Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Modifiye ve Tuning Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 SEDAN HERŞEY DAHİL :)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 SEDAN HERŞEY DAHİL :)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 SEDAN HERŞEY DAHİL :)
    Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2016 Saat 23:18
Her geçen gün, lüzumlu lüzumsuz bir çok konu açtığımı farkettiğimden; yaptıklarımı, yapacaklarımı, soru ve sorunlarımı paylaşmak için tek bir konu açıyorum. Bundan gayrı Burdayım:). Araca gömmeden bir tablet uygulaması yaptım. Tablet sahipleri kolayca ve pek bir maliyeti olmadan bunu sağlayabilir. Orjinali "Nite ize car mount kit" adı ile satılan mıknatıs tutuculu bir ürün. Ben bir E-alışveriş sitesinden muadil bir ürün temin ettim ve neodyum mıknatısı ile gayet verimli bir uygulama yaptım. Obd portuna takılan Bluetooth bağlantılı obd2 elm327 cihazı ile de yol bilgisayarı tadında verilere tablet ile cihaz Arasında bağlantı kurarak ulaşmayı başardım. Elbette 3 satır ekran almak daha güzel ve net bir sonuç olacaktır fakat, tableti Double din gibi kullandığımı da varsayarsak yaptığım uygulamaya bir artı olacaktır. Fotoğrafları paylaşıyorum. Öneri ve yorumlarınızı eksik etmeyiniz :)

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Daha önce parklara bağlı ayak AYDINLATMA ve kapı altı zemin AYDINLATMA yapmıştım. Ama sürekli yanıyor olması rahatsız etti ve tavan lambasından hat çektirdim. Tavan lambasının yanıp sönmesiyle bir yanıyor haliyle. Uzaktan kilidi açtığımda, içeriden kapıları açtığım Zaman ve manuel olarak el ile tavan lambasını yönetmeme bağlı olarak ışıklar yanıp sönüyor. Kapıları kilitlediğimde, aracın içine binip ANAHTARI Kontağa taktığımda hüzmeli olarak sönmesi çok şık oluyor. Fakat henüz tamamlanmış değil bu AYDINLATMA mevzusu. Dış dikiz aynalarının alt kısımlarına da yapmak istiyorum. Aynı hat üzerinden. Maksadım kapı kilitlerini açtığımda hoş bir görüntü sağlaması ve olduğu yerde kendini göstermesi. Bunun için fikirlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Ayna altlarına bu hattı Nasıl aktarabilirim. Eagle eye(Kartal gözü) power led mi, silikonlu şerit led mi kullanmalıyım ? Ve en önemlisi de bağlantı Nasıl yapılacak. Hali hazırda bulunan hattın kabloları kapı körüğünün içinden geçirilmiş vaziyette. Şuan ki sistemin görüntüleri aşağıda.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Düzenleyen OguzhanKucuk61 - 20 Mayıs 2016 Saat 16:35
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2016 Saat 01:38
Tablet uygulaması gayet yerinde seyyar şekilde böyle oluyor işte aklında olan arkadaşlarada görsel olarak destek olur bende navigasyon ve tablet kullanıyorum bu şekilde.Yanlız tutucusu ilgimi çekti benim camda bu daha güzel bakalım böyle birşey alabilirim :)
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2016 Saat 01:41
Çift taraflı bant ile kullanılıyor. Ve benimkiler 3m bant ile geldi. Çok çok uzunca Zaman'dan sonra sıcağın etkisiyle çok az kendini salıyor büyük mıknatıs. Ben daha kuvvetli bir bant ile ölçüsünde keserek yeniledim. Telefonda kullanıyordum. Söküp tablete göre ayarladım. Kullanılabilir, çok şık sade ve kullanışlı bir malzeme :) tavsiye ederim
Çevrimdışı ALLEX Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : OPEL ASTRA SEDAN CDTİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALLEX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2016 Saat 11:42
güzel olmuş ellerine sağlık.
MORALİ AĞRIYOR....
Çevrimdışı xdesign_206 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xdesign_206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2016 Saat 17:12
Güzel bir uygulama olmuş elinize sağlık.
Peugeot 206 xdesign 1.4hdi(2006)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2016 Saat 20:34
Teşekkürler :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2016 Saat 16:48

