Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geri Vites Hk.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Geri Vites Hk.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı blntctn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 206 1.4 XT
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blntctn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Geri Vites Hk.
    Gönderim Zamanı: 18 Mart 2015 Saat 16:08
Arkadaşlar merhabalar,

aracçta geri vitese takınca yerleşmiyor debriyajı hafif kaldırınca vitesi tekrar geriye yerleştirince giriyor nedendir acaba yerleşmemesinin. Fiat Linea'da da aynı sorunu yaşamıştım ki o sıfır araçtı onun için pek önemsemiyorum bi kaç tane fiat linea kullandığım için hepsinde aynı sorunu yaşamıştım. ama peugeot 206 ilk aldığım gündendir rahatlıkla girdiği zamanlarda oluyor geri vitese zorladığı zamanda oluyor neden acaba bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sewinirim. ileri viteslerde sıkıntı yok.
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI
Çevrimdışı OkanTekin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot 407 Executive1.6HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı OkanTekin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mart 2015 Saat 16:10
Soğuk havanın etkisi olabilir... 
Okan Tekin
Çevrimdışı vpro Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 1.6 HDI 301 ALLURE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı vpro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mart 2015 Saat 16:18
Buda pejoya kronik geriye zor giriyor bendede var
Çevrimdışı vpro Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 1.6 HDI 301 ALLURE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı vpro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mart 2015 Saat 16:18
Buda pejoda kronik geriye zor giriyor bendede var
Çevrimdışı themurat54 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : peugeot 206 sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı themurat54 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mart 2015 Saat 16:58
Bu çok kişide olan bi sorun, önce 1 sonra geri veya tekrar debriyaj yaparak geçiyo bazen beni baya bi uğraştırıyor
Peugeot 206 Sedan
2007 Model, Comfort, 1.4, 75 HP, Benzin/LPG
Çevrimdışı koray.turan Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı koray.turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mart 2015 Saat 22:35
Tek bende var saniyordum demekki kronikmis alismak gerek dediginiz gibib baze. Cok kolay bazen 3 4 denemeden sonra geriye gecebiliyo
206 Eskilerden gelen tutku ilk reklam... :)
Çevrimdışı trabzonlu207 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2007
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı trabzonlu207 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mart 2015 Saat 22:53
Arkadasim bende arabami ilk aldigimda ayni problemi yasiodum simdi simdi alistim.ona aptalca bi ses cikarirdi ki sinir olurdum :)/simdi anlaşiyoruz 3 kerede anca giryo
Mecnun bilseydi Peugeot sevgisini severmiydi Leyla zillisini
Çevrimdışı Zagorka Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : BMW - İnsignia - Ww Sharan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Zagorka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mart 2015 Saat 22:58
Bende de Vardı Aynı Sorun Bende Sadece Bende Oluyor Sanıyordum Smile Herzaman önce 1 e Takıp Birazcık Gaz Verip Sonra Geri Vitese Geçiyordum Anca Ozaman Oluyordu :) Ama Artık Mazide Kaldı Unhappy
Ww Sharan (K0455BA)(BG)
BMW (CM6463AH) ( BG )
Opel İnsignia (16GP802) TR

EX CAR :

Peugeot 307 (16CSN72)
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mart 2015 Saat 20:47
Soğuk havayla felan alakası yok benimki çoğunlukla geçiyor vitese zamanlaelin alışıyor. Ama bazen geçmiyo onda da geriye takarken vitesin takıldığı yerde kolu fazla zorlamadan ayağını hafifçe kaldır debrejden lık diye geçiyo zorlamaya gerek yok. Bu bir sorun değil çok arabada vardır. Toyotada da vardı arkadaşın. gli de.Mandallı araçlarda pek problem olmuyo ya da kolun uzerine basılarak takılanlarda.
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
Çevrimdışı xmen Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 307 1.4 hdi xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı xmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mart 2015 Saat 21:24
Orjinalini yazan: sezar206 sezar206 Yazdı:

Soğuk havayla felan alakası yok benimki çoğunlukla geçiyor vitese zamanlaelin alışıyor. Ama bazen geçmiyo onda da geriye takarken vitesin takıldığı yerde kolu fazla zorlamadan ayağını hafifçe kaldır debrejden lık diye geçiyo zorlamaya gerek yok. Bu bir sorun değil çok arabada vardır. Toyotada da vardı arkadaşın. gli de.Mandallı araçlarda pek problem olmuyo ya da kolun uzerine basılarak takılanlarda.
arkadaşa aynen katılıyorum... ayağınızı debriyajdan az çekince geçiyor kendiliğinden... ya da arabayı olduğu yerde az birşey hareket ettirirseniz kendiliğinden geçecektir... 
2005 Peugeot 307 1.4 hdi
1997 Opel Vectra 1.6 16v CD
2003 renault clio 1.5 DCI
2006 peugeot 307 1.6 HDI
2006 ford fiesta 1.4 TDCI
Çevrimdışı pierson Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 206 XR AUTO 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı pierson Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2015 Saat 17:04
Merhaba arkadaşlar..206 otomatik vites xr aracın vites topuzu kırıldı..hepsi burada ve gittigidiyorda vites tpuzlari satılıyor..acaba olur mu bunlar..her marka araç için diyor..bir de bu vitez topuzu nasıl çıkar.yardımcı olabilir misiniz?
Çevrimdışı Efe-Pöjo Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 207 1.4 16v trendy lpg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Efe-Pöjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2015 Saat 19:05
sağlam ittirince geçiyor, sorun yok.
Çevrimdışı ibrahim Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 2005/206 X-Desing (Benzin)
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ibrahim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2015 Saat 05:01
Orjinalini yazan: blntctn blntctn Yazdı:

Arkadaşlar merhabalar,

aracçta geri vitese takınca yerleşmiyor debriyajı hafif kaldırınca vitesi tekrar geriye yerleştirince giriyor nedendir acaba yerleşmemesinin. Fiat Linea'da da aynı sorunu yaşamıştım ki o sıfır araçtı onun için pek önemsemiyorum bi kaç tane fiat linea kullandığım için hepsinde aynı sorunu yaşamıştım. ama peugeot 206 ilk aldığım gündendir rahatlıkla girdiği zamanlarda oluyor geri vitese zorladığı zamanda oluyor neden acaba bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sewinirim. ileri viteslerde sıkıntı yok.

