Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 Benzin pompası yandı aman dikkat !!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 Benzin pompası yandı aman dikkat !!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı volkigraphic Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : peugeot 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkigraphic Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 Benzin pompası yandı aman dikkat !!!
    Gönderim Zamanı: 02 Mart 2015 Saat 11:15
Selam arkadaşlar başıma gelen olayı paylaşmak istedim LPG kullanan arkadaşların dikkatli olması lazım aracım 203 model 307 XT Otomatik Vites Lpg li.

aracım lpg li olduğundan ilk çalıştırmada benzinle çalışması gerekirken çalışmadı, bende direkt LPG ile çalıştırdım ustanın yaptığı kontrolde benzin pompasının yandığını söyledi.

araç da depoda az miktarda benzin olduğundan bu tür problemleri yapabileceğini söyledi. araçda mutlak suretle çeyrek deponun üstünde benzin bulunması gerekiyormuş. araç lpg ile giderken de benzin pompası çalıştığından içerisinde benzin olmadığında ısınarak yanıyormuş.

Aşağıda resimlerini de paylaştığım parça bildiğiniz gibi sağ arka koltuk altında bulunan benzin deposunun içindeki şamandıra ve benzin pompası. deponun içinde plastikler resmen erimiş görünce bende şok oldum. 

Allah korumuş LPG kullanan arkadaşlar aman dikkatli olsun. 

Çevrimdışı themurat54 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : peugeot 206 sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı themurat54 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2015 Saat 11:49
Çok geçmiş olsun hocam ne kadara mâl oldu şimdi size
Peugeot 206 Sedan
2007 Model, Comfort, 1.4, 75 HP, Benzin/LPG
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkigraphic Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2015 Saat 12:57
sağolasın themurat54 

çıkma parça baktım ilk önce 200 - 350 arası değişen fiyatlar vardı
webo yan sanayi benzin pompası aldım 165 TL

BSI beyin sigorta kutusunda da problem olmuş 

onunda orjinaline 575 TL fiyat verdiler
çıkmasını 200 TL ye aldım. 

Çevrimdışı vpro Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 1.6 HDI 301 ALLURE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vpro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2015 Saat 16:02
Aynısı bende oldu hocam benzin pompası bozul 70 lira vermiştim lpg li araçları benzinsiz bırakmayın motor yan sanayiydi
Çevrimdışı themurat54 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : peugeot 206 sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı themurat54 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2015 Saat 16:53
Orjinalini yazan: volkigraphic volkigraphic Yazdı:

sağolasın themurat54 

webo yan sanayi benzin pompası aldım 165 TL

çıkmasını 200 TL ye aldım. 

İyi bari çıkma parça bulabilmişsin benim bi sinyal, korna, far üçlüsünde arıza vardı çıkma parça bulamayıp tamirini yapanıda zor bulmuştum. Gerçi İstanbul'da olduğun için çok sorun olmamıştır senin için. Yinede epey bi masraf yapılmış hep duyuyordum ama yananı ilk defa senin resimlerde gördüm gerçekten dikkat etmek lazım bi arkadaş yazmış burda "depodaki benzin cepteki paradır" :) cepte para olmasada doldurmak lazım :) tekrardan geçmiş olsun
Peugeot 206 Sedan
2007 Model, Comfort, 1.4, 75 HP, Benzin/LPG
Çevrimdışı maestro Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Haziran - 1983

Aracı : 2002 307 xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maestro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2015 Saat 21:14
bu manzara oluşmadan önce bir ön belirti vermedi mi benim bu aralar benzin göstergesi sapıttı başı alıp sona dayanıyo ama çalışmada bi problem yok
Kem âlât ile kemâlât olmaz...
Çevrimdışı sanctuary35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sanctuary35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2015 Saat 23:43
lpgden pek anlamam ama araç lpgye geçtiği zaman benzin pompasını çalışmasını durduran bir modül takılıyo die biliyorum size bunu takmamış olabilirlermi
Aslan besleyen yemini düşünmez.
Çevrimdışı tolga.onal Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolga.onal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2015 Saat 23:49
Bende yakmıştım benzin pompasını pompayı komple söküp içindeki bi parçayı değiştirmişti ustam 50 liraya halletmiştim. Ama akıllanmadım :) Depodaki benzini hala ihmal ediyorum üşendiğimden ama bi daha sorun çıkartmadı çok şükür. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkigraphic Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2015 Saat 08:04
malesef herhangi bir belirti olmuyor araba çalışmayınca anlıyorsun yandığını
Çevrimdışı ayna Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 206+
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2015 Saat 10:11
aynı olay arabayı ilk aldığımda benimde başıma gelmişti.böyle birşeyi bilmediğimde benzin koymadım daha doğrusu içinde ne kadar benzin var anlayamadığımdanda oldu.ilçede olduğum için tamirciye götürememiştim ondan sonra akü takviyesi yapıp çalıştırmayı deniyordum olmuyordu sonradan fark ettik ki benzin pompası yanmış tabi bu sürek 1 hafta sürmüştü :D
Çevrimdışı tolga.onal Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolga.onal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2015 Saat 11:03
1 Hafta iyiymiş gerçekten :) Eğer tekrar başına böyle bişey gelen olursa diye yazayım. Sağ arka koltuğu kaldırıp benzin pompasına doğru kulağınızı yaklaştırıp kontağı açınca 1-2 saniye sonra pompanın çalışma sesi duyulur. Eğer duyulmuyorsa pompada sıkıntı var demektir.
Çevrimdışı ayna Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 206+
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2015 Saat 11:34
Aynen sorunu bulmak 2 hafta sürdü :) tabi yazdığın iyi olmuş başkalarının başına gelirse işlerine yarar.
Çevrimdışı gogly35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 308 Comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gogly35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2015 Saat 23:21
Merhaba arkadaslar sanırım aynı sorun benimde başımda (inşaallah yanılıyorumdur) aracım zavoli lpgli   ve bildğiniz gibi benzin göstergesi oynaması benim aracımda da mevcut. son 2 benzin alımından sonra benzin ibresinde kıpırdama olmadı sürekli ibre 0 da duruyor ve sarı ışık hep yanıyor , yol bigisayarıda eksik yakıt uyarısı veriyor. halbuki depoda benzin olduğunu biliyorum.. haftasonuna doğru servise götüreceğim ama öncesinde önerilerinizi bekliyorum..
308 VTI // 2009
Çevrimdışı Canberk35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307 1.6 HDI XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Canberk35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2015 Saat 01:36
Orjinalini yazan: gogly35 gogly35 Yazdı:

