Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 Fara Mercek Uygulama
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Fara Mercek Uygulama

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2015 Saat 01:39
Güzel ve başarılı bir çalışma elinize sağlık güle güle kullanın...
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı suppor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : Peugeot 206 XT 1.4 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suppor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2015 Saat 07:02
Usta simdi nikac sorum var bu mercekler bi xenon mu yani hem kisa hem uzun uzunlar super oldu demissin

farlarin fiyati 60$ dogrumu gordum

farin icini acak kisa reflektorun icine vidaliyoz bukadarmi mercegin acisina sonradan ayar yapılıyor mu
Çevrimdışı aokaymaz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : 2013 308 Sportium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aokaymaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2015 Saat 13:49
Herkese merhabalar tekrardan. Ringworm arkadaşın vermiş olduğu linkteki mercekleri inceledi zaten çok fazla girip çıkarım o siteye.
Şöyle izah edeyim o merceklerin arkasında vidalı bir kısım var o kısmı normal ampulün girdiği yerden sokup arka taraftan vidalıyorsunuz montajı basit  kimse yanlış anlamasın ürünü kötülemek gibi anlamayın

İçimizde junyan yada sonar mercekli far kullananlar vardın hatta şu an ben bile junyan far kullanıyorum (kendi orijinal farımı söktüm bixenon mercek montajı yapacağıım ilk fırsat bulduğumda o zamana kadar junyanla devam)
Şöyle söyleyeyim junyan ve sonar farların içinden çıkan merceklerin iç nikelaj kısmı çok çabuk kararıyor ve bir süre sonra farlar ışıtmaz oluyor ben elimdeki junyanlara elimdeki en iyi junyan mercekleri taktım ama sonuç hüsran. Aracın önü el fenerleriyle aydınlatıyor gibi oldu.:))
Çinden alınan merceklere gelince montajı oldukça kolay hatta internet sitelrinde sahibindende falan o mercekleri 500 tl ye monte ettiklerini görürsünüz ama içindeki nikelaj kısmı bir süre sonra kararmaya başlıyor ayrıca bixenon motorları biraz dayanıksız çabuk bozuluyor.

Erbin kardeşime verdiğim mercekler hella markadır  bilene bilir zaten hella kalitesini anlatmaya gerek yok
ayrıca benim çiftini 135 tl ye sattığım hella bixenon merceklerin çakma olanının ilanı aşağıdadır

Sonuç olarak hiç mercekli olmayan bir araca mercek montajı zordur cin malı kit kolay monte edilebilir (ki öyle arkası vidalı monte edilen orijinal bir mercek kiti yok cin malı dışında) ancak uzun ömür konusunda hella bir numaradır. Ve erbindeki merceklerin halojen yani bixenon olmayanları
nissan quasqhai
ford fiesta
eski Mercedes e serisi
skoda Octavia fabia roomster  vs araçlarda kullanılmaktadır.

Ayrıca Mercedeslerin çoğu serisi hella kullanır BMW de ayını  Mercedes araçların bir kısım bosch mercek kullanır   wv grubuda genelde valeo mercek kullanır

Mercek konusunda takıldığınız bir durum olursa bildiklerim forumdaki arkadaşlarımla seve seve paylaşırım

Düzenleyen aokaymaz - 08 Ocak 2015 Saat 13:52
2013 308 Sportium
Tel:0533 715 44 04   

Çevrimdışı ringworm Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ringworm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2015 Saat 17:37
Orjinalini yazan: aokaymaz aokaymaz Yazdı:

Herkese merhabalar tekrardan. Ringworm arkadaşın vermiş olduğu linkteki mercekleri inceledi zaten çok fazla girip çıkarım o siteye.
Şöyle izah edeyim o merceklerin arkasında vidalı bir kısım var o kısmı normal ampulün girdiği yerden sokup arka taraftan vidalıyorsunuz montajı basit  kimse yanlış anlamasın ürünü kötülemek gibi anlamayın

İçimizde junyan yada sonar mercekli far kullananlar vardın hatta şu an ben bile junyan far kullanıyorum (kendi orijinal farımı söktüm bixenon mercek montajı yapacağıım ilk fırsat bulduğumda o zamana kadar junyanla devam)
Şöyle söyleyeyim junyan ve sonar farların içinden çıkan merceklerin iç nikelaj kısmı çok çabuk kararıyor ve bir süre sonra farlar ışıtmaz oluyor ben elimdeki junyanlara elimdeki en iyi junyan mercekleri taktım ama sonuç hüsran. Aracın önü el fenerleriyle aydınlatıyor gibi oldu.:))
Çinden alınan merceklere gelince montajı oldukça kolay hatta internet sitelrinde sahibindende falan o mercekleri 500 tl ye monte ettiklerini görürsünüz ama içindeki nikelaj kısmı bir süre sonra kararmaya başlıyor ayrıca bixenon motorları biraz dayanıksız çabuk bozuluyor.

