Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Zorunlu Trafik Sigortası Fiyat Artışı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyat Artışı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ssakyel Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2016 Saat 09:25
Zorunlu trafik sigortası sıkıntısından kurtarıyorsa hiç kaşına gözüne bakma derimLOL
Çevrimdışı Mesut48 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2004 206 1.4 XT Benzin
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mesut48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2016 Saat 15:11
Orjinalini yazan: herry herry Yazdı:

Doğa Sigorta hakkında bilgi sahibi olan var mı ? piyasanın çok altında teklif veriyor da.

Bizim damat oradan yaptırmış çok iyi fiyat vermiş

İlk ismini görünce bu ne lan dedim ama sonuçta resmi mi resmi :)

Ben geçen yıl Euro sigortadan yaptırmıştım poliçe bitmeden şirket battı 

Tmsf el koydu biraz araştırınca güvencemin devam ettiğini gördüm
__B0DRUMLU__
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2016 Saat 15:35
şöyle biraz araştırdımda bir çok ilde yetkili ve özel servislerle antlaşmaları var bence servislerden birini arayıp bilgi alabilirsin diye düşünüyorum sonuç batsalar bile arkadaşın dediği gibi devlet el koyacağı için siğorta konusunda bir sıkıntı yaşamazsın valla uyğun fiyat verirlerse ben bile yaptırabilirim. :)
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı Haldun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Haldun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2016 Saat 18:08
hocam iyi fiyat veriyorlarsa hiç affetme yaptır. sonuçta kasko değil ki bu, mesele elinde poliçenin olması, sen kaza falan yaparsan artık o iş sigorta şirketinin işi seni ilgilendiren bir durum yok. 

bende bu gün https://www.sigortam.net/zorunlu-trafik-sigortasi-fiyatlari sitesinde teklif aldım. 

unico sigorta 1020 tl, allianz sigorta 1265 tl, anadolu sigorta 1800 tl, zurich sigorta 2700 tl teklif geldi. 

ucuzlayacak diyorlar, daha da pahalanacak diyorlar, nasıl iş bu anlamadım. 

Düzenleyen Haldun - 29 Ocak 2016 Saat 18:10
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2016 Saat 01:36
Arkadaşlar birde generali sigortadan teklif alın. İnternetteki sigorta bulma şirketlerinin listesinde görünmüyor (sigortam.net vb) ama kendi sitesinden girip teklif alabilirsiniz. Bende diğerlerine göre bayağı indirimli cıktı ordan. Hemde iki kere çekici hizmeti, lastik yol yardım ve çilingir hizmeti hediye verdi. Bence internet üzerinden ordan bi teklif alın birşey kaybetmezsiniz
Çevrimdışı and Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308 Millesim 1.6 VTI OV
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı and Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2016 Saat 10:42
Dün akşam bir haber kanalında bu konu ile ilgili bir program vardı ve açıkçası bizi bekleyen tehlike bu fahiş fiyatlarında üzerinde olan başka bir konu. 

14 Mayıs 2015 tarih ve 29355 sayılı resmi gazetede belirtilen ve 1 Haziran 2015 itibari ile yürürlüğe giren "Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Genel Şartları" tebliğini okursanız (B.4. b fıkrası); Yani TRAFİK İHLALİ sonucu kaza yaparsak sigorta şirketinin sigortalıya rucu hakkı varmış.

Örneğin: Arkadan çarpmak % 100 kusur sayılıyor ve takip mesafesini korumamakta trafik ihlali gibi.

