Peugeot Türkiye Forumları Peugeot Yedek Parça
Anasayfa PT Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Peugeot Garage (Üye Araçları) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 1.4 HDI 2005 MODEL KAZA
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 1.4 HDI 2005 MODEL KAZA

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı uguur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : Peugeot 1.4 Dizel
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uguur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 1.4 HDI 2005 MODEL KAZA
    Gönderim Zamanı: 02 Mayıs 2017 Saat 12:44
Öncelikle  tüm arkadaşlara hayırlı forumlar dilerim benim sorunum  13 nisan 2017 de bir kazaya karıştım aracım ile  peugeot 307 1.4 hdı xr 2005 model aracım ile kusur oranı %100 karşı taraf cıktı ve tutanak gerekli işlemlerin hepsi sorunsuzca yerine getirildi aracımı peugeot servise goturdum bizim karşı sigorta şirketi ile anlaşmamız yok diyerek aracı tamir için almadılar  neyse uzerinde durmadım  ve oto saniyeye  goturdum kendi tamircime  14 nisan 2017 ilk işlem tarihi exper bilirkişi geldi onayı verdi yapılması acısından ve akşamı karşı tarafın sigorta şirketi  arayıp aracı yapmayın bizden haber bekleyin denildi ve araca daha tornavida dahi vurulmadı hasarlı bir şekilde   19  20 gündür araç yatmak ta  benim sormak istediğim asıl soru sudur ..  bu aracın azami yapılma  bi suresi varmdır sigorta şirketi'nin HUKİKİ BOYUTU NEDİR 20 GUNDUR MADURUM ARACCA BAŞLANAMADI DAHA BU SURE NEKADAR DIR  ÖRNEK VERİYOUM Bİ TELEFON ALIRIZ ARIZA YAPICAN  20 İŞ GUNU VERİR BİZE SİGORTA MOTORLU TASITLARDA BU SURE VARMIDIR VARSA NEKADARDIR TEŞEKKÜRLER ...  ( allianz karşı tarafın sigortası  bende  kasko yok )
İstanbulTR
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 308 1.6 vti 120 bg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mayıs 2017 Saat 14:40
geçmiş olsun hocam Allah beterinden korusun diyelim. bu siğortanın deilde experin umursamazlığından kaynaklı www.sbm.org.tr başka bir exper ataması talep edebilirsiniz. benim tavsiyem siğortanıcızla görüşün derim. allianz siğortayı arayıp bilgi aldınız mı hiç yoksa sadece experle mi görüştünüz.
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı drntgl Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı drntgl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2017 Saat 16:18
Exper karar verdikten sonra 8-10 günde araç yapılıyor ama arkadaşın dediği gibi experler çok umursamaz davranıyorlar. 

Çok geçmiş olsun, Allah herkesi kazadan beladan esirgesin.
drntgl
Çevrimdışı seamad Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : peugeout 206 1.4 Hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seamad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2017 Saat 21:01
Orjinalini yazan: uguur uguur Yazdı:

<span style="font-size: 13.3333px;">Öncelikle  tüm arkadaşlara hayırlı forumlar dilerim benim sorunum  13 nisan 2017 de bir kazaya karıştım aracım ile  peugeot 307 1.4 hdı xr 2005 model aracım ile kusur oranı %100 karşı taraf cıktı ve tutanak gerekli işlemlerin hepsi sorunsuzca yerine getirildi aracımı peugeot servise goturdum bizim karşı sigorta şirketi ile anlaşmamız yok diyerek aracı tamir için almadılar  neyse uzerinde durmadım  ve oto saniyeye  goturdum kendi tamircime  14 nisan 2017 ilk işlem tarihi exper bilirkişi geldi onayı verdi yapılması acısından ve akşamı karşı tarafın sigorta şirketi  arayıp aracı yapmayın bizden haber bekleyin denildi ve araca daha tornavida dahi vurulmadı hasarlı bir şekilde   19  20 gündür araç yatmak ta  benim sormak istediğim asıl soru sudur ..  bu aracın azami yapılma  bi suresi varmdır sigorta şirketi'nin HUKİKİ BOYUTU NEDİR 20 GUNDUR MADURUM ARACCA BAŞLANAMADI DAHA BU SURE NEKADAR DIR  ÖRNEK VERİYOUM Bİ TELEFON ALIRIZ ARIZA YAPICAN  20 İŞ GUNU VERİR BİZE SİGORTA MOTORLU TASITLARDA BU SURE VARMIDIR VARSA NEKADARDIR TEŞEKKÜRLER ...  ( allianz karşı tarafın sigortası  bende  kasko yok )</span>

