Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - lpg de gaz varken depo boş diye ikaz veriyor.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

lpg de gaz varken depo boş diye ikaz veriyor.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı peugeotttt Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 2000
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: lpg de gaz varken depo boş diye ikaz veriyor.
    Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2013 Saat 00:24
arkadaslar bu aksam araca gaz koydum.iyi güzel iki kademe de ışık yanıyor.ama lpg depo boş diye ötüyor ve ışık yanıp sönüyor.yanıp sönüyor ama iki kademede gaz var diye gösteriyor.tankın ibresine bakıyorum ordada problem yok ibre gaz oldugunu gösteriyor.acaba neden ötüyor gaz yok diye.veya bu ötmenin sebebi baska bi problem mi var diye uyarıyor acaba.
Millet Şu Topukluyu Giysem Kaç Cm Uzarım Derdindeyken,Biz 3 Cm Daha Bassak Sürtermi Derdindeyiz.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2013 Saat 00:43
arac stoop ediormu onu yaparken ,?
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2013 Saat 00:49
yok hayır stop etmiyor.
Millet Şu Topukluyu Giysem Kaç Cm Uzarım Derdindeyken,Biz 3 Cm Daha Bassak Sürtermi Derdindeyiz.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2013 Saat 00:59
o zaman şamandrası bozuktur sadece 
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2013 Saat 02:59
valla hiç anlamadım neden öyle yaptıgını pazartesi baktırıcam.
Çevrimdışı mustafa_nalcacioglu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2005 peugeot 206 hdi x-line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mustafa_nalcacioglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2013 Saat 03:12
bana görede şamandıradandır muhtemelen...birde birşey danışmak istiyorum aracı lpg ile kullanırken benzin ibren düşüyormu oluyorsa nasıl oluyor ne yapınca ibre geri yerine geliyor(en az 7lt benzin almak gerekiyormuş okuduğum kadarıyla) ayrıntılı bi şekilde açıklayabilirmisiniz.Kardeşim için 207 1.4 benzinli bi araç buldukta lpg de bu araçta benzin göstergesi problemi oluyormuşta  lpg ile yol alınca benzin ibreside aşaya iniyormuş.kafama takıldı açıkçası sinir olurum ben öle ibre aşaya indikçeBig smile

Düzenleyen mustafa_nalcacioglu - 07 Temmuz 2013 Saat 03:13
Araba makinalarını seven bi adam işte...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2013 Saat 03:35
Orjinalini yazan: mustafa_nalcacioglu mustafa_nalcacioglu Yazdı:

bana görede şamandıradandır muhtemelen...birde birşey danışmak istiyorum aracı lpg ile kullanırken benzin ibren düşüyormu oluyorsa nasıl oluyor ne yapınca ibre geri yerine geliyor(en az 7lt benzin almak gerekiyormuş okuduğum kadarıyla) ayrıntılı bi şekilde açıklayabilirmisiniz.Kardeşim için 207 1.4 benzinli bi araç buldukta lpg de bu araçta benzin göstergesi problemi oluyormuşta  lpg ile yol alınca benzin ibreside aşaya iniyormuş.kafama takıldı açıkçası sinir olurum ben öle ibre aşaya indikçeBig smile

sıralı sistem lpgli olan araçlarda benzin en az çeyrek depo olmalıdır kendi kendine benzin düşmez ilk çalıştığı zman benzinle çalıştığı için zamanla düşücektir tabi o normal asıl önemli olan nokta araçta devamlı benzin olması benzininz bittiğinde ilk önce benzin pompasını yakarsnız dahada kötüsü aracın beyninede zarar verebilirsinz bu bahsettiğin 7 lt benzin bunların olmaması için

Çevrimdışı hsnsnl Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2013 Saat 12:08
Orjinalini yazan: peugeotttt peugeotttt Yazdı:

hocam tupu fulle ondan sonra kazanın ustundekı ıbreye bak fullde mı gosterıyo yok yarım depomu gosterıyo vs.. eger oleyse bır mıknatıs bulup ıbrenın uzerıne koy ıbreyı fulle doğru cevır gostergedekı ışıklar normele donmesı gerekır
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2013 Saat 13:34
Orjinalini yazan: hsnsnl hsnsnl Yazdı:

Orjinalini yazan: peugeotttt peugeotttt Yazdı:

hocam tupu fulle ondan sonra kazanın ustundekı ıbreye bak fullde mı gosterıyo yok yarım depomu gosterıyo vs.. eger oleyse bır mıknatıs bulup ıbrenın uzerıne koy ıbreyı fulle doğru cevır gostergedekı ışıklar normele donmesı gerekır

hocam ışıklarda ibrede falan problem yok.gaz koydurdum iki kademe ışık yandı tanktaki ibrede kalktı yarım depo gaz gösteriyo tankın ibresi.fakat gaza gectiği gibi gaz yok diye ötüyor.ama gazda gidiyor arac benzin yakmıyor.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2013 Saat 13:45
Orjinalini yazan: mustafa_nalcacioglu mustafa_nalcacioglu Yazdı:

hocam lpg de kullanırken benzin ibresi düşmüyor.

