Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Koltuk Başlığı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Koltuk Başlığı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Koltuk Başlığı
    Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 00:39
Merhaba arkadaşlar 206 aracıma koltuk başlıkları takıcam ama çok fazla fıyatlar alıyorum arka koltuklarımda başlıkları takmak ıçın delık yok matkapla delik açılcak benım sorum lınktekı koltuk başlarından alıp 50 TL falan  ön koltuk başlarınla uyum sağlıcak şekılde döşemecıye kaplatılıp ortası boş olmıcak tabi kaplancak ön kafalar gibi görüntüsü olucak olmadı ortaya sunger bıle zımbalatabılırım diye düşündüm  uydurulabılırmı ne dersınız bır roland garros 206 da görmüştüm ön kafalıklardan 206 ya arka kısmada takmış ıkı tane fena durmuyodu ama sordum ön kafalıklarda pahalı orjınal almaya kalkınca  böyle bır uygulama yapılabılırmı abesmi kaçar  ?

http://www.sahibinden.com/listing/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-tofas-kus-serisi-spor-koltuk-basligi-110306774/detail/

Düzenleyen samet206 - 20 Mayıs 2013 Saat 00:40
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 00:53
Hocam aracımda arka başlıklar yoktu. Bir araştırma sonucu ankarada başlık üreten firma ile görüştüm ve yerlerine gidip üründen aldım. Orjinal 206daki arka koltuk başlıkları yalnız rengi gri üzerine mavi kırmızı ince çizgili bir kumaşı vardı. Ben koltuk döşemelerinin renginde kaplattım. Başlıkları(3 adet) 150tl ye aldım. Kaplamasına 25tl verdim ama orjinalden farkı yok.

Arka koltkta yuvalar vardı ama üstü mantar tıpa ile kapalıydı. Bu tıpaları çıkardım ve servisten orjinal yuvalarını aldım demirin içine monte ettim. 3ü kilitli 3ü düz 18tl gibi bir rakam tuttu. Tam anlamıyla orjinal oldu. Kafalık arkada oturanlar için hem güvenlik hemde sağlık açısından çok önemli. Tüvtürk kıstasları arasında olması lazım ama nedense dikkat edilmiyor.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 00:55
Bu arada salih abi çıkmacılar demiş. Sözüm meclisten dışarı allah çıkmacıya muhtaç etmesin adamı. 3 tane yanık başlığa adam 150den aşağı olmaz dedi. Ebay e bakabilirisniz.
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı Aziz Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : fiorino
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 00:57
bende x-line me yapmak istemiştim ama uzadıkça uzadı fikir alış verişleri ve delme işi, vaz geçtim, sonradan başlık yaptırandada gördüm yamuş yumuk olmuştu, dikkat et derim.
[pasaklıKontes]hy206 GTI
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 01:04
Cevapları okudum tek tek salih hocam öncelıkle delme işlemini tanıdık ile yapıcaz o uygun yanlız servisten yuvalarını alıcam takıcam yada aldığım başlıklara uygun bır yuva ayarlıcam .Yanlız döşemeci tanıdığım yok o yuzden sormadım malıyet ne kadar olur fıkrım yok konuyu açmamdaki amaç uygun fiyata yapılabılırse olabılırmı böyle bır uygulama diye merak ettim  dediğiniz gibi astarı yüzünü geçerse hiç gerek yok uğraşmaya sormadan bişey söyelemem mümkün değil malesef kaplama malıyetı için .Ama çıkmacıya sordum malesef 275 TL istiyor 3 kafa için ve ben bunu kaplatcam montajlatcam malıyetı düşünün :) Hocam sizde 150 TL ye gerçekten uygun almışsınız denk gelse düşünmezdim araştırıyorum yınede ama bahsettığım gıbı bışey yapmayıda düşünmedım değil bakalım devam edeyım araştırmaya ben ozaman cevaplarınız için çok sağolun ...
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 01:05
Orjinalini yazan: Aziz Aziz Yazdı:

bende x-line me yapmak istemiştim ama uzadıkça uzadı fikir alış verişleri ve delme işi, vaz geçtim, sonradan başlık yaptırandada gördüm yamuş yumuk olmuştu, dikkat et derim.

Başlıklarmı (Kafalar) yamuk olmuştu koltuğa delinen yerlermi merak ettim tam anlayamadım kusura bakmayın ?
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 01:10
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Cevapları okudum tek tek salih hocam öncelıkle delme işlemini tanıdık ile yapıcaz o uygun yanlız servisten yuvalarını alıcam takıcam yada aldığım başlıklara uygun bır yuva ayarlıcam .Yanlız döşemeci tanıdığım yok o yuzden sormadım malıyet ne kadar olur fıkrım yok konuyu açmamdaki amaç uygun fiyata yapılabılırse olabılırmı böyle bır uygulama diye merak ettim  dediğiniz gibi astarı yüzünü geçerse hiç gerek yok uğraşmaya sormadan bişey söyelemem mümkün değil malesef kaplama malıyetı için .Ama çıkmacıya sordum malesef 275 TL istiyor 3 kafa için ve ben bunu kaplatcam montajlatcam malıyetı düşünün :) Hocam sizde 150 TL ye gerçekten uygun almışsınız denk gelse düşünmezdim araştırıyorum yınede ama bahsettığım gıbı bışey yapmayıda düşünmedım değil bakalım devam edeyım araştırmaya ben ozaman cevaplarınız için çok sağolun ...

