Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 otomatik şanzıman
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 otomatik şanzıman

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı turker_tunca Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turker_tunca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 otomatik şanzıman
    Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2015 Saat 20:06
Arkadaşlar merhaba,
Geçen hafta 2003 model 307 xt premium aldım. Geçen hafta Eskişehri yetkili servis Banaz ' da yağ , su vs. bakımını yaptırdım. Aracı şehit dışı test etmek için Eskişehir' den Bursa' ya gittim. 50 km sonra falan vites değişmemeye başladı.(otomatik) stop ettim biraz bekledim sorun düzeldi. daha sonra tekrar aynı şeyi yaptı ve bununla beraber hararet yaptı. sebebi ne olabilir acaba arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2015 Saat 20:17
Gösterge de spor ve kar modu ışıkları yanıp söndü mu. Eger yanıp söndü ise muhtemel arıza selonoid valflerinden ( elektrovadan). hararetin yükselme sebebi de muhtemelen araç vites değiştirmediği için zorladınız o yüzden yükseldi. Bide yedek su deponuzu kontrol edin eğer su seviyesi maximum un üzerinde ise boşaltınız. Max ve minimum çizgileri arasında olması gerekiyor. Su fazla olduğunda şanzıman sorunları başladığını söyleyen arkadaşlar oldu. Bi kontrol edin isterseniz

Düzenleyen talip206 - 18 Nisan 2015 Saat 20:19
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turker_tunca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2015 Saat 20:22
Herhangi bir arıza ışığı vs yanmadı. araç 1. vitese geçip kalkmadı bile. kar modunu açınca hareket etti.
forumda okuduğum kadarıyla radyoterden de olabilir diye anlıyorum ama şimdi eskişehirde servise götüreceğim . ne yapacağım bilmiyorum 10 günde başıma bunlar geldi :(
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2015 Saat 20:33
Kar moduna aldığınızda araç ikinci viteste kalkış yapar, o yüzden hareket etmiştir. Şanzıman yağ seviyesini kontrol ettirin yağsız kalmış olabilir. Alırken sanzumanı kontrol ettirmismiydiniz.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turker_tunca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2015 Saat 20:51
aracı özel expere soktuk. tüm değerler normaldi. hiç bir sıkıntı yoktu. salı günü aracı servise soktum. normal yağ değişti filtreler değişti standart bakım yapıldı. şuan servise hiç güvenim kalmadı acaba araca yanlış birşey mi yaptılar diye. gerçi şehir dışına ilk defa çıktım 307 ile. soğutma yapamadığı için vites değiştiremiyor gibi yorumlar okudum forumda. şuan eşimin ve benim morallerimiz yerle bir.
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2015 Saat 20:59
Çok geçmiş olsun inşaallah ciddi masraf çıkartmaz. İnşaallah harareti çok yükseltip contayi yakmamissinizdir. Ben problemin soğutma sisteminden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turker_tunca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2015 Saat 21:10
çok teşekkürler temennimiz ucuz sıyırmak ama contayı yakmışmıdır orasını bilemeyiz galiba değil mi ? yoksa ustalar veya servis bunu anlar mı ?
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2015 Saat 21:32
Usta çok rahat anlayabilir conta yaktığını.conta yandığında soğutma suyuna yağ karışır. Yağa da su karışır. Kısa süre de tekrar hararet yapar. Yağ kapağını açtığınızda beyaz kabarcıklar görürsünüz. Su kabında da yağ tabakasi görülür
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turker_tunca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2015 Saat 21:44
şöyle birşey farkettik. bu expere girdiğinde de bu şekildeydi. radyatör sogutma sıvısının olduğu deponun içinde çamurlaşma vardı onu değiştireceğiz. ama içindeki su temiz. sanırım bununlada alakalı. bu olay olduktan sonra kar modu ile yaklaşık 100lm geldim hiç durmadan. aracı parkettim pazartesi ilk işim aracı göstermek olacak. sizce servis mi yoksa sanayi ustası mı? birde şu var benim bildiğim harareti trafikte şehir içinde dur kalk yapa yapa yükseltir. şehir içinde hiç bir sıkıntı yok.
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2015 Saat 23:20
Şanzımanda arıza olduğu zaman kendini korumaya alır ve en fazla 3. Vites e kadar çıkar. Siz şehirler arası yola çıkınca araç en fazla 3.vitese çıktığı için siz gaza bastıkça devir yükselmiştir. O şekilde devam ettikçe hararet yükselmiştir. Şehir içinde fazla hızlara çıkmadığınız için ilk üç vitesi kullanır o yüzden hararet yükselmez. Normalde dediginiz gibi şehir içinde hararetin yükselmesi normaldir. Ama şanzımandaki sıkıntı şehir dışında harareti yükseltiyor. Umarım conta zarar görmemiştir.
Çevrimdışı palet Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 60
Aracı : 2013 Peugeot 508 Allure
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı palet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2015 Saat 16:11
Şanzıman yağına baktırın rengi siyaha dönüştü ise yağ özelliğini kaybettiğinden dolayı kısa sürede ısınır yada şanzıman yağ seviyesi düşük ise şanzıman hararet yapar. kendisini korumaya alır ve vites yükseltmez. Şanzıman yağ değişimi yapılmasına rağmen vites yükseltmeme sorunu devam ederse şanzıman yağ soğutucunun tıkalı olup olmadığını ve aracın genel motor soğutma sisteminin sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol ettirin.
Kolay gelsin
2013 - 508 Allure 1.6 e-HDİ
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turker_tunca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2015 Saat 21:10
çok teşekkürler yardımlarınız için perşembe günü aracı götüreceğim. cevabı sizlerle paylaşırım...
Çevrimdışı 10URAKAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : peugeot 206 XE PRESENCE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 10URAKAR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2015 Saat 23:24
Merhaba,
Aracın motorunu yıkadınız mı ? yada şanzımanın üzerine su döküldü mü?
bu da pozison şalterini etkiliyor ve araç hangi vitese geçeceğini bilemiyor.
Ben selanoid valf değişikliği yaptım 2 hafta önce ve şalter yerinden çok az oynamıştı 
araç çok az hareket diyordu ve vites geçmiyordu bu parça ayarlandı ve sorun geçti.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turker_tunca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2015 Saat 12:42
aracı daha geçen hafta aldık. şehir içinde sıkıntı olmadı. şehir dışı deneyelim dedik. yaklaşık 45 dk boyunca vites d de iken 4. viteste yol aldık sonra otomatik olarak 3. vitese geçirdi.triptoniğe geçirdiğimde ise hala D yazıyordu.durup tekrar kalkmak istediğimde sadece 1. vites çalışıyordu.stop edip çalıştırdığımda tekrar vites değiştirmeye başladı. 5 dk gittim yine 3. vitese attı sanırım soğutma ile ilgilil problem var. sürekli 3. vites gidince de hararet yükseldi. şehir içinde hiç bir sorun olmamıştı. geçen hafta salı günü servise soktum yağ ve filtreler değişti. birde kanallarda tıkanıklık açan birşey uyguladılar ekstra 100 tl verdim. başka bir işlem yapılmadı.
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2015 Saat 17:37
O zaman servisin yaptığı bir uygulama sorun yaratmış. Tekrar aynı yere gidip uygulanmadan sonra olanları söyleyin. O tıkanıklığı açmak için uyguladıkları şey sıkıntı oluşturmuş gibi duruyor.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 426 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5431 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1102 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 741 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12624 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 530 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 446 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 465 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 702 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 505 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15982 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5485 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English