Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 klima çalışmıyor...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 klima çalışmıyor...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı gergerli Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 307 1.6xt otm. lpg
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gergerli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 klima çalışmıyor...
    Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 02:07
Arkadaşlar malum havalar ısındı klimasiz çekilmiyor naptiysak klima motoru devreye girmiyor,sigortalar elektrik bağlantıları vs...
En sonunda usta beyin'den olduğuna kanaat getirdi ama napacagimi bilemiyorum.
Avrupa yakası otomatik vites 2004 pug 307 beyninden anlayan iyi bir usta bilen var mı.
Herkese teşekkür ederim.
206 xt otm.
206 clorline otm.
307 xt otm.
Çevrimdışı sdttn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 37
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sdttn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 08:58
Presostat kontrol edilmeli arıza tespit cihazına bağlanıp preosostatın düzgün değer verip vermediği, yüksek basınç tarafına manometre bağlanarak kontrol edilmeli değerler karşılaştırılmalı. Değerler birbirini tutmuyorsa preosostat kabloları soketi ve kendisi kontrol edilmeli.
Arıza tespit cihazından motor beyininden klimanın çalıştırılmasına izin çıkıp çıkmadığına bakılmalı.
Kompresör doğrudan beslenerek kompresörün debriyajı kontrol edilmeli. Kısa süre için denenip soğutup soğutmadığına bakılmalı. Soğutma yapmıyorsa kompresör debriyajı, kompresör, klima gazı ve boruları kontrol edilmeli.
Çevrimdışı fragman Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : 308 acces 1.6 vti 120 hp
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 11:09
Orjinalini yazan: gergerli gergerli Yazdı:

Arkadaşlar malum havalar ısındı klimasiz çekilmiyor naptiysak klima motoru devreye girmiyor,sigortalar elektrik bağlantıları vs...
Avrupa yakası otomatik vites 2004 pug 307 beyninden anlayan iyi bir usta bilen var mı.
Herkese teşekkür ederim.

Merhabalar benimde başıma gelmişti Klimayı acınca radyatör fanı hemen devreye girmesi lazım fan açıyormu hemen ona bak önce o çalışmıyorsa arızan bir direnç sadece
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gergerli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 15:58
Orjinalini yazan: sdttn sdttn Yazdı:

Presostat kontrol edilmeli arıza tespit cihazına bağlanıp preosostatın düzgün değer verip vermediği, yüksek basınç tarafına manometre bağlanarak kontrol edilmeli değerler karşılaştırılmalı. Değerler birbirini tutmuyorsa preosostat kabloları soketi ve kendisi kontrol edilmeli.
Arıza tespit cihazından motor beyininden klimanın çalıştırılmasına izin çıkıp çıkmadığına bakılmalı.
Kompresör doğrudan beslenerek kompresörün debriyajı kontrol edilmeli. Kısa süre için denenip soğutup soğutmadığına bakılmalı. Soğutma yapmıyorsa kompresör debriyajı, kompresör, klima gazı ve boruları kontrol edilmeli.

İşte bunları kime yaptırabilirsiniz, bir oneriniz var mı kardeşim ?
206 xt otm.
206 clorline otm.
307 xt otm.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gergerli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 15:59

Bu arada beyinde A/C kısmı OFF görünüyor yani beyin arabayı klimasiz olarak görüyor .
206 xt otm.
206 clorline otm.
307 xt otm.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gergerli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 16:00
Orjinalini yazan: fragman fragman Yazdı:

Herkese teşekkür ederim.

Merhabalar benimde başıma gelmişti Klimayı acınca radyatör fanı hemen devreye girmesi lazım fan açıyormu hemen ona bak önce o çalışmıyorsa arızan bir direnç sadece
Yani söyle fan üfleme dediğimiz olay hemen devreye giriyor ama sıcak üflüyor kaputu acip baktigimda ise klima motorunun devreye girmedigini ama fanin döndüğünü görüyorum
206 xt otm.
206 clorline otm.
307 xt otm.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sdttn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 20:38

