Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Modifiye ve Tuning Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Destek isteği
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Destek isteği

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı hasanxs Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : xs 1.6 8v 90hp 2000
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasanxs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Destek isteği
    Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2015 Saat 19:22
Arkadaşlar merhaba

uzun bekleyişten sonra aracıma modifihye yapmaya başlayacağım ve bunun için bikaç sorum olucak

1- 206 xs  için krom headers ve düz boru nerde yaptırabilirim ve ortalama nekadara çıkar katalizor iptalinin bana ne gibi faydaları zararları olur

2-gösterge paneli ve konsol üzerindeki aydınlatmayı beyaz yapmayı düşünüyorum ama göstergedeki ampulleri nerede bulabilirim

3-17 inc citroen ds jantı takıcaz katalizör iptalinde şehir içi düşük devirlerde kullanırken aracı çok yorarmıyım bi zararı olurmu

4 arabayı basıcaz bunun için spor yay yerine coil over düşünüyorum öneriniz nedir

5 bagajda 32 lik silindir tüp var ben bunu 40 lık 26 cc lere takılan sosis tüplerden taktırıcam zaten bagazda çok yer kalmayacağı için konple bagaj iptali yaparak stop arkalarına 30 cm sub ve orta tafarta kalan boşluya tüpüde içine alacak şekilde fiber yada mdf pandizot yaptırmak istiyorum bunun için yer önerisi

6 bagaj üstüne 4 adet hoparlör takmak istiyorum sizce mid takımımı yok infinity oval hoparlörmü

7 ön kapılara mid takımı takacağım aklımla infinty referans serisi var farklı bi öneriniz varmı

8 cam filmleri için hangi markayı tercih etmeliyim ve polis ne kadarına izin veriyor

9 aracımda lpg mevcut motor yıkama yaptırabilirmiyim yer önerirmisiniz

şimdiden desteğiniz için teşekkürler

UÇMUYORSAK NEWTON'A OLAN SAYGIMIZDANDIR :D

PEUGEOT 206 XS 2000 BUZ BEYAZI
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2015 Saat 20:10
Ben bildiğim iki üc tanesini soyleyim. Diğerleri hakkında bilgim yok.

3. 17 inc jant aracı çok yorar.
8. hangi koyulukta olursa olsun polis ceza yazar. Bi ara mahkeme kararı çıkmıştı ama yönetmelikle çözdüler işi.
9. Lpg markalari araç motor yıkamaya karşı çıkıyorlar. İlla yaptıracağım dersen bu işi iyi bilen ve yeterli izolasyonu yapabilecek kişilere yaptır. Ama başına gelebilecek her türlü elektoronik arızayı göze al.
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2015 Saat 21:30
17 ınç jant eskiye göre aracı hafiften yorar ama 1.6 motora fazla zararı dokunmaz 1.4 motor olsa kesinlikle önermezdim.Ayrıca DS jant güzel seçim araca yakıştırılabilirse çok iyi olur özellikle hyper black olan rengi çok hoş kendımde bu renkte bir jant kullandığımdan bana çok güzel geliyor.

Göstergeyi kendi el beceriniz veya bu işlerle uğraşan bir tanıdığınız varsa yaparsınız ancak ampüller kolay bulunuyor.O konuda sıkıntı yaşamazsınız ama dışardan birine yaptırcaksanız bu işlemi uğraşcak ınsanı zor bulursunuz ve iyi bir işçilik alır bulsanız bile.Paneli modifiye etmek hayal gücü emek ve beceri işi ayrıca 206 panelleri hassastır sonra çalışmayabilir dikkatli olun.

Headers İnternetten araca uygun bulabilirsiniz her yerde var 4 e 2 , 4-2-1 bir çok çeşit mevcut krom çabuk ısınır dıye bılıyorum seramıkte duşunulebılır ama fazla farketmıyor yınede.Düz boru kat iptali bu tarz işlemleri tüm egzos işiyle uğraşan dükkanlar halleder.Kat iptalinin çevreye zararı var.Muaynede sıkıntı yaşatabilir egzos emisyon değerlerine etki edebilir.Yakıt artışı yaşanabilir katalizör pahalı bir parçadır bu konudada dikkatli olmak gerek.Ayrıca bu işlemlerden sonra çıkan sesten ceza yeme riskinizde var.

Kapılara mıd olur Mesela öne 16 cm arkaya 13 cm  2 çift mid takımı.Arka panzidotada bir çift oval bagajada sub bu şekilde önerebilirim.Bence en makulu olur.

Cam filmi olmayan araç kaldımı trafikte ? :) Ceza yazmaya devam ediyorlar.Çok sıkıntı yaşamamak için arkaya 2 numara önlere 1 numara yada tüm camlara 1 numara film en ideal tercihlerden ikisi bence.

