Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tavan Lambası ile Follow Me Park Yapmak - Resim Ek
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tavan Lambası ile Follow Me Park Yapmak - Resim Ek

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 3456>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı reality59 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : Peugeot 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı reality59 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağustos 2013 Saat 19:53
Orjinalini yazan: ahmetemir ahmetemir Yazdı:

Orjinalini yazan: reality59 reality59 Yazdı:

Ama kabloların kaliteli olması çok önemli xenon olduğu için sogukken xenonlar yanmiyor sadece patlama yapıyo
hortlatmak gibi olmaz sanırım konuyu okuduktan sonra bende yaptım plaka lambaları arka ve ön parkları bağladım sonra gündüz lerdlerinide bağladım sonra röle ile kısa farları bağladım zenon onlar oldu ama sıkıntı şu 307 de tavanda 4 tane kablo var şimdi kumandadan çalışıyor ama normalde tavan ı yaktığım zaman farlarıda yakıyor doğal olarak tersine diyot koysam akım gitmicek he bu arada sizde rölenin önünüde ters bi diyot koyarsanız iyi olur çünkü normalde tetik geliyor röle açıyor yanıyor geri dönmüyor ama normalde sisleri yaktınızda akım röleye geliyor yük biniyor rölenin önüne bi tane koyarsanız daha rahatlar ben öle yaptım sizden ricam aynı sıkıntı sizdede varmı yoksa hangi kablo fotoğrafla gösterebilirmisiz

bende de dediğiniz olay var, ona bir çözüm var mı bilmiyorum Talip arkadaşımız bize yardımcı olabilir o konuda kablo olarak ta...

bu kabloyu kullanmanı tavsiye ederim xenonlarda eğer ki normal halojen ampül kullanıyorsan

bu kabloyu önerebilirim.. sanayide metre bazında satılıyor metresi 1TL

Peugeot 307 - 2004 HDI XR
Peugeot 106 - 2002 QuickSilver
Tekirdağ / ÇORLU
Çevrimdışı ahmetemir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 307sw hdi 1,6 110
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağustos 2013 Saat 20:13

Orjinalini yazan: ahmetemir ahmetemir Yazdı:

Ama kabloların kaliteli olması çok önemli xenon olduğu için sogukken xenonlar yanmiyor sadece patlama yapıyo
hortlatmak gibi olmaz sanırım konuyu okuduktan sonra bende yaptım plaka lambaları arka ve ön parkları bağladım sonra gündüz lerdlerinide bağladım sonra röle ile kısa farları bağladım zenon onlar oldu ama sıkıntı şu 307 de tavanda 4 tane kablo var şimdi kumandadan çalışıyor ama normalde tavan ı yaktığım zaman farlarıda yakıyor doğal olarak tersine diyot koysam akım gitmicek he bu arada sizde rölenin önünüde ters bi diyot koyarsanız iyi olur çünkü normalde tetik geliyor röle açıyor yanıyor geri dönmüyor ama normalde sisleri yaktınızda akım röleye geliyor yük biniyor rölenin önüne bi tane koyarsanız daha rahatlar ben öle yaptım sizden ricam aynı sıkıntı sizdede varmı yoksa hangi kablo fotoğrafla gösterebilirmisiz

bende de dediğiniz olay var, ona bir çözüm var mı bilmiyorum Talip arkadaşımız bize yardımcı olabilir o konuda kablo olarak ta...

bu kabloyu kullanmanı tavsiye ederim xenonlarda eğer ki normal halojen ampül kullanıyorsan

bu kabloyu önerebilirim.. sanayide metre bazında satılıyor metresi 1TL
yarın o koblodan alıp değiştireyim aynı sorun sizdede varsa yapacak birşey yok demektir teşekkür ederim artık daha ne yapılabilir diye bakıyorum aklıma gelmiyor sizce daha ne yapılabilir
307sw 1.6 hdi 110bg 2005
Çevrimdışı BerkeKarayel Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 27
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BerkeKarayel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2013 Saat 11:43
tlp abi benim araba 307 büyük ihtimal mantık aynıdır bende 4 tane kablo var sebebi sağ sol manuel tavan lambası olması ben kapılar açıldığında yananı ölçü aletiyle bulurumda . mesela ben normal kapıyı açtığımda tavan lambası yanacakya o zaman parklarda yanar dime. mesela araba durduğu yerde kapılar açıkken tavan açık olcak , parklarda yanar :?
307 1.6 16V XT Apexi Cold Air Intake Kit - Mobil Super 3000 X1 5w-40
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2013 Saat 11:49
Orjinalini yazan: BerkeKarayel BerkeKarayel Yazdı:

tlp abi benim araba 307 büyük ihtimal mantık aynıdır bende 4 tane kablo var sebebi sağ sol manuel tavan lambası olması ben kapılar açıldığında yananı ölçü aletiyle bulurumda . mesela ben normal kapıyı açtığımda tavan lambası yanacakya o zaman parklarda yanar dime. mesela araba durduğu yerde kapılar açıkken tavan açık olcak , parklarda yanar :?

