Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Hararet göstergesi 3 saniyede fule yükseliyor.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hararet göstergesi 3 saniyede fule yükseliyor.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı bynampol Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bynampol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Hararet göstergesi 3 saniyede fule yükseliyor.
    Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2014 Saat 14:01
Herkeze merhabalar,

aracımın sorunları hakkında bigi ve deneyimlerinizden faydalanmak için bu konuyu açtım
2 ay önce peugeot 206 x-line 2003 benzinli 140binde - bir araç satın aldım akabinde bu foruma üye oldum . bu benim şahsıma ait ilk aracım.
aracı alırken güvendiğim ustamla gittim.baktı inceledi denedi ve alalım dedi (kendisi yaklaşık 10 yıldır fiat yetkili servisinde şalışan bir usta).

aracı aldıktan bir hafta sonra 5. vites geçmemeye başladı ve şanzumandan ya yolculuk esnasında ses yapıyordu.tanıdık bir ustaya götürdük. şanzımanı indirmeden 5. vitese müdehale ederek sorunu çözdü. ses olayı pek düzelmedi bunu düzeltmek için şanzımanı indirip parçalamak gerekir ve iki gün sürer dedi. gerek vakit kıtlığından gerekse ustanın yoluma ters düşmesinden bu şekilde kalsın dedik usta şanzımana zarar vermez ses yapar sadece dedi. bu arada aracın radyatör girişinden su kaçırdığını farkettik ilk fırsatta radyatörü değiştir dedi. neyse çok uzatmadan devam edeyim . tamirden sonra bir hafta geçmeden sabahları araba birden hararet yapmaya başladı. günde 70km yol yapıyorum (35km gidiş 35km dönüş )

aracım her sabah 20km de aynı yerde 5. vites 80km/s hızda giderken birden bire stop ışığını yakıp söndürüp sesli uyarı vererek (şu yakıt bittiğinde ışık yanarken çıkardığı ses gibi) hararet ibresini 70 den alıp sonuna götürüyor 3saniye içinde .bir hafta boyu böyle devam etti.aradım ustamı bilgisayara bağlayalım dedi .neyse hafta  sonu bağladık bilgisayara ön hararet ısı termometresi hatası vermiş . hararet müşirini değiştirmemiz gerekiyor dedi aldık orjinal parçasını değiştirdik. pazartesi sabahı aynı şeyi aynı yerde yine yaptı :)

aradım ustayı radyatör dedi. akşamına başka bir ustaya gittim altına baktı falan. motor sol altan yağ kaçırmaya başlamış ve egzoz susturucunun üst kısmından patlamış.
usta susturucuyu değiştirmeliyiz ve radyatörü deiştirmeliyiz dedi .bende tamam ne gerekiyorsa yap bana da bildirirsin dedim.

susturucuyu değiştirmiş yağ filtrsini ve yağı değiştirmiş radyatörü değiştirmiş bana 750tl hesapla geldi. bende artık  sorun çıkmayacak diye sevinerek verdim parasını . ertesi sabah oldu yine aynı yere yakın hararet ibresi birden tavan yaptı. ve benim sinirlerde.aracı on dakıka bekletiyor normale dönüyor. akşam dönüş yolunda yine aynı km yi yapıyorum aynı yoldan dönüyorum yapmıyor ne hikmetse sabahları yapıyor.usta arkadaş sen yavaş gidiyosun ondan oluyor diyerek makara geçti bu sefer 100 110 gun altına inmeden gitmeye başladım bir kaç gün yapmadı arada yine yapıyor.

motorun yağ kaçırma olayına gelince . bir ustam 1000 1500 tutar diyor bir tanesi 600 800 diyor öteki contaları değiştirirsek yeter oda pek bir şey tutmaz diyor.bunaldım artık ne ustaya güvencim nede araba kullanma keyfim kaldı acaba nerde yolda kalacağım diye düşünür oldum. aracımı sevmesem üçe beşe bakmadan satıcam. bu arada araç yağ kaçırıyor diye 20w 50 yağ kullanmaya başladım ustanın tavsiyesiyle elli kişi yapma dur etme dedi ama ustam nuh dedi peygamber demedi sorumlluluk benim dedi.

bu sorunlar ışığında bana tavsiye edeceğiniz usta servis fikir çözüm varsa gerçekten çok memnun olurum.. forumda aradım bir süre kendi sorunlarıma yakın konu bulamadım.
ignize şimdiden teşekkür ederim... 
Çevrimdışı outlaw Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 106 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2014 Saat 14:14
ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ÇOK CAN SIKICI BİR DURUM GERÇEKTEN İNSANIN PARASIYLA REZİL OLMASI BÖYLE BİRŞEY ...Confused
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant
185/50/14 toyo proxes t1r