İnternet siparişi ile aldığım ürünü 2 saat evvel uygulamış bulunmaktayım, kendi bantları dayanıksız olduğu için 3m bantlarla yenileyerek yaptım. BMW e90 araçla aynı spoiler olduğunu söyledi satıcı. Birebir uyumlu oldu kalıp gibi oturdu. Yorum ve önerilerinizi eksik etmeyin :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2016 Saat 16:56
Dış Dikizleri Araç Rengine Çevirme

En başta araç renk kodunu sprey kuruya bastırıp o şekilde boyamayı düşündüm. Sonra elim de olan folyonun da iş görebileceğini düşündüm aynaları söküp eve çıkardım. Sol aynamın kapağını çıkarıp kapladım. Güzel de oldu. Fakat sağ aynama baktığımda belli ki önceki sahibi kırıp yan sanayi takmış. Kapaksız model ama kapak varmış gibi şekil aynı. Bu aynayı kaplamak biraz zor oldu ama öbürüne bakarak dıştan keserek şekil vermeye çalıştım. Diğeri gibi hatasız olmadı ama iş görür vaziyette. Yorumlarınızı bekliyorum. Baska bir önerisi olan varsa yeniliklere açığım :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALLEX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2016 Saat 19:54
Masallah kardesim.

Aynalari sokmus iken, ayna altina led uygulamasi yapsaydin keske.

Arac zaten beyaz ve beyaz power led uygulamasi ile cok yakisir.

Parklara baglamak veya tavan lambasinin kapi tetiklemesinden almak sana kalmis.

Kazasiz surusler.
MORALİ AĞRIYOR....
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2016 Saat 23:57
Güzel olmuş elinize sağlık kaplama iş görür aslında,uygulaması basit olduğundan plasti dipte yapabilirdiniz ancak maliyeti folyodan fazla olurdu.Spoilerde güzel olmuş sedan araçlarda birşeyler yaparkan illaki akla gelen bir parça.Gözüme takılan bagaj çıtası plaka üstü krom değilde beyaz gövde rengi olsa daha güzel olur bence.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2016 Saat 04:01
Orjinalini yazan: ALLEX ALLEX Yazdı:

Masallah kardesim.

Aynalari sokmus iken, ayna altina led uygulamasi yapsaydin keske.

Arac zaten beyaz ve beyaz power led uygulamasi ile cok yakisir.

Parklara baglamak veya tavan lambasinin kapi tetiklemesinden almak sana kalmis.

Kazasiz surusler.

Teşekkür ederim, power led aklımda ve istediğim bi konu ama Kesme biçme mevzuları biraz uğraşlı gibi geliyor. Sürekli erteliyorum bu sebeple. Tavan lambası hattım hazır aslında. Ön arka ayak ve ön kapı altı yer aydınlatma hattı kapı tetiklemesinden geliyor. Dediğiniz gibi Ayna altları da olsa çok şahane olacak aklımda. Tekrar teşekkürler :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2016 Saat 04:06
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Güzel olmuş elinize sağlık kaplama iş görür aslında,uygulaması basit olduğundan plasti dipte yapabilirdiniz ancak maliyeti folyodan fazla olurdu.Spoilerde güzel olmuş sedan araçlarda birşeyler yaparkan illaki akla gelen bir parça.Gözüme takılan bagaj çıtası plaka üstü krom değilde beyaz gövde rengi olsa daha güzel olur bence.

