Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 407 HDI alıcam,Pejo servisi neleri kontrol eder ?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

407 HDI alıcam,Pejo servisi neleri kontrol eder ?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı sercan_921 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercan_921 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2017 Saat 22:39
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

Bira serttir. Zaten öyle pek dağ taş arabası değil bu araba. Tam bir yol canavarı. Öte yandan segment farkı ile sağlamlık konusunda bir adım önde. Zira iç malzemesi falan b c ye göre çok daha iyidir.

900 km daha var sanırım. Eğer bakımları yeni yapıldı ise sıfırlamak kolay, sıfırlayabilirsiniz. Eğer yapılmadı ise 15000 km ayarlıdır otomatik olarak. Bu da çok geçmiş demektir bence.

Sürücülerin çoğu psikolojik olarak yaklaşıyor. Sanayiye girince Araba bana sanki eskisi gibi hiç olmuyor. Halbuki performans etkileyecek değişiklik bile yapılmıyor. Hele arabaya başkası binmiş ise sanıyorum arabayı komple değiştirdi her tarafını bozdu :) sizin lastik basıncı da bununla alakalı olabilir. Yoksa 4 bar taşlı çakılı yolda sürmediyseniz pek fark etmez bence :)

Ben de 508 düşünüyorum seneye ya da öbür seneye inşallah.

Abi km olayı tamamen dediğin gibi dün 900'dü bugün 800'e inmiş. 
Aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi;

1.Kontakta iken çıkan görüntü.Sürekli azalıyor bakıma 900km kaldı sanırım.
2.Bekledikten sonra veya marştan sonra çıkan görüntü.anahtar resminin yanındaki km sürekli artıyor bune anlama geliyor.

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercan_921 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2017 Saat 22:41
Orjinalini yazan: LUDACRIS LUDACRIS Yazdı:

Sercan alt takima bi baktir sen valla bendekinin ne icine ses geliyor ne salliyor. Inip bindikce lan 40liraya boyle iyi araba nasil olur diyip duruyorum bugun baba farlari sifir gibi yapti cok az leke gibi seyler vardi. Lastiklere hava basmaya gittigimde altini cektim telefonlada ne kir ne vuruk var altta hatta lastik takozu motor muhafazasi falan sanki 2 ay once takilmis gibi simdi biri gelip 50 vereyim dese inan satmam felaket derecesinde memnunum

Hocam ön takım temizmiş bi sıkıntı görmediler.40 bin olayını cok kez sordum kendime hakikatten anlayamadım.Ne yani 80.000'de Fıat Albea temizse 31-32 gidiyor Bursada,inan anlam veremiyorum,bu araçların satışı zor sanırım
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2017 Saat 23:13
Orjinalini yazan: sercan_921 sercan_921 Yazdı:

Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

Bira serttir. Zaten öyle pek dağ taş arabası değil bu araba. Tam bir yol canavarı. Öte yandan segment farkı ile sağlamlık konusunda bir adım önde. Zira iç malzemesi falan b c ye göre çok daha iyidir.

900 km daha var sanırım. Eğer bakımları yeni yapıldı ise sıfırlamak kolay, sıfırlayabilirsiniz. Eğer yapılmadı ise 15000 km ayarlıdır otomatik olarak. Bu da çok geçmiş demektir bence.

Sürücülerin çoğu psikolojik olarak yaklaşıyor. Sanayiye girince Araba bana sanki eskisi gibi hiç olmuyor. Halbuki performans etkileyecek değişiklik bile yapılmıyor. Hele arabaya başkası binmiş ise sanıyorum arabayı komple değiştirdi her tarafını bozdu :) sizin lastik basıncı da bununla alakalı olabilir. Yoksa 4 bar taşlı çakılı yolda sürmediyseniz pek fark etmez bence :)

Ben de 508 düşünüyorum seneye ya da öbür seneye inşallah.

Abi km olayı tamamen dediğin gibi dün 900'dü bugün 800'e inmiş. 
Aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi;

1.Kontakta iken çıkan görüntü.Sürekli azalıyor bakıma 900km kaldı sanırım.
2.Bekledikten sonra veya marştan sonra çıkan görüntü.anahtar resminin yanındaki km sürekli artıyor bune anlama geliyor.

Check tuşuna basılı tutarsan o 2. Resimdeki km sayacı sıfırlanır. O isteğe bağlı km sayacı. Ekranda çıkma sebebi ise Cruise control tuşunun ortada durması. Sınırlayıcı kısmına çevirirsen ayarladığın hızı gösterir off yazısı ile birlikte sanırım. Sabitleyici kısmına getirirsen off--- yazar. Seninki ortada.

