Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - motor buhar veriyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

motor buhar veriyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Baver Diyar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : 2008
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Baver Diyar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: motor buhar veriyor
    Gönderim Zamanı: 02 Mart 2016 Saat 22:04
Selam arkadaşlar 
Öncelikle aranıza Malatyadan katılıyorum. Yaklaşık 1 ay kadar önce Peugeot 407 1.6hdi executive black araç aldım. Aracı Kahramanmaraştan aldım alırken eksper raporu yaptırdım %75motor cıktı arac 189bindeydi. Eksper degerlendirmesinde 4 adet arıza cıktı Malatya'ya döndüğümde hepsini yaptırdım bide üstüne yağını suyu ve filtrelerini değiştim. Aracı aldıktan sonra araçla 2 bin km yol yaptım şuan aracımın yürüründe cekişinde hiç bir sıkıntı yok fakat araç çalışırken motor kapağını actıgımda buhar veriyor , yağ çubuğunu cektigimde oradanda az miktarda buhar veriyor. Bazı ustalar motor bitik diyor baziları normal yağını suyunu eksik etme sıkıntı yok diyor. Velhasıl kelam içim içimi yiyor. 
1)Motor bitikse nasıl Eksperde %75 motor cıktı ?
2)Buhar veren motorda sıkıntı olur mu ?
3)Buhar kesici motor ürünü var mı ? 
BawerDiyar
Çevrimdışı xmen Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 307 1.4 hdi xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2016 Saat 22:25
Hocam moralinizi bozmayin araçta gidişte çekişte bir sıkıntı yoksa problem etmeyin km durumuna gore normal benim aracta aldigimda aynıydı sattigimda aynıydı can sikacak bir durum yok. Keyifli sürüşler
2005 Peugeot 307 1.4 hdi
1997 Opel Vectra 1.6 16v CD
2003 renault clio 1.5 DCI
2006 peugeot 307 1.6 HDI
2006 ford fiesta 1.4 TDCI
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Baver Diyar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2016 Saat 22:32
motorda cekişinde hiç bir sıkıntı yok zaten arabayı sıkıştırarak kullanan biri degilim yağını ve filtrelerini en fazla 7-8bin km'de bir değiştiririm ama bazı ustaların motor bitik demesi moral bozuyor kafama takılıyor 
BawerDiyar
Çevrimdışı usta307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı usta307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2016 Saat 22:45
Kardesim forumda daha once boyle bir konu konusulmustu peugeot araclar ustden eksantirikli oldugu icin motor uflemesi normal demislerdi bilgili arkadaslar sifir otolarda bile bu ufleme oluyor bu bir efsane kismen motor yag eksiltmiyorsa bir sikinti olmaz benim daha once ford fiesta vardi yag eksiltiyordu hemde baya yillarca bindim hic bir problem olmadi kafana takma motorun durumu ogrenmek icin daha profesyonel testler var piston yatak hakkinda kesin bilgi veriyorlar.Bu uflemeler beygir kaybina sepep oluyor arac komp.dusuyor 110 beygir de 6 7 beygir kayip oluyor

Düzenleyen usta307 - 02 Mart 2016 Saat 22:47
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Baver Diyar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2016 Saat 22:50
abicim 2 bin km oldu yağını değişeli hiç eksiltme olmadı haftada en az 3-4 kere kontrol ediyorum . Dediğim gibi arabanin cekişinde hiç bir sıkıntı yok motorda anormal bir durum yok yağ eksiltme yok araç sadece buhar veriyor .
BawerDiyar
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Baver Diyar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2016 Saat 23:53
daha önce 1.6hdi motorunda böyle bir durumla karşılaşmış arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.
BawerDiyar
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2016 Saat 09:01
hocam hiç kafanıza takacak bir durum yok yağ su eksilme yoksa 8000 km de 500 ml yağ eksiltiyorsa gayet normal arkadaşların dediği buhar çıkıyor motor bitik diyen ustalara inanmayın para koparmak için diyorlar hatta geçen hafta sonu bir arkadaşım tanıdıgını caddy aldı yetkili servise götürdüler sizinki üfleme var buhar oluyor diye servis arkadaşın arabası 2015 jettanında kapagını açıp göstermis bu dizel araçların bir çogunda olur sıfır bile alsanız onda bile üfleme vardır ve gayet normaldir demişler. motor bitik demek hocam ataç sürekli olarak yağ eksiltir su eksiltir çekişte problem vardır arkadan beyaz kara duman atar sürekli vs. olursa sorun vardır. iyi günlerde kullanın
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı hsnsnl Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2016 Saat 09:55
HDI motor ustten eksantrik oldugundan yag kapagından buhar atar(calısırken acılmaması lazım) bunun saglıklı kontrolu yag cubugu uzerınden yapılır.. eger kı yag cubugundan fazla buhar atarsa sıkıntı vardır bıyerde.. yazdıgın yorumlara karsılık aracta herhangı bır sey yok.. ve bakımdan sonra vs aracın gıdısı degısmıstır.. bu arada hayırlı olsun
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Baver Diyar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2016 Saat 13:09
Yag cubugundan cok cok az miktarda buhar verme var araci alali 2 bin km oldu yag su eksiltme yasamadim cekiste sikinti yok motor sesinde anormal bir durum yok dedigim gibi tek sorun buhar abicim
BawerDiyar
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2016 Saat 13:57
hocam içiniz rahat olsun gönül rahatlıgı ile arabanıza binerek tadını cıkarın.HDI motorlarda cok hafif buhar cıkması normal. Ayrcaı 2bin kmde yag eksiltmemişse motorda saglamdır bitik diyen ustalar yolunacak tavuk arayanlardır.siz yagını suyunu eksik etmeyin aracınızın yeterli
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Baver Diyar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2016 Saat 14:01
çok sağolun abiler içimi rahatlattınız için cok teşekkür ederim Smile
BawerDiyar
Çevrimdışı pusutr Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 308 1.6 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pusutr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2016 Saat 10:52
Bu tamircileri anlamyorum.
Şahin arabadan kalma ustalık bilgileriyle (ki bu gibi kişilerden uzak durun)  ya da sırf cebine para girsin niyetiyle, sıfır arabaya bile rektefe yapmak istiyorlar.

