Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 Hakkında bir soru
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 Hakkında bir soru

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Hagen Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hagen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 Hakkında bir soru
    Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 17:49
(Diğer konumla alakalı bir konu değildir tamamiyle başka birşey sormaktayım flood yapmıyorum)

Merhaba Arkadaşlar;

Geçen gün 307 aracımın aküsü bitti ve akü kutup başlarını cıkartıp aküyü ordan alıp güzel bi şarj edip yerine koydum. ve araç komple SIFIRLANMIŞ. Beyin felan

Araç yetkili servise gidicek ve yazılım atılacak denildi burdaki servis.

bana kaça patlar bu olay fiyat verebilecek var mı ?
Çevrimdışı ibrahim01 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 68
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibrahim01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 18:00
bildiğim kadarı ile akü değişirken beyin sıfırlanmaz. bilgi ekranındaki güncel bilgiler (Tarih saat gibi) sıfırlanır. onları düzeltmek için kendi radyosunu kullanmak gerek
Çevrimdışı usta307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı usta307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 18:06
Kardesim sifirladi derken ne yapmiyor arac
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hagen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 18:06
Yetkili servis: Araca tekrardan yazılım atılacak komple resetlemiş kendini şase numarası bile yazmıyor gördüğünüz gibi vs denildi.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibrahim01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 18:08
peki sen neden servise gittin. detaylı anlatırsan bir yol gösterebiliriz. bu arada servise gittiğine göre araba yürüyor sanırım..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hagen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 18:13
Araç yerinden kıpırdamıyor Tuttum taksi ile aracın başına getirdim laptop ile Peugeot Planet 2000 ile araça bağlanıldı. Şase numarası, Anahtarı vs. herşeyi unutmuş. ve " ECONOMY MODE ACTIVE " diyor kendini korumaya almış denildi marş dinoması felan dönüyor herşeyi çalışıyor aracın fakat ne kapıları kilitleniyor ne camlar iniyor hiç bişi yapılmıyor.

Araçta herhangi bir arıza olmadığı fakat "YENİDEN YAZILIM ATILACAK FRANSA İLE MUHATTAP OLUNUP" denildi.

bu bana kaç paraya patlar ?
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibrahim01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 18:16
bu durum beni aşar. ben de akü değiştirdim ama sadece göstergeler sıfırlandı bende.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hagen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 18:49
Peki ibrahim bey ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar bilen varsa cevap yazabilir mi. ?
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 19:05
Hocam yardımcı olur mu bimiyorum ama google a bsi reset yazarsanız ve ingilizceniz varsa birşeyler var.biraz araştırın isterseniz. Örneğin;
http://rps-mobile-car-mechanic.co.uk/peugeot-citroen-bsi-reset/
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hagen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 20:21
Bakmadığım yer kalmadı. 
yapmadığım cağırmadım usta yok sanayideki.
her gelene 30 lira 50 lira para verdim. yapmadılar.

Araçım Edirne / Merkez'de Çekici ile Kırklareli / Burgaz'a Götürülmesi gerekli olduğunu söylediler. En yetkili servis orasıymış.

Şimdi Çekici ile evin önünden aracı kaldırıp burgaz'a götürmemi istiyorlar

+Yazılım
+Anahtar Kodlama
+BSİ ayarlama
+Ivır zıvır

Toplam benden ne kadar talep eder servis. anlayan birisi lütfen yazsın.

Elim Kırılaydıda cıkartmasaydım aküyü. keşke birini arayıp aktarma yaptırsaydım aküye Lanet olsun.
Çevrimdışı burakrak53 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 307 1.6 XT 2004 AL4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı burakrak53 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 21:02
Geçmiş olsun ilk defa böyle birşey duydum inşallah fazla maliyet çıkarmaz diyecem de zaten şimdiden oraya buraya gitmiş . Çözünce bizi de bilgilendirin merak ettim.
307XT. 1.6 109hp AL4 sunroof 2004
facebook.com/307Turkiye
Çevrimdışı xmen Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 307 1.4 hdi xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 21:10
Hocam geçmiş olsun ama akü ile ilgili olacağını sanmıyorum o zaman her akü değiştiği zaman böyle bir sorun olması lazım immobilizerde bir sıkıntı var mi yok mu bilginiz var mi bu konuda...
2005 Peugeot 307 1.4 hdi
1997 Opel Vectra 1.6 16v CD
2003 renault clio 1.5 DCI
2006 peugeot 307 1.6 HDI
2006 ford fiesta 1.4 TDCI
Çevrimdışı KIZILASLAN Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KIZILASLAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 21:28
aynı olay benimde başıma geldi aküyü çıkarmamız gerekti serviste teybin ayarları sıfırlamasın diye takviye ciazına bağladık tam o sırda akü voltajı düşmüş ve araç bsi beynini silmişti araç çalışmıyordu çünkü bsi ile birlikte immobileziri de silmişti   neyseki planet 2000 cihazına bağlayıp tekrar kodladılar yani yazılımla falan bi ilgisi yok  sadece bsi beyninin komfigürasyonu sıfırlanmış onu tekrar yüklüycekler  fransayla falan bi alakası yok boşa para kaptırma  bu işlem için en kansız özel servis bile  100 liradan fazla almaz 15- 20 dakkalık bi işlem çünkü
geçmiş olsun 
2003 307 1.4 hdi şeytan kırmızı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hagen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 22:24
Orjinalini yazan: KIZILASLAN KIZILASLAN Yazdı:

