Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 xt otomatik yüksek devirde vites değişiyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 xt otomatik yüksek devirde vites değişiyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
 Derece: Konu Derecesi: 1 Oylar, Ortalama 5,00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı serhat79 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : peugeot 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serhat79 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2013 Saat 18:19
Orjinalini yazan: foresteng. foresteng. Yazdı:

hız sensöründe arıza olsa, bilgisayara bağlandığı zaman çıkmaz mı ?
+1
bilgi paylaştıkça çoğalır önem kazanır..
Çevrimdışı mami202 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 407 sw executive 2,0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mami202 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2013 Saat 03:33
benim aracı servise bıraktık şanzıman abs sensör  v kayışı vs. hepsi gözden geçirilecek şanzıman zaten açılacak özellikle ustaya söyledim şanzımanı açınca haber ver bozuk olan parça  neymiş arıza nereden kaynaklanıyor vs.    bir  iki güne yazarım sonuçları
Çevrimdışı foresteng. Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı foresteng. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2013 Saat 09:24
hadi hayırlısı...
2006/206 Feline OV 1,4 (benzinli)
Kapkara
Çevrimdışı serhat79 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serhat79 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2013 Saat 18:49
inşallah bulurlar sorunu mami kardeşim
bilgi paylaştıkça çoğalır önem kazanır..
Çevrimdışı deeps_blue Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : pejo 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deeps_blue Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2013 Saat 21:54
HOCAM HALA ÇOZEN EDEN YOKMU GEZMEDİGİM USTA KALMADI VALLA BENİM ... YAG DEŞİŞTİ .... SELENİDLER DEGİŞTİ.... BOGAZ KELEBEGİ BAKIM YAPILDI RADYOTOR BAKIM YAPILDI.... HERKES DENEME YANILMA USULU DUR DİYE ARABANIN ANASINI AGLATITILARR .... EN SON BİR USTA DEDİKİİ fren müşirini degiştir dedi... kesin duzelir dedi.... alcam takcam onuda duzelirse pek ihtimal deyıl ama ustaya arabayı bedava vercem onca şeyden sonra bir fren müşiri :)))
Çevrimdışı ramtas Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
21 - Ocak - 1982

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ramtas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2013 Saat 11:04
aracın 3000 devirde 90ı geçmekte zorlanıyorsa vites kolu herzaman frene basınca mandalı attırmıyorsa fren müşürü bozuktur.benim bozukmuş aynı sorunlardan gitmediğim yer kalmadı en sonunda 15 tl lik bi müşürmüş tüm sorunlarım.
1.6 xt 307 2005 benzinli otomatik istanbul
Çevrimdışı ozy_67 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 307 xt premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozy_67 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2013 Saat 21:45
arkadaşlar anlattığınız sorun benimde başıma gelmiş yüksek devirlerde geçiş yapıyodu hatta araç P de kilitlenip kalmıştı onu fren müşürini değiştirip hallettik ama asıl problem(otomatik vitesler için) vitesi görememe veya - işaretinden sonra gear fault vermesi.bunun nedeni;
1-vites geçişlerini sağlayan CFN denilen parçanın ayarının kaçması veya bozulması 
2-vites okuyucunun bu elektronik bir kart bunun bozulmasıdır.Bende her ikiside bir anda olmuş ne yazıkki Clap otomatik 206 parçaları (çıkma) ki bunlar cfn ve okuyucu 307lerimize birebir uyuyo bunlarla değiştirdik sorunumuz kısmen halloldu.Sadece D'yi biraz geç görüyo o kadar. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deeps_blue Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2013 Saat 22:45
iyi akşamlar arkadaşlar tekrar 4 uncu kez servise gittim servis şanzumanu degiştir  boyle cozum bulamazsın dedi... allah aşkına bir çozum oneren yokmu kesin şundan diyen ???? arabadan sogudum artık 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deeps_blue Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2013 Saat 22:26
güncel
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mami202 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2013 Saat 18:42
dostlar geç yanıtladığım için kusura bakmatın   biraz km yapıp tam sonucu yazmak istediğim için konuyu beklettim biraz.

