Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Araç yüksek devirde giderken silkeleme-tekleme
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Araç yüksek devirde giderken silkeleme-tekleme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Vezir88 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Vezir88 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2015 Saat 17:24
Orjinalini yazan: mertdemiray mertdemiray Yazdı:

Merhaba,
Aracım : 307 1,6 benizn/LPG otomatik SW.

Sorunum : Araç düz yolda asfaltta giderken 70km hızdan itibaren sanki biri arkadan tutup bırakıyor tutup bırakıyor gibi silkeliyor. Sürüş esnasında Vitesi N ye alıp deniyorum hala azda olsa silkeliyor ama gaza yüklenildiği kadar değil.  Benzin ve LPG farketmiyor ikisinde de yapıyor aynı sorunu. Rölantide , kalkışta bu sorun yok. Aracın marş basması daha önceleri zorlasa da ikinci marş da anca alsa da enjektör temizleyici alıp denedikten sonra düzeldi gibi artık daha çabuk marş alıyor. Marş ilk seferde biraz gecikmeli de olsa 2-3 sn. normal.

Denenen çözümler : Bujiler, hava filtresi, motor yağı, yağ filtresi değişti. Lastikler Balans oldu. Rot ayarı yapıldı ama hala sağa cekme var. Sol tabla salıncak değişti. Rot başları değişti. Bobin değişti değişiklik yok.

Değişik zamanlarda yol şartlarında denedin rampa aşağı -yukarı- yağmur kuru hava farketmiyor sorun
devam ediyor. Araç park pozizyonunda P de iken  gaza yüklendiğimde devir 2500-3000 lere gelince sanki aynı şey oluyor gibi araç sanki hareket edecek gibi öne doğru bi,r şahlanma yapıyor - gazdan ayağımı çekince araba bayağı bir sallanıyor.

Sizce sorun ne olabilir ?

Merhaba arkadaşım 2004 model otomatik peugeot 206 ile triptronikte kullanırken aynı sorunla benle karşılaştım. 4. Vites 80-90 hız, 2000-2500 devir arasında silkelenme oluyor.
Şanzıman yağını kontrol ettirdim sıkıntı yok dediler, benzin filtresini değiştirdim, benzin pompası arızalı dediler değiştik. Ama sorun çözülemedi. Mertdemiray acaba sorunu nasıl çözdü? Bilgi verebilir mi bizede
Çevrimdışı fatamus90 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 34
Aracı : 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatamus90 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2016 Saat 09:44
MERT HOCAM AYNI SIKINTI BENDEDE MEVCUT NASIL SORUNU COZDUN BIZIMLE  PAYLASIRSAN SEVINIRIZ TESEKKURLER 
Çevrimdışı rasimkabaca Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rasimkabaca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mayıs 2016 Saat 21:34
Aynı sorun bende de oldu. 307 Sw 2003 model aracimla otobanda 130 ile giderken birden motor arıza lambası yanıp sönmeye başladı. Ekranda uzun bir hata kodu yazdı. Ekran silik gösterdiği için tam okuyamadim ancak yol bilgisayarında hata 2 satırı kapladı. Sonra araç 2000 devir ile 3000 devir arası silkelemeye başladı. Önce çok korktum. Sonra ustayi aradım yavaş yavaş gelmeye çalış dedi. Giderken 3000 çeviri geçince silkelemenin gittiğini görünce 3000 devir üzeri kullanmaya başladım. Arabada annemler vardı onları eve bıraktım. 3-5 dk arabayı stop ettim. Sonra geri bindim bu sefer sorun kayboldu. Acaba sorun nerde çözerler yardımcı olsun lütfen. Teşekkür ederim.
Çevrimdışı Deniz44 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Deniz44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mayıs 2016 Saat 23:31
Abicim bende kasim ayinda sizin araniza katildim 307 xt aldim 2005 model bendede bazen rolantide giderken biri tutup cekiyor gibi oluyordu ayrica hala rolantideyken araba hafif titreme var sanki benden baskasi bunu hissetmiyor gitmedigim yer kalmadi bujisinden tut bobinine kadar 5 6 tupcuye gidip ayar yaptirsim ama yine ayni bende pes ettim artik cozumu yok gibi
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2016 Saat 09:19
arkadaşlar lpg li araçlarda bu tip problemler genelde lpg sistemi ile ilgili problemlerdir. bobin-buji- lpg map sensörü-ısı sensörü-gaz kesiciler- lpg enjektörleri - lpg beyni (regülatör) - lpg enjektörlerin manifoltta yanlış yere montajı - lpg montajının yanlış yapılan bir bağlantı ve lpg ayarlarının yapılırken otomatik olarak ayarlanması aracın durduğu yerde deilde hareket halinde yapılacak lpg ayarı en güzel iyi sonucu elde etmenizi sağlar. kısacası iyi bir usta bulup sistemi komple kontrol ettirmektir. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Deniz44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mayıs 2016 Saat 02:10
Hocam lpg ile demissiniz peki ben dedigim gibi farkli 5 y yere gittim venim aracimda mimgas marka tup takili makineye baglattigimizda sadece ateslemede sikinti gosteriyordu baktirdim buji ucu kalmamis onlari bosch marka bujilerle degistirdim gaz kelebegi cikartilip degiatirildi pp2000 ile ayari tekrar yapildi ayrica son ekzos susturucusu curumustu onunda orjinaliyle degistirdim sorun yine ayni daha napabilirimki tupcuye gidiyorum bilgisayardan enjektorleri kapatip aciyolar 3000 devire getiriyorlar hepsinin dedigi ayni ani ayarlarini yaptik diyorlar olan bizim 20 tl ye oluyor tek sorun aracta amtipollion oda fakir Engin karisimindan cikiyor pes etmek uzereyim adanada cozum yok gibi simdiden tsk ederim yanitlariniz icin
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mayıs 2016 Saat 08:37
Orjinalini yazan: Deniz44 Deniz44 Yazdı:

