Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Boya üzerindeki lekeler için Oto Kil Uygulaması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Boya üzerindeki lekeler için Oto Kil Uygulaması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı yenice Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2004
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Boya üzerindeki lekeler için Oto Kil Uygulaması
    Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2013 Saat 22:05
BOYA REÇİNE, SPREY BOYA KALINTISI,FREN BALATA TOZU , ZİFT, DEMİR TOZU VE ENDÜSTRİYEL MADDELER VE ÇİMENTO TOZU  VS. GİBİ BOYANIN ÜZERİNDE PÜRÜZ YARATAN , GÖRÜNMEYEN VE NE YIKAMAYLA NE DE PASTA İŞLEMİ İLE ÇIKMAYAN ( buraya kadar alıntı yaptım :))

Arkadaşlar bu ne olduğu belirsiz lekeler için oto kil uygulaması maliyeti çok düşük ve çok önemli bir uygulama.

Bunlardan hangisi bilmiyorum ama aracımın camları da dahil beyaz beyaz sprey boya kalıntısı gibi lekeler gelmiş nerden geldiyese. Zaten elinizin tersini kaportanın üzerinde ve camlarda gezdirin pütür pütür olduğunu anlayacaksınız. Ben ilk olarak aracı yıkadıktan sonra silerken farketmiştim.

Neyse bu iş için bir araştırmaya girdim. İlk olarak oto kuaföre gösterdim. Aracı kil ile kaplicaz, uzun bir işlem, sabah bırakırsınız öğleden sonra alırsınız dedi. Fiyat olarak da 80 lira dedi.

Kil ile kaplicaz deyince ben internetten bir araştırma yaptım ve oto kil diye oyun hamuru gibi birşeyin olduğunu gördüm :) baktım ki 50 Gr için 17 lira fiyat vermişler ve 25gr ile bir aracın her yerine uygulama yapılabileceğini söylemişler. Yani 9 liralık malzemeyle olacak bir işlem. Ve bu oto kuaför arkadaşın 80 lira istediği uygulamın 71 lirası işçilik olunca zoruma gitti :)

Kimse yanlış anlamasın aramızda oto kuaför arkadaşlar vardır, ama 71 lira işçilik ayıp ve günah. 100 liraya detaylı dış temizlik, motor temizliği ve motor koruyucu olarak gold paket sunan kuaförler var, üstelik meguiars ürünlerini kullanıyorlar. Bu iki oto kuaförü kıyaslayınca işini dürüst yapmayan kişileri bir kez daha kınama ihtiyacı hissettim :)

Neyse uygulamaya geçecek olacak
oto kil hamuru şu şekilde.;
http://www.otodukkani.com/Urun/CLAY-BAR-OTO-BOYA-YUZEY-TEMIZLEME-KIL-HAMURU-50-gr-pmu8.html

bildiğimiz oyun hamuru gibi. bunun yanında sprey ve saklama kabı şeklinde set olarak da göreceksiniz. Spreyin tek numarası, oto şampuanı ile suyun karışımı. Yani çok gerekli diil set olarak almak. Ben zaten cilalı oto şampuanı kullandığım için ayrıca oto şampuanı da almadım. Spreyin amacı, hamuru arabanın üzerinde gezdirirken kaymasını sağlamak. Saklama kabına zaten hiç gerek yok. poşetin içine koyup ya da su içerisinde bekleterek saklayabiliyormuşuz.

uygulamanın da hiç zor bir tarafı yok. İlk olarak aracı iyice yıkayıp kuruluyoruz.
daha sonra oto şampuanı ve su ile hazırladığımız karışımı fıs fıs bir şişeye koyuyoruz.
kili ben 50 gram aldığım için yarısını kesip yarısı ile işlem yaptım. hamuru avcumuzun içerisine alıp, aracın üzerinde gezdirmeye başlıyoruz. sprey burda işe yarıyor. hamur hareket etmeyecektir. ama sprey yardımı ile kolayca hem camlarda hem kaportada hareket edecektir. zaten hamuru gezdirirken pütürlü yerlerdeki kirleri aldığını farkedeceksiniz. ilk geçişte pütür pütür olan yüzey ikinci geçişte kendini farkettirecek. bu şekilde temizlendiğini de rahatca anlıyorsunuz.