Araştırın tabi bende amcamın aracının tavan döşemesini değiştirtmeye götürdüm usta ile muhabbet ederken gelişti olaylar. SAolsun çok yardımcı oldu. Sabah 9da döşemeciye gittim 12de işler bitti saat 2de ben de arka kafalıkları bitirdim hiç akılda yokken. Çıkmacılar uyduruk kafalıklara 150-160tl derken ben sıfır ürüne 150tl verdim 25 tl de kaplaması.

Yalnız anladğım kadrı ile delik yok demişsiniz. Ben de delik yok yuvalarda mantar tıpa vardı. Bu tıpaları sökünce borular vardı. Servisten aldığım ayakları o yuvaya oturttum ve kafalıkları geçirdim orjinal oldu. Sizde durum nasıl ?
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 01:10

Orjinalini yazan: Aziz Aziz Yazdı:

Başlıklarmı (Kafalar) yamuk olmuştu koltuğa delinen yerlermi merak ettim tam anlayamadım kusura bakmayın ?

başlıkların duruşu itibari ile her 2side :) delikler yamuk olursa başlıklarda olur. 

sahibindeki başlıklar kötü değil? koltuk kılıfınız yokmuydu? genelde başlıklar 4 yada 5 adet oluyor kılıf alındığında, istersen bende fazla var sana gönderebilirim? başlık için kılıf?

ama delme işine çok dikkat et!

Düzenleyen Aziz - 20 Mayıs 2013 Saat 01:11
[pasaklıKontes]hy206 GTI
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 01:18
Haklısınız dıkkatlı olmak lazım o işi yaparken .Koltuk kılıflarım var başlar ıçın kılıfımda mevcut anladığım kadarıyla sız kafaları alın kılıfı geçırın takın dıyosunuz :) yanlızca dikme (kaplama) daha orjınal bir görüntü olur dıye duşundum çunku başlıklar tofaşların olduğu için orta kısım boş falan olurda bırı sıyırır kılıfı sakata gelmeyelım :) Teşekkürler valla hocam böyle yardım sever ınsanlar olduğu sürece bu formu sevıyorum gerek bu şekilde gerek cevaplarla olsun pek sağda solda görmeye alışkın olmayınca insan Clap
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2013 Saat 01:25

Haklısınız dıkkatlı olmak lazım o işi yaparken .Koltuk kılıflarım var başlar ıçın kılıfımda mevcut anladığım kadarıyla sız kafaları alın kılıfı geçırın takın dıyosunuz :) yanlızca dikme (kaplama) daha orjınal bir görüntü olur dıye duşundum çunku başlıklar tofaşların olduğu için orta kısım boş falan olurda bırı sıyırır kılıfı sakata gelmeyelım :) Teşekkürler valla hocam böyle yardım sever ınsanlar olduğu sürece bu formu sevıyorum gerek bu şekilde gerek cevaplarla olsun pek sağda solda görmeye alışkın olmayınca insan Clap

Delme konusunu aştık :)

evet aynen kılıfları geçir diyorum ama birazda pratiklik ve estetikte katacağız tabiki. başlığa  kılıfla şekil vermek istiyorsan bunu sende yapabilirsin, herhangi bişeyin içini doldurmak? zor değil cevabını bulmak, pamuk, eski koltuk süngeri (döşemecilerden 2-3 tlye temin edebilirsin) at çamaşır makinesine renklilerle (evde kim çamaşır makine mühandisi  ailevi durumun nedir  anne eş bilmem okadarını) sünger temiz, geldi işçilige :)  el emeği göz nuru maksadım :) nasıl yapılır bölümünde seni görmek için sabırsızlanıyorum :) hatta amaç başlıklara görsellik katmaksa, yaratıcılık ve farklılık adına kafamı biraz daha yorabilirim :) oraya estetik egzotik bişeyler bulma gibi :)
[pasaklıKontes]hy206 GTI
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2013 Saat 11:48
Teşekkürler hocam girişime başladığım anda burdada bılgılendırmeler yaparım mutlaka şımdılık araştırıyorum bıraz daha kafamda bı kaç yer var oralara sorcam orjınal başlık bulamazsam uygun fıyata girişiyorum el yapımı başlıklara :)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2097 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5778 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1241 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1146 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 745 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2822 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1140 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1941 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12876 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 871 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 562 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 570 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 573 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 942 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 825 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16175 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5618 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1961 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 558 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English