Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - sis farları için okuyunuz
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

sis farları için okuyunuz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı cocomo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : partner 2005 2.0 hdi
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı cocomo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: sis farları için okuyunuz
    Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2015 Saat 18:35
selam arkadaşlar.. 

bir şey paylaşmıyorum sadece trafikte aşırı ama aşırı sinirimi bozan, beni çileden çıkartan bir hususta ufak da olsa sizlere söylemek istediğimm bir  durum var..

lütfen açık havada ön sis farı ve arka sis lambalarınızı açmayın..

böyle yapınca çok havalı olmuyorsunuz, arabanız daha hızlı gitmiyor, daha az yakmıyor, yol tutuş düzelmiyor... kimse size hayranlıkla deli divane olmuyor.. kaldı ki siz kendiniz bile görmüyorsunuz nasıl gözüktüğünüzü.. bu kadar değersiz ve önemsiz bir şey... hele geceleri sadece parklarla ve sislerle giden gün görmemiş arkadaşlarımız var. lütfen yapmayın. size çok büyük küfürler ediliyor, insanları taciz ediyorsunuz bir yerde. 

sis farı şekil amaçlı değil, sisli havada karşıdan gelen sizi fark edebilsin diye var.. çünkü benim de başıma bir kaç kez geldi gerçekten yoğun sisli zamanlarda normal farlarınızı karşıdan gelen göremeyebiliyor..  sis farı siz iyi görebilin diye de değil. başkaları sizi görebilsin diye icad edilmiş bir şey. o yüzden tamponun altında, sis çökmeyecek kadar aşağılarda yer alıyor.. gerçekten sisli bir havada ne yakarsanız yakın olduğu gibi size geri yansır hiçbir şey göremezsiniz.. sis farının sizin görüşünüze belki şerit çizgilerini takip etmek için faydası olabilir sadece...

bilhassa yağmurlu havada yerden de yansıma yapınca karşıdan geleni krize sokuyorsunuz. biz sizin karşınızdan/arkanızdan uzunları sabitleyip gelsek arabadan inip bizimle kavgaya tutuşursunuz... sizin yaptığınız da farklı değil... yüzbinlerce epilepsi hastası var bu gibi ani ışık hüzmeleri karşısında krize girebilecek...  bir o kadar da bu gibi şeylerde tepkimeye giren ama hastalığının farkında olmayan insan var...

lütfen kendinizi değilse bile başkalarını düşünün. arkanızda yanıp duran gerizekalı bir lambanın size hiçbir faydası yokken arkanızdan gelene kendinizi küfrettiyorsunuz.  karşınızdan gelenin gözlerini tahrik ediyorsunuz. lütfen rica ederim biraz medeniyet kırıntısından nasibinizi alın..

şu üç kuruşluk dünya'da bunun gibi gereksiz çıkıntılıklarla insanları üzmeyin. kızdırmayın. trafik medeniyettir. bu ülkede çok zor ama siz bari onlardan biri olmayın. 

bu yazı ile bir kişi bile sis yakmaktan vazgeçse benim için büyük bir adımdır..
gerçi sis/park gezen adam bu kadar uzun yazı okuyabilecek, idrak edebilecek kapasitede bir adam da değildir ama neyse...

anlayışınız için teşekkürler.
saygılar... 
PEUGEOT PARTNER 2.0 HDI-baş belası-ederi kadar masraf yapılan

RAV4 2005-masrafsız ADAM.

BMW 1.16i 2015 - kardeş arabası, yaramaz çocuk

Tourneo Courirer 2015 - 0araç, dokunmaya kıyamadığımız
Çevrimdışı barishrocker Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : Peugeot 307 SW 1.6hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı barishrocker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2015 Saat 18:39
Özellikle arka sislerini yakanlar beni çıldırtıyor. Gerçekten çok göz alıyor ve dikkat dağıtıyor. Kenara çektirip kapattırmak geliyor içimden ama anlayacak birisi olsa zaten yakıp gezmezdi deyip şerit değiştiriyorum. Araba kullanmak artık zevk değil işkence oldu her yönüyle.. Ne kadar medeni olduğumuz ortada bencil ve pis bir millet olduk çıktık. Güzel konuya değişmişsiniz ama öff pöff aman bee diyecek bir sürü insan var eminim..