diğer önemli nokta, diyelim tavanın yarısında hamuru gezdirdiniz, daha sonra hamuru kirli kısımlar içe gelecek şekilde katlayıp yüzeyi yeniliyoruz. belli bir kısma uygulama yaptıktan sonra bu işlemi sürekli yapıyoruz. ve hamuru kesinlikle yere düşürmüyoruz. ben bir parça naylon aldım ve uygulama yaparken aracın altında tuttum. çünkü illa ki yere düşüyor. eğer hamurun üzerine toz toprak birşey gelirse temizleme yaparken çizme yapabiliriz :)

ben parça parça gittim, ilk olarak tavandan başladım, sonra camlar, çamurluklar kapılar diye. etekleri ve tamponu en sona bıraktım.

hamuru gezdirdiğimiz yerleri hemen arkasından silersek daha iyi oluyor. çünkü hamur sonrasında buğulu bir görüntü bırakabilir. işlem sonrasında ben tekrardan arabayı yıkadım. çünkü hamur biraz buğulu yapıyor ister istemez.

bu da netten bulduğum uygulama videosu. uygulama yapılan bölgeyi hemen bezle silerseniz kurumadan daha iyi olur.
http://www.dailymotion.com/video/xakcn8_kaportaya-kil-uygulamasi_auto

Düzenleyen yenice - 19 Eylül 2013 Saat 01:38
Peugeot 206 1.4 HDI 2004 X-Line
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2013 Saat 22:54
senin yazından sonra bende konuyu internette araştırdım. youtube tan meguairs videolarını izledim.
ve meguiars setini almaya karar verdim.
link aşağıda.
set olarak alıcam. 40grX2 adet hamur,sprey ve hamur saklama kabı ve fiber bez yanında.
benim aracım siyah.denicem inşallah sonuç iyi olur.
benim aracın boyasında da kireç lekeleri var. sinir ediyor beni. faydasını görürüm inşallah.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2013 Saat 23:02
Orjinalini yazan: maverick maverick Yazdı:

senin yazından sonra bende konuyu internette araştırdım. youtube tan meguairs videolarını izledim.
link aşağıda.
set olarak alıcam. 40grX2 adet hamur,sprey ve hamur saklama kabı ve fiber bez yanında.
benim aracın boyasında da kireç lekeleri var. sinir ediyor beni. faydasını görürüm inşallah.

hocam set olarak alırsanız şu sprey işini sormayı unutmayın. eğer yanlış duymadıysam boş şişe yolluyorlarmış yani karışımı siz yapıyorsunuz. zaten ilanda dikkat ederseniz sprey şişeyi oto şampuan ve su ile karıştırın diyor ve arkasından oto şampuan linkini vermişler. gidip de boş şişe, bez ve saklama kabı için 45 lira vermenin hiç anlamı yok.

araç siyah olsun farketmez, 30 gram hamur aracın heryerine gezdirseniz bile çok rahat yetiyor.

zaten bu spreyin amacı, hamuru kaportada gezdirirken kaymasını sağlamak. yoksa hamuru kaydıramazsınız kaportada. camsili boşaltıp içine şampuan ve su karışımı yapın zaten aynı amaca gelecek. bir taraftan sprey ile yüzeyi ıslatıp, diğer taraftan hamuru orada dairesel hareketlerle gezdirip hemen arkasından da mikrofiber bez ile siliyorsunuz. 3lü mikrofiber bezler 7 8 lira bişey. ama onların da adileri var, bimden aldım hiç iyi çıkmadılar :) sonra carrefourdan aldım diye hatırlıyorum.

