Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 1.4 Look 16V ilk çalıştırmada stop
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 1.4 Look 16V ilk çalıştırmada stop

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı pocker19 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2004
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pocker19 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 1.4 Look 16V ilk çalıştırmada stop
    Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2015 Saat 23:11
Arkadaşlar merhaba daha önce çekişle ilgili bir problemim vardı aracın bakımlarını yaptırdım ondan kurtuldum ancak şimdi de ilk çalıştırmada sorun yaşıyorum.

Araçta BRC lpg takılı ilk çalıştırmada benzinle çalışıyor ancak kısa bir sürede rolanti aşağı doğru iniyor ve araç stop ediyor. Bu arada gaz pedalına basarsam hemen stop ediyor. Sadece ilk çalıştırmalarda yaşıyorum ve araç Lpg'ye geçtiğinde araçta hiç bir sorun  kalmıyor. Bu sorunu bugun bi peugot ustasına gösterdim bunlar lgpde sorunlu araç hepsi böyle yapıyor ilk çalışırken bunun çözümü yok dedi bana sizce bu usta doğru mu söylüyor ? Tüm 307 1.4 Looklar ilk çalıştırmada bu sorunu mu yaşıyor ? Ya da Ankarada bu işi çözebilecek bir usta biliyor musunuz ?

bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Peugeot 307 2004 1.6
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağustos 2015 Saat 09:03
valla hocam usta hikaye okumuş biraz iyi bir kalibrasyonla düzeldilebilri lpg ayarlarına bakılacak otomatik deilde elle ayarlasın usta. birde gaz kelebegini temizlettirin. hocam akşam aracı stop etmeden önce benzine alın bir kaç dakka çalışsın stop edin. sabah tekrar deneyin bakalım.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pocker19 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağustos 2015 Saat 12:09
ilginiz için çok teşekkür ederim. Yaptığınız açıklamalar oldukça içimi rahatlattı. usta öyle bir anlattıkı motoru çok sorunlu olan bir araç aldığımı zannettim ve çok pişman olmuştum. Önerilerinizi bugun deniyeceğim. Bu konuda bana yardımcı olacak bir usta önerebilir misiniz ?
Peugeot 307 2004 1.6
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağustos 2015 Saat 12:28
ankara mocan var yetkili servis ayarlarınızı ve bakımlarını orada yaptırın lpg ile ilgili gaz kelebeğini kendiniz bile temizlersiniz çok basit sökemesi felan tabi elinizden bu işler geliyorsa sadece 5 tl ye balata spreyi alacaksınız o kadar herhangi bir usta yapar 40-50 tl para istiyorlar 10 dk sürmeyecek bir işlem için.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağustos 2015 Saat 12:32
aslıda hocam motoru sonrunlu araç hikaye sonuçta bakımlarla ve kullanmayla alakalı bir durum araçlar için ben sıfır mercedes alıpta servisten çıkmayan insanlar bilirim adam en son arabayı yakacaktı öyle yani birazda şans işidir ikinci el oto standart bakımları dışında sanayiye gitmeyen çok kişi var pegueot olsun başka marka olsun bende mesela 206 aldım hatasız boyasız diye 1500 tl sadece motora bakım masrafı oldu bana silindir kapak contası triger devirdaim vs. herşeyi ön takımlar dahil yaptırdım. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağustos 2015 Saat 12:50
aracın hangi bakımlarını yaptırdınız ve ceki proglemınden kurtuldunuz gecen ki konuda size 1.4 90 hp motorların lpg ile sorun cıkarttıgını soylemıştım benım ustam benım araca takmadı lpgyi biribrimizin yuzune bakıyoruz dedi takmadı  nedenininse elektironik ve elektrik donanımından kaynaklı oldugunu soyledı mesela aracı ilk çalıştırdın sonra  klimayı actın veya farları veya teyibi actıgınızda zaten devir  ibresinin aşaği yukarı oynadıgını görürsün bu durumda stop etme durumu bıle oluyor bu durumda akü ve sonradan eklenmiş elektrikli cihazlardan kaynaklanıyor lpg , ses sistemleri aydınlatma sistemleri gibi bazen klima bile sizin dediğiniz sıkıntıyı vermekte neyse kafaya takmayın aracınızda bence herhangı bır sorun yok akünüzün durumuna bakın değitirmek istiyorsanız kesinlikle amperi farklı bir akü kullanmayın orjinalini kullanın aracınızı çalıştırdıktan belli bir sure sonra teyıbı veya farı veya klımayı acın 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pocker19 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağustos 2015 Saat 17:09
İsmail hocam, boğaz kelebeği temizlendi ve genel bakımlarını yaptım şimdi arabanın çekişi güzel.. Bende Far'ları, teybi acınca falan rolantide hiç bir sorun olmuyor çok şükür rolanti konusunda rahatım. Ancak bu benzinle kullanırken araç gaz pedalına basınca 1-2 saniye gecikmeli alıyor ve ilk çalışmada hemen marş alıyor ama stop ediyor araç... Gazda hiç bir sorun olmuyor...
Peugeot 307 2004 1.6
Çevrimdışı Efe-Pöjo Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 207 1.4 16v trendy lpg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Efe-Pöjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağustos 2015 Saat 19:36
bende de öyle. aynı motordan var.  çok takmıyorum kafaya, açıkcası basit bi sorun gibi geldiğinden de elletmiyorum çünkü biliyorum ki onu yapınca başka yerini kesin bozacak usta. bi de bu motorun lpg ile bi sorunu ben hiç görmedim , tabiri caizse it gibi kaçıyor araba, benzinden hiç farkı yok.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pocker19 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2015 Saat 21:18
Arkadaşlar bugün mocan'a gittim sorunu anlattım bilgisayara bağladılar ayar yaptılar 30Tl verdim. Ancak oraya gittiğimde motor sıcaktı orda bir sıkıntı çıkarmadı. Özellikle de belirttim sıcakken yapmıyor  diye biraz benzinle yola gidince de yapmıyor ancak biraz once kontrol ettim motor soğuyunca yine aynı ilk çalıştırmada rolanti düşüyor  stop ediyor araç kafayı yiycem hiç bir usta yapamıyor anca para harcıyorum anlayan biri varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim... 
Peugeot 307 2004 1.6
Çevrimdışı dağdelen34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : CIVIC 2007,& 307 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dağdelen34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2015 Saat 23:17
Bende 1,6 110 beygir mevcut aynı muhabbet bendede mevcut ilk çalıştırmalarda her zaman olmasada ara ara oluyor , bu araçların bi ton kronik sorunu var keşke almasaydım bazen çok pişmanlık duyuyorum 2000 ytl masraf ettim genel bakıma simdide bilgi ekrani gitti tavan sarkti,kumanda bozuk bu arabayi yapann,,,
VALLAHİ ZAFER İSLAM'INDIR
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Efe-Pöjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2015 Saat 14:42
Orjinalini yazan: dağdelen34 dağdelen34 Yazdı:

Bende 1,6 110 beygir mevcut aynı muhabbet bendede mevcut ilk çalıştırmalarda her zaman olmasada ara ara oluyor , bu araçların bi ton kronik sorunu var keşke almasaydım bazen çok pişmanlık duyuyorum 2000 ytl masraf ettim genel bakıma simdide bilgi ekrani gitti tavan sarkti,kumanda bozuk bu arabayi yapann,,,
bence kendi adına konuş hiç bi sorunu yok. en azından benim 207 motor konusunda ya da herhangi bir konuda daha tek sorun çıkarmadı.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Efe-Pöjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2015 Saat 14:44
Orjinalini yazan: pocker19 pocker19 Yazdı:

