Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - cam filmi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

cam filmi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı darklebron Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : Peugeot 307 1.6 XS
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı darklebron Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: cam filmi
    Gönderim Zamanı: 30 Mart 2015 Saat 19:36
arkadaşlar sabah sabah polis kenara çekti cam filminden 189 tl ceza yazdı (açıkçası yazası vardı cam filmini bahane etti %100). benı bu cam filmi konusunda mevzuatı anlatacak bilgilendirecek biri varmı? ha bi de mahkemeye itiraz etme durumuda varmış o ne oluyor? ben muayenede geçmiştim hiçbir sorun cıkarmadılar fakat neden boyle şans bizi vurdu?
Çevrimdışı ahmed206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Focus II tdci 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2015 Saat 19:59
Ceza var diyenler de var ceza yazmak yasal değil diyenler de...
Geçmişte dava edip kazanan da var ama emsal teşkil etmiyor nedense...

http://www.sigortam.net/trafik-sigortasi/araclara-cam-filmi-cezasi

http://www.hukuki.net/showthread.php?114110-Trafik-cam-filmi-cezasi

Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 206 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2015 Saat 20:03
muaynede hafif kusurla gecersiniz fakat trafikte kullanılması yasak.
çeviren kişinin insiyatifindesiniz, cok koyu derse söktürebilir ceza yazabilir.
kardesim gercekten sans işi bu, sen en açığından takarsın ilk gün cevirir soktururler, başkası ön cam dahil zifiri karanlık cekmistir yıllardır o sekilde geziyordur, ne cevirirler ne sorarlar.

bir yere basvurmanı da önermem vakit kaybı olur daha cok paran gider. bisi de degismez.

gecmis olsun.
Peugeot 206 CC 1.6 (109 Hp)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı darklebron Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2015 Saat 20:17
arkadaşlar nereye ne kadara söktüreceğim ve çizilmesini istemıyorum camın önereciğiniz bir yer bir yöntem varmı kendımde yapabılırım
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2015 Saat 20:26
kendiniz yapabilirsiniz, camsil sıkın filmlere ıslansınlar, 10 dk beklesin, biraz daha sıkın ve yavasca uzlarından cekin sokuleni cekin cıksın, ufak parcalar kalırsa tinerli ya da benzinli bir bez yardımı ile kazıyın cıkıyor. cam cizilmez korkma, arka camı sokerken dikkatli ol sadece, cam rezistansı vardır, filmle beraber onu da sokme sakın. cok sırıtmıyorsa ya da yeniden film yaptırıcaksan arkayı elleme kalsın. polis zaten arka cama bisi demez.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı darklebron Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2015 Saat 20:37
ya neden tırsıyorum bılıyormusun sımdı maddelerı okudumda sürücüyü ilk seferde uyarma 2.seferde trafıkten men etme dıye madde var napıcam afalladım kaldım
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı darklebron Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2015 Saat 20:37
cahilliğime verin film içerden mi dışardanmı yani içeri mi sıkcam dısardanmı?
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2015 Saat 22:51
Orjinalini yazan: darklebron darklebron Yazdı:

cahilliğime verin film içerden mi dışardanmı yani içeri mi sıkcam dısardanmı?

filmler icerde oldugu icin iceri sıkacaksın, filmlerin uzerine ıslanması lazım filmlerin.
sokerkende sıkarak sokmek lazım. camla film arasına da bolca camsil sık.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı darklebron Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2015 Saat 23:08
ikinci kez aynı şekilde yakalanırsan trafıkten men varmış doğrumu.çok adaletsiz değilmi ya
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2015 Saat 23:39

ikinci kez aynı şekilde yakalanırsan trafıkten men varmış doğrumu.çok adaletsiz değilmi ya

o konu hakkında bir bilgim yok fakat aynı cezadan ikinci kez yakalananlara yaptırım agırlasıyor onu biliyorum.
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2015 Saat 13:36
koyu renk olmazsa çok pek çevirmiyorlar birde arabanız dikkat çekerse zaten çeviriyorlar.
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2015 Saat 23:29