Hocam lpg ile demissiniz peki ben dedigim gibi farkli 5 y yere gittim venim aracimda mimgas marka tup takili makineye baglattigimizda sadece ateslemede sikinti gosteriyordu baktirdim buji ucu kalmamis onlari bosch marka bujilerle degistirdim gaz kelebegi cikartilip degiatirildi pp2000 ile ayari tekrar yapildi ayrica son ekzos susturucusu curumustu onunda orjinaliyle degistirdim sorun yine ayni daha napabilirimki tupcuye gidiyorum bilgisayardan enjektorleri kapatip aciyolar 3000 devire getiriyorlar hepsinin dedigi ayni ani ayarlarini yaptik diyorlar olan bizim 20 tl ye oluyor tek sorun aracta amtipollion oda fakir Engin karisimindan cikiyor pes etmek uzereyim adanada cozum yok gibi simdiden tsk ederim yanitlariniz icin

doğrudur deniz kardeşim düzğün lpg ustası bulmak zor dediğim gibi ayarları araç sabit iken deil hareket halinde iken yapılmalı elle yapılmalı genelde otomatik yapar lpg cilerin çoğu öncelik şöyle bir şey dene lpg sistemini pasif hale getir siğortasını çıkart 100-150 km benzinde bin bakalım sorun devam ediyormu.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı okanata1973 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Aracı : 2015 clio sport tourer
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okanata1973 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mayıs 2016 Saat 21:31
yakıt sistemini lpg yi iyice baktır
NE GEREK VARKİ İMZAYA
Çevrimdışı drsnrky Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı drsnrky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2016 Saat 00:20
Sorun çözüldü mü? Aynı sorun bende de var. Çözemedik.
5008 Premium Pack 2011
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Deniz44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2016 Saat 01:43
Servisw gittim adamin dedigi laf lpgden sikinti olmaz dedi bu kadar yani cozum yolu yok zengin olacan ferrarisini yapan adam gibi ezdirip cam masanin icine koyacan arabayi olacagi bu sonunda :))
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2016 Saat 09:09
Orjinalini yazan: Deniz44 Deniz44 Yazdı:

Servisw gittim adamin dedigi laf lpgden sikinti olmaz dedi bu kadar yani cozum yolu yok zengin olacan ferrarisini yapan adam gibi ezdirip cam masanin icine koyacan arabayi olacagi bu sonunda :))

ankarada olsaydın birkaç usta vardı bildiğim hayırlısı hocam. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Deniz44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2016 Saat 10:16
Iyi olurdu abi adanada 1 usta var sadece mimgaza bakan onunda yaptigi islem belli imkan tv lerdeki gibi garaj kuracan kendin halletmeye calisacan nasip artik belki yolumuz duser haberlesiriz yinede saol hocam
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2016 Saat 10:17
beklerim yolun düşerse ankara bir çayımızı içersin artık hemde aracının lpg ayarını yaptırırdık. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Deniz44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2016 Saat 23:34
Saolasin bende adanadayim kimin ne isi duserse yazsin elimizden geldigince yardimci oluruz
Çevrimdışı mertdemiray Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 51
Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertdemiray Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2016 Saat 21:19
Sorun hala devam ediyor. Bugun benzin pompa bozuldu sanırım. Kontak acınca hiç ses gelmiyor araç benzinle calısmıyor. Bakalım pompa değişince bu hatada da bi duzelme olacak mı? Zannetmiyorum ama bakıcaz

Düzenleyen mertdemiray - 16 Ekim 2016 Saat 21:19
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1576 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1468 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 215 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4898 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5997 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25166 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1411 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1116 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 370 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2050 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English