Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 aracım su içinde !
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 aracım su içinde !

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2006
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 aracım su içinde !
    Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2016 Saat 20:19
Arkadaş aracı alalı 2 ay bile olmadı ama çok sorun yaşamaya başladım. Şu an ki son sorunum 10 gündür çözemediğim su problemi. Şöyleki sağ yolcu ve arka taban kısmı göl gibi olmuş söktüm kuruttum her yerini kontrol ettim bulamadım kaynağını. Birini tavsiye ettiler gittim çocuk ben yaparım hallederiz dedi verdim öğlen arabayı iş dönüşü aldım tamam buldum dedi. Konsolun alt tarafında tapalardan biri delinmiş cekomastik vs kapatmış .tamam dedim 150 tl ye yaparım demişti ona da eyvallah ama dün bügün yağan yağmurda daha da çok su almış yine gittim aynı kişiye yarın bir daha bakarım koltukları döşemesi komple söker bakarım dedi.

Şimdi araç hiç su eksiltmiyor fitiller kupkuru kapıların giderleri ön taraftaki giderler açık. Tavandan da şu gelmiyor. Bagaj tertemiz sağ tarafın tabanı sırılsıklam ama kenar taraflar kupkuru. Önden gelen su arkaya ilerliyor diye düşünüyorum. Sağ yolcu tarafından tabanın altına elini soktuğunda konsol altına doğru ıslaklık devam ediyor ama gözle görülen bir yer yok. Gaz pedalları tarafında kupkuru.
Ön camın iç direklerini de söktüm acaba camdan mı sızıyor diye ama yine kupkuru. Şaştım kaldım. Severek aldığım arabadan inanın soğudum. Lütfen bir yol gösterin tavsiyelerini ihtiyacım var önümüzde kış bu sorunu çözmek gerekiyor. Aracın altında girdim polem filtresinin oraları didik didik ettim ama her yer küp kuru.

Ne olur yardım edin...
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2016 Saat 22:21
hocam ekte verdiğim linteki videoda içerden su girebilecek boşlukları görebilirsin. birde hocam sileceklerin altındaki bakalitleri sökebilirseniz söküp kontrol edebilirmisiniz. 

https://www.youtube.com/watch?v=Wc1NRhd3Z2s

Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2016 Saat 22:48
Hocam linki açamadım ama silecek lerin altında kalan plastikleri kastrdiyorsanız hepsini söktüm baktım yani ne bileyim akla gelen her yere baktım ama nafile. Bir de kar başladı iyice batacak araba😔
Çevrimdışı dejawu1978 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dejawu1978 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2016 Saat 22:52
bendede aynı durum var ve  sileceklerin altındaki bakalıtleri sökemedim bir türlü  sileceklerin üzerindeki somunları soktum ama bir türlü sökemedim cıkmadı yerinden silecek kolları  hava soguk idi fazlada ugraşmadım... agac yaprakları cok dökülüyordu üstüne ve netten baktım biraz  odediginiz yer tıkanmıstır dediler genelde ama sökülmedi :(
resimdeki deliklerden hangisinden girebilir acaba 

Düzenleyen dejawu1978 - 13 Aralık 2016 Saat 22:56
peugeot 207 1.4 trendy 2007
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2016 Saat 08:55
silecek kollarını sökmek için çektirme diye bir alet var hocam onla sökebilirsiniz. ben arka silecek kolunu öyle şökmüştüm sanayide :)
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2016 Saat 08:55
ah bir bilsem kendim de halledeceğim ama elimden bir şey gelmiyor şu an.Aracın üstü 5 cm karla kaplı iyice suyu emecek :(
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2016 Saat 09:32
Arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var bilen veya fikir sahibi arkadaşlar daha önceden başına gelenler bu sorunu nasıl çözdü acaba. Kalorifer kronik peteği arızası değil bu bildiğiniz tertemiz yağmur suyu
Çevrimdışı erendumlu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 40
Aracı : 206 2.0 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erendumlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2016 Saat 09:33
Ön sileceği sökmek için;

Somunu söktükten sonra sileceği kaldırmanız lazım. Sileceği kaldırmadıkça sökemezsiniz.

