Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - *EGR iptalinin araca hiç faydası yok zararı çok !!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

*EGR iptalinin araca hiç faydası yok zararı çok !!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı samet2461 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 307 XT 1.6 HDİ
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet2461 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: *EGR iptalinin araca hiç faydası yok zararı çok !!
    Gönderim Zamanı: 04 Mart 2014 Saat 20:32
arkadaşlar ilk önce bana bu konuda yardımcı olmadığınız için sitemlerimi dile getiriyorum. sadece bir kaç arkadaş bana bildikleri kadar bilgi verdiler. ( gecegöz , reality59 , barishrocker ) arkadaşlara teşekkür ederim.

asıl konuya gelirsek ben aracı duman atıyor olayı yüzünden götürmediğim yer kalmadı hep enjektör dediler. enjektörlerim yeni diyince öylece kalıyorlardı. internette araştırmalarım sonucu EGR başındaki vakum hortumunun ana merkezden çıkmış olduğunu gördüm ve aracı 2 yıldır EGR iptal şekilde sürüyormuşum. onu yerine taktım. ve yakıt sarfiyatım inanılmaz seviyede düştü duman hiç yok ve araç daha rahat ve sessiz gidiyor. bunu test ettim aksini kimse iddia etmesin. EGR iptali yakıt sarfiyatı düşürmüyor aksine arttırıyor vede yüksek devirlerde duman oluyor. söyleyeceklerim bu kadar isteyen arkadaşlar yararlansın isteyen bildiğini okusun kardeşler arkadaşlar abiler. iyi akşamlar diliyorum.

Düzenleyen samet2461 - 05 Mart 2014 Saat 14:08
YOUTUBE KANAL: youtube; ghostK

Çevrimdışı barishrocker Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : Peugeot 307 SW 1.6hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı barishrocker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2014 Saat 20:34
Konuyu hatırlıyorum. Benimki de arızalandı ve bayağı para verip yenisini taktırdım. Konudaki yorumlardan da iyi yaptığımı çıkarmıştım. En iyisini yapmışsınız..
Peugeot 307SW 1.6hdi Comfort 92bg 2006
(Ses sistemi,detailing,izolasyon,aksesuar)
Araç linki http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=32535
Çevrimdışı halilefe Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 2008 Eat6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı halilefe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2014 Saat 20:47
Kardeş Egr çıktığı gösteren resim varsa paylaşırmısın.
halilefe
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet2461 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2014 Saat 21:31
Orjinalini yazan: halilefe halilefe Yazdı:

Kardeş Egr çıktığı gösteren resim varsa paylaşırmısın.

resimde olan yerden çıkmıştı benim vakum hortumu

Çevrimdışı kursat3006 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kursat3006 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2014 Saat 21:49
Dizellerde mi oluyo sadece bu zimbirti ?
ANGARA ASLANI (06 PJP 91)
ARABADA "EMEK" VAR !
ARAÇ LİNKİ ;
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=32201&title=angara-aslani06pjp91
Çevrimdışı gecegöz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Peugeot RCZ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gecegöz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2014 Saat 21:51

Egr valfini iptal edince:
     1. Sabit hizda duz yolda yakit tasarrufu olur.
     2. Bayir yukariya cikilirken 1. maddeden elde edilen tasarruf geri verilir. Hatta zarar bile edilir.

Egr valfinin bir amaci da yanma odalarinin sicakligini azaltmaktir. Bu sayede contadan tutun egzos manifolduna
kadar her yerdeki stresi azaltir.

Yukarıda vermiş oldugum bilgileri daha öncede paylaşmıştım.tekrar edip  bilgi iseyen arkadaşlara
EGR hakkında fikir edinmek babında tekrar ediyorum...
Peugeot 1.6 hdı kullanan arkadaşların bir çogu araçlarına binen insanların aracın dizel olduguna ve bu kadar sesiz oldugunu hayretle karşıladıklarına şahit olmuşlardır.
Bunu nedenlerinden bir tanesi Partikül filitresi digeride EGR valfidir.
En Dogru seçim ve çözüme ulaşmışsınız.
Hayırlı sürüşler dilerim...
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet2461 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mart 2014 Saat 14:07
Orjinalini yazan: kursat3006 kursat3006 Yazdı:

Dizellerde mi oluyo sadece bu zimbirti ?

hocam bilmiyorum ama yoktur heralde.

