Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kendi kendine gaz verme
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kendi kendine gaz verme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ssakyel Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kendi kendine gaz verme
    Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2016 Saat 17:22
Merhaba arkadaşlar,

2000 model 1,4 aracım iki gündür ilk çalıştırmalarda kendi kendine gaz veriyor.Motor ısınana kadar böyle.yani üçüncü viteste hiç pedala basmadan kendi kendine gidiyor araç.Rölanti beyni olsa sadece soğukken değil arada sırada sıcakken de yapması lazım.Yine gaz teli de olduğunu düşünmüyorum.Geçenlerde fan müşürü değişti.Sıcaklığı düşük gösterip otomatik jikleyi çalıştırıyor olabilir mi ne dersiniz?Ya da başka neler sebep olabilir bu arızaya?
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2016 Saat 15:41
araçta lpg varmı lpg varsa en büyük ihtimal ondan kaynaklıdır. lpg yoksa pc bağlatıp arıza kodu olup olmadığına bakmak lazım dediğiniz gibi ısı müşüründe gaz kelebeinden herhangi bir sensörlerden birinden kaynaklı olabilir.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2016 Saat 17:59
Lpg var evet,bir süre daha takip edeceğim arızayı umarım ciddi birşey çıkmaz.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2016 Saat 18:00
hocam sıkıntı lpg ile ilgilidir büyük ihtimal birde lpg kapatıp biraz öyle kullanın gaz kelebeğini temizletin. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2016 Saat 10:27
           Gaz kelebeğini yaklaşık iki ay kadar önce temizletmiştim.Ama yerinden sökülmeden temizlenmişti. Gaz kelebeğinden kaynaklanan rolanti dalgalanması olduğunu düşünmüyorum.Yani çalıştırdığım zaman sanki gaza yarıya kadar basıyormuşum gibi gaz vermeye başlıyor araç.Ayrıca ilk çalıştırmada yaptığı için lpg sisteminden ziyade sensörel bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.Dün akşam hararet müşürlerini söküp yuvaları temizleyip tekrar taktım.Sabah gayet iyiydi.Bakalım belki düzelmiştir SmileAz çok fikir sahibi olmadan sanayii yolunu tutmak istemiyorum.Zaten en son gittiğim iki servisle de kavgalı ayrıldım.Biri peugeot diğeri de atiker servisi idi.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2016 Saat 11:10
Güncel.Arkadaşlar sıkıntım hala devam ediyor.2000 model1,4 XR LPG'li aracım ilk çalıştırmalarda kendi kendine gaz vermeye başlıyor.Fan müşürü ve hararet müşürü değişti.Usta iç kısımda bir müşür daha olduğunu söylüyor.Benim sorum şu;iç kısımda bir müşür var mı varsa ne işe yarıyor?Bu modellerde otomatik jikle var mı yoksa motor soğukken bu görevi rolanti valfi mi ayarlıyor?Bu arada sorun sadece motor soğukken bu sorunu yaşıyorum sıcakken hiç bir sıkıntım yok.
Çevrimdışı popeyes Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı popeyes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2016 Saat 16:13
Hocam Merhaba,
motor blogunda bir müşür daha var mavi renkli müşür motorun tam ortasında motoru karşına aldığında sağ tarafına düşer. bu müşür direk gösterye bilgi gönderir. değiştirmen hiçbir anlam taşımıyacağını düşünüyorum. jikle diye birşey yoktur. araç jikleyi ecudan ayarlar hava soguksa yüksek devirde çalışır. hava ve motor sıcaksa düşük devirde çalışır. 
sizin sıkıntınız sadece LPG 'de mi yapıyor yoksa sürelimi yapıyor.