Sileceği tam kaldırıp çaprazlama çeke çeke çıkartabilirsiniz. Yıllardır dokunulmadığından çıkması zor olabilir. Somunun takıldığı yere biraz wd40 sıkıp işi kolaylaştırabilirsiniz
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2016 Saat 14:58
teşekkür ederim arkadaşlar. aracı ilk bu işi çözmeye çalışan çocuğa bıraktım dedim silecekleri de sök diye ama pek bana bu sorunu çözecekmiş havası vermiyor artık. İnternette bu konu ile ilgili yerli yabancı bütün siteleri ve yazılanları okudum ama yine de bulamadım çareyi. içerde öyle bir suyun birikmesi için yağan yağmurla aynı hızda aracın içine dolmuş olması gerekiyor öyle damla damla akıp da olacak su değil bu
Çevrimdışı Ahmetaltan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : Peugeot 206 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ahmetaltan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2016 Saat 17:20
Arkadaşım benzer bir sorun bende de var. Yalnız benim yağmur suyu alma sadece arabayı meyilli bir yerde bıraktığımda oluyor. Yani dik veya yokuş bir yerde değilde arabanın yana meyilli bırakıldığında oluyor. Kapı dış fitillerinden giren su kapı içlerinde ki naylon a vurup iç döşemeden içeri giriyor. Sen de çok ince bir çizgi halinde içeri girdiği için bu ıslaklığın giriş yerini bulamıyorsun. Bence kapı içlerinde ki bu naylon ları kontrol et.yoksa tamamla. O kadar su aşağıdan gelmez muhtemelen. Sağlıcakla kal..
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2016 Saat 17:39
Teşekkür ederim ilginiz için aslında o da olabilir ama oralar da kupkuru olduğu ve kapı giderleri de açık olduğu için çok ihtimal vermedim. Aracı ilk aldığımda 4 hoparlörü değiştirmek için tüm kapıları söktüm ve bahsi geçen naylonlar zaten emanet duruyordu bir çoğu kalkmıştı silikonla ben de tekrar yapıştırmıştım ama öyle su sızmasın diye bir uğraşım olmadı olmazsa dört kapıyı tekrar açıp sıvı conta çekeyim.
Bugün bakan çocuk da hayret etti yarım saat su tuttuk dedi alttan üstten her yerden ama sonuç sıfır bulamamış bu işi yine ben çözeceğim sizlerin yardımlarıyla inşaallah
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2016 Saat 21:15
Bende de sağ kapıdan alıyor. Su tutunca akmıyor ama ince ince yağmur yağınca islaniyor paspas. Bahsettiğin gibi yer ıslak oluyor ama kapı kenarı kuru oluyor. Kapı kenar kısmı dik olduğu için oradan su kayip zemine iniyor.Kenar halı kuru kalıyor. Benim kapı citasi çıkmıştı onu silikon ile yapıştırdım ondan sonra olmaya başladı. Ben şöyle geçici çözüm buldum kapı fitili ile zemin halisinin birleşme yerinin arasına bez gibi birşey koydum kapıdan akan su içeri degil dışarı akıyor. Ama en kısa zamanda açıp kaynagini bulacağım.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2016 Saat 22:24
Anladım sağ arka çıtanın dişleri kırılmış ve silikonla yapıştırmışlar. Ben de onu söküp yeniden yapıştırmıştım ama pek oralara ihtimal vermemiştim çünkü kapı giderleri açık oradan akar diye. Ama bu döşemenin altı yani keçeler üst döşemeden daha ıslak durumda. Bu durumda su alttan üste vermiş gibi duruyor anlamadım gitti yani. Döşemenin altında atsam balık yetişir yani bir gecede bu kadar su nasıl girer bilemedim.

