Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - korna sorunu ve turbo hortumu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

korna sorunu ve turbo hortumu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı AllyDrago Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : pegueot
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AllyDrago Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: korna sorunu ve turbo hortumu
    Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2016 Saat 10:28
hayırlı sabahlar - merhabalar. kornam zor çalışıyor... elektrik aksamında bişiy yok. hatta sorunun ne olduğunuda şöyle özetleyim. direksiyonun orta göbeğine yüklendiğinizde normalda çalar korna benim aşağı düşmüş o muhtemelen direksiyonun göbeğinin altına doğru iyice yüklendiğim zaman çalıyor. onu kendim yapabilirmiyim. direksiyonun göbeğini nasıl sökerim içerde ne gibi bi manzarayla karşılaşırım airbag yüzüme diye patlayınca elimdeki tornavida gözüme saplanırmı :D gurban olam bağa bi yardımcı olun bıktım bu arabadan :D diğer bir problemimde turboda aslında sıkıntı yok geçen aldığım plastik boruyu kendim taktım sonerkyl' e ayrıca teşekkür ediyorum bunun için. ama gözüme problemmiş gibi görünen başka bişiy var. gaza yüklendiğim zaman turbo hortumu çok şişiyo aynı balon hortumdan yanındada var onda hiç şişme olmuyo normalmidir? yani araca karşıdan baktığınızda sol altta 2 tane balon boru var yan yana sağdaki deli gibi şişiyo patlayacakmış gibi soldaki genleşmiyo bile :D yardımcı olursanız sevinirim

Obsession Lament To Freedom...
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2016 Saat 11:19
Bu korna sıkıntısı bende de mevcut. Direksiyon göbeğinin belli yerlerinden çalıyor. Ve normal kuvvet ile değil biraz sert çalmak gerekiyor. Bir çözümü varsa çok sevinirim. Turbo konusunda bir bilgim Yok maalesef.
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2016 Saat 16:43
hortumu orjinal mi aldın yan sanayi mi ?
korna olayı düz mantık zaten airbag sağ ve solundaki iki tane metal uç birbirbine değip devreyi tamamlıyor ve korna çalışıyor. Göbek aşağıdaysa ondandır ama bilen söksün sargısını bozabilirsin
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı eeccaa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 307 1.6 HDI Feline
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eeccaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2016 Saat 11:05
https://www.youtube.com/watch?v=EfIhozmAcls

Ben bu videodan yararlanarak göbeği sökmüştüm. Siz de izleyip deneyebilirsiniz. Kontak kapalı iken hava yastığının açılması olası değil. Tabi yine de soketini çıkarıp takarken nazik olmak gerek.
eeccaa
2008 Peugeot 307 1.6 HDI Feline
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AllyDrago Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2016 Saat 11:30
hortum orjinal taktığım hortum ile ilgili bir sorun yok zaten gaza bastığımda o şişiyor. şişen hortumun yanında aynısından bidaha var o şişmiyor. şişmemesi normalmi onun hiç hareket olmuyor....
Çevrimdışı pepecura Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pepecura Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2016 Saat 11:40
korno olayı basıt dıreksıyon sökulup halledılırde bu hortum şişmesi coka caip degıl mı? radyotor hortumu sıserde turbo hortumu nasıl şışer ya?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AllyDrago Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2016 Saat 15:19
intercooler i temizleyebilirmiyizki

Çevrimdışı cr1me Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cr1me Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 18:03
aynı sıkıntı bendede var kornaya basmak için göbeğin ortası yerine sağ ve sollardaki yerlerinden veya alt kısmından basın 
Çevrimdışı doganatak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 2004 - 206 X Line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı doganatak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 03:24
ben kendi korna sorunumu bu şekilde hallettim linkteki konuda da birkaç foto ekledim belki işe yarar http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44142&title=206-korna-sorunumu-hallettim
İnstagram: dogan_atak
www.appleturk.com
www.tadidamagimdakaldi.com
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1482 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1439 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 195 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 241 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 575 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3280 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English