Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 Gaz Pedalı Sağır
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Gaz Pedalı Sağır

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı aremtu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 2006 Feline
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aremtu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Gaz Pedalı Sağır
    Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2014 Saat 11:11
Aracım 206 feline (Lpg)

Sorunuma sanayide çözüm bulamıyorum, sizlerdan fikir almak istedim.

Aracı sabah çalıştırıyorum bazen hemen bazen belli bir mesafe gittikten sonra motor arıza lambası yanıyor ve gaz pedalı sağırlaşıyor, hızım kesiliyor, vites düşürüyorum, sanki arkamdan birisi arabayı çekiyor gibi sert bi düşüş yaşıyorum. Gaz pedalına sonuna kadar bassam anca 2 devire çıkıyor sanırım. 1. viteste arabayı kaldırmak için gazı köklüyorum anca kavrıyor. 

Aracı bilgisayara bağlattım, sorunu göstermiyor. Ustalar kesin bi çözüm sunmadılar bana. Katalitik konvektör, boğaz kelebeği, beyin gibi seçenekler sunarak fikir yürütüyorlar.

1-2 defa yolda bıraktı beni. Ama kendime geçici bir çözüm buldum idare ediyorum bu şekilde. Bir keresinde problem olunca aracı müsait bir yere aldım kutup başını söktüm saatler sonra geldiğimde araç düzgün çalıştı. Bir başka gün hiç bişey yapmadım kapısını kitleyip bıraktım arabayı kaldığı yerde yine saatler sonra aracı çalıştırdığımda düzgün çalıştı. Sanırım aracı kilitleyince resetliyor kendini. Buradan yola çıkarak sorunun elektrik aksamından kaynaklanabileceği aklıma geliyor?

Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar yardımcı olabilirlerse memnun olurum.

Çevrimdışı oguzhan29 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 SW
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oguzhan29 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2014 Saat 13:34
konuyu güncel tutun bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır geçmiş olsun inşallah büyük bi sorun değildir.
PEUGEOT 206 SW HDİ X-LİNE(GRİ)2004 model
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aremtu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2014 Saat 13:41
Teşekkür ederim, inşallah.
Çevrimdışı megalodon1 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı megalodon1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2014 Saat 14:07
Üstadım benim başıma şöyle bir sorun geldi. Araçla seyir halinde giderken birden yığılma olup saniyelik olarak gaz pedalını tanımıyordu. Bir kaç kez aynı olayı yapınca ustama götürdüm. Sağını solunu Enjektörleri kontrol ettiler ama herhangi bir sıkıntı göremediler sonrasında Elektirikçiye götürelim dediler . Oradaki usta Sorunun Sigorta kutusundan olduğunu söyledi. Sebebini sorduk  Oradaki sıkıntı şöyle araç  İmmobilizerı tanımadığı için gaz pedalını devre dışı bırakıyormuş bu nedenle bu sıkıntılar oluyor dedi.  Bu arada Aracım 2005 model 206 HDİ Sonuç olarak sigorta kutusu komple değişti. Tesisat revizyondan geçti ve yaklaşık 1 aydır aynı sorunla karşılaşmadım. İnşallah senin sıkıntı Sigorta kutusundan değildir. işçilik tamamı 600 tl yi buldu. 
2005 model 206 hdi xline sw
Şeytan Kırmızısı

Birzamanlar
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aremtu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2014 Saat 14:31
Size de geçmiş olsun, inşallah o kadar masraf açmaz bana.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aremtu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2014 Saat 12:52
Sanayiye götürdüm aracı. Boğaz kelebeği üzerinde duruyor usta, çıkmasına bakacam.
Boğaz kelebeği arızasının belirtileri nedir acaba?

Çevrimdışı megalodon1 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı megalodon1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2014 Saat 18:50
Eyvallah üstadım. Umarım fazla bi masraf çıkmadan halledersin.
2005 model 206 hdi xline sw
Şeytan Kırmızısı

Birzamanlar
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aremtu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2014 Saat 15:57
Aracın şu an gaz pedalı sensörü değişti ve arıza lambası yakmıyor şimdilik, hala test aşamasında.
Eğer yakarsa boğaz kelebeği değişecek yine yakarsa araba değişecek artık yeter yani demi

Forumda ses yok..Ben yazıyorum ben okuyorum iyiymiş valla :)

