Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Peugeot Ses Sistemleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - vdo rd3 radyo/cd çalar teyp için aux girişi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

vdo rd3 radyo/cd çalar teyp için aux girişi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
 Derece: Konu Derecesi: 1 Oylar, Ortalama 5,00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı tone of nature Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı tone of nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: vdo rd3 radyo/cd çalar teyp için aux girişi
    Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2013 Saat 03:12
Selamlar. Bir iki haftadır bu konu üzerinde çalışıyorum. Uzun süren denemelerden sonra alttaki siteden yararlanıp sonunda aux kanalı açmayı başardım. Ses olarak çok iyi ve mono değil stereo.
Aux-in jack for VDO RD3-00 car radio (Peugeot, Citroen)

Sitede anlatılmış ama türkçe olarak bir daha anlatalım istedim.

Malzeme olarak 30 cm civarında stereo kulaklık kablosu ve dişi jack girişi lazım, o kadar.

Kulaklık kablosunun üç tane ucu var :
* Şase
* L (Sol)
* R (Sağ)

L ve R uçlarını fotodaki 1 ve 2 nolu noktalara lehimliyoruz. Ayrıca hemen üstlerine iki tane ayrı kablo lehimliyoruz. Ben anlaşılması kolay olsun diye farklı renkler kullandım.

Sarı kablonun diğer ucu 3' e...... Kırmızı kablonun diğer ucu 4 nolu noktaya lehimlenecek :

Yani bu dört nokta aslında şu:

Front L
Front R
Rear L
Rear R

Böylece ön ve arka Left' leri bir yere, ön ve arka  Right' ları bir yere topluyoruz. Devam :

Dişi jack bağlantıları resimdeki gibi. Siyah ve yeşil kablolar L ve R. Yeşilin solundaki şase. Boşta olan kablo ise şaseye başka bir kabloyla yaptığımız ek uç. Bu kabloyu teybin üstündeki bir vidaya bağlayarak şase olayını çözmüş olacağız (bakınız alt resim) :

Bağlantılar bitti. Bundan sonrası size kalmış. İster kabloyu teybin altından bir yerden çıkarın yada ön panelde delik açıp jack'ı yuvasına yapıştırın.

Ben jack için teybin ön panelinde tornavidayla delik açtım :

Plastik çapaklarını maket bıçağıyla temizledim :

Jack' ı deliğe oturtup, sıcak silikonla yapıştırdım :

Silikon iyice soğuyup donduktan sonra teybi toplayıp yerine koyuyoruz ve işlem bitiyor. Smile

Son hali şu şekilde oldu :

Ve deneme videosu :

Düzenleyen tone of nature - 15 Kasım 2013 Saat 01:04
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2013 Saat 11:57
Tebrik ederim yapaan eden vardi ama paylasim yapan diz oldunuz guzel bir calisma. Elinize saglik.

Bir baska sekilde chip uzerinden alip cd sesini kullananda vardi sizinki cdchanger mi cd den mi calisiyor su halde ?
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tone of nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 00:54
Teşekkürler. Bu sistemle entegrenin ses girişine en kestirmeden bağlantı yapıyoruz. Yani radyonun ve CD' nin sinyalinden önce. Dolayısıyla CD Changer ile bir işimiz yok. (Zaten onu oto serviste araca tanıtman gerek falan filan...)

İşin enteresan yanı teyp kapalıyken de ses alabiliyorum. Ses kontrolünü mp3 çalar' dan ayarlıyorum. Ben sesi sonuna kadar açmaya cesaret edemedim.Smile Hem çok kuvvetli hemde sesler çok güzel geliyor. MP3 çalarken radyo veya CD' yi açsam da birşey olmuyor. İkisini birden dinleyebiliyorum.Big smile

Ben bugün Proton marka bir aracın teybine de aynı şeyi yaptım. İlk önce teybin ses verici entegresinin şemasını buldum. Şemayı inceleyip LF OUT, RF OUT LR OUT, RR OUT gibi şeyler yazan bacakları aradım ve yukarıda anlattığım sistemi yaptım. Sanırım bütün teyplere yapılabilir bu sistem.