Aracınızı çalıltırdıktan sonra hemen gaz vermeyin yarım dakika - 1 dakika kadar bekleyin. Aynı şekilde stop ederken de. Belki biliyorsunuz hatırlatmak istedim. Kazasız belasız.
Çevrimdışı LUDACRIS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2017 Saat 00:51
Bakim yaklasmis hacim onun bilgisi o. Bendede 12000km yaziyor bakima. 15000km de bakima gitmek gerekiyor sanirim.
Valla satisi falan umrumda degil ben bu paraya daha iyi bi araba alamazdim tanidik biri sagi solu boyali 140.000km de focus almis 40liraya led farlarida taktimdi deymesin keyfime
Çevrimdışı mistercasper Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : pejo 407 executive black
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mistercasper Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2017 Saat 21:13
Orjinalini yazan: sercan_921 sercan_921 Yazdı:

Orjinalini yazan: mistercasper mistercasper Yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun hocam çok güzel bir tercih yaptınız keyifini çıkarın 407 bağımlılık yapan bir araç...

Evet hocam cok değişik bir araç,hızı hiç hissettirmiyor,tek hoşuma gitmeyen kısmı,lastiklerim yeni ve amortisorler sağlam olmasına rağmen,darbeleri sönümleme konusunda egea neyse buda o,açıkçası biraz daha konfor beklerdim,lastikleri 32'den 36'ya çıkarınca sarsıntılar ve konforsuzluk sanki dahada arttı ama kötü denilecek bir konfor değil bursa söz konusu durum.Ne bileyim biraz daha yaylanması,yoldaki belli başlı lekeleri veya kabartıları içeriye aktarmamasını beklerdim.Aracın 2.gününde hedef olarak 5-6 sene sonrasına 508 koydum,o zamana kadar muhtemelen 508 alacak kadar para biriktirmiş olurum inşallah,şimdilik özelliklerini çözmeye calısıyorum.kadranların ordaki ekranda kocaman bir anahtar işareti var ve yanında 900km yazıyor nedir acaba,bakim atlanalı 900km mi olmuş demek

Doğru tespit 407 bozuk yolda ozelliklé yamalı asfalt ta darbeleri içeri aktarıyor ama sert olmasinin yol tutuşuna artısı var birde artık araçlar genelde sert yapıya sahip 508 de aynı şekilde... lastiklere ben hep 32 basiyorum 36 çok fazla gibi geldi konforu olumsuz etkiler
Çevrimdışı LUDACRIS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2017 Saat 04:46
32de cok az gibi acikcasi kapida yazan değeri bastim ben bar cinsinden yaziyor vuruntu vs hissetmiyorum 2.3 2.5 ti sanirim. Yuklu haldede 2.8 diyordu sabah dogru sekilde yazarim kesin yanlis yazdim
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercan_921 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2017 Saat 11:15
Orjinalini yazan: LUDACRIS LUDACRIS Yazdı:

32de cok az gibi acikcasi kapida yazan değeri bastim ben bar cinsinden yaziyor vuruntu vs hissetmiyorum 2.3 2.5 ti sanirim. Yuklu haldede 2.8 diyordu sabah dogru sekilde yazarim kesin yanlis yazdim

Orjinalini yazan: mistercasper mistercasper Yazdı:

Doğru tespit 407 bozuk yolda ozelliklé yamalı asfalt ta darbeleri içeri aktarıyor ama sert olmasinin yol tutuşuna artısı var birde artık araçlar genelde sert yapıya sahip 508 de aynı şekilde... lastiklere ben hep 32 basiyorum 36 çok fazla gibi geldi konforu olumsuz etkiler

Resimlerdeki km olayını öğrendim saolun,farkında olmadan sıfırlamışım 2.resimde olanı geçen gün baktığımda 15km falan yazıyordu :) Cruıse ve sınırlama olayı dediğiniz gibi ortada tutuyorum.

Lastikleri araştırdım ben biraz, önler hep 36,arkalar boşta 33,doluda 40bar olacakmış,dobloyu 32 ile şişiriyordum,bunuda denedim,önler biraz komik durdu,ama konfor bozuldu 36ya çıkarınca yapacak birşey yok :) Gönül isterdi eski kasa audi a4ler gibi yaylansın ama yapacak birşey yok :)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1419 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 151 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4886 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5985 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1414 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10820 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 566 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English