Çevrimdışı okan4037 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
17 - Ağustos - 1989

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan4037 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2014 Saat 18:42
o sorun bende uzun yolda oluyordu sadece 3 kere uzun yol çevirdim 3ündede oldu. hararet normalken birden stop stop yazıyor fulle cıkıyor sonra duzelıyordu. sureklı kontrol ettıgımden dolayı korkmuyorum. cunku hararet bırden bıre o sekılde yukselmesı ımkansız. ılk zaman korkmustum sonra alısmıstım. hararet musurunu degıstırmıstım ama sorun cozulmemıstı. sonra arabayı satmıstım o yuzden sorun cozumu hakkında bı bılgım yok ancak buyuk bır sorun degıl kucuk bır detay olmalı
MEÜ... 2004 307 1.6 Cc
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2014 Saat 23:49
Kardescforumda bu konu konusuldu. Cok basit bi bi ciozumu var biraz arastir forumu ya da belji hatirlayan biri cevaplar.
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
Çevrimdışı mustafa_nalcacioglu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2005 peugeot 206 hdi x-line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mustafa_nalcacioglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2014 Saat 23:56
Benim okuduklarimdan hatirladigim kadariyla bu sorunu genelde fan rolesinden yapiyo arabaya onden baktiginda kaputu acinca radyator faninin sol tarafinda plastik koruma icinde kaliyor 2 tane rolevar 1. Ve 2. Fan devri icin bence baktirmanizda yarar var 30-40 tl fln bildigim kadariyla bu roleleri degistirip bu sorundan kurtulan var diye hatirliyorum
Araba makinalarını seven bi adam işte...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bynampol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2014 Saat 08:37
arkadaşlar ilgi alakanız ve güzel yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim.
açıkçası bu kadar çabuk yanıt bulabileceğimi sanmıyordum .
ilk fırsatta baktırıcam role lere.
olumlu yada olumsuz tekrar yazarım buradan sonuçları.

