Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - BU SES NEREDEN GELİYOR LÜTFEN YARDIM-VİDEOLU
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

BU SES NEREDEN GELİYOR LÜTFEN YARDIM-VİDEOLU

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı 10URAKAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : peugeot 206 XE PRESENCE
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 10URAKAR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: BU SES NEREDEN GELİYOR LÜTFEN YARDIM-VİDEOLU
    Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2014 Saat 09:26
Merhaba Arkadaşlar,
Yaklaşık 3 Ay önce bir peugeot 206 XE presence otomatik vites bir araç aldım.
Araçtan oldukça memnunm bize yetiyor ancak. Son zamanlarda aracın sağ önünden çok garip bir ses geliyor. Sanki göğüsün içinde yada daha aşağıda birşeyler sallanıyor. yada titreşiyor. Özellikle sağ amortisörün üzerindeki havalandırma boşuğundan eko yaparak içeriye daha çok ses geliyor.video da da fark edebilirsiniz.

şimdi problemi detaylı birşekilde tanımlamak için çektiğim videoları ekliyorum.

1.Video sesin araç içerisinden duyulması(00:33 de gaza bastığımda ses gidiyor)

http://www.youtube.com/watch?v=N4kteXcWmmY

2.Bu sabah detaylı bir şekilde motor kaputunu açarak çektiğim video

http://www.youtube.com/watch?v=aVccQFrhy54&feature=youtu.be
(2. video da 00:22 saniyesinden itibaren ses kaynağına yani sağ tekerin üzerindeki havalandırma boşluğuna giriyorum ve sesin ne kadar acayip bir şekilde çıktığı ve nasıl yankı yaptığını detaylı bir şekilde görebilirsiniz. 00:31 saniyesinde oradan uzaklaştığımda deriye sadece motor sesi kalıyor.)

-Şimdi aklıma gelen sorular o bölgede çalışanbir mekanizma var mı????
-O bölgeyi detaylı görmek için sağ teker davlunbazı sökmek yeterli mi?
-gelen sese göre bir pompa gibi birşeyin orada olma ihtimali nedir?

Bir de probleme bu detaylar ile değerlendirmenzi rica ederim Arkadaşlar....Unhappy

Çevrimdışı pierson Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 206 XR AUTO 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pierson Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2015 Saat 19:46
Merhaba arkadaşlar..aracımdan ses geliyor..aracimi bir ya da iki uç gün kullanmiyorum..ondan sonra kullanmaya başladığımda araca gaz verirken acayip bir ses çıkıyor..garuk guruk diye..gaza basınca oluyor..on on beş dk gidince ya da ısınınca kayboluyor..nedir ne değildir bilen varmı?aracı hergun kullanınca ses gelmiyor..ama bir gunun sonunda o ses geliyor..
Çevrimdışı lead38 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 52
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lead38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2015 Saat 22:26
ben segman veya sibop vuruntusuna benzettim
Çevrimdışı lead38 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 52
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lead38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2015 Saat 22:28
o dediğiniz yerlerde hareketli bir parça yokki 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pierson Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2015 Saat 23:23
Gaza basınca garr gurr ses..basıma iş acmasa barı..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pierson Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2015 Saat 09:50
Guncel
Çevrimdışı pusutr Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 308 1.6 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pusutr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2015 Saat 17:19
10RUAKAR, kardeş kornanı kontrol eder misin? Kalorifer borusuna deyiyor olabilir.
Pierson, devir daim pompası veya etrafındaki parçalardan olabilir.

Düzenleyen pusutr - 06 Temmuz 2015 Saat 17:20
Çevrimdışı serdaralısan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 1994
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serdaralısan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2015 Saat 17:45
kardeşim netten dolayı youtube giremiyorum ama devir daim ve kayış gergi rulmanını kontrol et birde alternatörünün bilyalarına baktır o bölgede sana dediğin sesi verecek bu üç parça var başka birşey yok davlumbazın altı boştur ordan ses getirecek tek şey amortisör bilyaları kuyuya girdiğinde yada direksionu çevirdiğinde gelir birde porya bilyasından gelir
change
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pierson Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2015 Saat 11:12
Teşekkürler arkadaşlar..gidip baktiricam uataya..bakalım ne diyecek..bu ara biraz parasizim gidemiyorum..
Çevrimdışı fatihboz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatihboz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2015 Saat 12:36
o sese yakin bi sesten bendede vardi hatta bende konu actim. dun ustadaydim, sag once motor suyunun arkasinda benzin müsuru var o bosa cikmis dedi onu kelepce ile bagladi ses falan kalmadi.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1767 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1489 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6018 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25198 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1422 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 131 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 189 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 384 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1482 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10865 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 543 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 613 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4135 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
yakup5353 2
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English