Çevrimdışı kuscu38 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 206 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı kuscu38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mart 2014 Saat 15:42
burda herkes ya başına geleni, yada çok iyi bildiği konularda yardımcı olur: kendi adıma konuşmam gerekirse bilmediğim konuda yazmam yada yanlışım olan yerde doğrusunu yazmışlarsa, geri çekilirim burdaki diğer arkadaşlarda aynı şekilde. Ama dediğinde haklısın, egr olmaması tamamen araca zarar. Hem çekiş düşüyor, hem yakıt artıyor, hemde en önemlisi arac traktör gibi ses çıkarıyor...LOL senin adına sevindim geçmiş olsun :)
206 XS Tu5 Motor...
*** σяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ***
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı samet2461 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mart 2014 Saat 21:55
ufakta bir bilgi verebildiysem ne mutlu bana. ama bir fikir beklerdim en azından. ben EGR nin devrede olup olmadığını internette okuduğum " manuel olan EGR li araçlarda vakum hortumu çıktığında devre dışı oluyor " cümlesinden sonra fark ettim. damlalar bi göl haline geliyor arkadaşlar. fikir paylaşacağızki çözüme gidelim Wink

Çevrimdışı kuscu38 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 206 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuscu38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mart 2014 Saat 08:41
Orjinalini yazan: samet2461 samet2461 Yazdı:

ufakta bir bilgi verebildiysem ne mutlu bana. ama bir fikir beklerdim en azından. ben EGR nin devrede olup olmadığını internette okuduğum " manuel olan EGR li araçlarda vakum hortumu çıktığında devre dışı oluyor " cümlesinden sonra fark ettim. damlalar bi göl haline geliyor arkadaşlar. fikir paylaşacağızki çözüme gidelim Wink

ClapClapClap
206 XS Tu5 Motor...
*** σяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ***
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet2461 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mart 2014 Saat 10:41
Orjinalini yazan: kuscu38 kuscu38 Yazdı:

Orjinalini yazan: samet2461 samet2461 Yazdı:

ClapClapClap

Embarrassed teşekkürler 

Çevrimdışı Babula Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Berlingo 1,6hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Babula Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2016 Saat 02:56
Arkadaş motor nasıl çalışır hiçmi merak etmedin sen?
Egr valfinin yerinden çıktığını yazmışsınız ve dumandan şikayetçisin.
Biraz araştırsaydın işin özünü anlayacak milleti yanıltıcı bilgilerden
Kurtaracaktın.
Şimdi egr valfinin faydası olmadıgını egr emme manifoldu
Bağlantısını kapatarak gorebilirsin.senin aracında olan arıza yani egr borusunun
Yerinden çıkması turbo basıncının düşmesine sebep olmuş
Dumanın asıl kaynağı bu bahsettığin dumanın rengı siyah değil kahve rengi değilmi.
Şimdi sana tavsiyem egr borusunu kapatıp birde aracını böyle kullan düşük devirdeki canlılığı
Görmen .
Egr sistemi motoru koruyor ve soğutuyorsa söylermisiniz neden 3000 devirden sonra devredışı kalıyor?
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2016 Saat 11:18
Orjinalini yazan: Babula Babula Yazdı:

Arkadaş motor nasıl çalışır hiçmi merak etmedin sen?
Egr valfinin yerinden çıktığını yazmışsınız ve dumandan şikayetçisin.
Biraz araştırsaydın işin özünü anlayacak milleti yanıltıcı bilgilerden
Kurtaracaktın.
Şimdi egr valfinin faydası olmadıgını egr emme manifoldu
Bağlantısını kapatarak gorebilirsin.senin aracında olan arıza yani egr borusunun
Yerinden çıkması turbo basıncının düşmesine sebep olmuş
Dumanın asıl kaynağı bu bahsettığin dumanın rengı siyah değil kahve rengi değilmi.
Şimdi sana tavsiyem egr borusunu kapatıp birde aracını böyle kullan düşük devirdeki canlılığı
Görmen .
Egr sistemi motoru koruyor ve soğutuyorsa söylermisiniz neden 3000 devirden sonra devredışı kalıyor?

tam 2 yıl olmuş belkide arabayı satmıştır. kendiniz tanıtan bir topicde acarsanız seviniriz.
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
Çevrimdışı Adem Kurtuldu Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : '06 206 X - Design #S16Hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Adem Kurtuldu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2016 Saat 22:55
Valla ne cok bilgim var nede sorunum benim araciminda egrsi iptal kendim sahsen iptal ettirdim cokta memnumum cekisi artti duman sorunum yok sadece cok sıkıstirinca azicik bisey oda aracin gaza tepkileri hizlandi kendi tecrubem ve gorusumdur kimse yanlis anlamasin...
#35GA8139 #S16HDİ 💨💨
Çevrimdışı yolcuman Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yolcuman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2016 Saat 20:36