Erbin kardeşime verdiğim mercekler hella markadır  bilene bilir zaten hella kalitesini anlatmaya gerek yok
ayrıca benim çiftini 135 tl ye sattığım hella bixenon merceklerin çakma olanının ilanı aşağıdadır

Sonuç olarak hiç mercekli olmayan bir araca mercek montajı zordur cin malı kit kolay monte edilebilir (ki öyle arkası vidalı monte edilen orijinal bir mercek kiti yok cin malı dışında) ancak uzun ömür konusunda hella bir numaradır. Ve erbindeki merceklerin halojen yani bixenon olmayanları
nissan quasqhai
ford fiesta
eski Mercedes e serisi
skoda Octavia fabia roomster  vs araçlarda kullanılmaktadır.

Ayrıca Mercedeslerin çoğu serisi hella kullanır BMW de ayını  Mercedes araçların bir kısım bosch mercek kullanır   wv grubuda genelde valeo mercek kullanır

Mercek konusunda takıldığınız bir durum olursa bildiklerim forumdaki arkadaşlarımla seve seve paylaşırım

aokaymaz arkadaşımın yorumlarına katılıyorum.
mercek ve reflektör kalitesi konusunda valeo, hella hakkında konuşmaya gerek yoktur.

bir konuyu düzelteyim,
benim kullandığım mercekler 60$ değil 35$
kesinlikle hiçbir delme işlemi yok. montajı da çok çok basit (ampul takar gibi)
merceklerle beraber gönderilen silikon tamponları kullandığınız için orjinal reflektör zarar görmüyor.
istediğiniz zaman söküp eski haline getirebilirsiniz.
xenon kitinden başka bir masrafı yok.
reflektör kararması ne zaman ve ne ölçüde oluşur zamanla görücez.

elbette karar kullanıcılara ait.
orjinal ve kaliteli olanın net bir farkı ve bedeli vardır.
206 lar artık yaşlandı. pek parada etmiyorlar.
ben genelde fazla para harcamadan heveslerimi gidermeye çalışıyorum bu araçta.
herkese saygılar.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aokaymaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2015 Saat 09:32
Elimde 1 takım daha mercek mevcut
2013 308 Sportium

Çevrimdışı kopiiilcan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2001 206 1.6 xs
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kopiiilcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2015 Saat 23:50
Arkadasim benimde elim kabiliyetlidir. Bir suredir arastirdim. Bu konu bana iyi ornek oldu.

Öncelikle arkafasim bu mercekler için ne odemem gereklidir? Acikcasi bu ara pek imkanimda yok ya. Bos beleş takilacagima bu isle uğraşmak istiyorum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kopiiilcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2015 Saat 23:50

Elimde 1 takım daha mercek mevcut

Arkadasim ne istersin merceklerle???
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kopiiilcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2015 Saat 23:52
Ben direk aracimdan soktugum farz yapmak istemiyorum. Zaten sol far camim biraz çatlak. Bir adet farda bulabilirsem sağ sol farketmez uzunca üstüne calismak istiyorum kismetse.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aokaymaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2015 Saat 13:39
Arkadaşım normalde kapaklı mercekleri 100 tlye satıyorum ancak forum üyelerine çifti 85 tl ayrıca 2 adet h7 ampul + 2 adet h7 soket + 2 adet sinyal ampulü hediye