Evet 2.den sonra trafikten men ediyorlar. Bir sürü prosedüru var. Filmleri söküyorsun trafik tescile gidiyorsun aracıkontrol edip fotoğrafını çekiyorlar. Bir sürü mevzuat imza falan filan
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2015 Saat 01:41
Çoğu ilde cam filmi uygulamaları yapılıyormuş yani şu aralar dıkkat edın polisler cam filmden ceza yazabilirler.Her yerde durum böyle.Şimdi muayneden geçse bıle cam filmi polis cezasını yazar yani o ayrı bir konu.Hafif kusur muayneden geçer ama muayneden geçen herşey yasal değildir.Ayrıca bir kez daha film sökülmeden çevirmeye girer ceza yersenız men oluyor araç ozamanda kesın söktürüp verilen müddet içinde trafiğe gitmeniz gerekiyor cezayı yatırıp aksi taktirde meni kaldırmıyorlar ve tekrar muayneye gırmeye kadar yolu var işin.Bence çok koyu olmadığı sürece sıkıntı yaratmamaları lazım trafiğin artık bu film konusunu aşmamız gerek he bazıları var ne olduğu belli değil yağlı boya ile boyanmış gibi camlar onlara yazsınlar.Ama abartı olmayanlara karışmasınlar bence illa film çektiren bir insan kötü düşünce veya başka bir nedenle yaptırmaz güneşten rahatsız oluyorum ben mesela bırde aracın ıçının olduğu gıbı dışardan gozukmesını ıstemıyorum bunlar benım hakkım ha evıne perde takmamışsın ha trafıkte dışardakıler aracının ıçını ızlemış aynı şey bana göre o yuzden yanlış buluyorum kışısel fıkrım belli belırsız açık renk olanlara karışmamaları.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı darklebron Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2015 Saat 01:41
benım bu ılk cam filminden ceza yiyişim sadece uyarıldı yazmışlar kağıda gitmem gerekıyormu trafık tescıle çıkartıp filmleri yoksa bu trafık tescıl olayı 2.kez görülme olayındamı arkadaşlar
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2015 Saat 01:56
Bir yere gitmeye gerek yok usta şuan.Sen sökmeden bir daha çevirmeye girdiğinde cam filmine bakarlarsa daha önce senı uyardıkları çıkıyor bu sefer sökmediğin için men ediyorlar aracı.Genelde böyle olduğundada en geç 2 güne sök gel diyorlar.Ozamanda el mahkum cezayı paşalar gibi ödeyip filmleri söktürüp aracı trafığın otoparkına çekıyorsun memur gelıp bakıyor sonra meni kaldırıyor bılgısayardan.Bi tanıdığın başına filmden bu gelmişti ordan bılıyorum bende anlatılanlardan.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı darklebron Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2015 Saat 02:08
tamam eyvallah bro sağolasın sabahleyin ptt den cezayı ödedim ardından filmlerin hepsini cıkardım araba boyle cok cıplak kaldı alışamadım ama artık içim rahat birşey diyemezler herhalde araba orijinal hiçbişeyi yok zaten :)
Çevrimdışı Bedirhan52 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307 1.6HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bedirhan52 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2015 Saat 03:32
Ben subat ayinda yemistim 189 tl film cezasi cezayi odeyip mahkemeye itiraz ettim ve cezanin kaldirilmasina karar verdi hakim vergi dairesine dilekce yazdim paranin yatmasini bekliyorum
Çevrimdışı and Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308 Millesim 1.6 VTI OV
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı and Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2015 Saat 09:40
Peki bunun yasal bir yolu var mı?
Benim bir kaç ay sonra muayene tarihi geliyor ve lpg'yide işleticem orada cam filmli ibaresi de ekletebilir miyim?
2010 308 Millesim 1.6 VTI OV
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2015 Saat 11:16
Orjinalini yazan: and and Yazdı:

Peki bunun yasal bir yolu var mı?
Benim bir kaç ay sonra muayene tarihi geliyor ve lpg'yide işleticem orada cam filmli ibaresi de ekletebilir miyim?

cam filmini ruhsata işletemezsiniz.
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2015 Saat 14:22
zengin kodamanlar lüks araçlarına camları zifiri karanlık bir şekilde biniyorlar kimsenin gıkı çıkmıyor. neymiş onları camı orijinal fabrika çıkışı koyu renkmiş. ne fark eder kardeşim onda da içi görünmüyor bunda da. öyle saçma şeyler var ki insanı yaşamaktan bezdiriyorlar. paran varsa zenginsen her şey serbest.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1464 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1425 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 180 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25151 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1106 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10827 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 521 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 572 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English