Çevrimdışı emrepunar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : 307 comport 1,6 sw
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emrepunar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2016 Saat 14:16
benim araçda basıma geldi motor yagı tıpasını servis tam takmamış ordan yag kacırmış ufak ufak oda motor ısınınca duman yapıyordu tıpayı tornoda yaptırdım sonra bir sorun kalmadı..
Çevrimdışı ssakyel Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2016 Saat 14:33
Hocam kompresyon testi yaptırın kafanız rahat olsun.Üfleme ile ilgili herkes birşey söylüyor.Aracın modeline ve yaşına göre bazen sorun olabiliyor.Zamanında ford fiesta 1.4 dizel bir araca müşteri olmuştum.Neyse sanayiide bir gösterelim dedik.Üfleme vardı bariz,motor bitik dedi usta 6 bin tl masraf çıkarır alırsan dedi.Satıcı da oradaydı,birşey diyemedi tabiki.Eğer araç sağlam olsa itiraz eder,bu adam anlamıyor falan derdi.
Çevrimdışı Efe-Pöjo Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 207 1.4 16v trendy lpg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Efe-Pöjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2016 Saat 15:04
üstten egzantrikli arabada üfleme olmaz, illa ki araç çalışırken yağ kapağı açılırsa buhar gelir ve bi miktar basınç hissedilir. fiestanın üflemesi var mı yok mu öyle anlaşılmaz.
Çevrimdışı ssakyel Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2016 Saat 18:01
Özellikle koyu mavi renkte ve yanık kokusu varsa sıkıntı olabilir sizin için.
Çevrimdışı selim38 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı selim38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2016 Saat 18:17
https://www.youtube.com/watch?v=b2f0AwRJmp8 bi izle istersen.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Baver Diyar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2016 Saat 19:59
Bu videoyu daha önce izlemiştim. Benim araçta yağ cubuğunun orada yağ atma yok aynen adamın yaptığı gibi beyaz bir kagıtla test ettim. Yalnızca yağ çubuğun oradan çok hafif beyaz duman yani buhar verme var ama cok hafif. Motor kapağını açtığındada buhar verme var. Aracın calısmasında hiç bir sıkıntı yok, cekişinde hiç bir sıkıntı yok , yağ su eksiltmiyor , ekzozdan kara duman beyaz duman falan atmıyor. Tek sorun çalışır durumdayken motor kapağı açıldığında beyaz duman yani buhar veriyor birde yine  çalışır durumdayken yağ çubuğunu cektiğinde çok hafif buhar var. Daha önce hdi motor kullanmış arkadaşlarım yorumlarını bekliyorum
BawerDiyar
Çevrimdışı Turanbey66 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 301
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turanbey66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2023 Saat 11:41
Merhabalar efendim. Aradan 7 sene geçmiş konuyu hortlatayım dedim. Benimde Peugeot 301 var aynı durum benim araçtada var. Yağ çubuğunda hafif duman var kimisi hiçbir şey yok diyor kimisi hafif buhar var diyor. Ne yaptınız aracı sattınızmı sorun arttımı kullandığınız esnada teşekkür ediyorum 

Düzenleyen Turanbey66 - 26 Mayıs 2023 Saat 11:45
Çevrimdışı ulas55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : PARTNER TEPEE ALLURE 115HP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ulas55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2023 Saat 16:58
Orjinalini yazan: Turanbey66 Turanbey66 Yazdı:

Merhabalar efendim. Aradan 7 sene geçmiş konuyu hortlatayım dedim. Benimde Peugeot 301 var aynı durum benim araçtada var. Yağ çubuğunda hafif duman var kimisi hiçbir şey yok diyor kimisi hafif buhar var diyor. Ne yaptınız aracı sattınızmı sorun arttımı kullandığınız esnada teşekkür ediyorum 

merhaba kardeş 2017 model partner tepee 1.6 hdı aracım var 67 bin km de bu dediklerin bende de var yani aldığım yenilik halinden beri bu araçların hepsin de var bu bi sorun değil dizellerde özellikle üstten eksantrikten buhar atıyor yağ çubuğunan da çok sıcakken az da olsa buhar geliyor ama mesela benim araç şöyle üst yağ kapağını açıyorum dışarı buhar veriyor ama kapağı üstüne çevirmeden bıraktığım da adeta vakum gibi çekiyor yani fırlatmıyor kapağı kompresyon kaçağı olan araçta o kapak yerinde durmaz zıplar adeta önceden yaşadığım için biliyorum aynı durum vw grubu aracımda da var hemde benzinli seat toledo 1.4 tsı oda 2017 80 bin km de onda da kapak ta buhar var ne yani bu araçların hepsinin mi motor gidik her duyduğunu za inanmayın bakımını düzgün yap devam hiç bişiy olmaz o motorlar kötü motor değil..iyi sürüşler.
en güzeli tabiki senin olandır.
1999 wv polo 1.6 alm
2013 fiat fiorino 1.3 mj. panaroma
2017 toledo 1.4 tsı dsg 125 hp aktif kullanılan
2017 partner tepee 1.6 hdı 115 hp allure aktif kullanılan
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1689 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1479 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4911 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6013 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25182 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1417 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 124 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1125 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 381 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 257 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1463 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10854 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 535 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 602 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English