Çevrimdışı aresserkan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 206 quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aresserkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2015 Saat 12:26
kardeş geçmiş olsun.. bende 1 hafta önce 206 aldım dün birden gaz kesti 2000 devirin üstüne çıkmıyor. bu arada aracım lpg li. tamirci ustamı çağırdım.bilgisayara bagladı gaz pedal sensör vs dedi değişmesi gerekiyomuş. fransadan gelecek 500 TL parçası dedi.ama hala emin değilim çünkü forumda da farklı farklı şeyler yazıyor bu konu ile alakalı. sen ne kadara hallettirdin ve nerede? tşkler şimdiden
Çevrimdışı Barbar_35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 1998 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Barbar_35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2015 Saat 13:28
Cozulmezse map sensorune baktir, dedigin olay basima geldi soktum bi delik var tikanmsti temizledim taktim cozuldu. Gelen havayi olcerek motora yakit verilmesini sagliyormus. Sert davranma pahali bi parca
Loading...
Çevrimdışı fætih Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 307 1.6 16v 110hp XS M.T
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fætih Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2015 Saat 14:22
elektronik gaz pedalımı var aracınızda ? 
eğer elektronikse. gaz pedalınız arızalıdır. vectrada astrada sıklıkla karsılasılan durum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aremtu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2015 Saat 15:41
200 tl gibi bir rakam tutmuştu pedal (elektronik)
Sanayiden aldı benim usta orjinal mi bilmiyorum.
ellerinde varmis hemen aldi geldi.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aresserkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2015 Saat 15:48
eyvallah arkadaşlar sağolun.. bakalım işte bnm ustada öyle diyor gez pedal sensör set halindeymiş değişmesi gerekiyomuş hala parça arıyor. mümkünse çıkma bulmaya çalışıyor. 2 gündür evin önünde yatıyo araç.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aresserkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2015 Saat 15:49
200 TL ye her türlü razıyım zaten helali hoş olsun:) inşallah fazlasını kitlemezler.
Çevrimdışı ysndrsn19 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ysndrsn19 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2015 Saat 17:41
Lpg araca ne zaman takildi acaba? Sorun oldugunda araci benzine alip deneme yaptiniz mi ? Bendede benzer sorunlar vardi cevaplarsaniz sorularimi yardimci olabilir
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aresserkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2015 Saat 18:04
2012 yılında takılmış, ben daha 1 hafta önce aldım aracı baktırdıgımda bi sorun olmadıgını ayarlarının güzel oldugunu söylediler. olay ise şöyle oldu, 4.vites 50-60 km hızla giderken birden araba kasıldı, açıkcası gazda bitmek üzereydi ben ona yordum nasıl olsa benzine geçer diye çünkü 100 TL lik benzin vardı araçta..baktım geçmedi elle ben benzine aldım ama kasılma aynen devam ediyordu yani gaza basıyorum araç 2000 devirden yukarı çıkmıyodu eve yaklaşmıştım zaten park ettim öylece kaldı. sabah tamirci arkadaş geldi baktı bilgisayara falan bağladı gaz pedal sensörü değişmesi lazım dedi gitti. iki gündürde parça bakıyo hesapta 450-500 TL civarıymış malzeme ayrıca TR de olmayabilirmiş Fransa dan getirmek icabedebilirmiş. bende son atımlık kursunumu araca verdigim için extra masraf olmasın diye çıkma bulalım dedim bakınıyoruz işte durum bu:)
Çevrimdışı ysndrsn19 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ysndrsn19 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2015 Saat 18:20
Benim aractada buna benzer bir sorun vardi ama sadece soguk havalarda oluyordu. Gazda gitmeye zorlayinca araba motor ariza isigini yakiyordu ve benzindede gitmiyordu. Aldiginiiz kisiyle konusun derim oncedende boyle sorunu var miymis varsa sadece lpg montaj hatasidir
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aresserkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2015 Saat 18:22
konuştum yokmuş, ayrıca geçen hafta mersinden getirdim aracı yolların kapanmıştı 15 saat mahsur kaldım -26 dereceyi gördüm binbir zorlukla getirdim ama tık demedi araç yol boyunca çok şükür
Çevrimdışı kobe06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 206+
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kobe06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2018 Saat 16:52
Konu eski ama bu sorunu yaşayan ve çözüm arayan arkadaşlar için yazıyorum. 
Aracın çekişi bariz düşüyor hatta normalde rahat çıktığınız yokuşları bile araç çıkamaz hale geliyor. eğer yokuşta durursanız aracı kaldıramayabiliyorsunuz. gaz pedalı hissizleşiyor ve hareket halindeyken dahi uygun vitesteyken dip gaz yapsanız dahi araç neredeyse hiç tepki vermiyor. benim aracım 1.4 benzin lpg li. Zaman zaman ise sorun ortadan kalkıyor araç normale dönüyor. 30 km gidiyorsunuz tekrar gitmemeye başlıyor. Sıkıntınız çok yüksek oranda gaz pedalı arızası. bilgisayara bağlattığınızda hatayı gösteriyor. bende gaz pedalı sensörü 2. kademe gibi bir hata mesaj çıkmıştı. çıkma gaz pedalı buldum. değiştirdim. sorunum düzeldi. lakin 1 yıl kadar sonra tekrar aynı sorunu yaşıyorum. görünen o ki mecbur yine değiştiricez. bu arabalarda bu sensörü bozan birşey var ama anlayamadım. hayırlı günler.
Çevrimdışı Kysr038 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kysr038 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2018 Saat 23:51
Buradan okuya okuya sonunda aynı sorun bende de var şuan.
Gerçi sizinkinden biraz farklı. Sadece soğuk motorda yapıyor benimki.aracı rolantide bekletir de biraz ısınınca yola çıkarsak problem olmuyor devamında. Ama çalıştırdık 5 sn sonraa yola çıktım gidiyorum sanki gaza basmıyormuşum gibi yığılıyor. 3 sn sonra düzeliyor ve motor ısınınca yapmıyor.

Bazen lpg geçişlerinde stop etme durumu da var. Boğaz kelebeği denen yeri balata spreyi ile temizleyip deneyeceğim. 2 sene önce 50 lira almışlardı temizliği için. Kendim yağacağım bu sefer. Havafiltresi borusu sökülüyor balata spreyi ile gezdiriyor boğaz kelebeğin üzerinde tüy parça bırakmayacak bir bezle siliyorsun. Bi 5 10 dk iyice kurusun kimyasal gitsin diye bekliyorsun tamam. Boruları tak. İlk seferinde araba biraz zor çalışıyor. Sonra devam.

Bu pejo bize iyice öğretti sanayi işlerini. Bir çukur bulsam yağını neyim de kendim değiştireceğim artık. 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1409 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25149 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1403 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1099 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1410 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10814 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 517 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 563 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English