Düzenleyen barishrocker - 24 Kasım 2015 Saat 18:40
Peugeot 307SW 1.6hdi Comfort 92bg 2006
(Ses sistemi,detailing,izolasyon,aksesuar)
Araç linki http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=32535
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2015 Saat 19:04
Ben genelde arkasina gecip farlarim aynalara gelecek mesafede yaklasip uzunlari aciyorum o donene kadar yad a ben donene kadar da kaliyor 4lu fln yakiyorlar ama nafile. yavaslarsa bend e yavasliyorum hizlanirsa ben de.

90larda turbo yazili hellali sis takardi yil olmus 2015 yapmayin...
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2015 Saat 19:54
Öncelikle arka sis konusunda katılıyorum gerçekten ben denedim kendi aracımı özellikle 206 ve bazı honda modellerindeki arka sisler acayip parlak ve göz alıyor.Amacı dışında arka sis kesinlikle kullanılmamalı.Ön sis farları içinde şöyle birşey söylemek istiyorum orjinal H1 ampül sarı ışık kullandığınız zaman aşırı derecede rahatsız etmez ancak merceksiz sislere xenon takanlar var onlar gece açarlarsa rahatsız olmama ihtimaliniz yok zaten bu vatandaşlarda yasak olan cezası olan bir işlemi yapmış oluyorlar.Yinede trafikte o kadar çok dengesiz denk geliyor ki bunların içinden adam sis farı yaktı geliyor diye kızamıyorum.Yola bakmadan çıkanmı ararsın gündüz farı power ledlerini abuk subuk yerlere takmış gece açanmı ararsın önüne kıranmı saysam bitmez o yüzden uyarı güzel ama bence sizde küfürdü inatlaşmaydı bu tarz hareketleri bir kenara bırakın çünkü biri bitse diğeri başlar herkesi mümkün değil kendimize benzetemeyiz.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı blntctn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 206 1.4 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blntctn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2015 Saat 22:21
söze şöyle başlamak istiyorum, o ön sis farı yakanlardan biriyim.

hocam kesinlikle şiddetle haklısın, o arka değilde (asla yakmam) ön sis farını yakanlardan biri benim özellikle uzun yolda ama özellikle bunuda denedim karşıdan belirli mesafelerden kontrol ettim gözü alıp almadığını, çünkü bilmiyorum farlarım kirli olduğu için yeterince aydınlandığını hissetmiyorum belki psikolojik çünkü kaç gündür teki patlak olduğu için açmıyorum böyle de sürebiliyorum yani kendimle çeliştim biraz ama kontrol ettim özellikle rahatsız etmediği için yaktım ama bu yazıyı okuduktan sonra rahatsız etmese dahi gerekmedikçe yakmayacağım.
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2015 Saat 22:41
Aydinlatmasi yetersiz yollarda on sisi ben de aciyorum. Surekli koyume gidiyorum normal yoldan sonra isik kesiliyor 17km lik koy yolunda 1 tane isik yok farlarda bir mesafeden sonrayi gosterdigi icin onumu tam goremiyorum sis ve gerekirse uzunlari da yakiyorum ama gun icinde sehir trafiginde on veya arka sise cok kiziyorum. Heleki ticari araclar ne var ne yok yakip bir de on tarafi ayasiz xenonla kullaniyorlar resmen zulum oluyor.

Ankarada dolmuslarin cogunda xenon var. Hic birinde mercek yok. Adam arkamdan simsek gibi geliyor zaten allaha emanet araba kullaniyorlar bir de o sekilde dikkat dagitmalari trafikte gercekten zor duruma dusuruyor.

Biraz bilinci olalim biraz kendimizi gelistirelim. Arabada tek basiniza olabilirsiniz ama yolda tek basimiza degiliz. Bunun farkina varalim. Umarim bu yaziyi okuyanlar yazdiklarimi sahsi anlamazlar ve yakin cevrelerini de uyarirlar.