şanzıman ı yaptırdım 2500 gibi bi rakam çıktı,

tork konverteri içi dağılmış
4. vites hariç diğerlerinin balataları bitmiş
yağ zaten doğal olarak kirlenmiş 
beyin dediğimiz  parça ( selenoidlerin takılı olduğu mekanizma )  oda artık  kafasına göre takılır olmuş değişmesi gereken parçalar değiştirldi

pistonlar,balatalar, trübün tamiri , beyin çıkma başka bi beyinle değişti yağ orjinali koyuldu,

sonuç :  1000 km kullandım halen devam ediyorum.

sadece hava çok soğukken 1-2 arası geçişleri hissediyorum 
el freni çekikken d gaza yüklensem pati çekecek durumda ki en çok bu durumdan şikayetçiydim çekiş çok düşmüştü
vites geçişleri çok iyi hata vs. hiçbişi yok dipgaz yapma gereği olduğunda şanzıman sağlam tepki veriyor.

ustanın önerileri.  kalkışlarda özellikle araç soğukken gaza fazla yüklenmeden vitesin hemen 2 ye geçmesini sağlamak iyi olacaktır.
ilk 15 bin km dolunca bi yağ değişimi devamında 30 binde olarak değişim yapılmasını öneriyor.
son olarakta gerkmedikçe dipgaz yapmamam konusunda öneride bulundu.
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2013 Saat 20:43
Geçmiş olsun güle güle kullanın, soğuk havalarda dediğiniz gibi 1-2 geçişlerinde bende de hafif sarsıntı oluyor, 1-2 km sonra geçiyor. bende 27.000 km'de yağ değiştirdim, içinden çıkan yağ tertemizdi yeni yağ ile renk olarak hiçbir fark yoktu.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mami202 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2013 Saat 20:52
eyvallah. artık trafikte tedirgin değilim   sollama esnasında yaşadığım 3. viteste kalma problemi tarih oldu.  aracın kontrolu bende :)

altta ki resimler şanzıman arızalı iken çekmiştim   yağın rengi  zaten şanzımanın ne halde olduğunu açıklıyor.
 3. resimdeki şanzımanın dış gövdesinde kalan metal parça şanzımanın ısınma problemini biraz daha asgari seviyede kalmasını sağlamak için takılmadı.

Düzenleyen mami202 - 29 Aralık 2013 Saat 21:13
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı deeps_blue Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Aralık 2013 Saat 17:19
hocam allah razı olsun çok tşk ler çok iyi bir bilgi oldu tekrar tşk ederim....
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mami202 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Aralık 2013 Saat 19:50
Orjinalini yazan: deeps_blue deeps_blue Yazdı:

hocam allah razı olsun çok tşk ler çok iyi bir bilgi oldu tekrar tşk ederim....

cümlemizden..  yardımcı olabildiysem nemutlu bana  sizede kolay gelsin şimdiden.
Çevrimdışı masoksian Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 51
Aracı : 307sw
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı masoksian Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2014 Saat 16:40
Orjinalini yazan: mustafa9650 mustafa9650 Yazdı:

Arkadaşlar pejo 307 xt otomatik vites aracım 6 ay önce şanzuman vanaları ve yağsı değiştirdim 6 aydır bir sorunum yoktu ama şimdi aracım normal giderken birden vites geçişleri 4000 - 4500 devir arasında geçiyor ve ayrıca triptoniğe alıyorum ekran da hala D simgesi devam ediyor vitesi bana değiştirmeme izin vermiyor bu arada hararekte çabuk yükselme yapıyor belli bir kilometre gidince tekrar normale dönüyor bu arızayla karşılaşan arkadaşlarımız varmı? sorun nedir acaba?

Belli bir km sonrası vitesin D de kalması triptonikte bile D göstermesi sorununun kaynağı 1 tane değildir. Bu sorunun kaynağını ancak Peugeot Planet PP2000 programına bağlanılarak hata kayıtlarına bakılarak belirlenebilir.

programa bağlanamıyorsanız deneyebileceğiniz çözümler.

Aracın hız sensörü (otomatik vites output sensor - çıkış hız sensörü) değişimi veya soketlerinin kontrolü *** Genelde bundan oluyor **** TongueThumbs Up

Hata kaydı: 
remote intermittent fault.vehicle speed transmitted by the ABS (CAN).NO SIGNAL

Diğer hata kayıtları :

1- remote intermittent fault.engine speed signal.no signal
2-intermittent fault multifunction switch signal fault.inconsistant postion
3-remote intemittent fault.CAN engine torque information .no signal
4- remote intermittent fault.vehicle speed transmitted by the ABS (CAN).NO SIGNAL
5-REMOTE INTERMITTENT FAULT. right front wheel speed information.no signal

yukarıdaki hatalar otomatik şanzıman beyninin aracı koruma moduna (limp-home mod) almasına neden olur. Aşırı hız yapmanız engellenir. Şanzıman sadece D gösterir Triptonik sürüş engellenir. 

