Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 206 Sis Farı Yapımı Hakkında
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 206 Sis Farı Yapımı Hakkında

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot 206 Sis Farı Yapımı Hakkında
    Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2015 Saat 22:15
Arkadaşlar aracıma sis farı takıcam tampon boyanıyor yarın büyük ihtimalle montaja gidilcek herşey hazır.Ancak şöyle bir sıkıntım var araçta elektrik tesisatı yok çektircez boyacı bunu yapamıyor haliyle elektrikçi yapıcak elektrik tesisatını çekmek için tamponun sökülmesine gerek varmı tampon takılıyken elektrik tesisatı çekilebilirmi sislere tekrardan iş çıkmasını ıstemem başıma ? Acil yardım bekliyorum ...

Düzenleyen samet206 - 08 Temmuz 2015 Saat 22:05
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2015 Saat 21:31
Güncel...
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2015 Saat 21:58
Davlumbazları sökmen lazım yada aracın altına yatıp bağlamayı deneyebilir. Araçta tesisat yoksa sislerdeki orjinal soketleri kullanamayıp direk ampule f fişiyle bağlıycan. Yalıtımı iyi yapmalısın su alır buhar yapar erken çürür
206 1.4 HDI Look 2004
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2015 Saat 22:50
Orjinalini yazan: madblueblacksea madblueblacksea Yazdı:

Davlumbazları sökmen lazım yada aracın altına yatıp bağlamayı deneyebilir. Araçta tesisat yoksa sislerdeki orjinal soketleri kullanamayıp direk ampule f fişiyle bağlıycan. Yalıtımı iyi yapmalısın su alır buhar yapar erken çürür

Öncelikle teşekkürler Usta konuya ilgine bakılırsa bu işlemleri sende yaptırmışsın :) Ben soket tarzı birşey yaparız diye düşünmüştüm orjinaline benzer ama bilmiyorum nasıl olur ayrıca tamponu kaportacı sislerle birlikte takıcak o yüzden tesisatı nasıl çekeriz diye düşündüm altına yatıp yada aracı kaldırıp ımkan bulabılırmıyız bılmıyorum karter muhafaza var altına yatsak bile o zorlayabilir ama şuan mantık olarak tamponu taktırmak zorundayım artık birşekilde uğraşarak çekicez kabloları ...Yalıtım konusunda o sıkıntılar var gerçekten silikonlıcam sis kapaklarını montajdan sonra ayrıca camının etrafınada garanti olsun bir katta kendım silikon çekmeyi düşünüyorum sislerin ...
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2015 Saat 02:21
Ben yaptırmadım benimkiler orjinal sisleri :) Ama iki yıldır arabada parmağımı sokmadığım delik yok diyebilirim. Geçen hafta torpido lambasını taktım. Bağaj için led aydınlatma yapmıştım bagajın kendi lambasını torpidoya takıp bi anahtar uydurdum fıstık gibi oldu. Uzun süre önce düşünmüştüm ama geçende teybi yerinden söktüğümde boşta duran torpido aydınlatmasının tesisatı tetikledi beni. Elektronik işiyle uğraştım sanayide motorculuk yaptım elim yatkın birazda yılların birikimi diyelim tetikliyor insanı ve heryeri kurcalıyosun :) 

Neyse senin konuya gelelim yeter bukadar reklam Big smile Tamponu taktırırsan ve alt muhafaza varsa geriye davlumbazları sökmek kalıyor sislere ulaşmak için. Yaptırabiliyorsan orjinal sokete kablo lehimlet en sağlıklısı. Hem arka kapakla uğraşıp yalıtımı bozmamış olursun hemde gelen tesisatı daha kolay bağlarsın sislere
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2015 Saat 11:31
Orjinal tesisati yapilabilir bana ozelden sase numarasini atin semasini ve yapilmasi gerekeni anlatayim
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2015 Saat 11:44
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

Orjinal tesisati yapilabilir bana ozelden sase numarasini atin semasini ve yapilmasi gerekeni anlatayim

Şemaların yolunu söyleyebilirmisin 
206 1.4 HDI Look 2004
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2015 Saat 21:28
Tamponu taktık  elektrik tesisatınıda yarın öbürgün yapıcam sıslerın soketıne benzer soket buldum elektrikçide soketle bitiricem işi tek canımı sıkan açıklıklar kaldı sislerin takıldığı yerde neden böyle oldu GTI sis değilmi aldıklarım anlamadım ayakları falan oturdu GTI sis olmasa ayaklara denk gelmezdi tamponda heralde.

