Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Arkadan gelen takır tukur sesi yardım.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Arkadan gelen takır tukur sesi yardım.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı aliyurttakal Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aliyurttakal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Arkadan gelen takır tukur sesi yardım.
    Gönderim Zamanı: 03 Mart 2015 Saat 04:40
Merhaba arkadaşlar,

2002 model 1.4 Colorline kullanıyorum yeni oluşan bir sorun arka taraftan özellikle tümseklerde ve arnavut kaldırımı tarzı olan yerlerde arka taraflardan sürekli takırtukur ses geliyor buda insanı oldukça rahatsız ediyor servislere gösterdiğim zaman torsiyon değişmesi lazım farklı bir servis arka amortisörlerin değişmesi gerekiyor diyip 500 600 TL masraf çıkarıyorlar özelliklede lakayıt tavırlarından dolayı açıkçası salladıkları bariz belli oluyor. Araştırdığım kadarıyla kronik sorunmuş torsiyon olayı ama aracı alalı ben daha 1 ay oldu ses daha yeni 1 haftadir var ve aniden aracı bırakıyorum sıkıntı yok sabah çalıştırıyorum takır tukur ediyor ve ses sürekli olarak aynı şekilde duruyor. Sesten sonra 1 hafta boyunca aşırı hor kullandım eğer torsiyon kaynaklıysa daha cok sıkıntı oluşur diye ama seste herhangi bir değişme yok yine aynı seviyede servislere boş yere para kaptırmadan önce sizden yardım alabilirmiyim arkadaşlar ses gelebilecek neler vardır 206' larda stepne vb. yardımcı olabilirmisiniz.
Çevrimdışı serky54 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serky54 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2015 Saat 23:30
kardeşim eline bir adet wd40 al önce arka süspansionları amartisörleri yağla sprey ile, daha sonra arka koltuk kancalarına sür ( buraya gress yağıda sürebilirsin) wd 40 ile arka emniyet kemer çıkış noktasındaki birbirine temas eden plastik aksamı da yağla % 80-90 problemin çözülecektir
aynı sorun bende de vardı şuanda yok:)
Çevrimdışı 206x-line Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 206xs
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 206x-line Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2015 Saat 01:08
bir kac seyden yapabilir bende sait oldum eski aracım 206'dan bilirim suan pek girmiyorum bu siteye ama takip ediyorum araç degisikligi yaptığım için fazla bakamıyorum

1:bagaj kilidi karsılıgından gelebilir (ya değişim yada karsılıgı biraz asagi alma)
2:istepne lastiğin içinde krikodan olabilir (çıkarıp yanına iç lastikle sıkıştırma yapılabilir)
3:arka koltukların kilit yerinden gelebilir (bant sarılarak tam oturtturulması iş görecektir)
4:torsiyonda boşluk yoksa yaptır yoksa  ( torsiyon mili var ince cubuk arka iki teker arasında bulunur onu çıkart zaten bu ses arka tekere sert bir tekme at duyarsın metal sesi mili çıkartıp ona uyacak hortum tak yalnız bir tarafı yuvasına gore daha ince bir 20cm kadar hortum geçmiyor oraya bez bant sararak kesin cozume ulaştım ben umarım işine yarar kolay gelsin
Çevrimdışı ALLEX Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : OPEL ASTRA SEDAN CDTİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALLEX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Haziran 2015 Saat 19:08
Orjinalini yazan: serky54 serky54 Yazdı:

kardeşim eline bir adet wd40 al önce arka süspansionları amartisörleri yağla sprey ile, daha sonra arka koltuk kancalarına sür ( buraya gress yağıda sürebilirsin) wd 40 ile arka emniyet kemer çıkış noktasındaki birbirine temas eden plastik aksamı da yağla % 80-90 problemin çözülecektir
aynı sorun bende de vardı şuanda yok:)

2008 yılında sıfır fever 206 almıştım.aldığım günden bir hafta kadar sonra arkadan gıcırtı sesleri gelmeye başladı.

servis ''sizin kulaklarınız abarttıyor'' dedi..

sorunu buldum (Kesinlikle arka koltuk kancalarından)

çözümü de şaka gibi ancak tornada kendim teflon malzemeden burç benzeri bireşey yapıp oraya sıkıştırmakla çözdüm.

geçenlerde tekrar 206 sw aldım aynı gün o gıcırtıyı eski yöntemimle çözdüm :)Clap

sert plastik boruyu kesitten yarıp o bölgeye geçirerek çözebilirsiniz.
MORALİ AĞRIYOR....
Çevrimdışı ceteris paribus Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ceteris paribus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2015 Saat 14:40
ses gıcırtı şeklinde geliyorsa yüksek ihtimalle torsiyonla ilgili bir sıkıntı vardır.bende de torsiyon sıkıntısı olmuştu ilk aldığımda aracı 500-600 tl bi maliyeti olur sana.eğer ses takır tukur şeklindeyse yukarı da bir arkadaşın yazdığı gibi bagaj kapağı vs. nedenlerden kaynaklanıyordur.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1419 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 151 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5985 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1413 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10820 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 565 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
yakup5353 2
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English