Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 1.4 Çekişte Problem, Beyin Arızası Olabilir mi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 1.4 Çekişte Problem, Beyin Arızası Olabilir mi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı By_Akademisyen Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot 206 X-Line
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı By_Akademisyen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 1.4 Çekişte Problem, Beyin Arızası Olabilir mi
    Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2015 Saat 15:05
Merhabalar;

2006 Model 1.4 Peugeot 206 benzinli aracım kontağı çalıştırdığımda dııt diye arıza hatası vermeye başladı önce, çekişten düştü, kırmızı ışıkta yavaşlayınca durmaya başladı, vitesi 5'e alıyorum araba titriyor gitmiyor, yani rolantide de düzensizlik var.

İlk seferinde küçük bir bilgisayara bağladılar arıza kaydını sildiler, biraz dolaştıktan sonra ertesi gün yine aynı problemler başladı. Ateşleme Bobinlerini değiştirdiler yine 1 gün normale döndü ertesi gün aynı sorunlara devam etmeye başladı, diğer usta makineye taktı 4. enjektörden ateşleme yapmıyor beyni ile ilgili sorun var eski Bobini tekrar taktır dedi, ve beyin içi Oto Elektrikçiye gittik. Adam ne olur bilemeyiz belkide beyin değişmesi gerekebilir dedi. 

Sizce ne yapmalıyım? arabayı sanayide bıraktım geldim eve Oto Elektrcikciye parça çalma veya parcaları degiştirme gibi birşey yapabilirlermi? Neyapmalıyım? beyin değişirse fiyatlar nedir? randıman alabilirmiyim? satarken problem yaşarmıyım?

Sorun beyinde de olmayabilir ama herkes bişey diyor ve başka yere yönlendiriyor. Sanayide birisi başkasına müşteri yönlendirince komisyon felan alıyor galiba cünkü birbirine kaş göz işaretleri felan yapıyorlar hiç hoşlanmadım bu durumdan. 

Yardımcı olursanız sevinirim.
''Life is better without fear ''
Çevrimdışı sdttn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 37
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sdttn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2015 Saat 23:06
Ustanızı test edin. Motor bölümündeki birkaç parçanın ismini ne işe yaradığını internetten araştırın ve ustanıza sorun eğer cevap veremiyorsa ustanızı değiştirin.
Unutmayın ki; nasıl çalıştığını bilmediğiniz bir makineyi tamir edmezsiniz.

Çoke şey yazmışsınız ama hiçbirşey anlatamamışsınız, en azından arıza kodu neydi onu bari yazsaydınız.
Çevrimdışı arachnid Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 x-line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arachnid Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2015 Saat 10:39
4-5 ay önce benim benzer birşey başıma geldi. motor arıza ışığı yanıyordu turuncu demlik ışığı. motor sarsıntılı çalışıyordu. bilgisayara bağlattık 2. enjektör ateşleme yapmıyor dedi. valeo enjektör taktık. sorun yok çok şükür şimdilik. 

Çevrimdışı Efe-Pöjo Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : 207 1.4 16v trendy lpg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Efe-Pöjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2015 Saat 10:58
Orjinalini yazan: arachnid arachnid Yazdı:

4-5 ay önce benim benzer birşey başıma geldi. motor arıza ışığı yanıyordu turuncu demlik ışığı. motor sarsıntılı çalışıyordu. bilgisayara bağlattık 2. enjektör ateşleme yapmıyor dedi. valeo enjektör taktık. sorun yok çok şükür şimdilik. 

enjektör mü yoksa buji mi? çünkü enjektör zaten ateşleme yapmaz, yakıt püskürtür. 
Çevrimdışı TRF Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TRF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2015 Saat 11:05
Orjinalini yazan: arachnid arachnid Yazdı:

hocam ne kadar ödediniz parça ve işçilik

GÜZELLİĞİN ON PARA ETMEZ 206 BENİM OLMAYINCA
Çevrimdışı lead38 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 52
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lead38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2015 Saat 10:06
hararet müşürünü değiştirin düzelir müşür bozuksa beyin arabaya sinyal gönderip çekişi düşürüyor araba gitmiyor 206 da benim başıma geldi ve bu arıza bilgisayarda gözükmüyor.
Çevrimdışı By_Akademisyen Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206 X-Line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı By_Akademisyen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2015 Saat 18:55
Merhaba arkadaşlar iş bilmez usta yüzünden nerdeyse aracımın beyni değişiyordu allahtan son anda başka bir ustaya götürdük 4. enjektörde sorun varmış 4. enjektör değişti. Valeo yeşil renkli enjektörlerden yokmuş usta çıkma eski model peugeotlardan bir enjektör buldu kabloyla felan onu bagladı. Orjinal olsun ondan getirtelim dedim bişey olmaz kullan bozulana kadar dedi. 
Sanayideki ustalar bu tip şeylere pek dikkat etmiyorlar. Benim aracın motoruna tornavida degmemiş ama adam kesip biçiyor dikkatsizce. Bu yüzden sanayi her nekadar uygun fiyatlı olsa da işini temiz ve titiz yapan elinden geldiğince orjinalliğini bozmayan ustalar olursa onları bulmak lazım.

Benden tavsiye aracınızı sanayide sadece bir ustaya göstermeyin, kafasına göre şunu değiştir yada bu değişecek diyor çünkü parçacılarla aralarında komisyon verme durumu var, o parçacıdan parçayı alıyor hem parçacıdan para alıyor hemde işcilik.
''Life is better without fear ''
Çevrimdışı sdttn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 37
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sdttn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2015 Saat 18:55
Benzin rail basıncı kontrol edilsin.Bu motor için rail basıncı kaç olmalı bilmiyorum ama 4 bar dan düşükse sırasıyla benzin filtresi sonra benzin pompası değiştirilebilir.
Enjektörün yerini değiştirip denesin usta, 4. enjektörü 1. silindire taksın bu şekilde hata 1. silindirde çıkıyorsa enjektör arızalı yada kirlidir.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1713 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1480 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6014 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25185 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 259 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1467 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 537 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 605 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English