Herzaman online olamıyorum imzamdaki telefondan ulaşabilirsin

Düzenleyen aokaymaz - 12 Mart 2015 Saat 13:54
2013 308 Sportium

Çevrimdışı leader_devil Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı leader_devil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2015 Saat 17:06
Arkadaslar bir sorum olacak bende tek fara çift mercek uyguluyorum forumları arastıra arastıra farların sonuna geldim sayılır fakat bizim bu 206 ların seffaf farlarında olan orjinal çizgiler sanki ışıgı dagıtıyo gibi geldi bana evde duvara yansıttıgımda tam bitirmedigim için soruyorum arkadaslar bu çizgileri nasıl yok edebiliriz far temizleme zımparaları ile yapsak acaba düzelirmi bilgili arkadaslar cvp verirse memnun olurum 
hayırlı forumlar.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kopiiilcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2015 Saat 19:22

Arkadaşım normalde kapaklı mercekleri 100 tlye satıyorum ancak forum üyelerine çifti 85 tl ayrıca 2 adet h7 ampul + 2 adet h7 soket + 2 adet sinyal ampulü hediye

Tamamdir dostum bi ay sonu yaklassin kismetse ararim seni.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aokaymaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2015 Saat 09:57
Orjinalini yazan: kopiiilcan kopiiilcan Yazdı:

Tamamdir dostum bi ay sonu yaklassin kismetse ararim seni.

Ok kardeşim bende çift olarak  kalmamış
 kardeşimde 1 çift varmış dün  onunla görüştüm sana söylediğim merceklerde ondaki mercekler.
Ay sonuna kadar satılmamış olursa tabiki
İmzadaki telefondan ulaşırsın karar verirsen
2013 308 Sportium

Çevrimdışı Gokcesel Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 307 HDi Premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokcesel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2016 Saat 19:48
Hocam 1 sene geçmiş aradan ama araç halen duruyor mu yapım aşaması hakkında biraz bilgi alabilir miyiz ? :) Ben de getirteceğim bu mercekleri fara montaj konusunda biraz yardıma ihtiyaç var.

Orjinalini yazan: ringworm ringworm Yazdı:

Merhaba arkadaşlar,
Konuyu epey hortlatıcam ama eminim benim gibi hala bu konuyu okuyanlar vardır. Bu konuyu okuduktan sonra benim 206 nın farlarına mercek taktım. Tecrübelerimi paylaşayım istedim.

Öncelikle bemim arabanın farları birbirinden farklı, benden önceki sahibi ufak bi kaza yapmış, sonra ne bulduysa takmış. Farın biri KYK, diğeri DEPO.
KYK çok zor açılıyor. Fön makinesi ile farı açmam bir saat falan sürdü. Biraz hasarda verdim ama sonra ısıtıp düzelttim. Yırtılan bir yer vardı silikonla yapıştırdım. KYK nın silikonu erimiyor ama bırakıyor. Kesinlikle fırın lazım. Fön makinesi çok riskli vesselam. Geri kapatırken de şeffaf silikonla yapıştırdım.
DEPO farın açılması fönle bile çok kolay. 10dakka sürmüyor. Geri kapatırkende ısıtıp kendi kendine yapıştırabiliyorsunuz.
Mercekleri aliexpress ten aldım.
Takması çok kolay. Kesme biçme yapıştırma yok. Ampul takar gibi takıp somununu sıkıyorsunuz o kadar.
İş bittikten sonra benim h7 xenonları taktım. Ufak bi ayardan sonra ışık yayılımı süper oldu ama ışık şiddeti çok düşük oldu.
55 wattlık başka bir xenon denedim.o da doğru dürüst aydınlatmadı.
Sonra farkettimki benim mercekler h1.
Hemen gidip 2 halogen h1 ampul aldım.
Sonuç süper oldu. Harika aydınlatıyor ve kesilikle göz almıyor.
Merceklerim bi xenon. Eski uzunlarıda yerinde bıraktım.
Uzun far dehşet oldu.
Hemen bir çift h1 xenon sipariş verdim çinden.
Beklemekteyim.
Aldığım merceklerin linkinide gönderiyorum.
Becerebilirsem bir iki de resim koyarım.
Meraklılara kolay gelsin.

Free Shipping Easy Install H1 H4 H7 9005 9006 Projector 2.5 inches Mini HID Bi-xenon projector for Auto Headlight H1 Bulb Socket
http://www.aliexpress.com/item/Wholesale-Retail-Type-H4-H7-Mini-Car-Projector-Lens-HID/1017182941.html
(from AliExpress Android)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2563 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5850 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1248 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1258 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 754 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2838 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1151 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1961 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12918 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 956 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 530 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 578 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1009 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 894 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16204 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5644 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1981 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 562 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English