Öncelikle geçmiş olsun, karşı tarafın sigorta şirketi nedir ? tamirciniz işi biliyorsa sigorta şirketini beklmek zorunda değil başka yolları var, Ankaradaysanız bana ulaşın aracınızı en kısa sürede yaptıralım 05304922480
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uguur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2017 Saat 21:29
allah razı olsun soner kardeşim sbm.org.tr den takip ediyordum  her iki traf ilede gorustum sigorta şirketleri ile  bildigimiz  takip aşamasında inceleme altın da gibi doosyanız  soylemleri devam ediyor  bugun itibari ile araca daha  başlanamadı 2. exper ataması gerçekleşti dosya kapandı ama  sigorta şirketi gerekli parçaları gondermemekte ısrarcı anladıgım kadarı ile bende parçaların takipçisiyim tüvtürk bandrolsuz yansanayi istemedigimi defalarca belirdim belki o yuzden zamanı uzatıyorlar  asıl cvp bımı bulamadım malesef bunu sigorta şirketleride bilmiyor bu tarz kazalarda zaman suresi zaman aşımı hukuki boyutunu kimse bilmiyor :S
İstanbulTR
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uguur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2017 Saat 21:35
Orjinalini yazan: drntgl drntgl Yazdı:

Exper karar verdikten sonra 8-10 günde araç yapılıyor ama arkadaşın dediği gibi experler çok umursamaz davranıyorlar. 

Çok geçmiş olsun, Allah herkesi kazadan beladan esirgesin.

amin drntgl kardeşim kaza sonrası tutanak tutulur anlaşılır ertesi gunu veya akşamı dosya acılır bilirkişi gelir 3 gun içinde raporunu sigorta şirketine sunmakla mukelleftir sigorta şirketi 8 iş gunu içinde dosyayı sonuçlandırmakla mükelleftir aksi durumlarda + bilirkişi atayabilir tekrardan  7 iş gunude o dur cumarrtesi pazarları  saymadan  asıl sıkıntıda sudur benim  1 ay oldu araca başlanamadı  ve benim bu sureçle alakalı hukuki yonden bi hakkım varmı onu ogrenmek istemiştim . teşekkurler
İstanbulTR
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uguur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2017 Saat 21:39
Orjinalini yazan: seamad seamad Yazdı:

<span style="font-size: 13.3333px;">Öncelikle  tüm arkadaşlara hayırlı forumlar dilerim benim sorunum  13 nisan 2017 de bir kazaya karıştım aracım ile  peugeot 307 1.4 hdı xr 2005 model aracım ile kusur oranı %100 karşı taraf cıktı ve tutanak gerekli işlemlerin hepsi sorunsuzca yerine getirildi aracımı peugeot servise goturdum bizim karşı sigorta şirketi ile anlaşmamız yok diyerek aracı tamir için almadılar  neyse uzerinde durmadım  ve oto saniyeye  goturdum kendi tamircime  14 nisan 2017 ilk işlem tarihi exper bilirkişi geldi onayı verdi yapılması acısından ve akşamı karşı tarafın sigorta şirketi  arayıp aracı yapmayın bizden haber bekleyin denildi ve araca daha tornavida dahi vurulmadı hasarlı bir şekilde   19  20 gündür araç yatmak ta  benim sormak istediğim asıl soru sudur ..  bu aracın azami yapılma  bi suresi varmdır sigorta şirketi'nin HUKİKİ BOYUTU NEDİR 20 GUNDUR MADURUM ARACCA BAŞLANAMADI DAHA BU SURE NEKADAR DIR  ÖRNEK VERİYOUM Bİ TELEFON ALIRIZ ARIZA YAPICAN  20 İŞ GUNU VERİR BİZE SİGORTA MOTORLU TASITLARDA BU SURE VARMIDIR VARSA NEKADARDIR TEŞEKKÜRLER ...  ( allianz karşı tarafın sigortası  bende  kasko yok )</span>

Öncelikle geçmiş olsun, karşı tarafın sigorta şirketi nedir ? tamirciniz işi biliyorsa sigorta şirketini beklmek zorunda değil başka yolları var, Ankaradaysanız bana ulaşın aracınızı en kısa sürede yaptıralım 05304922480

öncelikle teşekkur ederim Seamad   malesef  istanbuldayım  ikametgah  aslında bende  sigorta şirketlerini beklemek istemiyordum  tamircime cebbimden tutarın tamamını verip aracımı almaktı lakin  sigorta şirketleri tutarı fiyatı odedigimin altında tutabilecegini düşündüğüm için  yanaşamadım pek  o duruma  Allianz karışı sigorta sirketi 
İstanbulTR
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2017 Saat 22:03
Yetkili servis anlaşması nasıl olmaz ya hu. Tırt bir sigorta şirketi de değil koskoca Allianz. Ben mi yanlış düşünüyorum. Seamad hocam bu servis durumu poliçede yazıyor mu?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uguur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2017 Saat 00:12
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

Yetkili servis anlaşması nasıl olmaz ya hu. Tırt bir sigorta şirketi de değil koskoca Allianz. Ben mi yanlış düşünüyorum. Seamad hocam bu servis durumu poliçede yazıyor mu?