Koldan yakmıcam usta sisleri ilgin için teşekkürler buton ile halledicem çünkü bunaldım artık çok uğraştırdı daha fazla canımı sıkmak istemiyorum bu konularla :)
Çevrimdışı lodos41 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lodos41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2015 Saat 02:42
bende sis farı eklemek istiyorum gerekli parça ve dökümanları banada yollayabilirmisiniz ? bir de GTI ön tampon çok hoşuma gidiyor aracıma uyarmı ? aracım 2001 colorline.

Düzenleyen lodos41 - 05 Temmuz 2015 Saat 02:44
Peugeot 206 colorline 2001
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2015 Saat 15:55
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Tamponu taktık  elektrik tesisatınıda yarın öbürgün yapıcam sıslerın soketıne benzer soket buldum elektrikçide soketle bitiricem işi tek canımı sıkan açıklıklar kaldı sislerin takıldığı yerde neden böyle oldu GTI sis değilmi aldıklarım anlamadım ayakları falan oturdu GTI sis olmasa ayaklara denk gelmezdi tamponda heralde.

Koldan yakmıcam usta sisleri ilgin için teşekkürler buton ile halledicem çünkü bunaldım artık çok uğraştırdı daha fazla canımı sıkmak istemiyorum bu konularla :)

Nasıl bi açıklık.? Sisler tampondan geridemi kaldı
206 1.4 HDI Look 2004
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2015 Saat 01:31
Aynen sisler tampondan geride kaldı yan sanayi ürünlerde yaşanan bir sorunmuş uzun uğraşlar sonucu oturttuk çok az farklarla açıklık giderildi ama tamponumun boyasında renk farkı oluştu o yüzden projeyi iptal edip parçaları satışa çıkardım elektrik tesisatınıda çekmiştim oysa kısmet değilmiş ürünleri satarsam belki orjinal sis farlarını edinip kendi tamponumda kesme işlemi yapabılırım kısmet artık :)
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2015 Saat 01:36
Orjinalini yazan: lodos41 lodos41 Yazdı:

bende sis farı eklemek istiyorum gerekli parça ve dökümanları banada yollayabilirmisiniz ? bir de GTI ön tampon çok hoşuma gidiyor aracıma uyarmı ? aracım 2001 colorline.

Uyar hocam uydurduk arzu edersen GTI tamponumu satıyorum.İşin özünü tüm çıplaklığıla anlatayım.Eski tamponun kuşağı GTI tampona cuk oturuyor.Izgara uymuyor.Sislerin cam büyüklükleri hemen hemen aynı ama diğer modellerin sis farlarının ayakları oturmuyor GTI tampona.O yüzden GTI tampona çevirmek için kullanılacak parçalar tampon,sis farları ve ızgara.Ayrıca davrumbazlar oturmuyor onuda çelik telle gerdirerek cuk oturttuk biz.Başkada bir numarası yok zaten işin.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2015 Saat 02:26

Aynen sisler tampondan geride kaldı yan sanayi ürünlerde yaşanan bir sorunmuş uzun uğraşlar sonucu oturttuk çok az farklarla açıklık giderildi ama tamponumun boyasında renk farkı oluştu o yüzden projeyi iptal edip parçaları satışa çıkardım elektrik tesisatınıda çekmiştim oysa kısmet değilmiş ürünleri satarsam belki orjinal sis farlarını edinip kendi tamponumda kesme işlemi yapabılırım kısmet artık :)