bana kalırsa 50gram sadece kil olarak alın derim. saklama kabı ve boş sprey şişesine gerek yok
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2013 Saat 23:13
Elınıze sağlık güzel olmuş ayrıca güzelde bır paylaşım ve son olarak bişey sorayım bu camlardaki leke vb.kalıntıları yok edıyormu bu uygulama ?
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı gogly35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 308 Comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gogly35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2013 Saat 23:14
Bu kil acaba camdaki ve özelikle aslan logosu gibi parlak yüzeylerdeki su kireci lekesine çözüm olur mu?
308 VTI // 2009
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2013 Saat 23:43
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Elınıze sağlık güzel olmuş ayrıca güzelde bır paylaşım ve son olarak bişey sorayım bu camlardaki leke vb.kalıntıları yok edıyormu bu uygulama ?

teşekkür ederim. camlardaki lekeler derken su lekelerini mi diyorsunuz? benim öyle bir sıkıntım olmadığı için bişey diyemiyorum ama çıkartmaz diye tahmin ediyorum. yanlız sirke ile çıkabilir. çünkü babamın aracında nikelajların üzerinde bu kireç lekeleri zamanla oluyor. ne kadar kurularsan kurula 2 3 ayda bir sirke ile siliyorum çıkıyor. camlar için de uygulanabilir denemek lazım
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2013 Saat 23:45
Orjinalini yazan: gogly35 gogly35 Yazdı:

Bu kil acaba camdaki ve özelikle aslan logosu gibi parlak yüzeylerdeki su kireci lekesine çözüm olur mu?

hocam nikelajları temizlemek için sirke kullanıyorum ben. küf ve kireç lekelerini güzel çıkartıyor. kilin amacı boya ve cam üzerindeki yabancı maddeleri temizlemek, aracı pasta cilaya hazırlamak.
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 00:29
Yarın alıp 3 arabaya birden çekiyorum kardeş ...
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 00:30
Orjinalini yazan: 307bursa 307bursa Yazdı:

bende hep merak etmiştim bu zımbırtı ( kil ) işe yarıyormu diye 
demekki yarıyormuş :)
sipariş verdim bakalım gelince uygularız inşallah 
paylaşım ve bilgilendirme için çok teşekkürler çoookkk faydalı bilgiler

bugüne kadar hiç aracı yıkayıp sulu bırakmadığım için ben de tesadüf farkettim. kurulamak için bezi bir sürttüm aracın üstü hışır hışır ediyor :) ağaçlardan falan gelmiştir dedim 3 gün arka arkaya yıkattım yine çıkmadı. sonra bu oyun hamurunu öğrendim :) zaten uygulamadan önce kaportada ve camda eliniziin tersiyle gezinin, sonra uygulama yapıp aynısını yapın, yüzeyin temizlendiğini hissedeceksiniz. cam üzerinde bir şişe kolonya denedim limon denedim sirke denedim bana mısın demedi meretler çıkmadı :) ama kili iki sürttüm alayını topladı :) dinsizin hakkından imansız gelirmiş :D

siz de tek kil mi aldınız, fıs fıs şişesini boş gönderiyorlar yanlış anlamadıysam. saklama kabı zaten hikaye. 50 gram 2 kez uygulama yaptırır. hatta ben ilk uygulama yaptığım hamura baktım birkez daha kullanılabilir ama gerek yok 9 liraya geliyor riske gerek yok. temizleme yaparken çizmeyelim :)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 00:38
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

ya ali millet ne kadar uyanık olmuş :) aracı komple kille kaplicaz deyince ilk önce bi tırstım :D sanki güzellik kili gibi arabayı çamura basacaklar sandım :D meğer oyun hamurunu alıp arabanın üzerinde gezdiryolarmış :) 9 liralık malzemeye 70 lira işçilik istiyolar. iki kişi biri sağdan biri soldan girse yarım saatte biter çok rahat. ondan sonra da iş yok diye ağlıyolar. hadi tamam uygulama öncesi ve sonrası arabayı yıkamak gerekiyor, 2 yıkama, killeme için 30 lira dersin eywallah deriz. 80 lira ne oluyo. ben 2 gün çalışıyorum o paraya :)
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 00:41
Orjinalini yazan: yenice yenice Yazdı:

ya ali millet ne kadar uyanık olmuş :) aracı komple kille kaplicaz deyince ilk önce bi tırstım :D sanki güzellik kili gibi arabayı çamura basacaklar sandım :D meğer oyun hamurunu alıp arabanın üzerinde gezdiryolarmış :) 9 liralık malzemeye 70 lira işçilik istiyolar. iki kişi biri sağdan biri soldan girse yarım saatte biter çok rahat. ondan sonra da iş yok diye ağlıyolar. hadi tamam uygulama öncesi ve sonrası arabayı yıkamak gerekiyor, 2 yıkama, killeme için 30 lira dersin eywallah deriz. 80 lira ne oluyo. ben 2 gün çalışıyorum o paraya :)