Arkadaşlar bugün mocan'a gittim sorunu anlattım bilgisayara bağladılar ayar yaptılar 30Tl verdim. Ancak oraya gittiğimde motor sıcaktı orda bir sıkıntı çıkarmadı. Özellikle de belirttim sıcakken yapmıyor  diye biraz benzinle yola gidince de yapmıyor ancak biraz once kontrol ettim motor soğuyunca yine aynı ilk çalıştırmada rolanti düşüyor  stop ediyor araç kafayı yiycem hiç bir usta yapamıyor anca para harcıyorum anlayan biri varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim... 
zaten sizin sorun lpg de değil ki. ilk çalıştırmada oluyor diyip lpg ayarı yaptırmak ne alaka onu anlayamadım?  aracın lpg dışında başka bir sorunu benzin pompası ya da katalitikle ilgili olabilir diye düşünüyorum.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2015 Saat 15:22
Orjinalini yazan: Efe-Pöjo Efe-Pöjo Yazdı:

zaten sizin sorun lpg de değil ki. ilk çalıştırmada oluyor diyip lpg ayarı yaptırmak ne alaka onu anlayamadım?  aracın lpg dışında başka bir sorunu benzin pompası ya da katalitikle ilgili olabilir diye düşünüyorum.

Ben  şundan dolayı lpg sistemini kontrol ettir dedim arkadaşa hocam gaz kesiciler zamanla içindeki conta  özelligini yitiriyor ve belli bir miktar yanma odasına gaz kaçırıyor ilk çalıştırmada benzinle karışınca araç boğulmuş gibi oluyor ve gaz yemiryor rölanti düşüyor ve stop ediyor. tabi dediğiniz gibi benzin pompası ve katta olabilir. saygılar.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Efe-Pöjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2015 Saat 22:16
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Ben  şundan dolayı lpg sistemini kontrol ettir dedim arkadaşa hocam gaz kesiciler zamanla içindeki conta  özelligini yitiriyor ve belli bir miktar yanma odasına gaz kaçırıyor ilk çalıştırmada benzinle karışınca araç boğulmuş gibi oluyor ve gaz yemiryor rölanti düşüyor ve stop ediyor. tabi dediğiniz gibi benzin pompası ve katta olabilir. saygılar.
ben size dememiştim, doğrusu sadece son mesaja göre yazdım ben. yoksa o kısmı için yanlış diyemem olabilir tabii. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dağdelen34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2015 Saat 22:50

Orjinalini yazan: dağdelen34 dağdelen34 Yazdı:

bence kendi adına konuş hiç bi sorunu yok. en azından benim 207 motor konusunda ya da herhangi bir konuda daha tek sorun çıkarmadı.

Motorda sanzımanda sorun yokki ben öyle birşey mi dedim can sıkıcı basit sorunlar
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2015 Saat 08:59

Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

ben size dememiştim, doğrusu sadece son mesaja göre yazdım ben. yoksa o kısmı için yanlış diyemem olabilir tabii. 

kusurumuza bakmayın hocam yanlış anlaşılma oldu.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pocker19 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2015 Saat 15:11

Hocam arabayi bir süre benzinde kullandigimda bu sorun kalmıyor ama o zaman ilk çalıştırmada da hiç bir sorun yaşamıyor. Bunu özellikle motor soğukken yapıyor. Araba çalışıyor gaza basıyorum ama gaz yemiyor gaza çok yuklenirsemde rolanti düşüyor ve stop ediyor.
Peugeot 307 2004 1.6
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dağdelen34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2015 Saat 14:47
Arkadaşım bendede mevcuttu bu ,gaz kaç km gidecek diye 5-6 defa gazı dibine kadar bitirdim kendinden benzine geçiyordu ondan sonra sendeki sorun başladı , ilk çalıştırmada 30 saniye sonra aracı hareket ettir ve gazı dibine kadar bitirme enjektörmuydu enjeksiyonmu bu sıkıntı yapıyor ve stop etme muhabbeti baslıyor şu an gaz bitmeden alıyorum bu sorun yok umarım sendekide böylelikle geçer
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 880 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5499 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 804 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 615 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2670 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1018 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1795 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12663 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 596 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 747 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 570 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16019 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5508 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1856 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 474 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English