Ampülden almakla hattan almak arasında fark vardır. 

Ampüle 2 hat gelir. Birisi kapıdan diğeri düğmeden. 

Sen düğmeye bağlarsan düğmeyi açtığında yanar
Kapıdan gelen hatta bağlarsan kapılar açıldığında yanar. 
Yok ampüle bağlayım dersen ampül yandımı senin parklarda yanar kapı açık düğme açık fark etmez.

Hazır o kadar açmışken submarine de yap berke turuncu ya da kırmızı 206+ a yaptım çok tatlı oldu.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı tlp Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
26 - Eylül - 1985

Yaşı : 38
Aracı : 206 QuickSilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tlp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2013 Saat 15:36
Orjinalini yazan: BerkeKarayel BerkeKarayel Yazdı:

Kablodan baglanti alman gerekir
Bagladigin kabloya elektrik geldigi anda parklarida yanacaktir
Maksat elektrigin gelmesi
Srnin yaptiginda paralel kablo cekmek o kadar
Diyotlada terse akim gitmesini engelliyosun
Çevrimdışı furkanyakar Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 206 Rolland Garros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı furkanyakar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2013 Saat 06:38
arkadaşlar 1 hafta kadardır aklımda bu iş. konunun çıktısını bile aldım ve kısa bir araştırma sonucunda, aracın elektronik aksamı ile oynamaktansa cüzi bir fiyata aynı işlemi yapan başka bir sistem buldum ve paylaşmak istedim...

ürün budur gerekli herşey yazıyor.. Konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ederim sadece parklar için mükemmel bir konu bunu ben sadece sisleri de eklemek isteyen arkadaşlar arabasını yakmadan önce seçenek olsun diye sundum. teşekkür eder iyi günler dilerim ;)
Çevrimdışı tlp Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
26 - Eylül - 1985

Aracı : 206 QuickSilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tlp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 Saat 18:08
Bende far sensörü mevcut zaten ama olmayanlar için gayet başarılı =)
Çevrimdışı ERDİNÇ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2010 PARTNER ADVENTURE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ERDİNÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2013 Saat 00:37
merhaba ben foruma yeni katıldım 2 sorum olucak 
1. parların + kablosunu nasıl anladınız ? - YE TAKTIGIMDA SORUN OLURMU? (SİGORTA ATMASI GİBİ)
2. 6A DİYOTU AÇARMISINIZ NASIL TEMİN EDEBİLİCEM? ÖRNEK:(6A 400V Köprü Diyot)
Çevrimdışı ERDİNÇ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2010 PARTNER ADVENTURE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ERDİNÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2013 Saat 00:38
ARACIM PEUGEOT PARTNER 
Çevrimdışı ahmet_bjk Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_bjk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2013 Saat 01:49
güzel olmuş eline sağlık...
308 1.6 HDİ COMFORT PACK (90) 2009 SİYAH İNCİ
Çevrimdışı sparkle41 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sparkle41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2014 Saat 17:17
Orjinalini yazan: tlp tlp Yazdı:

:) dogru diyosun
Bidahakine artik
Hic aklima gelmemisti
Ama olay cok basit ya
En son care video ceker koyarim :)

kardeşim s.a.  ben yeni 206 aldım..bende daha önceden beri kendin yap meraklısıyım.ancak bende merkezi kilitle açmaya bastıgımda tavan lambası yanmıyor.kapıyı acmadan  yanmıyor...bir ipucu verirmisin...    eski aracım 41py704  googla yaz resimler dökülür..belki görmüşlüğün vardır
Çevrimdışı 41as206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
10 - Aralık - 1989