Motor yıkatmak her zaman risktir.Yüzeysel temizliğin kimseye zararı olmaz.

Kolay gelsin diyorum.

Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı hasanxs Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : xs 1.6 8v 90hp 2000
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasanxs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2015 Saat 00:18
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

17 ınç jant eskiye göre aracı hafiften yorar ama 1.6 motora fazla zararı dokunmaz 1.4 motor olsa kesinlikle önermezdim.Ayrıca DS jant güzel seçim araca yakıştırılabilirse çok iyi olur özellikle hyper black olan rengi çok hoş kendımde bu renkte bir jant kullandığımdan bana çok güzel geliyor.

Göstergeyi kendi el beceriniz veya bu işlerle uğraşan bir tanıdığınız varsa yaparsınız ancak ampüller kolay bulunuyor.O konuda sıkıntı yaşamazsınız ama dışardan birine yaptırcaksanız bu işlemi uğraşcak ınsanı zor bulursunuz ve iyi bir işçilik alır bulsanız bile.Paneli modifiye etmek hayal gücü emek ve beceri işi ayrıca 206 panelleri hassastır sonra çalışmayabilir dikkatli olun.

Headers İnternetten araca uygun bulabilirsiniz her yerde var 4 e 2 , 4-2-1 bir çok çeşit mevcut krom çabuk ısınır dıye bılıyorum seramıkte duşunulebılır ama fazla farketmıyor yınede.Düz boru kat iptali bu tarz işlemleri tüm egzos işiyle uğraşan dükkanlar halleder.Kat iptalinin çevreye zararı var.Muaynede sıkıntı yaşatabilir egzos emisyon değerlerine etki edebilir.Yakıt artışı yaşanabilir katalizör pahalı bir parçadır bu konudada dikkatli olmak gerek.Ayrıca bu işlemlerden sonra çıkan sesten ceza yeme riskinizde var.

Kapılara mıd olur Mesela öne 16 cm arkaya 13 cm  2 çift mid takımı.Arka panzidotada bir çift oval bagajada sub bu şekilde önerebilirim.Bence en makulu olur.

Cam filmi olmayan araç kaldımı trafikte ? :) Ceza yazmaya devam ediyorlar.Çok sıkıntı yaşamamak için arkaya 2 numara önlere 1 numara yada tüm camlara 1 numara film en ideal tercihlerden ikisi bence.

Motor yıkatmak her zaman risktir.Yüzeysel temizliğin kimseye zararı olmaz.

Kolay gelsin diyorum.

headers için internette araştırma yaptım ama genelde tofaş ve honda için var  bununla ilgili link veya istanbul yada çevre illerden önerebileceğin bir yer varmı
UÇMUYORSAK NEWTON'A OLAN SAYGIMIZDANDIR :D

PEUGEOT 206 XS 2000 BUZ BEYAZI
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2015 Saat 16:44
Genelde 206 ya takan popüler değil o yüzdendir zaten bazılarıda el yapımı yapan varsa yaptırabılırsınde araca uygun ben uyduruyorlar dıye bılıyorum takanlar var nadir de olsa.Ama dediğin gibi tofaş honda o araçlara daha kolay bulunuyor.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2015 Saat 00:01
1- egzozcuların çoğu yapar krom headers biraz zor büyük jant takıcaksanda çok bi yararını görmezsin alt devirlerin düşer üst devirler çoşar doğru boru kullanılırsa. Katalizör iptalide fazla yaktırır ama headers yaptırıcaksanda, yaptırmalısın bence. Katalizör yakıtıda arttırır.

2-söktükten sonra elektronikçelere bakıcaksın.

3-sadece aracın motorunu değil, arabanın kasasının ve ön takımınıda yorarsın.

4 çok basık arabayı kullanman zordur. coilover da maliyetlidir gereksiz.

5 pek tesisatla uğraşmadığım için yer önerim yok

6 bence bagaj üstü yapma mid koy

7 infinity iyidir.

8 llumar, madico gibi eski markaları tercih etmelisin. 1 numara yaptırırsan komple, polisle pek işin olmaz.

9 lpg olmasada 106-206-306 gibi bsi si açık koruması neredeyse hiç olmayan serilerde motor yıkamayı tavsiye etmiyorum.

Düzenleyen GökhaN - 22 Mayıs 2015 Saat 00:03
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 999 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5580 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1184 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 884 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 685 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2740 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1087 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1868 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12740 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 674 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 507 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 473 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 515 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 531 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 810 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 639 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16075 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5557 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1904 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 511 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English