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/05/20150514.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/05/20150514.htm
2010 308 Millesim 1.6 VTI OV
Çevrimdışı badcombatant Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Aralık - 1988

Yaşı : 35
Aracı : 307 XR 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı badcombatant Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2016 Saat 16:26
Şirketler zorunlu kısmını zulüm olarak anladıkları için nasıl olsa zorunlu mecbur yapılacak düşüncesiyle fiyatlar uçtu.
Kasko fiyatlarına bakıyorsunuz sigortaya yapılan zamların %10'u bile yapılmamış. Kasko zorunlu değil kaskoyu yaparken kullanıcı ikna edilmeli. Kaldı ki kaskoda sigorta teminatı dışında olan bir çok konu kasko poliçesinde var ve karşılanan bedeller azımsanmayacak derecede fazla.
Yaklaşık 10 yıldır kaza yapmayan ve aynı aracı kullanan bir sürücü için %150 zammın (bu zam oranı kazasızlık oranı yapılmış hali) açıklamasını ne acenteler nede şirketler yapabilir.
Geriye dönük tazminat davaları varmış onlardan dolayı zarar etmişler. Bugüne kadar hiç bir sigorta yetkilisinin bu konu hakkında ses çıkardığını teklif verdiğini hatırlamıyorum.
Sigorta sektörüne sadece otomobil olarak bakmayalım. Trafiğe çıkan tüm araçlar, alınan seyahat biletleri, iş yerleri hepsi bu sektörden sigorta yaptırmakta.
Sektör zarar etmedi kardan zarar etti ve bir yolunu bularak zarar ettikleri karları milletin cebinden geri alıyorlar.
Sigorta şirketleri zarar ederek faaliyetlerini sürdürecek kadar milli duyguları sahip değil. Kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın.
2004 1.4 hdi 307 xr
Çevrimdışı martin_mystere Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 508 1.6 hdi allure
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı martin_mystere Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şubat 2016 Saat 23:04
Merhaba arkadaşlar, foruma geçen hafta aldığım araç vesilesiyle yeni üye oldum. Trafik sigortası konusunda sonuna kadar haklısınız, bende sattığım C4 için %20 indirimle 380 TL'ye yaptırdığım trafik sigortasının hasarsızlık indirimini 508 aracıma taşıyarak neredeyse tüm şirketler içinde en uygun 525 TL'ye Allianz sigorta'ya yaptırdım. Bu arada Allianz Sigorta acentesiyim ama şirketler kendi acentesine bile ekstra indirim yapmıyorlar. 

Trafik sigortasında adı duyulmamış şirketler hariç en uygun fiyatı tercih edebilirsiniz. Yakın zamanda çok ucuz rakamlara trafik sigortası satan bir iki şirketin iflası sonucu maalesef tüm şirketlerde trafik sigortası fiyatları tavan yaptı. 

Allianz sigorta'dan fiyat isteyen olursa özelden yazarsanız yardımcı olurum.

Herkese kazasız belasız günler, iyi forumlar...
Çevrimdışı selcuk766 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 208 GTI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı selcuk766 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2016 Saat 07:56
Benim araca 1728 tl çıkan trafik sigortasını yaptırmadım. Daha sonra internetten sigortam.net diye bir site buldum çıkan teklif 946 TL di. O şekilde yaptırdım. Bence mutlaka sigortam net e girip bakın. Fiyatlar çok farkediyor.
Selçuk KARA
ADANA
208 GTI (16 GT 140)
Çevrimdışı childrenofgrave Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307 SW 1.6 HDI PACK 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı childrenofgrave Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2016 Saat 21:46
Plaka Marmaris... 6'ncı kademe hasarsızlık... İkâmet Söke... Buna rağmen Güneş Sigorta 690 TL ödedim. Allianz da aynı çıktı. Cidden evlat acısı gibi.
İşin garibi eskiden mevcut sigorta iptâl edilip daha uyguna sigorta yapabiliyorduk. Şimdiki acenteler iptâl edemezsiniz diyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
2005/307 SW 1.6 HDI PACK 109 PS
Çevrimdışı selcuk766 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 208 GTI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı selcuk766 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2016 Saat 22:29
Yeni bir trafik sigortasi yaparsan eskisi iptal ediliyor. Trafik sigortasi yapmadan sistem iptal etmiyor.
Selçuk KARA
ADANA
208 GTI (16 GT 140)
Çevrimdışı martin_mystere Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 508 1.6 hdi allure
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı martin_mystere Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2016 Saat 22:51
Trafik sigortası iptalleri sadece aracın satılması ve tramerde mükerrer poliçe olması durumunda yapılabilir. Bu haller dışındaki iptal yetkisi acentelerden alındı.

