Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >RCZ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sürekli sorun çıkaran RCZ yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sürekli sorun çıkaran RCZ yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Batuhanberkuzun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Batuhanberkuzun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sürekli sorun çıkaran RCZ yardım
    Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2016 Saat 21:58
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 3 ay önce 56 bin km de 2011 model rcz satın aldım. Almadan önce aracı İzmirdeki yetkili servise götürdük daha önceki kayıtlarına bakıp ekspertize soktuk araçta hiçbir sorun olmadığını söylediler. İlk bir iki hafta hiçbir sorun olmadan aracı kullandım daha sonra ilk olarak soğutucu sıvısıyla ilgili bir sorun çıktı servise götürdük müşir değişti halloldu dendi. Bir süre sonra motor arızası verdi serviste baktırdık benzin pompasında sıkıntı var dediler araca yeni benzin pompası alıp taktırdık servisten çıktım yaklaşık 1 km sonra araç yine motor arızası verdi servise geri döndüm busefer 2. Ateşleme bobini değişti. Aracı 1 hafta falan sorunsuz kullandıktan sonra yine sogutucu sıvısıyla ilgili arıza verdi ve arac su azaltıyordu tekrar servise gittim durumu anlattım su koyup suan bir sıkıntı gözükmüyo diyip gönderdiler servisten çıktım aracı biraz zorladım ve yine uyarı verdi tekrar servise döndüm aracın su kaçırdığını çeşitli sebebleri olabileciğini falan söylediler fiyat araştırması yapalım falan dendi neyse bir süre sürekli su ekliyerek ve yüksek devirde hiç kullanmadan aracı kullandım. Daha sonra araç tekrar motor arızası verdi ve gaz yememeye başladı, tekrar servise gidip gösterdim silindir kapağında arıza olabileceğini yada başka bir sıkıntı olduğunu açmadan bir şey diyemiyeceklerini söylediler çok mahçup olduklarını peugeot tan masrafların için yardım almaya çalışacaklarını ve bizi arayacaklarını söylediler. Arayan olmadı bir süre aracı hiç zorlamadan kullandım motor arıza işareti kayboldu düşük devirde kullandım 1 2 hafta bu şekilde bi sıkıntı çıkmadı bu arada bir bu işlerden anlayan bir usta bulup aracı ona gösterdik ustada servisin son dediği şeyleri söyledi açmadan bişey diyemiceğini açtığı kapalı kutu olduğunu falan açtığı zaman silindir kapağında sıkıntı olabileceğini yada 100 tlye hallolabilecek bişey olduğunu ama açtıktan sonra sorunun motora kadar gidebileceğini ve eğer açılırsa eğer yaptırmamaya karar verirsek geri topladığında aracın şuanki halinde bile olmayabileciği..Şuanda hiç istemesemde aracı satmayı düşünüyorum ama bu şekilde satmamda zor o Benim sormak istediğim şey daha önce benzer sorunları yaşayan çözümünü bulan birileri var mı varsa yardımcı olabilirmisiniz
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2016 Saat 14:06
öncelikle hoşgeldin. sizden önceki sahibi hararet yaptırmış olabilir. şimdi su eksiltiyor diye motora bağlamamak lazım. öncelikle olarak kaçak kontrolü iyice yapıldımı araçta hortumlar - radyatör - kelepçeler vs. motor soğuk iken kaçırma görülemeye bilir. motor sıcak içen basınç olacağı için söylediğim yerlerde kaçak kontrolü daha rahat yapılacaktır. öncelikli olarak radyatör yedek su deposunun kapağını değiştirin. 20-25 tl kadar bir fiyatı olacaktır. gözlemleyip kendiniz kontrol edin. motor sıcak iken kuru bir yerde altını kontrol su damlaması oluşuyormu. yoksaiş silindir kapak contasına gidecek malesef burda da iyi bir usta bulmak lazım sağlam olan parçalarıda değiştirmek isteyip gereksiz yere size büyük masraflara sokabilirler.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı sanctuary35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sanctuary35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2016 Saat 00:37
izmirdeyseniz 6.sanayide naci ustaya bir gösterseniz? pug konusunda benim güvenimi kazandı belki çare olur
Aslan besleyen yemini düşünmez.
Çevrimdışı sanctuary35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sanctuary35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2016 Saat 00:37
naci usta mutlu peugeot servis
Aslan besleyen yemini düşünmez.
Çevrimdışı iammanover Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iammanover Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2016 Saat 10:51
adamda peygamber sabrı var. 

