Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >308 T7 (2008-2013)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 308 termostad
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

308 termostad

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı fragman Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : 308 acces 1.6 vti 120 hp
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 308 termostad
    Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2017 Saat 23:28
Merhabalar 308 2012 1.6 vti manuel aracımda ertresan bir sorun yaşıyorum yardım lütfen
Bu cumartesi bahçelievlerden karşıya geçerken aracımın harareti trafikte 90 dereceye cıkıp sabit kalırken bos yolda 4. Ve 5. Vites giderken 1 dak içinde hararet göstergesi 60 dereceninde altına düşüyor bu aracı sıfır aldım dikkatli bir insanım ilk kez böyle birşeyle karşılaşıyordum nasıl yani derken klima açalım dedik aaaa bir baktım klima normal hava üflüyor soguk hava gelmiyor bu arada köprüye geldim geçip saga cektim ne oluyor derken indim baktım herşey normal su seviyesi normal sadece fanın klima açık olmasına rağmen çalışmadığını gördüm iyice sasırmıştım fan çalışmazken nasıl hararet 60 dereceninde altında kalırdı normalde arabayı ilk çalıştırdıgında bile klimayı açsam anında fan devreye girerdi bunu çok iyi hatırlıyor ve biliyorken bugüne geldik arabayı kaç gündür zorluyorum fanı acsın diye bir türlü başaramadım. Herkes birşey söylüyor Sorun ne acaba 2 ayrı arızadan bahsedebilirmiyiz

Düzenleyen fragman - 15 Haziran 2017 Saat 23:30
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 08:09
iki farklı arızadan bahsede biliriz. büyük ihtimal termostat arızalanmış gibi açık kalıyor. klima içinse birçok neden olabilir. öncelikle arıza koduna baktırmak lazım.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı boruc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 RG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boruc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 08:12
Fan reziztansı ve fan rölelerını kontrol etmeyle baslayın bence
2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 08:26
Sanayide bir usta fan rezistans kademesi bozuktur ayrıca termostad acık kalmış degişmesi lazım dedi
Ben ise fanı düzeltsen diğeride düzelir diyorum hayır diyor sizce
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 09:01
şimdi hocam fan düzeldi ama ama motor hiç ısınmayacak fan normal çalışmaya başlarsa klimayı açınca termostat bence sonrunlu degişmesi gerekiyor gibi ama pahalı bir bir paça sizinkilerde gövdeyle birlikte satıldığı için.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 09:16
Yani siz fanı düzeltsende kliman çalışır ama motor termostad acık oldugu için yine soguk kalacak diyorsunuz
yani bu sefer klimayı çalıştırdıgımda fan çalışacagından dolayı motor dahada soğuyacak dogrumu
Fanın çalışmaması termostadın görevini etkilemiyor yani
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 09:21
Orjinalini yazan: fragman fragman Yazdı:

Yani siz fanı düzeltsende kliman çalışır ama motor termostad acık oldugu için yine soguk kalacak diyorsunuz
yani bu sefer klimayı çalıştırdıgımda fan çalışacagından dolayı motor dahada soğuyacak dogrumu
Fanın çalışmaması termostadın görevini etkilemiyor yani

bir birinde bağımsız parçlar hocam termosta su motor içi su sıcaklığı belli bir dereceğe geldiğinde radyatörde bulunun soğuk suyu motor içinde sirkülasyonunu sağlamsı içindir. dediğiniz gibi motor sürekli soğuk kalacaktır bununda zamanla zarırı olacaktır. yakıt tüketiminin artması vs. gibi
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 09:22
Kusura bakmayın size soruyorum anlıyorsunuz galiba bu işten kandırılmak istemiyorum çünkü dediğiniz gibi parça pahalı yetkili servis sadece termostad degişimi işçilik dahil 650 tl diyor sanayide 550 diyor çok bir fark yok
Ama benim kafama 2 ayrı arıza yatmadı diye arastırıyorum önce
Sanki bana göre fanı düzeltsek hersey rayına oturacak gibi ama siz olmaz diyorsunuz
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 09:29

Kusura bakmayın size soruyorum anlıyorsunuz galiba bu işten kandırılmak istemiyorum çünkü dediğiniz gibi parça pahalı yetkili servis sadece termostad degişimi işçilik dahil 650 tl diyor sanayide 550 diyor çok bir fark yok
Sanki bana göre fanı düzeltsek hersey rayına oturacak gibi ama siz olmaz diyorsunuz

Hocam arızalar aynı zamana denk gelmiş gibi.
Sizde bu sebepten bir arıza var düzelse ikiside düzelecek sanıyorsunuz galiba.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 09:32

Yok estağfurullah  abicim ne alınması olurmu öyle şey Smile ilk yazdığınız duruma göre fan çalışmasada aracın harareti 60 dereceyi geçmiyor bunun tek sebebi termostat arızasıdır. tabi bir durum daha olabilir oda hararet müşürü arızalı olabilir. buda bir ihtimal eğer bu parça arızalı ise motor sıcaklığını hep düşük gösterdiği için bile fan açmaya bilir. bu parça ucuz 40 tl civarlarında fan reziztasıda 160 tl civarlarında termostat 320 tl civarlarında. eğer kafam hala karışık diyorsanız reziztans ve hararet müşürünü değiştirin dediğiniz gibi hala devam ediyorsa artık mecburan termostat değiştirmeniz gerekecek.