Sisler iki model hocam benimde başıma geldi sislerin birini değiştirirken. İlk aldığım sisin ayakları falan denk geliyor oturuyor ama geride kalıyordu. Parçacıya gittim dedim durum bu... Ayakları kısa olanı verdi cuk diye oturdu yerine. Depo markaydı iki çeşidide
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı lodos41 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lodos41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2015 Saat 00:36

Orjinalini yazan: lodos41 lodos41 Yazdı:

Uyar hocam uydurduk arzu edersen GTI tamponumu satıyorum.İşin özünü tüm çıplaklığıla anlatayım.Eski tamponun kuşağı GTI tampona cuk oturuyor.Izgara uymuyor.Sislerin cam büyüklükleri hemen hemen aynı ama diğer modellerin sis farlarının ayakları oturmuyor GTI tampona.O yüzden GTI tampona çevirmek için kullanılacak parçalar tampon,sis farları ve ızgara.Ayrıca davrumbazlar oturmuyor onuda çelik telle gerdirerek cuk oturttuk biz.Başkada bir numarası yok zaten işin.

varsa eğer tamponun takılı resmini ve fiyatını özelden msj atarmısın.
Peugeot 206 colorline 2001
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2015 Saat 00:54
Burdaki konuyu dağıtmamak adına özelden yazayım zaten başka bir konuda bahsi geçen tampon ile ilgili detay fazlasıyla var.
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2015 Saat 01:12

Sisler iki model hocam benimde başıma geldi sislerin birini değiştirirken. İlk aldığım sisin ayakları falan denk geliyor oturuyor ama geride kalıyordu. Parçacıya gittim dedim durum bu... Ayakları kısa olanı verdi cuk diye oturdu yerine. Depo markaydı iki çeşidide

Aynen geride kaldı usta oturmadı tam yuvaya bir takım aldık ayaklar kısa uymadı, bir takım daha aldık ayaklar uyuyor bu seferde sis geride kaldı ne yapsak açıklık yarattı baya uğraştırdı sonunda hallettik an az açıklık olcak şekilde ama bu işlemler akşam üzerı yapıldı tampondaki renk farkını net algılayamadım önden çok anlaşılmasada aracın yan tarafında bakınca çamurluk koyu renk tampon açık renk tamamen hatalı zamanla veya pasta cila ile düzelebilcek bir farklılıkta yok ne yazıkkı.Baya yordu bu işlemler beni bu kadar uğraşıp olmamasıda cabası bu saatten sonra belki orjinal tamponumu keserim bilmiyorum belkide depoda laguna lipim vardı onu taktım onun gözlerine gündüz ledli çalışma yaparım elektrik tesisatı çektım öyle duruyor çünkü boş boş :) usta maduru oldum yine mis gibi olmuştu her şey çıkaramadım GTI tamponun tadını.GTI tamponuda bir kere aracın ustunde gordukten sonra ne lip sardı nede gündüz farı sarar beni ama bilmiyorum artık kısmet.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2015 Saat 02:39
Rengini tutturamadıysa bidaha boyasın sen niye mağdur oluyosun. Tamponu boyayı eline alıp adama gidip bunu bununla demediysen senin ne suçun var
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2015 Saat 11:12

Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

Şemaların yolunu söyleyebilirmisin 

Neyi kast ettiniz anlamadım ?
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2015 Saat 22:03

Rengini tutturamadıysa bidaha boyasın sen niye mağdur oluyosun. Tamponu boyayı eline alıp adama gidip bunu bununla demediysen senin ne suçun var

Boya konusu zaten sıkıntı yarattı kendi tutturamamış benı bılgisayarla boya hazırlayan birine yolladı gittim onun dediği yere hazırlatıp geldım şüphelerım vardı bu boyayı bana hazırlattığına göre tutmıcak diye ama dedim kötü düşünmek olmaz gittim boyacıya hazırlattım getırdım tamam olmuş renk dedi ertesi günde boyadı ama renk hatalı tekrar boyamakta gerçekten uzun hikaye.Soğudum açıkçası özet olarak.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1505 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1454 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 207 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5987 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 108 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 367 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 242 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1428 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10833 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 523 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 577 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English