Umarım yardımcı olur bence deneyin. Başka sorununuz yok ise %90 çözülür.

Çevrimdışı serdaralısan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 1994
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serdaralısan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2014 Saat 18:00
arkadaşım 3 parça yağ içerisinde biriken parteküllerin alt tabakada kalmasını sağlamak içindir belki biraz daha soğuyacak olabilir ama zararlı birşeydir yapmanız gereken tavsiye edilen yağı kullanın bakım zamanlarını aksatmayın hatta biraz erkende yaptırabilirsiniz kanallar tıkandığında yağdan ve parteküllerden yani yağ içindeki alaşım tozlardır bunlardan dolayı tıkanma söz konusu olur ve ısınma olur viteslerin geçişleri görmemesi kart okuyucularından kaynaklanır yapılacak sey basit doğru yağ seçimi ve işin ustası olan bir kişinin bakım yapmasıdır audi a3 araç almıştım vitesler çalışmıyor temizlik ve bakım yaptım ve filmler var elektrik uyarısını sağlayan vites geçitlerinde o parça bozulmuş yaptım ucuza araç sahibi oldum
change
Çevrimdışı Ali1905 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Pug 206 1.4i XT Auto (2004)
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2014 Saat 21:52
Araba sogukken vites gecileri normal ,sicakken uzama oluyorsa MAP sensorunu kontrol edin bunu buradaki cogu kisi bilmiyor ama yabanci bir Peugeot forumunda okurken rastlamistim hakikaten MAP sensoru vites gecislerini cok etkiliyor , icerisinde emme hava sicakligini olcen sensorde oldugu icin zamanla kirlenip sapittigi da oluyor
Çevrimdışı mertdemiray Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertdemiray Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2014 Saat 12:26
Arkadaşlar benim aracımda da aynı problem oluştu. Uzun yol gittikten sonra 80-90 km mesafe aldıktan sonra. Araç birden vitesleri geç atmaya (yuksek devirde 4000-4500) başlıyor. Durup kontak kapatıp açınca düzeliyor sonra tekrarlıyor. PP2000 ile aracı analiz ettiğimde otomatik şanzımanda bir hata gösteriyor.

hata: otomatik şanzıman hesaplayıcısı : Uzak Sürekli Hata: ABS tarafından verilen araç hızı ( Can ) Sinyal yok.

hata: remote intermittent fault. vehicle speed transmitted by the ABS (CAN).NO SIGNAL 

Hata detayında kod:87 yazıyor.

87 hata kodu  ile ilgili bir şey bulamadım ancak yukarıdaki yabancı dildeki hatayı aratınca detaylı bilgilere ulaştım. Anladığım şudur: Otomatik şanzıman beyni vitesi ayarlamak için araç hızı bilgisine ihtiyaç duyuyor. Benim aracım da (2003 Sw Pack Al4 1.6 benzinli) araç hızı ABS sensörleri tarafından ABS Beynine oradan BSI beynine iletiliyor. Otomatik Şanzıman beyni de BSI den bu bilgiyi almaya çalışıyor.
(Yani CAN Network Sistemi). Bu bilgiyi alamayınca aracı koruma moduna sokuyor (Triptonik iptal olup ondada D gözüküyor).
Bu bilgi yabancı sitelerdeki AL4 şanzımanın çalışma prensiplerinde yazıyor.

Anlamadığım husus ise  bunu neden her zaman (kısa mesafe yolda) yapmıyor da uzun yolda yapıyor.

Bu konuda bilgi paylaşacak üstad biri var mı?

Ankarada Peugeotların elektronik aksamlarını Beyinlerini CAN sistemini iyi bilen bir usta tanıdığınız var mı?

Düzenleyen mertdemiray - 01 Aralık 2014 Saat 12:29
Çevrimdışı mertdemiray Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertdemiray Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2014 Saat 10:50
+1
Çevrimdışı Lazo55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Pejo 307 xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Lazo55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2018 Saat 19:39
aynı sorun benim basımda şuan yaklaşık 20 km uzun yolda gittikten sonra araç vitesleri 4500 5000 devire kadar çıktıktan sonra değişiyor devamlı yapmıyor şehir içinde kullanıyorum hiç bir şey yok yardımcı olacak arkadaşlara sesleniyorum başına gelen varsa paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1638 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1476 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 221 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4907 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6011 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25180 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1416 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 116 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1123 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 184 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 379 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 254 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1450 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10845 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 531 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 597 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3293 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2053 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English