VDO RD3' ün SAA7708H adlı entegresinin şeması :

Düzenleyen tone of nature - 14 Kasım 2013 Saat 00:24
Çevrimdışı ersin025 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2005 307 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ersin025 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 04:37
usb giriş yapılabilirmi?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tone of nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2013 Saat 00:22
USB 'den şarj demek istediyseniz, çakmak girişine takılan cihazlar mevcut.

USB bellekteki şarkıları dinlemek herhalde kastettiğiniz. Malesef hayır. Çünkü USB' yi tanıyabilmesi için teybin içinde gerekli donanım yok.

Gerçi o tür aparatlar da var. Forumda bahsedilmiş:
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=24084&KW=Audio+System&title=audio-system-incelemem-video-eklendi
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=26302&KW=teyp+sd+kart&title=206-iin-ucuz-yollu-teyp

Ama bayağı masraflı işlemler. Eğer müzik çalabilen bir cep telefonun veya mp3 çaların varsa en ucuz yöntem bu başlıkta bahsedilen. Tak kulaklık girişinden çaldır gitsin! Smile

Çevrimdışı ersin025 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2005 307 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ersin025 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2013 Saat 06:32
evet usb dekei şarkıları dinlemekti sorum.neyse sağlık olsun napalım.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tone of nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2013 Saat 00:09
İlk mesajıma son halinin resmini ve videosunu da ekledim. Böylece başlık tamamlanmış oldu. Umarım teşvik edici bir başlık olmuştur. Okuyan herkese teşekkürler.
Çevrimdışı 106fb Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : PEUGEOT 307 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 106fb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2013 Saat 09:28
Faydalı bir çalışma olmuş.RD4 kasetçalarlar içinde böyle bir şey yapılabilir mi acaba?
2003 307 XT PRE 1.6 110 HP
Çevrimdışı xdesign_206 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xdesign_206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2013 Saat 14:45
Gerçekten çok başarılı ve güzel bir çalışma olmuş emeğine sağlık bende kendi arabama uygulamak istiyorum aux tan mp3 player yada telefonu taktığımızda bunları çalıştırmak için teybi hangi konumda aux 'tan dinliyosunuz?
Peugeot 206 xdesign 1.4hdi(2006)
Çevrimdışı muro_60 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : peugeot XT premıum
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muro_60 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2013 Saat 19:31
bende yaptım ama şarkı atlarken patt dıye ses geliyo sebebi nedir acaba cep telefonundan dınlıyorum
peugeot 307 xt premium
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tone of nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2013 Saat 01:12
Orjinalini yazan: 106fb 106fb Yazdı:

Faydalı bir çalışma olmuş.RD4 kasetçalarlar içinde böyle bir şey yapılabilir mi acaba?

Büyük ihtimalle RD3' ün entegresinin benzeridir. Yapılabilir. İçini açıp entegrenin ismini verebilirsen yardımcı olabilirim.
Orjinalini yazan: xdesign_206 xdesign_206 Yazdı:

Gerçekten çok başarılı ve güzel bir çalışma olmuş emeğine sağlık bende kendi arabama uygulamak istiyorum aux tan mp3 player yada telefonu taktığımızda bunları çalıştırmak için teybi hangi konumda aux 'tan dinliyosunuz?

RD3 'de aux diye bir konum yok. Radyo, CD ve CD değiştici olarak üç tane seçenek var. Ama bizim bunlarla işimiz yok. Çünkü teyp kapalı olduğu halde mp3 dinleyebiliyorum.Smile Teyp kapalı gözükse de aslında ses devreleri çalışır durumda.
Orjinalini yazan: muro_60 muro_60 Yazdı:

bende yaptım ama şarkı atlarken patt dıye ses geliyo sebebi nedir acaba cep telefonundan dınlıyorum

Dediğiniz patırtı sesi benimkinde sadece jack'ı takıp çıkartırken oluyor. Bu normal birşey. Müzik sistemleriyle uğraşanlar bilirler, miksere veya gitar amplisine jack takarken de aynı patırtı sesi olur.