benzin ibresi nasıl düşer.sıralı sistemde arac benzin ile çalısır motor belirli bir sıcaklıga gelince arac gaza gecer.gaza gecene kdar benzin yakar.bu esnada benzin yakıldıgı için belirli bir süre sonra benzin ibresi tabiki düşmekte.sonuzta benzinle çalısıyor.ve ayriyettende aracında belirli bir miktarda benzin de bulunmak zorunda.
Çevrimdışı gogly35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 308 Comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gogly35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2013 Saat 21:23
Arkadaslar buna benzer bir sorun bende yaşıyorum.Zavoli lpg sisteminde gösterge sürekli kırmızıda gösteriyor ve tank üzerinde ibre hep boş gösteriyor.Ustalara gösterdiğim zaman ibreyi söküp oynattılar ve yerine taktılar bir süre içerdeki gazı doğru göstermesine rağmen tekrar kırmızıya geçti.Gaz bitince şamandıra değişmesi gerektiğini söylediler.Bu değişim tamir olmazmı veya maliyeti tahmini ne olur ??
Çevrimdışı phoenix.1905 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
07 - Aralık - 1987

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı phoenix.1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2013 Saat 21:31
Arkadaşlar geçen sene banada oldu o ötme sesi; Lpg filtresinin değişme zamanı geldiği için ötüyor. Lpg filtresini değiştirince düzeldi..
Peugeot 306 xr platinium (2001)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2013 Saat 00:15
benim lpg daha yeni takıldı lpg filtresi bildigim kadarıyla 10.000 de değişyiyor.benimki daha 2000 bile olmadı.
Çevrimdışı phoenix.1905 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
07 - Aralık - 1987

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı phoenix.1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2013 Saat 19:16
Peki ilk 1000 km kontrolüne gittin mi? Lpg'ci böyle bir kontrolün oldugunu söyledi.. Belki onunla alakalıdır..
Peugeot 306 xr platinium (2001)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2013 Saat 19:19
evet gittim.bir problem yoktu.ve sorunda cözüldü zaten artık yapmıyor.
Çevrimdışı Paic46 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Pegout
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Paic46 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2017 Saat 07:08
Kardeşim o sorun nadil duzeldi promlem neymis acaba ayni sorunu simdi brn yasiyorum
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2017 Saat 08:28
Orjinalini yazan: Paic46 Paic46 Yazdı:

Kardeşim o sorun nadil duzeldi promlem neymis acaba ayni sorunu simdi brn yasiyorum

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. şamdırada problem var hocam. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı vpro Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 1.6 HDI 301 ALLURE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vpro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2018 Saat 12:59
Merhabalar,

Konuyu hortlatmış gibi olucam ama bende de aynı problem oldu bu sabah ve hala düzelmedi.
Gaz kesici açılana kadar gaz gosteresi normal fakat açıldıktan sonra bir anda kırmızıya düşüp uyarı veriyor.

Gaz basıncında mı sorun var acaba? Neyden kaynaklanıyor olabilir ? Ustaya gidicem ama ikir sahibi olmak istiyorum. Gaza gecince istop ediyor araç bazen bazende benzinde devam ediyor.
Ele-Elo
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2018 Saat 13:20
Orjinalini yazan: vpro vpro Yazdı:

Merhabalar,

Konuyu hortlatmış gibi olucam ama bende de aynı problem oldu bu sabah ve hala düzelmedi.
Gaz kesici açılana kadar gaz gosteresi normal fakat açıldıktan sonra bir anda kırmızıya düşüp uyarı veriyor.

Gaz basıncında mı sorun var acaba? Neyden kaynaklanıyor olabilir ? Ustaya gidicem ama ikir sahibi olmak istiyorum. Gaza gecince istop ediyor araç bazen bazende benzinde devam ediyor.

iki tane gaz kesici var kardeşim biri motor bölümünde diğeri lpg tankının üstünde. bunlarda sorun yoksa lpg regülatörü sorunlu olabilir.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı vpro Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 1.6 HDI 301 ALLURE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vpro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2018 Saat 13:48
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Orjinalini yazan: vpro vpro Yazdı:

Merhabalar,

iki tane gaz kesici var kardeşim biri motor bölümünde diğeri lpg tankının üstünde. bunlarda sorun yoksa lpg regülatörü sorunlu olabilir.

Cevap için teşekkürler bu gün bi sanayıye gidicem anlaşılan.
Lovatoda sıralıda 1 tane var sanırsam kesici.
Regulator ise kaç paraya patlar?
Ele-Elo
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1514 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1460 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 212 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1111 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 243 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 580 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English