Abi bunun suyu-şampuanı-elektriği-yeri-vergisi-işçisi-sigortası..........

Neyse adam der yapacak bişi yok gerçekten iş çıkaran yerlere bir git bakalım ne fiyatlar çıkarıyorlar :D
Sonax ya da Meguiars ın uygulama yerlerini bir gör :d

Sadece kaydırıyor mıuyuz yoksa bu ağda tarzı batır çek fln da yapılıyor mu ?
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 00:50

Abi bunun suyu-şampuanı-elektriği-yeri-vergisi-işçisi-sigortası..........

Neyse adam der yapacak bişi yok gerçekten iş çıkaran yerlere bir git bakalım ne fiyatlar çıkarıyorlar :D
Sonax ya da Meguiars ın uygulama yerlerini bir gör :d

Sadece kaydırıyor mıuyuz yoksa bu ağda tarzı batır çek fln da yapılıyor mu ?

abi ağda işine girme hiç :D :D

bi camsil fısfıs şişesine oto şampuanı ile suyu karıştır, önce onu uygulama yapıcan yüzeye püsküryosun, sonra hamuru avcunun içine alıp ıslattığın yüzeyde avcunun içindeki hamurla dairesel hareketlerle ovalıyorsun. diyelim bir kapıyı yaptın sonra hamuru ikiye katla kirli kısımlar içerde kalsın devam et. diğer kapıyı yaptın aynı şekilde ikiye katla devam et. maksat yüzey yenilensin. kiile geçtiğin yeri de bezle hemen kurula sonra buğulu kalabilir. en son arabayı tekrar yıkarsın. videosu vardı aynen şu şekilde

5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 00:50

ben 100 gram olanından sipariş verdim ne olur ne olmaz hesabı :)
bu olayı yaptıktan sonra araca pasta polish yapmak gerekiyormu boya matlaşıyormu bu kil olayından sonra ?????

Abi adamın fotoyu görmedin mi araba 24 ayar altın gibi parıldıyor LOL
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 00:53

ben 100 gram olanından sipariş verdim ne olur ne olmaz hesabı :)
bu olayı yaptıktan sonra araca pasta polish yapmak gerekiyormu boya matlaşıyormu bu kil olayından sonra ?????

uygulama yaptıktan sonra tekrar iyice yıkayıp kuruladım. cilalı oto şampuanı kullandım. gözle görülür bir matlaşma yok gibi geldi bana. ama siyah renkte nasıl olur bilmiyorum. aslında az önce ali ile onu konuştuk. sprey olarak pasta cila boya koruma karışımları var, el süngerleri ile uygulanıyor. üzerine de onu yaparsak heralde daha hoş olabilir. kili aldığım yere yarın sorucam olmadı bir de o spreyden alıcam.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 01:00

benimkide uzaktan güneş altında gölge görmemiş zenci gibi parlıyor ama yanına gelince olay değişiyor :)
fotoyla zor anlarız açıklama bekliyorum :)

hocam bu kil uygulamasında parlama olayını beklememek lazım. maksat zaten boyayı parlatmak değil, boya üzerindeki yabancı maddeleri temizlemek. pasta cila ve boya korumayı 6 ayda bir yaptırırım. daha çok olmadı yaptıralı. zaten parlaklıktan yana sıkıntım yok, uzaktan da olsa güneş altında da olsa fotoda da olsa aynı :) hatta geçen seneki fotolardan koyayım