Bunun dışında sizin problem jack' larda veya kabloda olabilir. Çünkü kablolar, jacklar iyi lehimlenmemişse veya  eskiyse patırtı yapabilir. Kısacası en ufak temassızlık patırtı yapar.

Şarkı atlatmak için telefonu elinize aldığınızda kablo da hareket ediyor mu ? Eğer öyleyse kablo veya jacklar' ı bir daha kontrol edin derim ben. Hatta bağlantıları da.

Düzenleyen tone of nature - 19 Kasım 2013 Saat 14:56
Çevrimdışı muro_60 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : peugeot XT premıum
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muro_60 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2013 Saat 09:33
evet takarken patt dıyo ama takılı iken oynattıgımda ses yok şarkı degışince patlıyo:)
peugeot 307 xt premium
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tone of nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2013 Saat 14:54
Telefondan olabilir. Başka bir cihazla deneseydiniz.
Çevrimdışı hassillbank Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 206+ 1.4D UrbanMove
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hassillbank Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2014 Saat 12:15
yaptım taktım pat dye bi ses geldi sonra koku ve duman sanırım teyp yandı çalışmıyor artık nasıl bi çözüm bulacağım blmiyorum.Smile
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tone of nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2014 Saat 01:38
Geçmiş olsun. Tamir edilemeyecek bir şey değildir umarım. Basit bir şey de olabilir. Bir ustaya gösterin mutlaka. Bozulan parça entegre ise aynı marka teypden çıkma parçalarla tamiri mümkün. Direnç, diyot gibi basit parçalar ise iş zaten kolay...

Bu arada ben sorunsuz biçimde kullanmaya devam ediyorum. Wink
Çevrimdışı nonick Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nonick Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2014 Saat 01:43
dün bu konu hakkında bir çözüm arıyordum 1 saat önce kolları sıvayıp uyguladım ve sonuç harika =) şu anda aux girişi çalışıyor tek sorun benim telefon iphone sanırım kulaklık girişi zayıf kalıyor ilk taktığımda sorun yoktu sonra sesi az çıkmaya başladı arada gevşetirken düzeliyor gibi oluyor ama nafile ama arkadaşın samsung telefona çok güzel oluyor ucunu değiştireyim tekrar yazarım =) elinize sağlık hocam 
Çevrimdışı nonick Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nonick Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2014 Saat 19:58
Hocam aynısını yaptım yapmasınada benim iphone az ses çıkarıyor jak 3 boğum bende onu çıkarıp orijinal kulaklık ucunu taktım sonuç yine aynı nerede hata yapıyorum acaba ? Ilk jak philips arkadaşın Samsun'gda çalıyor ?
Çevrimdışı tigerland Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 206 GTI 2002 2.0 16V
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigerland Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2014 Saat 15:41
güzel çalışma olmuş. fakat 2012 model 206+ da clarion teyp var ve entegre değişmiş Smile TEA688OH olarak entegre var buna ait çalışmalar var buldum fakat yapmadım henüz. 

Bu fotoda farklı bi yerden almış 

bunda da daha farklı ne yapmışlar çözemedim Big smile

Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2014 Saat 16:04
Hayırdır Erbin 206+? RC'yi sattın mı yoksa?
Çevrimdışı tigerland Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 206 GTI 2002 2.0 16V
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigerland Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2014 Saat 16:51
Orjinalini yazan: Serkan Serkan Yazdı:

Hayırdır Erbin 206+? RC'yi sattın mı yoksa?

evet Roland Garros-GTI-XS-RC derken 206+ geçtim Big smile 5. 206'ımı almış oldum

Düzenleyen tigerland - 10 Haziran 2014 Saat 16:52
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1566 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1467 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 215 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5995 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25158 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1410 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 370 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3288 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English