Birde 206 hb kasa aracı olan arkadaşlardan Rica etsem araçlarının bagaj kısmına bir bakabilir misiniz. Kapağı açınca sağ menteşe tarafında silecek suyunun hortumu geliyor. Acaba orada bir conta gibi birşey var mı.bende saç kısmından hortum direk çıkıyor ve baya etrafı boş kalıyor.o rayı bugün farkettim. Oradan da bir kaçak olabilir mi diye düşünüyorum.kapağı kapatır gibi yapınca hortum içeri dışarı doğru hareket ediyor çünkü.

Düzenleyen onlycihan - 14 Aralık 2016 Saat 22:28
Çevrimdışı kaderim@61 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Nisan - 1987

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot 206 xs
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaderim@61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2016 Saat 00:02
Kardeşim son şüpelendigin yerdenngeliyo bende de 206 var bagaj kapağının altında sileceksuyu borusunun şaşeden çıktığı yerde orjinalinde conta var o zamanla çürüyor ve ordan su alıyor ben onu bulana kadar arabanın sagtarfinin iç döşemesini kople soktum ve yağmurlu birgünde ordan içeri akan suyu gördüm ordan bagaja ormanda koltuğun altına sürüyor gol oluyor orjinal parçası yok parça listesinden b aktirdim hıdavatcıdan deliğin içini ve dışını saracak ortası delik bi conta buldum yemin ederim peugeot görse orjinal olarak benim taktigim parçayı kullanır ankara da bu parçayı temin edebilirim size
bize her yer trabzon /206 xs 2003/elyapımı coilover/pionner 8300/kenwwod subwofer
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2016 Saat 07:58
Eğer orası ise kapatmak sorun olmaz lakin benim bagaj olsun arka sağ stopun içi olsun kupkuru. Artık her deliği tıkayacağım tam bir faili meçhul olaya döndü bu iş
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2016 Saat 08:00
Yardımcı olan ve fikrini paylaşan herkese teşekkür ediyorum bu arada
Çevrimdışı kaderim@61 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Nisan - 1987

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot 206 xs
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaderim@61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2016 Saat 00:53
Benim su kaçağı ordan orası bildiğin aracın içine giden biyol belki içerden başka bi yol buldu kendine ben bagajın sağ iç dosemesini sokup ondan içeri giren ışığı gördüm ışık giriyorsa su hayli hayli girer kolay gelsin kardeşim sjmdiden
bize her yer trabzon /206 xs 2003/elyapımı coilover/pionner 8300/kenwwod subwofer
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2016 Saat 08:01
Teşekkür ederim kardeşim akşam oraya silikon sıktım ve sağ ön ve arka kapının tam dibine fitile basan yere bez koydum şimdi kontrol ettiğimde önde ki bariz ıslanmıştı. Kar yağdığı halde bu kadar ıslanmışsa iyi bir yağmurda daha beter olur.en k kısa zamanda kapı iç trimlerini söküp iyi bir izole edeceğim. Umarım sorun buralardadır
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2016 Saat 10:07
cok kötü bir durum aynısın şu anda bende corsa da yaşıyorum. Ancak benimki kesinlikle yagmurdan değil gibi. bir yerden su sızıyor. ani hareket yaptıgında arabada fışşşş diye sol arka paspas ve ön paspas havuz oluyor.Nerede biriktigğini bir türlü bulamadım. 1yıldan fazla oldu arabayı kullanalım 2 defa oldu 2sinde de yakın zamanda yagmur yağmamıştı. Şunda yine ıslak kurutmasıda zor oluyor bu havalarda
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2016 Saat 14:40
kapı içinde beklemiş olabilir söküp hem onu hem de tahliyeleri kontrol edin mutlaka
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 461 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5434 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1103 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 743 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12627 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 532 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 435 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 450 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 466 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 704 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 507 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15986 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5488 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English