aracınız devir yükseldiğinde bilgisayara bağladınız mı. hangi hataları veriyor.
aracınızın devir yükseldiğinde yapıtığı şeyler varmı mesela hararet göstergesi yükseliyor mu düşüyor mu.
devir yüksekken gaza bastığınızda araba boguluyor mu .
biraz bize bilgi verin bizde cevap vermeye çalışalım
gelmiş geçmiş en iyi coupe 406 coupedir.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2016 Saat 16:25
Sorun ilk çalıştırmada başlıyor yani benzin gaz her ikisinde de yapıyor.Aracı bilgisayara bağlatmadım ama arıza ışığı falan yakmıyor.Hararet göstergesi hiç oynamıyor motor soğuk olduğu için.Ama motor ısındıktan sonra hararet çok oynuyor,yani bi bakıyorum 88 bi bakıyorum 75 olmuş sıcaklık.Oysa termostat ve müşürleri yeni değiştirdim.Sıcaklığın bu kadar oynadığı için aklıma müşür geliyor.Bahsettiğin bu mavi müşür sadece göstergeye bilgi mi gönderir onun dışında bir görevi yok mu yani?Motor soğukken aracın kendini çabuk ısıtmak adına biraz rolantili çalışmasını normal karşılarım.Ama benim ki biraz anormal.Bu sistemde bir sorun var yani soğuk motoru yüksek rolantide ne çalıştırıyor ecu mu,müşür mü,rolanti beyni mi?Şimdiden teşekkürler yardımların için.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı popeyes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2016 Saat 16:46
Hocam tekrar merhaba,
1-arıza ışıgı yanması genelde yakıt kaynaklı yetersiz yakıt,pis yakıt, enjektörlerde sıkıntı veya bobinlerde vs bişeylerde arıza oluşursa arıza lambasını yakar. aslında bilgisayara bağlatsanız sizde hata attığını göreceksiniz. hata kodlarını okuyup ona göre çare üretebilirsiniz. 
2- pegoların hepsi demiyorum ama bir kısmında anlık düşmeler ve yükselmeler vardır.
3- eğer yeşil renkli ısı müşürü bozuk olsa sürekli zıplamalar yaşarsın hararetin 100 ün üstüne çıkar ani düşer vs vs 
4-mavi müşür sadece göstergeye gider. fakat yeşil müşürde bilgi verir ecu ona göre motor dengesini ayarlar. bunun için uzun bir anlatım yapmam lazım sana ama bozuk değil.
5- soguk motoru yüksek ısıda yeşil müşür ayarlar. yeşil müşür yani değiştirdiğini söylediğin ısı müşürü motor sıcaklığını algılar ecu ya bilgi gönderir ecu da motor soguksa ona göre yakıt gönderir motor sıcaksa tasarruf için yakıtı kısar vs vs. 

devir kaç'a kadar yükseliyor.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2016 Saat 17:50
Devir saati bozuk olduğu için kaça kadar yükseldiğini göremiyorum.Şöyle söyleyim geçen gaz pedalına hiç basmadan 4. viteste kendi kendine gidiyordu araç.Tahminimce 4000 devir/dak. a kadar yükseliyor.Yani bu da çok rahatsız ediyor.Hareket halinde çok umursamıyorum ama ışıklarda falan durunca deli gibi bağırıyor araç.Acaba takılan yeşil müşür arızalı ya da uyumsuz olabilir mi?Ya da kahverengi?Çünkü kahve müşür değişiminden sonra başladı sorunlar.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2016 Saat 09:27
Sorunum çözüldü arkadaşlar.Mavi müşürü değiştirdikten sonra hiç sorun yaşamadım.Ayrıca rolantide 8-10 dereceye varan dalgalanmalar oluyordu.Şimdi o da olmuyor.88 derecede sabit kalıyor.Herkese teşekkür ederim.Kazasız belasız sürüşler dilerim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı popeyes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2016 Saat 12:45
Mavi müşürle alakası bence yok, yanlış yoldasın başka bir sorunun var senin bence
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ssakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şubat 2016 Saat 09:37
Merhaba,Sorunum çözüldü arkadaşlar çok şükür.Başlıkta bahsettiğim gibi ilk çalıştırmalarda aşırı devirli çalışıyordu.Bir abimiz yağı fazladır kesin dedi.Gerçekten de servis aşırı fazla yağ koymuş.Fazla kısmını aldırdım.Bir haftadır hiç bir sorun yok.Kendi kendine stop etme olayları da ortadan kalktı.Bu sorunu diğer sorundan bağımsız düşünüyordum.Gaz aldığım yeri de değiştirdim belki onun da etkisi olmuştur.Gazı ilk aldığımda ve gaz bitmeye çok yakın arıza ışığı yanardı şimdi o da yok.LOLAraba kendine geldi anlamadım gitti.Herkese güneşli güzel günler,kazasız belasız sürüşler.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 855 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5495 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 801 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2668 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1794 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12660 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 587 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 742 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 560 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5507 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1855 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 474 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English