Bende de aynı sorun var. Yorumlara baktımda bir tek biz değilmişiz : ) 206'nın bir çok kronik hastalığından birtanesi demek ki. 2 ustaya gösterdim ikiside 800 TL masraf çıkar dediler. Ama senin sayende ve yorum yapanlar sayesinde yaptırmayı düşünmüyorum, gerek kalmadı. :) 
Tanrı Dağı kadar Türk'üm, Türkçü'yüm, Atatürkçü'yüm!.
Çevrimdışı monalos Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Yaşı : 28
Aracı : 2002 206 XT FULL
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı monalos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2015 Saat 08:07
vites geçişleri , direksiyon soyulma , torsiyon , yolcu airbag çatlaması bunlar kronik sorunlar , airbag sorunu 2005 206 da bile var ya , hepside aynı yerden çatlamış arkadaş :)
PEUGEOT 206 FARKI 1.4 BENZİN XT 2002 ABS
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2015 Saat 22:34
Usta peugeot 206 da geri vites bazen geçmiyor takılıyor bunun çözümü debriyaj tazelemek 2-1 arası oynamak vitesle nadir olur zaten bu her zaman olmaz genelde ani hareket edince olması mümkün.Kronik sorun olayına gelince monalos saydığın hiç birşey aracımda yok demekki bunlar kronik sorun değil bu şekilde kestirip atmamak lazım.Airbaglarda çatlama,direksiyonda soyulma torsiyon hiç birinde sorun yok sadece viteste arada sıkıntı oluyor oda 206 nın şanzumanı farklı bir yapıya sahip olduğu için kaynaklanıyor.Ayrıca arkadaş bu tarz sorunu farklı marka modellerdede yaşamış acaba kullanım dan kaynaklanan hatalar olmasın bu konuyla ilgili.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2015 Saat 23:06
Orjinalini yazan: ibrahim ibrahim Yazdı:

Orjinalini yazan: blntctn blntctn Yazdı:

Arkadaşlar merhabalar,

Bende de aynı sorun var. Yorumlara baktımda bir tek biz değilmişiz : ) 206'nın bir çok kronik hastalığından birtanesi demek ki. 2 ustaya gösterdim ikiside 800 TL masraf çıkar dediler. Ama senin sayende ve yorum yapanlar sayesinde yaptırmayı düşünmüyorum, gerek kalmadı. :) 
O iki ustanın da .. pek bi bilgisi yok demek ki. Biz biliyoruz bunu da akşama kadar arabaların sanayinin içinde olan bu şerefsizler gerçekten mi bilmiyolar ya durumu. Bu bi çok arabada var. 800 lira bi de. Kansız bunlar kansız. Senden 800 lira alacak ve yine bu durum devam edecek bunun tedavisi yok. Aynı durum toyotada da vardı 5. vites ile geri vites aynı dişliyi kullanıyormuş o yüzden böyle oluyormuş. Bizim arabalarda da buna benzer bi durum var bence.
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
Çevrimdışı blntctn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 206 1.4 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blntctn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mart 2015 Saat 07:07
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Usta peugeot 206 da geri vites bazen geçmiyor takılıyor bunun çözümü debriyaj tazelemek 2-1 arası oynamak vitesle nadir olur zaten bu her zaman olmaz genelde ani hareket edince olması mümkün.Kronik sorun olayına gelince monalos saydığın hiç birşey aracımda yok demekki bunlar kronik sorun değil bu şekilde kestirip atmamak lazım.Airbaglarda çatlama,direksiyonda soyulma torsiyon hiç birinde sorun yok sadece viteste arada sıkıntı oluyor oda 206 nın şanzumanı farklı bir yapıya sahip olduğu için kaynaklanıyor.Ayrıca arkadaş bu tarz sorunu farklı marka modellerdede yaşamış acaba kullanım dan kaynaklanan hatalar olmasın bu konuyla ilgili.

daha önceki araçta da olduğunu belirtmiştim özellikle Fiat Linea'nın 2012, 2013, 2014 modellerini 6 ay her birini kullandım we 3'ünde de aynı sorun vardı yanlış kullanımdan olma ihtimali olduğunu sanmıyorum ki yanlış kullanımdan kasıtta ne olabilir onuda anlamadım :) sonuçta debriyaj ve wites başka birşey yok :)
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI
Çevrimdışı Welcome-Çağan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 2071.4vti
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Welcome-Çağan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mart 2015 Saat 08:50
Selam ,
Benim de ilk aracım 206 idi ve geri vitese geçerken zaman zaman aynı sıkıtıyı yasıyordum sonra fark ettım ki. Geri vitse takerken - vites boslugu ile almak gerekiyor. Yanı , İlk once aracı boşa alıp, daha sonra tekrar debriyaja tam basıp geriye alarak , bu sıkıntıyı atlattım. Denemenizi tavsiye ederim.

Not, korkulacak bir sıkıntı değildir . :)

Seninle Bir Randevumuz Var Bay 207 LeManS. :)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1731 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1481 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 227 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6015 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25193 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 260 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1473 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 538 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 611 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4133 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English