Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gösterge panelimde K harfi yanıyor ACİLL YARDIM
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Gösterge panelimde K harfi yanıyor ACİLL YARDIM

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı yasinturan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2000 md 206 XT
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yasinturan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Gösterge panelimde K harfi yanıyor ACİLL YARDIM
    Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2016 Saat 00:49
Selamun aleykum 2000 model 206 XT sahibiyim aracımda sağ üst tarafta K harfine benzer birşey yanıyor bu nedir acaba acill yardim.
Bir ikincisi araç yeni çalıştırdığım zaman biraz ilerleyip debriyaj yapip vites değişeceğim zaman stop ediyor devir direk düşüyor rölanti düşüşü gibi sonra gazi kesiyor ayağımı debriyajdan cektigim zaman vurdurur gibi araç çalışıyor yardım lütfen.
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2016 Saat 01:15
Sarımı yanıyor renk olarak ? Tam K değil ama benim araçtada motor arza lambasında K harfi gibi birşey var zannedersem arza lambası bahsettiğiniz.Aracı çalıştırmadan el freni ışıklarıyla birlikte kontağı açtığımızdada yanan,araç çalıştıktan sonra sönen ışık.Tabi araç çalışırkende yanıyorsa sizde bilgisayara bağlatın derim.2.si için yorumum yok malesef.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı misafirkadir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı misafirkadir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2016 Saat 16:20
.

Düzenleyen misafirkadir - 16 Ocak 2016 Saat 00:56
Çevrimdışı mimit Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 308 & 406
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mimit Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2016 Saat 16:41
kar lambası oldukça komik olmus, araç gösterge panelinde işaretler evrensel kabul edilir ve bu evrensel dil için tükçe olmadığı için K harfi kar anlamına gelmez, kar sembolü daha farklı bir şey, yanan ışık motor arıza lambası motorda herhangibir sorun olduğu zaman yanar,onun için direk şu sebepten yanıyor diyemeyiz araçtaki sıkıntılar ne ise ona göre yorumlar yapılabilir. sizin sorununuz da ateşleme sisteminden,rolanti ve basınç sensörlerine kadar değişen bir sebeplerden bir ve ya birinden olabilir,enjektör tıkanması bile olabilir,kesi sonuç için aracın serviste bilgisayara bağlanıp hata kodunun okunması gerekir. bu simge arıza lambasıdır,2000 model ve öncesi bir çok araçta bu şekildeydi daha sonra biraz daha değişti.

Düzenleyen mimit - 14 Ocak 2016 Saat 16:45
Çevrimdışı usta307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı usta307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2016 Saat 21:39
Motor isareti icinde sanki k halfi var katalizör arizasi olabilir sadece fikir yuruttum bilgim yok
Çevrimdışı usta307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı usta307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2016 Saat 21:41
Kullanma kulavuzu nu bulup ordan baksan daha iyi olur nette vardir mutlaka
Çevrimdışı misafirkadir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı misafirkadir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2016 Saat 21:42
ben olayı çok farklı anlamışım :) 

ben de bu konu hakkında başlık açmıştım. 
benım 206da da yanmaya başladı. arada sönüyor. bi süre sonra tekrar yanıyor. araçta sıkıntı olarak; kontak bazen tıktık ses var sadece. marş basma olayına hiç geçmiyor bunu yapınca. bazen de hiç sıkıntısız çalışıyor. benim sorunum ne olabilir acaba bir fikriniz var mı ?
Çevrimdışı riderzist Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 307 xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı riderzist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2016 Saat 21:42
motor arıza lambasına benziyor. büyük ihtimalde o.
EN İYİ TAMİR, BAKIMDIR ...
Çevrimdışı burakipek34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 406 1999 Sv
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı burakipek34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2018 Saat 03:31
Kontak termiği bitik senin
Çevrimdışı burakipek34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 406 1999 Sv
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı burakipek34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2018 Saat 03:39
Orjinalini yazan: misafirkadir misafirkadir Yazdı:

ben olayı çok farklı anlamışım :) 

ben de bu konu hakkında başlık açmıştım. 
benım 206da da yanmaya başladı. arada sönüyor. bi süre sonra tekrar yanıyor. araçta sıkıntı olarak; kontak bazen tıktık ses var sadece. marş basma olayına hiç geçmiyor bunu yapınca. bazen de hiç sıkıntısız çalışıyor. benim sorunum ne olabilir acaba bir fikriniz var mı ?
Kontak termik bitik sanırım 
Çevrimdışı Ersin81 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 1998
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ersin81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2022 Saat 13:54
Arıza ışıgı yakmış aracınız beyine kayıt edilmiştir obd yada pc ile baglanıp hatsyı görebilirsiniz. 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1448 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1410 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 164 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4890 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1103 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1420 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10823 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 571 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English