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 01:04

benimkide uzaktan güneş altında gölge görmemiş zenci gibi parlıyor ama yanına gelince olay değişiyor :)
fotoyla zor anlarız açıklama bekliyorum :)

http://www.otodukkani.com/Urun/Meguiars-Cleaner-Wax-Temizleyici-Koruyucu-Sivi-Wax-473ml-pmu60.html
3 si 1 arada.Hem boya temizleme,hem cila hem koruma katmanı.

yarın ben şu ürünü de sorucam. kil uygulaması üzerine uygun olur mu diye. ve ne kadar süre etkisini gösterir. illa ki farklılık yaratır diye düşünüyorum. ona göre size de bilgi veririm
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 01:07

hey maşallah güzelmiş ...

benimkide bu :))))))

siyah renk zaten yakından kılcal çizikleri çok belli ediyor. bizim caddy de siyah. onların sedefli siyah metalik boya diye renkleri ayrılıyor. onlar yakından da parlıyor. ama düz siyahlar yakından mat oluyor dediğiniz gibi. 2 aracı yan yana getirdik bu farkı net olarak gördüm. bu arada kazasız belasız ve masrafsız kullanmanız dileğiyle :)
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 01:17

link aşağıda.

hocam set olarak alırsanız şu sprey işini sormayı unutmayın. eğer yanlış duymadıysam boş şişe yolluyorlarmış yani karışımı siz yapıyorsunuz. zaten ilanda dikkat ederseniz sprey şişeyi oto şampuan ve su ile karıştırın diyor ve arkasından oto şampuan linkini vermişler. gidip de boş şişe, bez ve saklama kabı için 45 lira vermenin hiç anlamı yok.

araç siyah olsun farketmez, 30 gram hamur aracın heryerine gezdirseniz bile çok rahat yetiyor.

zaten bu spreyin amacı, hamuru kaportada gezdirirken kaymasını sağlamak. yoksa hamuru kaydıramazsınız kaportada. camsili boşaltıp içine şampuan ve su karışımı yapın zaten aynı amaca gelecek. bir taraftan sprey ile yüzeyi ıslatıp, diğer taraftan hamuru orada dairesel hareketlerle gezdirip hemen arkasından da mikrofiber bez ile siliyorsunuz. 3lü mikrofiber bezler 7 8 lira bişey. ama onların da adileri var, bimden aldım hiç iyi çıkmadılar :) sonra carrefourdan aldım diye hatırlıyorum.

bana kalırsa 50gram sadece kil olarak alın derim. saklama kabı ve boş sprey şişesine gerek yok
bende cilalı oto şampuanı var. sprey şişesinin boş olduğunu gördüm.
senin dediğin gibi yapacağım. şampuan ile suyu karıştırıp şişeye dolduracağım.
zaten mantık kil hamurunun kayması değil mi?
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 01:33

link aşağıda.

bende cilalı oto şampuanı var. sprey şişesinin boş olduğunu gördüm.
senin dediğin gibi yapacağım. şampuan ile suyu karıştırıp şişeye dolduracağım.
zaten mantık kil hamurunun kayması değil mi?

aynen öyle. kil zaten arabanın üzerinde hiç bi şekilde kaymıyor. yüzeyi ıslatmak gerekiyor. videoyu gördünüz mü nette buldum bi tane. onu da ilk mesaja eklim.

zaten kili sürmeden önce elinizin tersiyle o bölgede elinizi gezdirin, uygulama sonrası bir de gezdirin, temizlendiğini hissedeceksiniz. benim ön arka camda, tavanda ve kaputta vardı ama ben heryere uyguladım.

sizde ne tür kirler var reçine mi
Çevrimdışı gogly35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 308 Comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gogly35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2013 Saat 13:01
camdaki kireç lekeleri için benimde denemediğim limon, sirke, limon tuzu kalmadı ama banamısın demiyor lekeler.. bu gidişle bende alacağım sanırm bu killerden...

sonra bütün forumun araçları killenicek :) 
308 VTI // 2009
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1157 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5644 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1227 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 946 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 729 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2785 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1131 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1913 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12795 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 742 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 551 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 518 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 558 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 857 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 690 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16122 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5588 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1933 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English