Bu arada beyinde A/C kısmı OFF görünüyor yani beyin arabayı klimasiz olarak görüyor .
Uygun şartlar oluşmazsa motor beyni klimanın çalışmasına müsade etmez. Nasıl bir cihaz ile bakıp bu kanıya vardınız bilemiyorum ama arıza tespit programlarında klima çalışma isteği gibi bir bilgi de yer alır bu bilgi klima düğmesine basar basmaz on (açık) durumuna gelir. Bu durumu gözlemlemeniz lazım. Motor beynin klimayı görmemesi gibi bir durum çok düşük bir ihtimaldir öyle bir kodlama hatası olsa başta anahtarlar, immo, km bilgisi gibi veriler de bozulur.
Klima dijital mi?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gergerli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 22:29
Evet dijital ...
206 xt otm.
206 clorline otm.
307 xt otm.
Çevrimdışı whisky Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı whisky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 00:45
Arkadaşım geçmiş olsun. Bizzat başıma geldi anlatayım. Aracın BSI beyni klimayı görmediği için devreye sokmuyordu. tanıtım gibi vs bir işlem yapılamıyorsa beyinde sıkıntı vardır. oksitlenme vs den olabilir ıslandı ise de olabilir . ustasına göre 200-400 arasına tamiratını yaptırabilirsin. ben Mersin de özel serviste yaptırdım. aracın benden önceki sahibi bilemediğinden aracın içine klimayı açabilmek için düğme bağlatmış switch benzeri :D ama gidip yaptırdım. o günden beri de rahat rahat kullanıyorum. zaten dijital klima.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gergerli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 03:04
Orjinalini yazan: whisky whisky Yazdı:

Arkadaşım geçmiş olsun. Bizzat başıma geldi anlatayım. Aracın BSI beyni klimayı görmediği için devreye sokmuyordu. tanıtım gibi vs bir işlem yapılamıyorsa beyinde sıkıntı vardır. oksitlenme vs den olabilir ıslandı ise de olabilir . ustasına göre 200-400 arasına tamiratını yaptırabilirsin. ben Mersin de özel serviste yaptırdım. aracın benden önceki sahibi bilemediğinden aracın içine klimayı açabilmek için düğme bağlatmış switch benzeri :D ama gidip yaptırdım. o günden beri de rahat rahat kullanıyorum. zaten dijital klima.

Cevabın için öncelikle teşekkür ederim kardeşim,ehil birine yaptırmak istiyorum tabi ama bu aracın içine switch çekme fikride cazip geldi onu biraz anlatabilirsen sevinirim.
206 xt otm.
206 clorline otm.
307 xt otm.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sdttn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 11:32
Switch çekerek sistemin bütün koruma mekanizmalarını devreden çıkarırsınız. Şu anda sistemin çalışmama sebebi; motor beyninin sistemi korumaya almış olmasıdır. Bu koruma sistemini by pass ederseniz ileride belki çok daha yakın zamanda sistem geri dönüşü olmayacak şekilde arızalanabilir.
Çevrimdışı whisky Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı whisky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 18:49

Orjinalini yazan: whisky whisky Yazdı:

Cevabın için öncelikle teşekkür ederim kardeşim,ehil birine yaptırmak istiyorum tabi ama bu aracın içine switch çekme fikride cazip geldi onu biraz anlatabilirsen sevinirim.
klimaya doğrudan bağlantı yapılmış sanırım bsi kutu kapağına bir anahtar bağlanmış aç/kapa şeklinde. tam olarak nasıl yapmışlar bilmiyorum ama bsi klimayı görmediği için öyle bir yöntem yapmışlar. ben tamiratını yaptırınca bahsettiğim butonu söktüm zaten göze çarpan birşey değildi, klimam dijital benimde yaptırınca sorunsuz çalışıyor. dijital olunca sonuçta derecesini falan hızını da ayarlıyorsun. bence yaptırmak en mantıklısı. aç/kapa buton mevzusunu en sona saklaman daha kullanışlı olur bence.
Çevrimdışı heffera Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Eylül - 1978

Yaşı : 45
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı heffera Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2017 Saat 15:06
benim 307 hdi 110 2005 klima motoruda devreye girmiyordu basınç dusuklugunden. gazı bitmiş doldurdum sıkıntı kalmadı..

Düzenleyen heffera - 08 Temmuz 2017 Saat 15:08
Çevrimdışı cetinolcay Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cetinolcay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2017 Saat 16:56
Eğer digital ise klima tamir kiti/takımı diye bir zımbırtı var. Onun dişlileri zamanla aşınıyor, bazen kopmle sıcak bazen de komple soğukta kalabiliyor. Bende sol taraf sıcakken sol taraf soğukta kalmıştı, 60-65 lira bişey, ustalıkla birlikte toplam 100-150 lira mal olabilir. Eğer benzer durumsa onu bir kontrol ettirin derim.
Love the life you live, live the life you love !
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1499 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1449 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 204 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5987 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 108 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 367 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 242 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1428 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10832 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 523 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 577 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English