Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 407 kullanicilari yardim lutfen
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

407 kullanicilari yardim lutfen

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı LUDACRIS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 407 kullanicilari yardim lutfen
    Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2017 Saat 05:44
Arkadaslar selam
35civari(30dan 35e ciktik) butce ile
Nasipse 1.6hdi 407 almayi planliyorum alirken dikkat etmem gereken seyler hakkinda tecrube sahibi arkadaslardan mumkunse yardim bekliyorum. Izmirdeyim ve nasipse en az 5sene binecegim alacagim 407ye boyadan ziyade dusuk km ic temizligi oncelikli onemli.
Benim bildigim volant,havalandirma ve sinyal kolu arizalari yasanabiliyor. Her turlu akil fikir elestriye acik haldeyim.

Düzenleyen LUDACRIS - 28 Mayıs 2017 Saat 02:52
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2017 Saat 23:08
30 bin civarı yüksek km'li olur büyük ihtimal. Sensörleri kontrol edin alırken, turbo ömrü bitişe yaklaşmış olabilir, altı yere yakın alt takımları kontrol ettirin. Başka aklıma gelen yok şimdilik.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2017 Saat 02:45
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

30 bin civarı yüksek km'li olur büyük ihtimal. Sensörleri kontrol edin alırken, turbo ömrü bitişe yaklaşmış olabilir, altı yere yakın alt takımları kontrol ettirin. Başka aklıma gelen yok şimdilik.

35bin diyeyim yada yani icime sinecek kadar olsunda 1 2daha zorlarim kendimi 40 demek istemiyorumda tabi :) turbo ve enjektor korkum fazla yok sanayide samimi oldugum turbocu bi arkadasim var 407lerde daha dogrusu peugeotlardan bihaberim nasipse ilk peugeot olacak bugun bitane baktim 120.000kmde comfort 38.000lira dedi sol camurluk harici on arka tampon boyasindan baska biseyi yok tabi ufak tefek masraf olur illaki misal ic ekran silik halde idi ici genel anlamda temizdi ama.
1.6hdi exeutive paket ve 100/150.000km civari bakiyorum.
Yorumun icin tesekkur ederim
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2017 Saat 11:14
Orjinalini yazan: LUDACRIS LUDACRIS Yazdı:

35bin diyeyim yada yani icime sinecek kadar olsunda 1 2daha zorlarim kendimi 40 demek istemiyorumda tabi :) turbo ve enjektor korkum fazla yok sanayide samimi oldugum turbocu bi arkadasim var 407lerde daha dogrusu peugeotlardan bihaberim nasipse ilk peugeot olacak bugun bitane baktim 120.000kmde comfort 38.000lira dedi sol camurluk harici on arka tampon boyasindan baska biseyi yok tabi ufak tefek masraf olur illaki misal ic ekran silik halde idi ici genel anlamda temizdi ama.
1.6hdi exeutive paket ve 100/150.000km civari bakiyorum.
Yorumun icin tesekkur ederim

Ekran kronik. Benimki de silik oluyor sıcakta. Klima açınca araba içi serinleyince düzeliyor. Mavi renkli ekranları var çok renkli onlarda bu problem yok ama o ekranı bulmak da sorun. En güzeli o büyük ekranlı olanlar sanırım sizin aradığınız executive modelinde. Hayırlısı olsun inşallah.
Çevrimdışı mistercasper Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : pejo 407 executive black
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mistercasper Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2017 Saat 15:37
İmkanları zorlayıp makyajlı kasaya yönelin... kafanız rahat olsun
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2017 Saat 02:49
Orjinalini yazan: mistercasper mistercasper Yazdı:

İmkanları zorlayıp makyajlı kasaya yönelin... kafanız rahat olsun

Isin garip yani, makyajli kasa eskisi kadar cekici gelmiyor stop tamponu farkli halbuki kafa iste :) ama dogru soyluyorsun haklisin. Ne kadar yeni o kadar iyi.
Bakalim nasip simdi bide focus belasi cikti basima babada 407 buyuk ya focus alalim diyor ciddi ciddi hemde insallah ikna edebilirim
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2017 Saat 02:52

Ekran kronik. Benimki de silik oluyor sıcakta. Klima açınca araba içi serinleyince düzeliyor. Mavi renkli ekranları var çok renkli onlarda bu problem yok ama o ekranı bulmak da sorun. En güzeli o büyük ekranlı olanlar sanırım sizin aradığınız executive modelinde. Hayırlısı olsun inşallah.