Geçmiş olsun kardeşim.
206 GTI
Çevrimdışı SCREAMN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı SCREAMN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2016 Saat 15:21
su kaçağı için soför koltugunun ordaki paspasları konrol ettiniz mi kalorifer peteğinden eksiltebilir eger daha önce sogutma sisteminde su varsa antifiriz koyunca genelde peteğin delindiğini söylüyorlar.
ne kadar yaşadığın değil nasıl yaşadığındır asıl mesele
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Aralık 2016 Saat 03:17
Orjinalini yazan: SCREAMN SCREAMN Yazdı:

su kaçağı için soför koltugunun ordaki paspasları konrol ettiniz mi kalorifer peteğinden eksiltebilir eger daha önce sogutma sisteminde su varsa antifiriz koyunca genelde peteğin delindiğini söylüyorlar.

Tam ben de onu diyecektim..

Zaten silindire yada yağa su kaçağı olsa eşek değilse anlar usta.

Bir de motorda bir yerde dolaşım hava tahliyesi var bizim 307 de. Bildiğin teker supap kapağı. Bizimki ordan da kaçırıyomuş ama yerde hiç ıslaklık yoktu. Binmesem bile haftada bir eksik su uyarısı verirdi. Tekerden bir tane söktüm oraya taktım 1 senedir eksilme yok. Eğer bunları elediysen geçmiş olsun..

Peki arkadaş bu araba bilgisayara bağlayınca hatasını söylemiyor mu?

Düzenleyen ggitaristt - 04 Aralık 2016 Saat 03:23
Çevrimdışı emrah56 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : rcz
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı emrah56 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2016 Saat 10:40
Merhaba,ben de rcz 200 hp sahibiyim. Benzer problemleri ben de yaşadım ve ilk defa bir foruma üye olup, benim yaşadığım sorunları yaşayan insanlara yardımcı olmak istedim..
Yetkili servis maliyetlerine katlandım ve düzgün hizmet maalesef alamadım.Aracımın problemleri devam etmesine ek olarak, fırça çizikleri ve marşpiyerinde küçük bir hasar olması yetkili servislerden beni iyice soğuttu. Aracımın yanına sokmadan, hata kodlarını bana göstermeden, teknik bilgi ve çözümlerini bana söylemeden yapılacak herhangi işlemi kabul etmez duruma geldim. Maalesef rcz'den anlayan usta bulmak çok zor.Polen filtresini değiştiremeyen 2 usta ile karşılaştığım için değişimini öğrendikten sonra anladığını iddaa eden ustalara polen filtresi nerden değişir diye sorarak ustanın bilgisini test eder oldum. Usta arayışı içindeyken tanıdık tavsiyesi ile İstanbul Kartal Sanayi'de Peugeot ve Citroen servisi Burhan Usta ile tanıştım. Özellikle rcz modelindeki uzmanlığını ve bilgisini görünce şaşkınlık içinde kaldım.İstanbuldaki birçok rcz arabaya baktığını öğrendim. Aracımdaki hataları , kodları ile birlikte açıkladı ve bu hata kodlarının teknik dökümanlarını bana gösterdi. Bu dökümanlarda aşınmış bir ekzantrik dişlisinin resmi vardı.3. ekzantrik milinde aşınma olabileceğini söyledi. Ustaya güvendiğim için ilk defa yetkili servis dışında aracımı sanayide bıraktım. Ertesi gün motor söküldüğünde gerçekten milin ucundaki dişlinin aynı bana gösterilen resimdeki gibi aşındığını gördüm. Mil değişti ve şu an aracımı sorunsuz kullanıyorum.Arabanın yüksek basınç pompasının değişmesi gerektiğini, aracın bu değişimden sonra  performansının çok artacağını söyledi. Ustaya güvendiğim için bu değişimi de kabul ettim. Gerçekten de dediği gibi oldu,motorun sesi bile değişti. Hata kodlarıyla ve teknik dökümanlar gösterilmeden artık hiçbir işlem yaptırmam. Umarım sizin yaşadığınız problem de en kısa sürede çözülür.

MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2016 Saat 11:08
emrah56 formumuza diğer kullanıcılara yardımcı olabilmek için üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Paylaştığın bilgiler ve tecrübelerinizi uzun ve detaylı olarak anlattığınız içinde kendi şahsım adına ayriyeten teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler dileğiyle daimi olarak aramızda görmek tende mutluluk duyarız.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı emrah56 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : rcz
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emrah56 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2016 Saat 11:25
Samimi karşılamanız için ben teşekkür ederim. Tabiki,yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2016 Saat 13:26
Orjinalini yazan: emrah56 emrah56 Yazdı:

Samimi karşılamanız için ben teşekkür ederim. Tabiki,yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

Rica ederim hocam elimizden keldiğince yeni ve eski üyelerimize her konuda yardımcı olmaya çalşıyoruz. iyi forumlar
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı m16can Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 25
Aracı : 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı m16can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2018 Saat 11:15
Merhaba bursadan yazıyorum aynı sorunları şuan bende yaşıyorum istanbul kartalda burhan ustayla tanışıp sorununuzu çözdüğünüzü yazmışsınız acaba o ustayla görüştürebilirmisiniz beni telefon numarası falan varsa geri dönüş yaparsanız sevinirim iyi günler 0539 943 3764 Mehmet can
m.can
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2018 Saat 11:28
Orjinalini yazan: m16can m16can Yazdı:

Merhaba bursadan yazıyorum aynı sorunları şuan bende yaşıyorum istanbul kartalda burhan ustayla tanışıp sorununuzu çözdüğünüzü yazmışsınız acaba o ustayla görüştürebilirmisiniz beni telefon numarası falan varsa geri dönüş yaparsanız sevinirim iyi günler 0539 943 3764 Mehmet can

öncelikle aramıza hoşgeldin. arkadaş uzun süredir aktif malesef isterseniz mail adrsinden ulaşın kendisi dönüş yapacaktır muhtemelen. emrh.56@hotmail.com
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ocak 2018 Saat 16:03
forsquare da burhan usta diye aratınca da çıkan bilgiler bu şekilde,
fotoğraflardada hep peugeot ve citroen araçlar var, sanırım doğru kişi bu. 

Burhan Oto
Kartal Oto Sanayi Sitesi A4 Blok No:24 Kartal (Inonu Caddesi.)
34718 İstanbul
Türkiye
Şu saate kadar açık: 18:30 (Daha fazlasını göster)
+90 532 590 99 35
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı m16can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2018 Saat 01:25
Msn adresinden ulaşmayı deniyecem bursada baktırmadığım yer kalmadı moralimi bozmaya başladı artık inada bindi iş çözümü bılmak için her yolu deniyecem ama çözülecek gibi durmuyor
m.can
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı m16can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2018 Saat 01:26
Teşekkürler yarın arayıp görüşücem
m.can
Çevrimdışı boruc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 RG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boruc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2018 Saat 21:27
Orjinalini yazan: m16can m16can Yazdı:

Msn adresinden ulaşmayı deniyecem bursada baktırmadığım yer kalmadı moralimi bozmaya başladı artık inada bindi iş çözümü bılmak için her yolu deniyecem ama çözülecek gibi durmuyor

Bursa Küçük sanayide ilkar servis'e gittin mi dostum?
Bence oraya da bir goster.

Düzenleyen boruc - 18 Ocak 2018 Saat 21:27
2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı m16can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2018 Saat 16:54
Gittim onlarda bulamadım sorunu
m.can
Çevrimdışı Ahmetaltan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : Peugeot 206 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ahmetaltan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2018 Saat 16:28
[QUOTE=m16can] Gittim onlarda bulamadım sorunu [/QUO0532 500 6688TE]
Beşyol da Peugeot /Citroën özel servisi var. Mesut oto birde oraya gidin isterseniz. 0532 500 6688 telefonu
Çevrimdışı Adem Kurtuldu Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : '06 206 X - Design #S16Hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Adem Kurtuldu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2018 Saat 02:03
Eğer durumunuz varsa Antalyada thp servis var thp motorların ustası sorunu bulsa bulsa o bulur thp motoru bn pejocuyum diyen her usta kolay kolay yapamaz bosa vakit ve nakit harcarsınız thp motorlar bakılmazsa yada yanlış işlemler yapılırsa cok nalet hale geliyor narin motorlar tavsiyem en kötü bi iletişime geçin orayla
#35GA8139 #S16HDİ 💨💨
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1540 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1462 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5992 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25154 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 110 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1113 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 247 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10835 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 586 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4125 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English