Merhaba arkadaslar sanırım aynı sorun benimde başımda (inşaallah yanılıyorumdur) aracım zavoli lpgli   ve bildğiniz gibi benzin göstergesi oynaması benim aracımda da mevcut. son 2 benzin alımından sonra benzin ibresinde kıpırdama olmadı sürekli ibre 0 da duruyor ve sarı ışık hep yanıyor , yol bigisayarıda eksik yakıt uyarısı veriyor. halbuki depoda benzin olduğunu biliyorum.. haftasonuna doğru servise götüreceğim ama öncesinde önerilerinizi bekliyorum..

Gösterge ile pompanın pek alakalı olduğunu sanmıyorum. Aldığınız yakıt miktarıyla alakalı olabilir. Şamandıra sistemi olmadığı için göstergenin düzgün göstermesi için yaklaşık 10 lt falan yakıt almak gerekiyor tek seferde. Nasıl olsa lpg ile kullanıyorum diye düşünüp 5-6 litre alıyorsanız gösterge değişmez.
Çevrimdışı gogly35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 308 Comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gogly35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2015 Saat 12:47
3 senedir hemen hemen aynı miktarda (aylık 30-40 tl) benzin alıyorum ama dediğim gibi son 2 alımda göstergede değişiklik olmaması korkuttu beni.. üstelik yaz mevsiminde olduğumuz için motor daha kısa sürede lpg geçtiği için benzin tüketiminin az oldğunu düşünüyorum
308 VTI // 2009
Çevrimdışı Canberk35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307 1.6 HDI XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Canberk35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2015 Saat 14:40
Benim aracım dizel olmasına rağmen, yani motorin daha ucuz olmasına rağmen 30 TL'lik yakıt aldığımda gösterge hiç değişmedi hocam. :) Depo "bu ne len böyle 6 litrecik mi?" diyerek trip atıyor. Oralı olmuyor. :) Bi 50'lik alarak deneyin hocam. Muhtemelen çözülecektir sorununuz. Çözülmezse buradan konuşuruz tekrar.
Çevrimdışı Orçun.Dmr Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2015 Saat 21:24
Orjinalini yazan: volkigraphic volkigraphic Yazdı:

sağolasın themurat54 

<span style="line-height: 1.4;">webo yan sanayi benzin pompası aldım 165 TL</span>

<span style="line-height: 1.4;">çıkmasını 200 TL ye aldım. </span>

Abi keşke parçanın orjinalini alsaydin
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...
Çevrimdışı Ergün terli Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2005 pejo xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ergün terli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2020 Saat 13:53
Merhabalar sadece pompayı mi mi degistirdiniz komple mi aldınız yazdığınız fiyata 
Şuan benim araç arıza veriyor sadece pompa değişti amaa. 2 hafta sürmedi usta komple samanndranin değişmesi gerektiğini söyledi
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2020 Saat 22:16
Orjinalini yazan: Ergün terli Ergün terli Yazdı:

Merhabalar sadece pompayı mi mi degistirdiniz komple mi aldınız yazdığınız fiyata 
Şuan benim araç arıza veriyor sadece pompa değişti amaa. 2 hafta sürmedi usta komple samanndranin değişmesi gerektiğini söyledi
Pompa bozuksa sadece pompanın değişmesi yeterli olur. Ama şamandıranın ve soketlerin olduğu bölümde erime bozulma kırık vs. Varsa komple değişmesi gerekir.
Çevrimdışı helwasteak's chef Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Aracı : 2002 pejo 307 sw
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı helwasteak's chef Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2020 Saat 14:16
Selam 307 sw nin şamandırası neresinde 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1403 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5983 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25149 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1401 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 103 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1099 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 174 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 362 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 234 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1408 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10813 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 516 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 560 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 886 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English