http://www.peugeotmarket.com/Rezistans-ve-Musurleri,LA_1801-2.html#labels=1801-2

http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-308-16-BENZINLI-TERMOSTAT-ORJINAL,PR-3535.html
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 09:40
Orjinalini yazan: uzunca961 uzunca961 Yazdı:

Aynen kardeşim ya aynı anda oldugu için kafa karıştı ama arkadaşın dediği gibi baya tuzlu masraf çıkıyor hem fan rezistansı hem termostad bide bunlarda termostad birleşikmiş herşey içinde tamir yok ayrı ayrı almak yok bide zahmetli işçilik diyorlar üstüne bide fabrika aplikasyon yapmış bilginiz olsun termostada ek kablo satacaklarmış yetkili serviste 1000 tl ye çıkar bu iş
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 09:43
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Yok estağfurullah  abicim ne alınması olurmu öyle şey Smile ilk yazdığınız duruma göre fan çalışmasada aracın harareti 60 dereceyi geçmiyor bunun tek sebebi termostat arızasıdır. tabi bir durum daha olabilir oda hararet müşürü arızalı olabilir. buda bir ihtimal eğer bu parça arızalı ise motor sıcaklığını hep düşük gösterdiği için bile fan açmaya bilir. bu parça ucuz 40 tl civarlarında fan reziztasıda 160 tl civarlarında termostat 320 tl civarlarında. eğer kafam hala karışık diyorsanız reziztans ve hararet müşürünü değiştirin dediğiniz gibi hala devam ediyorsa artık mecburan termostat değiştirmeniz gerekecek.

http://www.peugeotmarket.com/Rezistans-ve-Musurleri,LA_1801-2.html#labels=1801-2

http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-308-16-BENZINLI-TERMOSTAT-ORJINAL,PR-3535.html

Teşekkürler kardeş yaptıracağız belli artık size güveniyoruz servisten ve sanayiden daha açıklayıcı anlatınız
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 10:49

Orjinalini yazan: uzunca961 uzunca961 Yazdı:

Aynen kardeşim ya aynı anda oldugu için kafa karıştı ama arkadaşın dediği gibi baya tuzlu masraf çıkıyor hem fan rezistansı hem termostad bide bunlarda termostad birleşikmiş herşey içinde tamir yok ayrı ayrı almak yok bide zahmetli işçilik diyorlar üstüne bide fabrika aplikasyon yapmış bilginiz olsun termostada ek kablo satacaklarmış yetkili serviste 1000 tl ye çıkar bu iş

Soner hocamın dediği gibi parça parça yaptır bence. önce harareti değiştir inşallah düzelir.
Benim başıma yakın zamanda çok saçma bir problem geldi. sağ sinyal veriyorum sinyal kesiliyordu. uğraştık ettik olmadı enson com2000 değişti. gerçi 308 de com2005 yazıyordu ama genel olarak com2000 olarak biliniyor. orjinali 1200 civarıydı.
sizde yine 400 500 demişler :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2017 Saat 16:12

Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Teşekkürler kardeş yaptıracağız belli artık size güveniyoruz servisten ve sanayiden daha açıklayıcı anlatınız

Merhabalar
Soner bey Dediğiniz gibi termostad komple değişti artı birde kablo eklendi eskisiyle uyum saglamıyormuş fabrika yenilemiş ayrıca klima içinde fan rezistanı kademe yapmıyormuş bir direnc degiştirdi usta klimada artık çalışıyor sanayide toplam 610 tl ye hallettik araba eskisine döndü hatta sanki çekişi arttı
Çevrimdışı samu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2017 Saat 22:25
Ek kablo dediğiniz nasıl birşey, bende değiştirdim fakat kablo falan takılmadı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2017 Saat 14:53
Orjinalini yazan: samu samu Yazdı:

Slm 308 2015 üstü olan modellerde fabrika zaten yeni sürüm kablolu takmış 2015 altı modellerde eski sürüm olduğu için yenileme adı altında kablolu model satıyorlar bir nevi upgrade yapıyorlar
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2017 Saat 16:20
probleminizin düzeldiğine sevindim hocam. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı samu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2017 Saat 19:20
O kabloyu taktırmasam birşey olur mu
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2017 Saat 08:47

O kabloyu taktırmasam birşey olur mu

olur hocam çünkü o kablo hararet müşürüne bağlı motor ısınınca fanlar devereye girmeyeceği için 500-600 tl masraftan kaçarken 3000-4000 tl masraf çıkarır.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2017 Saat 20:54

Slm 308 2015 üstü olan modellerde fabrika zaten yeni sürüm kablolu takmış 2015 altı modellerde eski sürüm olduğu için yenileme adı altında kablolu model satıyorlar bir nevi upgrade yapıyorlar

Hocam zaten servis ise sana sormaz kabloyuda takar ama sanayi ise ve bilmiyorlarsa soner hocamın dediği gibi büyük zararlar oluşabilir aracınızda ama sonuçta ürünü yedek parcacıdan kendiniz aldıysanız ruhsatla veriyorlar ordada kablo için uyarı yapıyorlar zaten
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1716 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1481 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6014 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25185 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 260 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1469 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 537 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 607 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English