Ben de hortlatayım konuyu, hortum yerinden çıkınca silindirlere giden havanın hem basınç değerleri hem de kalitesi bozulur. Beyinli araba olduğu için lambda ve basınç sensörleri yanılır ve fazla yakar. Fiesta tdci arabam şehir içinde ortalama 6,01lt yakarken EGR'yi iptal ettim, 5,56lt'ye düştü, Dikkat edilmesi gereken konu 2500d\dnın üzerinde fazla kullanmayın, sıcaklık normalin üstüne çıkacağı için süpaplar eriyebilir yada pistonu delebilirsiniz. EGR'nin görevi şudur: yüksek devirlerde yanma sıcaklığı artar ve havadaki azot ve oksijen birleşir. Egsoz borusundan çıkınca da atmosferdeki su buharıyla birleşince NOH yani nitrik asit oluşur. Bunu engellemek için silindirlere egsoz gazı göndererek yanmanın kalitesini dolayısıyla da sıcaklığını düşürür. WHO dünya sağlık örgütü de dünyada milyonlarca araç var ve asit yağmurları oluşur diye bunu yasaklıyor. Madem ki sen niye yaptın derseniz, arabam sıcak havalarda bir de klima açıkken hafif rampalarda kalkışta inliyordu, bir de dik bir rampa olunca klimayı kapatıyordum. Ayrıca siyah duman atıyordu. EGRnin bozuk olduğunu anladım. 1000tl'ye yakın masrafı var parayı bulunca değitiricem. Ülkemizde malesef ustaların nesli tükenmek üzere, sadece tamirciler var.değiştirelim bakalım abi, olmazsa sonra şunu değiştiririz deniyor. işi bilmeyenler bedavaya para zaman ve emek harcatıyorlar. Kendi işinizi kendiniz yapın, zaman olarak aynı sürüyor, hiç değilse aracınızı başkası ellememiş ve içiniz rahat olur.

Düzenleyen yolcuman - 06 Ağustos 2016 Saat 20:42
Çevrimdışı Vefa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 1.4 hdi fever 2007
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Vefa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2016 Saat 12:10
Slm arkadaşlar 2007 206 hdi aracım 2000 ile 2500 devir arası siyah duman atıyor bi çok ustaya gösterip fikir almak istedim biri turbo dedi baktirdim turbo iyi çıktı biri enjektör ve iticiler dedi biri katalizör tıkanmış dedi kesin konuşan bir usta bulamadım en son gittiğim usta egr yi temizledi biraz bin egr yi iptal edelim araba temiz hava alir rahatlar dumani keser dedi sizce iptal ettireyim mi yine ne varsa bizim form daki arkadaşlarda var acizane fikrinizi bekliyorum ne yapmalıyım.teşekkür ederim iyi formlar.
Çevrimdışı Birkan61 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : Grande Punto
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Birkan61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2016 Saat 12:34
Orjinalini yazan: Vefa Vefa Yazdı:

Slm arkadaşlar 2007 206 hdi aracım 2000 ile 2500 devir arası siyah duman atıyor bi çok ustaya gösterip fikir almak istedim biri turbo dedi baktirdim turbo iyi çıktı biri enjektör ve iticiler dedi biri katalizör tıkanmış dedi kesin konuşan bir usta bulamadım en son gittiğim usta egr yi temizledi biraz bin egr yi iptal edelim araba temiz hava alir rahatlar dumani keser dedi sizce iptal ettireyim mi yine ne varsa bizim form daki arkadaşlarda var acizane fikrinizi bekliyorum ne yapmalıyım.teşekkür ederim iyi formlar.

Siyah dumanın asıl sebebi enjektördür. Çok büyük bir oran farkıyla genelde sorun bu olmuştur..

He birde şu var aracımız neredeyse 10 yaşına gelmiş bahsettiğiniz devirler arası aracın gücünü en iyi kullandığı devirler ve bu sırada araç yüke bindimi yani o hızlanma sırasında ufak tefek duman atması normaldir. Tabi normalden fazla gözle görülecek şekilde çok duman varsa bir sıkıntı olduğu aşikar

Egr'yi iptal etmenin zararı var diyen arkadaşada egr nedir, ne işe yarar diye google amcadan bir araştırmasını rica ediyorum.. Egr'nin soketi hortumu birşeyi çıkar o çalışan sistemin düzgün çalışmamasına neden olur. Egr iptali ise önce mekanik olarak conta kesilip konur, sonra ise pc bağlayarak yazılımsal olarak iptal edilir.

Egr iptali 80.000 km'deki fiat punto aracımda yaptırmıştım, nazlanarak hızlanan aracın alt devirleri dahi iyileşti ve son devire kadar soluksuz yürüyor. Araç hızlandığı zaman artık gaza daha az bastığım için yakıt tüketimimde bir nebze olsun azaldı

Bunun yanında emme manifoldu temizliği yaparsanız onunda biraz faydasını görürsünüz emme manifoldunun gözleride kurumla tıkanıyor ve nefes alamıyor gerçekten

Şunuda diyim egr temizliğinin illa faydası var fakat 10.000km bile olmadan yine egr dolacak o yüzden iptali en güzel çözüm
~ Bize Her Yer TRABZON ~
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Vefa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2016 Saat 13:13
Birkan kardeşim peki egr iptal ettik pc baglamdan yazılımı iptal edmeden egr iptalinin farkını gorurmuyuz acaba.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Vefa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2016 Saat 10:38
Arkadslar 206 hdi egr iptal eden varmi.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1469 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1430 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 184 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1108 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 572 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English