Hayirlisi aynen ramazan ayinda insallah denk gelir, avrupada gurbetci akraba var baya niyetim egerki getirirlerse bu buyuk ekrandan falan getirtmek onlar gelirken yanlarinda orda copten falan toplayip getirler sanirim ucuzdur :) tabi hayaller bu yonde. Bogrumun ortasina fort fokuz oturacak diye korkuyorum acikcasi
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2017 Saat 09:24
umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz ford focus o paralara çok temizini bulamazsanız hocam dizel alacaksanız focus 407 ile motorları aynı :)
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı mistercasper Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : pejo 407 executive black
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mistercasper Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2017 Saat 17:47
Focus neree 407 nere hocam... suspansiyon konforu çok düşük ayrıca motor sesi aşırı çok.. ses yalıtımı 407 ye göre çok düşük kesinlikle 407 dururken Focus alınmaz... aynı motor zaten yakıt konusunda da fark yok
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2017 Saat 20:05
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz ford focus o paralara çok temizini bulamazsanız hocam dizel alacaksanız focus 407 ile motorları aynı :)

Valla benim gozum 407den baska bisey gormuyorda baba focus a fokuslandi sanirim
10-15lirasini ben vereyimdiyorumda buyuk diyor aklimda olmayan araba diyor benim yas 30 babam 55 laf anlatamiyorum
Bi tane 90bin km de bulmus ghia 2006 oda 40lira yahu icim acidi insallah almaz bakalim....
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2017 Saat 20:14
Orjinalini yazan: mistercasper mistercasper Yazdı:

Focus neree 407 nere hocam... suspansiyon konforu çok düşük ayrıca motor sesi aşırı çok.. ses yalıtımı 407 ye göre çok düşük kesinlikle 407 dururken Focus alınmaz... aynı motor zaten yakıt konusunda da fark yok

Haklisin casper kardes bende diyorum ama yok nafile hani tipik insanimiz vardir ya ki bende bundan 2sene oncesi 407yi b*klardim :) essek kadar far yapmis oyuncak gibi araba derdim.
Taki sahibinden 25 35lira araba bakarken denk gelmesiyle degisti.
Lan araba guzele benziyor pejo falan ama olsun. Az google arastirmasi sonrasinda oo lan harbiden iyi arac dedim. Daha 4 5gun once ilk defa icine oturdum 2007 comfort 115000km de bi arac 38lira dedi. Benim aklima muazzam sekilde yatti eksisiyle artisiyla arastirdim kendimce. Neler olmadiki arkadasimin kankasi olan tamirciye "407 icin ne dersin ustam" dedigimde aldigim cevap bombaydi "yok ya onu alacagina 2005 2006 accent al, onlarda dolu arac" butcem 30 civari demistim suan icinde 35 40lara varimda fokus belasi var basimizda. Ah izmirde biri olsa 407siyle bi gezip dolassak bilgi falan verip ikna etmeme yardim etse...
Fokus kotumu degil tabi guzel arac ama 407ye kiyasen daha altta kalacagi kesin onunda bilincindeyim zaten motor ayni motor bekleyelim bakalim artik aci haberi veririm burdan :)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2017 Saat 22:50
Yakıt konusunda focus biraz daha hafif olduğu için daha az yakıyor. Ama 407 ile focus farklı segment arabalar. Karşılaştırma çok mantıklı olmaz. Bagaj hacmi olarak da 407 bir adım önde. Güvenlik olarak en alt donanımda 8 hava yastığı var 407'de. Yol tutuş konfor olarak mukayese edilmez bence. Ben 2 hafta kadar focus kullandım sedan olanını ama şu an tercih yapacak olsam 407'den yana kullanırım.

Çevrimdışı Oceanking Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Peugeot 407 SW 2.0 OTM.
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oceanking Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2017 Saat 00:28
Slm.Dusunursen 407sw 2.0 otm var benim.iyi gunler.
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2017 Saat 08:31
407 güzel arabadır. benimde bir sonraki aracım olacak tahminen. 
mümkün oldukça yüksek model yüksek paket almaya çalış. 
almadan önce mutlaka sağlam bir yerde ekspertiz yaptır. 
benim arama kriterlerim arasında da önden kazası olmayan araçlar var. 
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 02:28

Yakıt konusunda focus biraz daha hafif olduğu için daha az yakıyor. Ama 407 ile focus farklı segment arabalar. Karşılaştırma çok mantıklı olmaz. Bagaj hacmi olarak da 407 bir adım önde. Güvenlik olarak en alt donanımda 8 hava yastığı var 407'de. Yol tutuş konfor olarak mukayese edilmez bence. Ben 2 hafta kadar focus kullandım sedan olanını ama şu an tercih yapacak olsam 407'den yana kullanırım.