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 41as206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2014 Saat 23:23
dyotu nerden bulabılırz? izmıtte
2010 peugeot 206 sedan 1.4 benzin tel 05395925826
Çevrimdışı sparkle41 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sparkle41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2014 Saat 14:31
Orjinalini yazan: 41as206 41as206 Yazdı:

dyotu nerden bulabılırz? izmıtte
     eendüstri meslekten baç a doğru cikarken kaçamak pub in karsisinda elektronikçiler de bulabilirsiniz.   Benim tavan lambasi kumandadan kilidi acinca yansa bende diyod alacam.ama yok.kör olasi yanmiyor iste.diğer fonksiyonlarda sikinti yok.kapiyi açmadan yanmiyor
Çevrimdışı 206FR Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Audi A6 Quattro 1999
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 206FR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2014 Saat 14:41
guzel çalisma elinize saglik.
UNFORGIVEN MAN
Peugeot 106 KID 1994
Noir Minnions
AUDI A6 1999 2.5TDI 150HP
QUATTRO
Çevrimdışı escala Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı escala Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2015 Saat 17:49
Konuyu hortlatayım eğer Talip bey hala buralardaysa, yapmak istediğim fakat bir türlü sorularıma cevap bulamadığım için cesaret edemediğim bir uygulama, konuyu bulunca hemen üye oldum foruma. (mani gibi oldu)

2 sorum olacak eğer yapmış diğer arkadaşlarımız da cevap verirse sevinirim.

1) Şimdi kilidi kumandadan açınca tavan yandığı için parklarda yanacak tamam da peki biz aracın içindeyken her kapıyı açtığımızda tavan yanacağı için de parklar yanacak bu biraz garip olmuyor mu? 

2) Bu soruya bağlı olarak hareket eden aracımızdayız parklarımız da açık, birini indirmek için durduk ve kapıyı açtı, tavan yandığı için parklara elektrik gönderecek ancak bizim parklarımız zaten yanıyordu! Bu durumda ne olacak yanan bir ampule tekrar elektrik vermek gibi bir şey.
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2015 Saat 19:05
Kapılardan biri acikken tavan lambasi yaniyor. Diğer kapiyi actiginda tavan lambasi halen yanmaya devam ediyor sıkıntı olmuyor sorduğun soru buna benzer hocam 4 kapı tek tek actında tavan lambasına 4 defa elektrik gitmiyor
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
Çevrimdışı okaNStarss Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 HDI X-Desing
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okaNStarss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2015 Saat 19:44
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=35615&title=gunduz-fari-ve-sislere-follow-me-home-yapimi
Bende böle bir çalışma yapmıştım yardımı olur belki
2006 Model 206 HDI X-Desing 70bg   
Kum Gri
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı escala Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2015 Saat 00:00
Orjinalini yazan: KILIÇ KILIÇ Yazdı:

Kapılardan biri acikken tavan lambasi yaniyor. Diğer kapiyi actiginda tavan lambasi halen yanmaya devam ediyor sıkıntı olmuyor sorduğun soru buna benzer hocam 4 kapı tek tek actında tavan lambasına 4 defa elektrik gitmiyor

Söylediğiniz gibi hiç düşünmemiştim mantıklı geldi ama bilemedim :S
Bu uygulamayı siz yaptınız ya da yaptırdınız mı acaba?
Hali hazırda kullanıyor musunuz?
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı escala Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2015 Saat 00:01
Orjinalini yazan: okaNStarss okaNStarss Yazdı:

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=35615&title=gunduz-fari-ve-sislere-follow-me-home-yapimi
Bende böle bir çalışma yapmıştım yardımı olur belki

Konunuzu okudum hocam elinize sağlık ancak ben bu kadar kabloyu bir arada görsem korkarım :)
Yani bizim burada bir ara 2-3 elektrikçiye tavandan parkalara paralel çekelim dediğim zaman bana garip garip bakmışlardı, sadece 1 tanesi yaparım ama sigortan atar bir yer yanarsa karışmam demişti düşünün.
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2015 Saat 10:04
Orjinalini yazan: escala escala Yazdı:

Orjinalini yazan: KILIÇ KILIÇ Yazdı:

Söylediğiniz gibi hiç düşünmemiştim mantıklı geldi ama bilemedim :S
Bu uygulamayı siz yaptınız ya da yaptırdınız mı acaba?
Hali hazırda kullanıyor musunuz?

Yok hocam nerdee ben patlak ampülü bile değiştirmeye elektirikciye gidiyorum:))) Birde bu tarz şeyleri ben sevmiyorum pejolar cok hassar tesisata sahip zaten forumda bir arkadaşımız hatırlıyorum bu tarz birşey yaparken ufak bir hatası bsı yakmasına sebep olmuştu galiba 
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 3456>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1495 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1446 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 202 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5987 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 108 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 367 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 242 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1426 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10830 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 523 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 576 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English