Keske trafik denetlemeleri adam akilli olsa da muayene disinda yapilan degisikliklerin kontrolleri saglansa. 3 defa yakalandiginda arac trafikten men edilse farkli aracla ayni sofor 3defa yakalandiginda ehliyetine el konulsa. Yollar pavyon gibi olmaz.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı sanctuary35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sanctuary35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2015 Saat 23:22
bizim insanımız şiddetli yağmurda siste açmaz sis farını, ama normal zamanlarda sürekli açık tutar, bende küfrü ve sellektörü basıorum sis açanlara. 
lütfen sislerinizi açmayın boşuna kulaklarınızı çınlattırmayın
Aslan besleyen yemini düşünmez.
Çevrimdışı sanctuary35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sanctuary35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2015 Saat 23:24
belediye otobüs şöförü bile sisler açık geziyor koca otobüste artık ne keyif alıosa
Aslan besleyen yemini düşünmez.
Çevrimdışı cocomo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : partner 2005 2.0 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı cocomo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2015 Saat 00:06
şöyle bir durum var konuyu açtım, şiddetle eleştirimi belirttim de.. benim sözüm tamamen sizden başka aracın da olduğu trafik için geçerli. 

şimdi dağ/köy/patika/sapa saçma bir yolda giderken belki yakılabilir. bilhassa bol çukurlu toprak yolda extra aydınlatma kaynağıdır sonuçta. offroaderlar bu gibi ortamlar için aracın çatısına projektör hella bile takıyor biliyorsunuz.... fakat sizin o extra aydınlanma lüxünüz bir başkasının alanına giriyorsa orada bir durmalısınız arkadaşlar..teşekkürler...

ve ben cidden arka sis kullanan bir arkadaş varsa bunu okuyan, kendisinden mantıklı bir açıklama bekliyorum acıkcası çekinmeyip yazsa keşke..
PEUGEOT PARTNER 2.0 HDI-baş belası-ederi kadar masraf yapılan

RAV4 2005-masrafsız ADAM.

BMW 1.16i 2015 - kardeş arabası, yaramaz çocuk

Tourneo Courirer 2015 - 0araç, dokunmaya kıyamadığımız
Çevrimdışı ALLEX Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : OPEL ASTRA SEDAN CDTİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ALLEX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2015 Saat 21:47
Arkadaslar, epey zamandir islerimin yogunlugundan dolayi forumda aktif degildim . Ancaaak, konulari okudukca sitede muthis katilim ve faydali konular acildigini gordum. En cok dikkatimi ceken baslik bu konu oldu.

Sis fari , arka sisler , ayarsiz farlar , xenon cilginligi , power led furyasi derken ortalik berbat bir halde ..

İnanin bina dis cepheleri icin tasarlanmis olan wallpaint led sistemini uyarlayani dahi gordum.

Avrupada afrikada amerikada arac kullanmis biri olarak soyleyebilirim ki ben bu kadar anlamsiz isik kirliligine duskun ulke gormedim.

Benim aracimdaki sis farlarini kullanma seklime gelince ,

Hafta sonu bir saatimi arabama ayirip tum sivi ,lastik ve aydinlatma kontrollerimi yaparim.
Kontrol sirasinda sisleri acarim yani

Bazen gece balik avi icin koy yollarina girdigimde gelen giden arac yoksa herseyi yakip egomu doyururum.

Bazen cok karanlik olan otoparklarda aydinlatmalar calismiyorsa, park ederken veya cikarken yaktigim olmustur.

Hazir olun arka sislerin amaci disinde kullandigim oluyor.
Sebebi de su; arkamdan inatla sisler uzunlarla gelen gozumu almaktan zevk alanlara karsi arka sisleri aciyorum.ustune aynalarimi da kullanip kendi farlarini arkamdan gelen arkadasa karsi kullanmaya calisirken sesli iyi dileklerimi ekliyorum.

Arkadaslar duyarli bir surucu kaza yapmayan bir surucu ,ceza yemeyen bir surucu olalim. Ben oyle olmaya elimden geldigince dikkat ediyorum .

Zaman ayirip okuyanlara saygilarimla ,selamlarima ...
MORALİ AĞRIYOR....
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1509 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1458 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 210 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1111 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 243 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 580 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English