Baktigimiz focus 2006 model hb dizel ghia idi sunrooflu ve 90000km de fakat eksperde masallah dedirtti tavan ve bagaj kapagi(sokulup takilmis) ve sol marspiyel haric heryeri boyali :) 7parca komple 3 parca lokal boyali motorda kacaklarda mevcut 120liramiz cope gitti eksperde yani parayi hazirlayip almaya gitmistik oysaki...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 02:31
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

407 güzel arabadır. <span style="font-size: 10pt;">benimde bir sonraki aracım olacak tahminen. </span>
mümkün oldukça yüksek model yüksek paket almaya çalış. 
almadan önce mutlaka sağlam bir yerde ekspertiz yaptır. 
benim arama kriterlerim arasında da önden kazası olmayan araçlar var. 

Bende ayni dusuncedeyim max 120.000kmde executive donanimli olsun istiyorum. Model olarak aslinda 2006 2010 arasi icime sinmesi yeterli var 2 3tanede babam ikna olmuyor gibi sanirim benim icin hayal olarak kalicak
Izmirde bizden burdan birileri olsa gorussek aslinda faydasini gorurum diye dusunuyorumda, bosa umitleniyorum sanirim :) bakalim onumuzdeki gunlerde neler olacak
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 09:21
Büyük ihtimal baban peugeot sorunlu araçlar diye uzak duruyordur. emin ol benimde focus vardı önceki sahibi nasıl bindiyse artık 5000 tl masraf çıkarmıştı. araç işi tamamen şans. peki o götürdüğünüz focusa ne kadar istiyorlardı.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 12:00
Orjinalini yazan: LUDACRIS LUDACRIS Yazdı:

Baktigimiz focus 2006 model hb dizel ghia idi sunrooflu ve 90000km de fakat eksperde masallah dedirtti tavan ve bagaj kapagi(sokulup takilmis) ve sol marspiyel haric heryeri boyali :) 7parca komple 3 parca lokal boyali motorda kacaklarda mevcut 120liramiz cope gitti eksperde yani parayi hazirlayip almaya gitmistik oysaki...

Expertiz'e rağmen yalanla araba satmaya çalışan adamlara ceza kesilmesi lazım. Yazık günah bu insanlara. Hem zaman hem yol hem para kaybı.

Nasibinizde ne varsa o olur. Ama babanız bir 407'ye binse sanırım fikri çok kolay değişir.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2017 Saat 08:07
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Büyük ihtimal baban peugeot sorunlu araçlar diye uzak duruyordur. emin ol benimde focus vardı önceki sahibi nasıl bindiyse artık 5000 tl masraf çıkarmıştı. araç işi tamamen şans. peki o götürdüğünüz focusa ne kadar istiyorlardı.

2006 model 92000kmde dizeldi ve 40500e anlasmis babamla hatta 40000demis babam(ilanda 41250 yaziyormus sanirim) kapat kardesim telefonu demis anlatirken duydum. Peugeot konusunda istemeden olsada hak veriyorum cunku bende yakittan baska avantajli yonu yoktur derdim fransizlar icin genelde; sozde bmw falan kullanmis biriyim araclardanda anlarim bayagi bayagi ama ne hikmet hic es dost tanidik peugeotla samimi olmadigindan olsa gerek bu on yargi
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2017 Saat 08:12

Expertiz'e rağmen yalanla araba satmaya çalışan adamlara ceza kesilmesi lazım. Yazık günah bu insanlara. Hem zaman hem yol hem para kaybı.

Nasibinizde ne varsa o olur. Ama babanız bir 407'ye binse sanırım fikri çok kolay değişir.

O kadar zoruma gittiki bide babam iyi niyetli sessiz sakin piyasadaki kurt cakaldan bi haber arabaya ilk bakmaya gittigi gun anlatirken duydum sahibi kil adammis arabaya bakiyomus falan ford parcacisinda calisiyomus sozde lokal boyadan baska bisey yok dediydi 120liramizi cope attik sayesinde karaktersiz iste ne desem bos yani. Benimde babayla aram pek iyi degil o yuzden fazla bastiramiyorumda 407 icin ama binse baksa 1 2tanesine eminim icine sinecekte bakalim nasip bekliyoruz fiyatlar zaten ucmus halde
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 6>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1416 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1411 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10819 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 518 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 564 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
yakup5353 2
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English