aynı olay benimde başıma geldi aküyü çıkarmamız gerekti serviste teybin ayarları sıfırlamasın diye takviye ciazına bağladık tam o sırda akü voltajı düşmüş ve araç bsi beynini silmişti araç çalışmıyordu çünkü bsi ile birlikte immobileziri de silmişti   neyseki planet 2000 cihazına bağlayıp tekrar kodladılar yani yazılımla falan bi ilgisi yok  sadece bsi beyninin komfigürasyonu sıfırlanmış onu tekrar yüklüycekler  fransayla falan bi alakası yok boşa para kaptırma  bu işlem için en kansız özel servis bile  100 liradan fazla almaz 15- 20 dakkalık bi işlem çünkü
geçmiş olsun 

Yorumun için çok teşekkürler 

fakat o programı bendede actılar.
Ama kuramadılar aynen dediğin gibi immo ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyor. 

Napacam hiç bilmiyorum yerinden kıpırdamıyor servise götürsem 1.5 dan aşağı cıkmaz şimdi bu bana servislerin hepsi fırsatcı beyin diyecek bilmem ne diyecek değiştirilcek vs.
bide uzak burdan kalkıp 150KM Cekici ile araç taşımak cok zor geliyor. 
KM başı 5 lira alıyorlar sordum. 

Birde sendede  " ECONOMY MODE AVTIVE " diyormuydu ? Marş basıyorum motor almıyor deli olacam.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KIZILASLAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 22:48
kardeş senin sıkıntı aslında çok basit   senin getirdiğin kişi planet 2000 proğramını kullanmasını bilmiyormuş     bak sana burdaki özel peugeot servisinin telefonun verecem  o adamı ara durumunu anlat  sana ücreti neyse havale yaparım de senin o ilk getirdiğin planet proğramı getiren adamlada konuş telefondan ona tarif etsin oda yapsın  0532 132 85 84 muzaffer usta adamın adı biraz paragöz bi adam ama pejolarda  uzman bi adam yetkili servisten çıkma  bi ara istersen  adamı ikna edersen senin işini halleder 
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KIZILASLAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2016 Saat 22:59
yeni aklıma geldi geçenlerde bi arkadaşımın aracıda seninki gibi olmuştu akü bitmiş oda ittirerek çalıştırmaya kalkmış  bsi beyni silmişti muzaffer ustayı aradık adam aracın yanına gitti yeni akü + tekrar proğlamlama hepsine 400 tl aldı bilgin olsun
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hagen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şubat 2016 Saat 01:16
KIZILASLAN özel mesaj atarmısın bana telefon numaranı dostum
Çevrimdışı dgngogo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dgngogo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şubat 2016 Saat 23:01
geçmiş olsun arkadaşım sorsaydın ya servise kaç para istiyorsun  diye..........zıplayıp duruyorsun burda kaç para kaç para diye

Düzenleyen dgngogo - 12 Şubat 2016 Saat 23:03
her zaman hazırım
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KIZILASLAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2016 Saat 18:25
Orjinalini yazan: dgngogo dgngogo Yazdı:

geçmiş olsun arkadaşım sorsaydın ya servise kaç para istiyorsun  diye..........zıplayıp duruyorsun burda kaç para kaç para diye

hangi servis aracı görmeden sana fiyat verecekki    yukarda okusaydın zaten adam yazmış servis 150 km uzaklıkta diye araçta çalışmıyor...    çaresizliği başına gelen bilir...
Çevrimdışı dgngogo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dgngogo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2016 Saat 21:36
peki siz biz görmeden nasıl fiyat vereceksiniz herkez bişi söylüyo aklı karışmış ice karıştı  surekli kaç para kaç para bence caresizlikten ziyade arabanın sorunundan ziyade kaç parası gidecek sorunu servise anlatdıgında onlarda bi fiyat verirler servisler evet biraz pahalı çalışıyorlar ama sanayideki birtane adama güvenmem teçrubeyle sabit aslan besleyen yemine bakmaz.

her zaman hazırım
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1711 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1480 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6014 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25185 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 259 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1467 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 537 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 604 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English