Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - lpg de gaz varken depo boş diye ikaz veriyor.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

lpg de gaz varken depo boş diye ikaz veriyor.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2018 Saat 14:15
Bu tür durumlar genelde lpg tankına fazla yüklenmekten dolayı şamandıra bozuluyor. şamandıra bozulunca lpg sistemi bir arıza oldugunu düşündüğü için hata veriyor ve lpg ye gecirtmiyor araba. Lpg servisine gidip fazla gazı boşaltıp gazda tamamen bittiğinde şamandıranın değişmesi gerekir. Lpg alımı yaparken tabanca durdugunda zorlamasınlar tekrar basmaya calışmasınlar en sağlamı bu şekilde. Tabi bunlar tahmini en iyi sorunun kaynagını servis söyleyecektir.
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
Çevrimdışı vpro Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 1.6 HDI 301 ALLURE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vpro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2018 Saat 15:44
Gaz aldıktan sonra ibre sacmaladi biraz 15 gün once falan bi şüphelenmiştim bu gün kendini saldı komple
Hafif bi çukurdan geçtim gitti. 
Ele-Elo
Çevrimdışı kayaca Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kayaca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2018 Saat 16:00
bi yorum okudum ona nazaran acıklama yapmak istedim 206 aracım var sıralı lpg var üzerinde benzin ibresi de buna nazaran düşmektedir arac kendini benzinden gittiği görmektedir. yarım deponun üzerinde tutarsan gittikce benzin göstergesi düşecektir ama sen gazla gidiyorsundur daha sonra   tekrardan benzin ışığı yandıktan sonra  aracı bir süre bekledikten sonra ertesi gün tekrar yarım depoya cıkacaktır. eger cıkmadı hala ışık yanık kaldıgını görürsen 50 liralık benzin aldıgında eskininde üstüne cıktıgını göreceksindir. 
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2018 Saat 16:15
Orjinalini yazan: vpro vpro Yazdı:

Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Merhabalar,

Konuyu hortlatmış gibi olucam ama bende de aynı problem oldu bu sabah ve hala düzelmedi.
Gaz kesici açılana kadar gaz gosteresi normal fakat açıldıktan sonra bir anda kırmızıya düşüp uyarı veriyor.

Gaz basıncında mı sorun var acaba? Neyden kaynaklanıyor olabilir ? Ustaya gidicem ama ikir sahibi olmak istiyorum. Gaza gecince istop ediyor araç bazen bazende benzinde devam ediyor.

iki tane gaz kesici var kardeşim biri motor bölümünde diğeri lpg tankının üstünde. bunlarda sorun yoksa lpg regülatörü sorunlu olabilir.

Cevap için teşekkürler bu gün bi sanayıye gidicem anlaşılan.
Lovatoda sıralıda 1 tane var sanırsam kesici.
Regulator ise kaç paraya patlar?
kesici genelde iki olur tank şamandıra ile birlikte oluyor. regülatör diyaframı bozuluyor hocam ben genelde lpg parçalarını bu siteden alıyordum. regülatör (beyinde diyorlar) 280-500 tl arasında değişiyor lpg sisteminin tipine göre

Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2018 Saat 17:56

Gaz aldıktan sonra ibre sacmaladi biraz 15 gün once falan bi şüphelenmiştim bu gün kendini saldı komple
Hafif bi çukurdan geçtim gitti. 
Hocam tankın uzerinde bulunan yuvarlak camı çevirip çıkar.  Deponun doluluk oranını gösteren gostergeye bi kablo geliyor. O soket gevşeyebiliyor. Onu yerine oturt biraz. Benzer sorun vardı ordaki soket gevşemiş benim. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vpro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2018 Saat 18:07
arkadaşlar sorun şimdilik çözüldü.

İlk önce gaz yok falan dediler (kendileri bile kafadan bozuk diyorlar göstergeye)

Daha iyi bir usta gelip baktı. Gaz var dedi. Gaz kesiciye bisiler yaptı içindeki demirle falan oynadi
düzeldi araç şimdilik sorun yok
Ele-Elo
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2018 Saat 20:33
şamandıralar saçma sapan pompalar yüzünden bozuluyor. 35 lt depoya 28 litre basılması gerekirken zorla 32-33 basılıyor. şamandıra takılı kalıyor. böyle böyle de bozuluyor. aldığınız litreye dikkat edin.
Çevrimdışı İsaefe Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Peugeot 106 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İsaefe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2018 Saat 20:45
merhaba 106 xr modeli aracım var. Dünden itibaren depo full olmasına rağmen her arac çalıştığında gaz uyarı lambası sarı yanıp sönüyor ve ötüyor. Bazen çalışırken bazende seyir halinde stop ediyor. Bilginiz var mıdır bu konuyla alakalı araca binmeye korkuyorum yolda kalacağım diye
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vpro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2018 Saat 09:05
Arkadaşlar sorun 2 hafta sonra tekrar etti buraya da yamayı unutmuşum yazayım.

Sanırım regülatöre giden kablo zamanla baya bir aşınmıştı. Usta elini soktu kabloyu destekledi tak diye geçti gaza. Sonra yeni bir kablo getirdi eskisini söküp lehimledi ve sorun tamamen çözüldü. 

Bu sorunun en bariz belirtisi gaz beyni gazın basıncını düzgün hesaplayamıyor. Depo full olmasına ragmen (şamandıra ibresi düzgün) gösterge kırmızı yanıyor ama arac 200-250 km gidiyor.
Ele-Elo
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1748 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1485 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6016 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25196 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1421 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 129 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1129 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 188 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1477 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10859 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 541 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 613 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4134 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2057 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English