2012 Peugeot 508 1.6 HDI Allure 115 HP Auto6R
Çevrimdışı blntctn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 206 1.4 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blntctn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2016 Saat 17:22
aha şimdi daha yeni yaptım buradaki arkadaşların tawsiyesi üzerine sigortam.net te anadoludan yptım sigortayı 665 tl ödedim 3 taksit 2005 model hasarsızlık indirimi 6. kadememi ne öyle söyledi, birde benim araç hanımın üzerine olduğu için bayanlarda daha yüksek çıkıyormuş we yaşda 30 altı olduğu için biraz daha yükseliyor :)
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı childrenofgrave Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2016 Saat 21:52
Birkaç ay sonra sigorta ücretleri normale dönerse, ki döner mi bilinmez, yeni sigorta yaptırıp eskisini iptâl ettireceğim.
Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 206 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2016 Saat 22:06
Orjinalini yazan: childrenofgrave childrenofgrave Yazdı:

Birkaç ay sonra sigorta ücretleri normale dönerse, ki döner mi bilinmez, yeni sigorta yaptırıp eskisini iptâl ettireceğim.

sigorta iptali icin iki durum gerekiyor, ya arabayı satıyor olmanız lazım bu durumda noter satıs belgesi ile sigortacıdan ucret geri alınıyor, ya da Allah gecinden versin vefat durumunda alabiliniyor. yoksa benimkini iptal edin paramı geri verin yeniden yapalım diye bir durum yokmus.
Peugeot 206 CC 1.6 (109 Hp)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı childrenofgrave Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2016 Saat 22:19
Orjinalini yazan: herry herry Yazdı:

Orjinalini yazan: childrenofgrave childrenofgrave Yazdı:

sigorta iptali icin iki durum gerekiyor, ya arabayı satıyor olmanız lazım bu durumda noter satıs belgesi ile sigortacıdan ucret geri alınıyor, ya da Allah gecinden versin vefat durumunda alabiliniyor. yoksa benimkini iptal edin paramı geri verin yeniden yapalım diye bir durum yokmus.

Birkaç farklı görüş var. Eskisini iptâl etmeden önce başka bir sigorta yaptırılır ise eskisini iptâl edebiliyormuşuz. Bazıları da sizin gibi düşünüyor. İyisi mi bekleyip görmek.
Çevrimdışı Sercan Mungan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Corsa D 1.3 Cdti Enjoy
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sercan Mungan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2016 Saat 22:30
Geçen yıl 206 tl ödemiş olduğum trafik sigortası min 628 tl fiyat aldım anadolu sigorta ve generali den normal midir?
Çevrimdışı suleyman123 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 30
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suleyman123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2016 Saat 23:26
Fiyatlar çok yükseldi bende 440 tl yaptırmıstım sımdi  hiç bi sorun yok ama 1380 tl ye yaptırdım  inş bir dahaki seneye çözerler bu işi.

Peugeot 206 xr 2001
Çevrimdışı Sercan Mungan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Corsa D 1.3 Cdti Enjoy
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sercan Mungan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2016 Saat 23:48
Allahtan babamın üzerine yapmıştım aracımı :)bu arada Doga sigorta ekonomik çıkıyor diyorlardı ancak 820 tl fiyat vermesi çok ilginç geldi.
Çevrimdışı akundakci Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı akundakci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nisan 2016 Saat 16:40
Ben 320 Tl yaptırmıstım generaliden aradılar 720 Tl fiyat verdiler Sigortam netten Bitimine 20 gün kala en uygun sampo japan 610 Tl yaptırdım
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1534 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1462 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5992 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25154 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 110 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1112 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 246 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10835 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 585 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4125 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English