız yola çıkıyorsanız uzunlarınıza takalım ikna ettim uzunlarına taktım yola çıkmış gece beni aradı şok olmuş gece görünce çok teşekkür etti iyi ki seni dinlemişim dedi :).videodaki land rover ın sislerine ve uzunlarına takılı. sisler bile far gibi yanıyor :) ayarı düzgün olursa gözde almıyor. aydınlatmayanlar xenon gazlı ampuller. geçen biri daha sordu aydınlatıyor mu xenon aldım 250 liraya önümü göremiyorum seninki nasıl dedi, dedim gelin deneyelim beğenmezseniz almazsınız gece dörtte geldi aldı sonra aradı teşekkür etti oda :)
Çevrimdışı mistercasper Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : pejo 407 executive black
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mistercasper Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 03:51
Mercek far benim araçta ayar konusunda sıkıntı yasar miyim acaba yada ne bileyim merceğin aydınlatmaya zararı olur mu acaba yoksa hemen almak isterim istanbulda olsam yarın gelirdim
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 55 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 58 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 475 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 133 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 169 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 133 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20893 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 688 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11676 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 534 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 211 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24814 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 231 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 136 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 240 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3066 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 363 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 338 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 254 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English