Teşekkür ederim, bugün baktığımda yan sanayi kapaksız olan aynanın uç kısmından biraz atma olduğunu farkettim ve tahmin ettiğim bir sonuçtu. Orjinal AYna gibi kapağın altına kıvrılamadığından bu sonuç kaçınılmaz. Plasti dip mat olacak diye yapmayı düşünmüyorum. Verniğini de alsam bayağı fiyatlı olacak. Orjinal ayna alıp her iki tarafın kapağını da araç renk koduna göre boyatırım diye düşünüyorum bu durumda. Dediğiniz gibi krom çıta olmasa da olur, bi bütünlük yok sonuçta. Tek krom parça o. Ama Boyadan biraz tırsıyorum dökülür yüzeyi bozar diye. Spoiler da çok iyi denk geldi valla, universal olanları benimkine göre ayarlamak kolay olmuyor. Aradan çıkmış oldu:) ilginize alakanıza yorumlarınıza teşekkür ederim
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2016 Saat 19:13
Benimde aynanın teki yansanayi plastik rengi siyahtan griye dönmüş,aynada birşey yok.Bu nedenle RC tip ayna yapmak istiyorum ayna gövdesini parlak siyah üst kapaklarıda araç rengine boyatmak.Üst kapakları kendimde boyarım ancak gövdede çok girinti çıkıntı var boya tabancası ister.Ama kimse yanaşmıyor.Az uğraşlı fazla kar getiren işleri kovalıyor herkes.O yüzden iş başa düştü.Yağışlardan pek uygulama yapamıyorum olurda yakın zamanda yaparsam paylaşırım sizede fikir olur.
Çevrimdışı Fırtına61 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Fırtına61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2016 Saat 23:35
Tablet te kullandığın yol bilgisayar program adı nedir
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALLEX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2016 Saat 00:34
Orjinalini yazan: Fırtına61 Fırtına61 Yazdı:

"Torque" türkçe versiyonu da var mış
MORALİ AĞRIYOR....
Çevrimdışı hus3yn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 SW
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hus3yn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2016 Saat 13:52
Maşallah cok güzel olmuş bı tablet işi
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2016 Saat 14:38
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Benimde aynanın teki yansanayi plastik rengi siyahtan griye dönmüş,aynada birşey yok.Bu nedenle RC tip ayna yapmak istiyorum ayna gövdesini parlak siyah üst kapaklarıda araç rengine boyatmak.Üst kapakları kendimde boyarım ancak gövdede çok girinti çıkıntı var boya tabancası ister.Ama kimse yanaşmıyor.Az uğraşlı fazla kar getiren işleri kovalıyor herkes.O yüzden iş başa düştü.Yağışlardan pek uygulama yapamıyorum olurda yakın zamanda yaparsam paylaşırım sizede fikir olur.

Hocam eyvallah, yaparsan mutlaka burda da paylaş teşekkürler )
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2016 Saat 14:39
Orjinalini yazan: ALLEX ALLEX Yazdı:

Orjinalini yazan: Fırtına61 Fırtına61 Yazdı:

"Torque" türkçe versiyonu da var mış

Aynen program "torque". Bir de ücretli versiyonu var "torque pro" şeklinde. 10.75₺. Daha çok özellik aktif pro sürümde
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2016 Saat 14:39
Orjinalini yazan: hus3yn hus3yn Yazdı:

Maşallah cok güzel olmuş bı tablet işi

Teşekkür ettim hocam :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mayıs 2016 Saat 22:49
Bir kaç yıkama ve güneş görme sonucu, yan sanayi olan aynamın üstündeki folyo attı kendini bıraktı. İkisini de söktüm folyo işinden vazgeçtim. Araç beyaz olsa da renk tutmuyor zaten. Eğer herşeyi yapıp da bir onlar eksik kalırsa alırım orjinal ayna ewp boya koduyla 10 numara boyatırım.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1389 1 arifbsrn
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1426 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 152 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4888 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1416 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2045 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English