teşekkürler  "forumpeugeotturkey"
Çevrimdışı KuzuX Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KuzuX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2014 Saat 09:11
Aman abi hararet işi ihmale gelmez. Gerçi senin araçta bence de hararetle alakalı sıkıntı yok. O kadar hızlı su kaynatması imkansız aracın. Elektronik bir arıza tahminim.
Çevrimdışı candanxyz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı candanxyz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2014 Saat 10:02
Evet sorun fan rölesi.
''Bay Z''
Çevrimdışı emre_65 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre_65 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2014 Saat 20:08
fan rölesini kontrol ettir bide yakın zamanda üst kapak açıldıysa keçelerden motor içine hava kaçağı olabilir araç boşta iken dip gaz yaparak kontrol et eğer bir süre sonra düşüş oluyosa motor keçelerinden olmuyosa fan rölesindendir bir ihtimal daha var devir daim pompası soğutma suyunu gezdirmiyodur geçmiş olsun
Çevrimdışı serdaralısan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 1994
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serdaralısan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2014 Saat 16:06
ARKADAŞIM GEÇMİŞ OLSUN BU TİR ARAÇLARDA NORMALDİR HARARET OLAYI ÇOK OLUYOR 20-50 YAĞ BENDE ARACIMA ÖYLE KOYUYORUM 10 45 BİRAZ DAHA İNCE OLDUĞUNDAN CONTALARDAN ÇABUCAK SIZDIRMA KAÇAK YAPIYOR KARTERDEN KAÇIRIYORSA ARACI KALDIR CONTA FLAN UĞRAŞMA DİREK KARTERİ CAM MASTİĞİYLE SİYAH RENKLİ OLANLA YANİ YAPIŞTIR KARTERİ SIK YERİNE BİDA HAYATTA KAÇIRMAZ EMİN OL
change
Çevrimdışı serdaralısan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 1994
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serdaralısan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2014 Saat 16:08
HARARETE GELİNCE TERMOSTATINA BAKTIRDINMI MÜŞÜR FLAN DEĞİL DİREK TERMOSTATINA BAKTIR VE SU DEPOSUNA BAK SU KAYNIYORMU SUDA ŞİŞME VARMI BELKİ CONTAN HARARETTEN DOLAYI ŞİŞTİ YANMAMIŞTIR AMA CONTA ŞİŞMİŞTİR HARARET KALKAR TAVAN YAPAR YAĞ SU KARIŞMAZ BİRBİRİNE
change
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bynampol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2014 Saat 18:11
Arkadaşlar teşekkür ederim önerileriniz için kusura bakmayın erken cevap yazamadim . Ardasimla fan role lerini söktük bir tanesi tamamen oksit lenmis . İkisini de temizledik geçici olarak . Dört gündür çok şükür herhangi bir şey olmadı . İbre normal . Sadece yağ kaçağı problemi var ve şanzıman ses sorunu ve bir de bir çift on far . Sonra in numara olacak bakalım :))
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bynampol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ocak 2015 Saat 21:25
Arkadaşlar fan role lerini bu gün öğlen değiştirdim akşam yolda gelirken yine hararet ibresi zipladi . Başka önerisi olan var mı
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2015 Saat 00:45
kardeş bi de fan müşürü var 20 30  lira bi şey değişmediysen onu da bi değiş b. ihtimal ondandır. İkisinden biri bozulunca yapıyo bu arızayı. Forumu biraz araştır konuları istersen daha önce bunu yaşayan arkadaşlar cok basıt bı arızadan yaptıgını yazmıslardı. Küçük masrafdan buyuge dogru gıdeceksın artık. Sen mutlaka musuru bı degıstır en fazla 30 liran bosa gider. Harareti ölçen müşür sonuçta. Boşa baska masraf etme. İnsallah duzelır. Korkma hararet yapmaz aracın fan acıyosa. Gosstergeye bakma sen 90 dan 130 bırden nasıl ısınsın motor. o müşür arızalı oldugu ıcın yanlıs olcuyor ondan fırlıyor. 
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bynampol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2015 Saat 08:48
hararet müşirini değiştirmiştim zaten . 
bilmiyorum bakalım ne çıkacak altından. dediğin gibi ufaktan başladı gibi :)
Çevrimdışı okaNStarss Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : 206 HDI X-Desing
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okaNStarss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2015 Saat 22:38
Bence radyötördeki suyu komple boşaltıp antifirizlı olarak doldurman ve havasını iyi alman
2006 Model 206 HDI X-Desing 70bg   
Kum Gri
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bynampol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2015 Saat 08:46
radyatör bir ay önce değişti . antifrizli bir aydır. başka neden olabilir ?
Çevrimdışı KuzuX Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı KuzuX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2015 Saat 10:16
Elektronik bir arıza olduğunu düşünüyorum önceki yorumumda da yazmıştım. Motor ustasına değilde bir elektrikçiye göster aracı hocam. Belkide göstergelerde bir sıkıntı vardır ne bileyim sonuçta her şey değişmiş.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bynampol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2015 Saat 11:13
teşekkür ederim vakit ayırıp tavsiye önerdiğiniz için .
daha önce iki kez bilgisayara bağlatmıştım arabamı.
ilk bağlattığımda problem görünmüyordu.
sonra hararet ibre problemi çıktığında elektronikçi arkadaş bağlamıştı ve hararet müşiri demişti ve değiştirmiştik.
şimdi bana devirdaim pompasını değiştir diyecekler sonra termostata baktır olmadı onu değiştir diyecekler
bunları yaptıktan sonra en son sen motora bi baktır diyecekler.
arabalardan hiç anlamayan biriyken peugeot um beni araba tamircisi yapacak az kaldı :D
göstergem hararet dışında anormal şeyler yapmıyor .devir saatim yakıt ve hız göstergem normal çalışıyor .
göstergede problem olsa hepsinde problemli olmaz mı ?
bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?
Çevrimdışı pusutr Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 308 1.6 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pusutr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2015 Saat 11:29
Basit bir önerim var.
Radyatör su deposunun kapağını orjinali ile değiştirir misiniz lütfen.
Fazla pahalı değil.
Sizin gibi sorunlara sahip bir kaç kişi oldu.
Ustanın  biri, kapaüı değiştir bunlar termostatlıdır demişti ve gerçekten sorunu çözülmüştü.
Belki sizinki de böyle bir sorundan kaynaklıdır.

https://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-206-RADYATOR-KAPAGI-ORJINAL,PR-603.html
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1083 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5633 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1226 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 936 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 728 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2784 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1128 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1912 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12786 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 730 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 550 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 516 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 555 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 565 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 852 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 681 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16118 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5586 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1933 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 534 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English