Oktkor ben geçtim  onları düşünmüyorum asıl sorumu cok araştırdım ama net  bi cvp buladım suana  kadar araçların trafik kazaları sonucu yasal hukuki olarak bir yapılma  iş günü felan yokmudur experlerin sigorta şirketlerinin keyfine mi kaldık biz . ?*
İstanbulTR
Çevrimdışı kybele7552 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kybele7552 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2017 Saat 21:17
kardeşim geçmiş olsun ...
7552
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2017 Saat 22:43

Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

Oktkor ben geçtim  onları düşünmüyorum asıl sorumu cok araştırdım ama net  bi cvp buladım suana  kadar araçların trafik kazaları sonucu yasal hukuki olarak bir yapılma  iş günü felan yokmudur experlerin sigorta şirketlerinin keyfine mi kaldık biz . ?*

Vardır mutlaka bir gedik sigorta şirketlerini koruyacak şekilde. Malum devletimizin önceliği büyük patronlar.
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 24
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2017 Saat 10:36
Büyük geçmiş olsun hocam. Allah beterinden korusun.
Allah korusun bir kaza yaparsam ne olacağını düşünüyordum. Sigortadır kaskodur. Olacağı buymuş çok geçmiş olsun.
Çevrimdışı seamad Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : peugeout 206 1.4 Hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seamad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2017 Saat 11:09
Arkadaşlar bir süredir yoğunluktan siteye bakamadım , Allianz frekansı iyi bir şirkettir fakat trafik hasarlarında neredeyse tüm şirketler aynı, yetkili servisler genelde trafik sigorta hasarlarına bakmazlar kasko tercih ederler, bu kadar uzun beklemek can sıkıcıdır keşke 2-3 gün içinde sonuç çıkmadığında tamirhane yetkilisi hatmerden dosya açtırıp eksper isteseydi daha hızlı olurdu tabi bu işlemin maliyeti var birde tüm ustalar buna yanaşmıyor, dedğim gibi Ankarada olsaydınız aracınızı yaptırırdık siz vekalet verip işinize bakardınız bizim ustalar uğraşırdı İstanbul olunca malesef çok fazla seçenek yok, dediğim gibi hala sonuçlanmadıysa hatmerden dosya açtırabilirsiniz, tekrar geçmiş olsun.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon 307 performans düşüklüğü son mesaja git 20 1 Eray65
konu icon Kurban bayramınız mübarek olsun son mesaja git 72 3 Selçuk55
konu icon 307 için usta tavsiyesi son mesaja git 153 1 ismailkaya
konu icon 96 model 106 xt otomatik şanzımanı nasıl? son mesaja git 155 2 onlycihan
konu icon 307 fren en dibe kadar iniyor son mesaja git 717 8 eberkol
konu icon Klima sikintisi son mesaja git 335 1 ismailkaya
konu icon 3008 ehdi alacağım tavsiyeleriniz ? son mesaja git 440 9 ben_erhan
konu icon Tekleme ve motor ikaz lambası son mesaja git 549 6 buberk
konu icon Peugeotmarket com kesinlikle hayir son mesaja git 3592 41 x571
konu icon ön ve arka koltuk sökme son mesaja git 8054 7 M.Ahmet059
konu icon Pejo 306 da rolanti sorunu son mesaja git 247 0 Engnc@n
konu icon Arka kampana tahliye musluğu kopması son mesaja git 247 0 x571
konu icon ankara özel servis tavsiye son mesaja git 20608 72 emrahi
konu icon 407 1,6 HDI “Engine fault: repair needed” Uyarısı son mesaja git 484 3 GökhaN
konu icon 206 yolcu airbag kapagi degisimi son mesaja git 401 1 onlycihan
konu icon Otomatik Şanzıman son mesaja git 691 3 onlycihan
konu icon bagaj kapısı sorunu son mesaja git 9818 15 Bykn
konu icon Adaptasyon son mesaja git 172 3 Kitaro
konu icon Arka fren sapması yardım son mesaja git 1249 18 Bykn
konu icon break fluid level low 307 son mesaja git 730 10 Gbulbulyay
Bu ayki En Aktif 10 Üye 2018 AĞUSTOS EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
sonerkyl 38
GökhaN 37
HasGur 21
onurrr41 19
talip206 17
Selçuk55 15
eran 11
onlycihan 8
Orçun.Dmr 8
butterfly 8
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
Alicilik MODERATÖR
KILIÇ MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2018
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.